*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 192609 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 10:25:24 πμ »
Εγώ παίρνω 13 για 2 αδερφάκια (Aj+Bj και B'class)που βρίσκονται 25 λεπτά απο το σπίτι μου.Τους κάνω απο 2 ώρες την εβδομάδα και πάλι μου φαίνονται λίγα γιατί ξεκινάς απο το σπίτι στις 4:30 και γυρνάω σπίτι μου στις 8:00.(βάλε βενζίνη προετοιμασία και φωτοτυπίες).Η άποψη μου είναι ότι πρέπει πάντα να υπολογίζουμε το χάσιμο χρόνου.Πόσα δηλαδή θα έπερνα αν εκείνη την ώρα είχα μάθημα με FCE?Σίγουρα όχι κάτω απο 18.Αν κάποιος θέλει να δώσει λιγότερα να πάει σε φροντιστήριο.Εγώ θυμάμαι οτι έκανα εντατικά μαθήματα για να πάρω την πιστοποίηση για το δημόσιο για τους υπολογιστές και μου έπερναν 25 την ώρα.΄Εκανα 3 ώρες την ημέρα.Δεν μου κατέβασε ούτε 1 ευρουλάκι.Και εμείς που είμαστε απόφοιτοι ΑΕΙ συζητάμε για ψύχουλα?ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?Συγγνώμη για την αγανάκτηση αλλά αν δεν τα πω θα σκάσω....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:39:10 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 10:40:28 πμ »
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 09:13:09 μμ »
 Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι..Καθε ποτε ζητατε να πληρωνεστε απο τα ιδιαιτερα;Εγω εχω φετος 1 ιδιαιτερο μονο (που να μην το ειχα) και εχουν μαζευτει τα χρεωστουμενα 280 ευρω >:( Ειναι γνωστο το παιδι ,απο φιλικη οικογενεια,και κανω πολυ καιρο υπομονη,αλλα τωρα τελευταια αρχισε να μου τη δινει η κατασταση.Ανοιξα μια φορα συζητηση με τους γονεις για την πληρωμη,με διαβεβαιωσαν οτι καθε 15 μερες θα με πληρωνουν και τιποτα δεν εγινε.Ξανανοιξα συζητηση και παλι τιποτα,εχω αρχισει να νιωθω σαν ζητιανα,να ζητιανευω τα δεδουλευμενα μου >:(  Σκοπευω να τους πω ωμα οτι δεν δουλευω απο χομπι και οτι τα εξοδα τρεχουν κι ας θυμωσουν..Εσεις πως τα ρυθμιζετε ωστε να μην σας βαζουν φεσια;
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 08:24:11 πμ »
Εμενα τα ιδιαιτερα μου ειναι αυτα που εχω απο περυσι, με ειχαν ρωτησει στην αρχη, και ειπαμε στο τελος καθε μηνα να μετραμε ωρες και να με πληρωνουν, και γενικα ειναι συνεπεις μεχρι 5 μερες το πολυ ν'αργησουν. Βεβαια ο Σεπτεμβρης πχ που ηταν λιγα, καποιοι μου ειπαν να μου τα δωσουν μαζι με του Οκτωβρη να ειναι πιο πολλα.

Μπορεις τωρα με την ευκαιρια που τελειωνει ο μηνας να τους πεις οτι το συνολο των ωρων ειναι ως τωρα Χ ωρες, δηλαδη Ψ ευρω. Και πες τους πιο καλα να μη μαζευονται παρα πολλα, να σου τα δωσουν αν μπορουν στο επομενο μαθημα. Η περιμενε κι αν δε σου εχουν αναφερει τιποτα μεχρι το πρωτο μαθημα του Νοεμβριου, πες τους το εσυ.

