*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 760724 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 09:42:10 πμ »
ένα πολύ καλό βιβλίο, αν και όχι ολοκαίνουριο ειναι το upstream (το πρασινο) από express publishing . εγώ το έχω χρησιμοποιησει για παιδιά που τελειώνουν τη c και θέλουν να κανουν d και e σε μια τάξη.ειναι πολύ απαιτητικό βιβλίο για καλούς μαθητές και φτάνει τα παιδιά σε εξαιρετικό επίπεδο για να συνεχίσουν την επόμενη χρονια με τις εξετάσεις. αν όμως θέλεις κάτι πιο εύκολο και πιο καινούριο μπορείς να ακολουθήσεις την σειρα choices της burlington. 3,5 ώρες θα έλεγα ότι είναι καύτερα για την πέμπτη τάξη.

Το upstream το στελνουν δωρεαν;; Εχει και cd? Με ενδιαφερει αυτο το 2σε1, γιατι ενας μαθητης μου θελει να τελειωνει. Ποσες ωρες την εβδομαδα πιστευεις οτι θελει το βιβλιο για να βγει καλα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:18 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:00:11 μμ »
με αφορμή το παραπάνω (κ λίγο άσχετο με το θέμα του νήματος), σε πόσα χρόνια προετοίμαζετε τα παιδιά για lower, όποιο από τα τόσα. γιατί κάθε χρόνο στα ιδιαίτερα μου ακούω γονείς να ζητούν στην 1 γυμνασίου να πάρουν τα παιδιά ο 1 πτυχίο! κ με θερινά μόνο στην τελευταία χρονία. αν ο μαθητής είναι καλός "πηδάτε", παραλείπετε κάποια τάξη?

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:13:16 μμ »
irene, εμενα η express publishing μου έστειλε τα βιβλια δωρεαν και τις κασέτες. to upstream το έκανα 3.5 ώρες την εβδομάδα για παιδια που κάνουν την d+e μαζί. είναι απαιτητικό βιβλίο, όπως προείπα, όμως αν το παιδί ΄τραβάει' τότε κάνει πολύ καλή δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:18:52 μμ »
evi06 σημερα μου ηρθε η ιδεα λογω του upstream να ενωνω την d και την e. Συνηθως προτεινω να γινεται η b senior ή η c senior καλοκαιρι, και μετα την d senior, αν ειναι καλος ο μαθητης, μπορεις να ξεκινησεις προετοιμασια με καποιο coursebook για lower, χωρις να κανεις coursebook για e. Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να γινουν a+b junior μαζι, ειδικα αν το παιδι ξεκινησει μεγαλο, με τον ace from space για παραδειγμα, που εχει one-year course.

Για να δωσει α γυμνασιου, μονο αν ξεκινησει στη δευτερα δημοτικου με a+b junior, τριτη δημοτικου a senior, καλοκαιρι b senior, τεταρτη δημοτικου c, πεμπτη δημοτικου d+e μαζι, εκτη δημοτικου αμεσως coursebook για lower η και κατευθειαν προετοιμασια χωρις coursebook, αν και δεν ξερω ποση ωριμοτητα θα εχει σε αυτην την ηλικια...

Βεβαια, κρινοντας απο προσφατη εμπειρια μου με μαθητη β γυμνασιου, μακαρι να εδιναν ολα νωρις μονο και μονο για να αποφυγω την αντιδραση που βγαζουν λογω εφηβειας (υποθετω) και δε θελουν να στρωθουν με τιποτα! Θα ηταν πολυ πιο ευκολη η ζωη... :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:18 »

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:20:25 μμ »
irene, εμενα η express publishing μου έστειλε τα βιβλια δωρεαν και τις κασέτες. to upstream το έκανα 3.5 ώρες την εβδομάδα για παιδια που κάνουν την d+e μαζί. είναι απαιτητικό βιβλίο, όπως προείπα, όμως αν το παιδί ΄τραβάει' τότε κάνει πολύ καλή δουλειά.

Δωρεάν και τις κασέτες? Προχωρημένους τους βρίσκω στην express publishing!! Πάντως όντως το Upstream είναι από τα εγχειρίδια που ξεχωρίζουν.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:23:29 μμ »
irene, εμενα η express publishing μου έστειλε τα βιβλια δωρεαν και τις κασέτες. to upstream το έκανα 3.5 ώρες την εβδομάδα για παιδια που κάνουν την d+e μαζί. είναι απαιτητικό βιβλίο, όπως προείπα, όμως αν το παιδί ΄τραβάει' τότε κάνει πολύ καλή δουλειά.