Ειναι λες φιλικη οικογενεια, οποτε τους εμπιστευεσαι. Γενικα δε λεει να το αφηνεις. Μια φιλη μου της εδιναν λιγα λιγα, παντα αφηνοντας ενα υπολοιπο 300 ευρω και μετα το τελος των μαθηματων εξαφανιστηκαν!! Δεν τα πηρα ποτε, και οποτε τη βλεπουν της λενε, Ααα, τα λεφτα να σου δωσουμε καποια στιγμη! Αναρωτιεμαι κι αν δεν ντρεπονται!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:39:10 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 08:40:41 πμ »
και γω πληρωνομαι τον μηνα, στην αρχη του επόμενου (ποτε δεν εχουν αργησει παραπανω απο 10 μερες) αλλα θυμαμαι ότι καποια φορα που ειχαν αργησει καποιοι εδινα χαρτακι με τ α χρωστουμενα χρηματα στο παιδι μεχρι να με πληρωσουν. Ετσι και αλλιως δινω ενα προχειρο χαρτακι με το ποσο και τις ωρες αναλυτικα στο τελος του μηνα βεβαια...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 06:35:18 μμ »
Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι..Καθε ποτε ζητατε να πληρωνεστε απο τα ιδιαιτερα;Εγω εχω φετος 1 ιδιαιτερο μονο (που να μην το ειχα) και εχουν μαζευτει τα χρεωστουμενα 280 ευρω >:( Ειναι γνωστο το παιδι ,απο φιλικη οικογενεια,και κανω πολυ καιρο υπομονη,αλλα τωρα τελευταια αρχισε να μου τη δινει η κατασταση.Ανοιξα μια φορα συζητηση με τους γονεις για την πληρωμη,με διαβεβαιωσαν οτι καθε 15 μερες θα με πληρωνουν και τιποτα δεν εγινε.Ξανανοιξα συζητηση και παλι τιποτα,εχω αρχισει να νιωθω σαν ζητιανα,να ζητιανευω τα δεδουλευμενα μου >:(  Σκοπευω να τους πω ωμα οτι δεν δουλευω απο χομπι και οτι τα εξοδα τρεχουν κι ας θυμωσουν..Εσεις πως τα ρυθμιζετε ωστε να μην σας βαζουν φεσια;

[Η κατάσταση ξεκαθαρίζει απο νωρίς πιστεύω .Αν καποος είναι κακοπληρωτής δεν αλλάζει και άντε να αποδείξεις μετά οτι σου χρωστάνε....ειδικά στα ιδιαίτερα.Θα έχετε βγάλει όλη την ύλη και η τσέπη σου θα είναι άδεια.....Αν συνεχίσει αυτό το βιολί μπορείς με ωραίο τρόπο να διακόψεις τα μαθήματα.Κάτι τέτοιες βλακείες έκανα κι εγώ κάποτε και δεν πήρα τα χρήματά μου ποτέ. >:(Είχα βλέπεις την άποψη οτι δεν μπορώ να ζητιανεύω τα χρήματα και οτι όλοι είναι τυπικοί στις υποχρεώσεις τους σαν εμένα.Αλλα αργότερα κατάλαβα οτι κάποιοι το έχουν σύστημα.Πλέον αν δώ οτι κάποιος κάνει  το"σφυριχτράκι" κάνω επίθεση¨(πάντα με ευγένεια και με το χαμόγελο στο στόμα) ;D.]

Κάθε φορά που κλείνω ένα μαθητή και με ρωτάνε οι γονείς πώς θέλω να πληρώνομαι τους λέω ξεκάθαρα και αν έχουν πρόβλημα να μου το πούνε για να κανονίζω κι εγώ τις ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ μου.Φέτος έχω ρυθμίσει να με πληρώνουν καθε 2 εβδομάδες αν είναι πάνω απο 2 ώρες την εβδομάδα  τα μαθήματα για να μην τους φαίνονται πολλά τα χρήματα και για 1:30-2:00ώρες μάθημα την εβδομάδα κάθε τέλος  του μήνα .Μεχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα αλλά αν κάποια στιγμή προκύψει θα βρω μια ωραιότατη δικαιολογία και θα σταματήσω.Αρκέτά τραβάω με την ωρομισθία.Τώρα θα μου πεις "τί φταίει το παιδί? και θα έχεις δίκιο ΟΜΩΣ αυτή η κατάληξη θα είναι επιλογή των γονειών του και όχι δική μου.Πιστεύω η μόρφωση του παιδιού τους είναι πάνς απο'όλα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 01:36:45 πμ »
μπα ευτυχώς κ εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι τώρα(φτου, φτου) που δουλεύω κυρίως με ιδιαίτερα. πάντα με ρωτούσα στην αρχή της χρονιάς πως θέλω να πληρώνομαι κ τους λέω, όπως σας βολεύει αρκεί να μην με καθύστερείτε αρκετά. κ άλλοι με πληρώνουν την εβδομάδα, άλλοι με τον μήνα κ άλλοι λίγα λίγα όποτε έχουν δλδ. μπορεί κ κάθε 2 βδομάδες μπορεί κ κάθε μήνα.

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 07:40:06 μμ »
Απο οτι καταλαβα δηλαδη,πανω απο μηνα συν μερικες μερες δεν αφηνετε υπολοιπο.Την πρωτη φορα που ανοιξα συζητηση για το υπολοιπο,οτι εχουν μαζευτει πολλα χρηματα,η μαμα εβγαλε και μου εδωσε..50 ευρω,ψιχουλα δηλαδη,την δευτερη φορα το ιδιο.Και να ηταν καμια οικογενεια που στερειται,θα ελεγα δεν πειραζει,εστω 50-50 ,θα με ξεχρεωσουν.Τις προαλλες που ειχα παει,η μαμα ειχε την κομμωτρια στο σπιτι,και εκανε πιστολακι! Μου γυρισε το μυαλο,για πιστολακι εχουν και για εμενα δεν εχουν;Αυριο θα δωσω τελεσιγραφο:εχω εξοδα και θελω να με ξοφλανε καθε τελος του μηνα.Αν μπορουνε,αν δεν μπορουνε,δεν μπορω κι εγω!Γυρναω απο του διαολου τη μανα που ειναι το σχολειο μου,κι αντι να γυρισω στο σπιτι μου στα παιδια μου,τρεχω εκει και γυρναω στις 9 το βραδυ.Υπομονη νομιζω εκανα πολυ 2 μηνες τωρα!Μονο φοβαμαι μην μου φανε και τα 340 ευρω..
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 12:52:10 πμ »
Nα σου πω κάτι Χ.Κ?Νομίζω οτι 350 είναι πολλά για να μην τα πάρεις ειδικά εσύ που έχεις και παιδιά.Αν το αφήσεις τα 350 θα γίνουν 500 και πάει λέγοντας.Κάνε μια επίθεση σε στυλ " θα ήθελα σας παρακαλώ να κλείσουμε τους υπόλοιπους μήνες και να μου πείτε κάθε πότε θέλετε να με πληρώνεται για να κανονίσω και εγώ τις υποχρεώσεις μου" και αν δείς οτι σου βγάζει το 50κο πές της οτι κάνει να σου δώσει 350 και όχι 50 και αν δεν μπορεί να στα δώσει να το κανονίσει για την επόμενη φορα... >

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 12:59:08 πμ »
μπα ευτυχώς κ εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι τώρα(φτου, φτου) που δουλεύω κυρίως με ιδιαίτερα. πάντα με ρωτούσα στην αρχή της χρονιάς πως θέλω να πληρώνομαι κ τους λέω, όπως σας βολεύει αρκεί να μην με καθύστερείτε αρκετά. κ άλλοι με πληρώνουν την εβδομάδα, άλλοι με τον μήνα κ άλλοι λίγα λίγα όποτε έχουν δλδ. μπορεί κ κάθε 2 βδομάδες μπορεί κ κάθε μήνα.

Ναι, ο καλύτερος τρόπος νομίζω είναι όπως το θέτεις."Οπως σας βολεύει ΑΛΛΑ μην με καθύστερείτε"  ;) Το "αρκετά" ειναι υποκειμενικό οπότε θα το απέφευγα... ;D