Δωρεάν και τις κασέτες? Προχωρημένους τους βρίσκω στην express publishing!! Πάντως όντως το Upstream είναι από τα εγχειρίδια που ξεχωρίζουν.

Κι εμενα πολυ προχωρημενο μου φανηκε!! :)
Ευχαριστω παντως, θα το δοκιμασω αμεσα...!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 01:43:56 μμ »
evi06 σημερα μου ηρθε η ιδεα λογω του upstream να ενωνω την d και την e. Συνηθως προτεινω να γινεται η b senior ή η c senior καλοκαιρι, και μετα την d senior, αν ειναι καλος ο μαθητης, μπορεις να ξεκινησεις προετοιμασια με καποιο coursebook για lower, χωρις να κανεις coursebook για e. Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να γινουν a+b junior μαζι, ειδικα αν το παιδι ξεκινησει μεγαλο, με τον ace from space για παραδειγμα, που εχει one-year course.

Για να δωσει α γυμνασιου, μονο αν ξεκινησει στη δευτερα δημοτικου με a+b junior, τριτη δημοτικου a senior, καλοκαιρι b senior, τεταρτη δημοτικου c, πεμπτη δημοτικου d+e μαζι, εκτη δημοτικου αμεσως coursebook για lower η και κατευθειαν προετοιμασια χωρις coursebook, αν και δεν ξερω ποση ωριμοτητα θα εχει σε αυτην την ηλικια...

Βεβαια, κρινοντας απο προσφατη εμπειρια μου με μαθητη β γυμνασιου, μακαρι να εδιναν ολα νωρις μονο και μονο για να αποφυγω την αντιδραση που βγαζουν λογω εφηβειας (υποθετω) και δε θελουν να στρωθουν με τιποτα! Θα ηταν πολυ πιο ευκολη η ζωη... :)



μωρέ κ εγώ αυτό σκέφτομαι τι ωριμότητα έχει κάποιο παιδί να δίνει α' γυμνασίου πτυχίο. εγώ μόνο αν το παιδί "φυσάει" παραλείπω την e. τα βιβλία για την a+b junior τα έχω δει αλλά, δεν ξέρω, είμαι κάπως αντίθετη να κάνουν τις 2 πρώτες τάξεις μαζί. μολίς ξεκινά η επαφή του παιδιού με την γλώσσα κ νομίζω ζορίζονται, τους έρχονται πολλά!
αλλά οι γονείς δεν καταλάβαίνουν όσο κ να εξηγώ... >:(  θέλουν πτυχίο όσο πιο γρηγορα ΑΛΛΑ κ όχι κ μέ κόστος...τι να πεις!
ενδιαφέρον το upstream που λέτε, αν κ τα βιβλία της express δεν με τρελαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:02:10 μμ »
ένα πολύ καλό βιβλίο, αν και όχι ολοκαίνουριο ειναι το upstream (το πρασινο) από express publishing .

Ψαχνω να βρω ακριβως ποιο ειναι για να το παραγγειλω, αλλα το πρασινο μου φαινεται μικρο επιπεδο για d+e. Τι γραφει ακριβως πανω το βιβλιο; Για ποιο επιπεδο ειναι, A2?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:08:19 μμ »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:10:05 μμ »
Μαλλον, αν και με μπερδεψε το χρωμα :)
Θα παρω τηλ να δω

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:17:19 μμ »
Με ενα τηλεφωνο λυνονται ολα!! :)

Το κοκκινο-καφε upstream ειναι καθαρα για d class και το γαλαζοπρασινο που λεει intermediate b2 ειναι για εναν μαθητη αστερι και ειναι μαζι d+e.
Βεβαια τρεχουν τωρα λεει για παραγγελιες δημοσιου, οποτε θα μου το στειλουν τελος οκτωβρη, αλλα νομιζω θα ειναι αρκετα καλο!


Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:25:32 μμ »
οκ, θα το δουλέψεις φέτος?
ρίξτου καμιά ματιά κ πες μας ;D το κοκκινό κάτι το έχω απο μία έκθεση κ μου φαίνεται κάπως μπερδεμένο αλλά θα το ξαναδώ τωρα που το συζητάμε. εγώ συνήθως στην d κάνω το on course 4 του griva κ e αν έχω χρόνο το choises

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 29, 2008, 02:26:38 μμ »
ναι αυτό ειναι το βιβλίο που σου έλεγα!γαλαζοπρασιονο το βγαζουν τώρα απ'ό,τι βλέπω!

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 30, 2008, 10:54:17 πμ »
Θα το δουλεψω οταν μου το στειλουν ισως και θα ενημερωσω κι εγω για το πως μου φαινεται. Ευχαριστω ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 170
Σύνολο: 170

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.