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 01:14:02 πμ »
Nα σου πω κάτι Χ.Κ?Νομίζω οτι 350 είναι πολλά για να μην τα πάρεις ειδικά εσύ που έχεις και παιδιά.Αν το αφήσεις τα 350 θα γίνουν 500 και πάει λέγοντας.Κάνε μια επίθεση σε στυλ " θα ήθελα σας παρακαλώ να κλείσουμε τους υπόλοιπους μήνες και να μου πείτε κάθε πότε θέλετε να με πληρώνεται για να κανονίσω και εγώ τις υποχρεώσεις μου" και αν δείς οτι σου βγάζει το 50κο πές της οτι κάνει να σου δώσει 350 και όχι 50 και αν δεν μπορεί να στα δώσει να το κανονίσει για την επόμενη φορα... >
Εχεις δικιο,ειναι πολλα τα λεφτα για μην τα διεκδικησω,τα δουλεψα στο κατω-κατω!
Καιρος να σκληρινω..αντε να δουμε αυριο!
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 08:47:05 πμ »
Καλά, Χ.Κ., μήπως είχαμε την ίδια οικογένεια: ??? ;) Επί 1.5 χρόνο έκανα υπομονή σε παρόμοια κατάσταση. Όλοι οι άλλοι γονείς με ρωτούσαν πότε θέλω να πληρώνομαι και τους άφηνα να διαλέξουν (βδομάδα ή μήνα) για να μην τους πιέζω. Όλα καλά. Αλλά αυτή η οικογένεια από την αρχή έβγαζε προβλήματα. Γενικά η συμπεριφορά ήταν ψιλοχάλια αλλά το βασικότερο ήταν ότι ζητιάνευα τα χρήματα. Κι έκαναν ακριβώς το ίδιο: έκανα κουβέντα, έλεγαν ότι θα το διορθώσουν και πάλι έβγαζαν 50 ευρώ και μου έδιναν έναντι για τα 200-300 που χρωστούσαν!!! Έτσι πάντα είχαμε υπόλοιπο. Ώσπου στα μισά του δευτέρου χρόνου έσκασα, τους ζητούσα σε κάθε μάθημα, κατάλαβαν ότι δεν θα το άφηνα κι άρχισαν να εξαφανίζονται από το σπίτι! :o Δεν τους έβλεπα ποτέ για να τους πω. Άρχισαν να μην απαντάνε και στα τηλέφωνα, έβλεπαν τις κλήσεις και δεν με έπαιρναν, άφηνα μηνύματα, έπαιρνα στο κινητό του παιδιού και της έλεγα αυστηρά να με πάρει η μαμά της κλπ. Τίποτα... Ώσπου έφτασα στο σημείο να εμφανιστώ σπίτι τους ώρα που δεν είχαμε μάθημα και φυσικά τους βρήκα. Δεν έφυγα πριν πάρω τα χρήματα. Είχαμε φτάσει τα 600 ευρώ!!! Και ... τους παράτησα στα μισά της χρονιάς! Αντιεπαγγελματικό θα πουν κάποιοι αλλά προέχει η ψυχική μου υγεία!

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 09:23:04 πμ »
Καλά, Χ.Κ., μήπως είχαμε την ίδια οικογένεια: ??? ;) Επί 1.5 χρόνο έκανα υπομονή σε παρόμοια κατάσταση. Όλοι οι άλλοι γονείς με ρωτούσαν πότε θέλω να πληρώνομαι και τους άφηνα να διαλέξουν (βδομάδα ή μήνα) για να μην τους πιέζω. Όλα καλά. Αλλά αυτή η οικογένεια από την αρχή έβγαζε προβλήματα. Γενικά η συμπεριφορά ήταν ψιλοχάλια αλλά το βασικότερο ήταν ότι ζητιάνευα τα χρήματα. Κι έκαναν ακριβώς το ίδιο: έκανα κουβέντα, έλεγαν ότι θα το διορθώσουν και πάλι έβγαζαν 50 ευρώ και μου έδιναν έναντι για τα 200-300 που χρωστούσαν!!! Έτσι πάντα είχαμε υπόλοιπο. Ώσπου στα μισά του δευτέρου χρόνου έσκασα, τους ζητούσα σε κάθε μάθημα, κατάλαβαν ότι δεν θα το άφηνα κι άρχισαν να εξαφανίζονται από το σπίτι! :o Δεν τους έβλεπα ποτέ για να τους πω. Άρχισαν να μην απαντάνε και στα τηλέφωνα, έβλεπαν τις κλήσεις και δεν με έπαιρναν, άφηνα μηνύματα, έπαιρνα στο κινητό του παιδιού και της έλεγα αυστηρά να με πάρει η μαμά της κλπ. Τίποτα... Ώσπου έφτασα στο σημείο να εμφανιστώ σπίτι τους ώρα που δεν είχαμε μάθημα και φυσικά τους βρήκα. Δεν έφυγα πριν πάρω τα χρήματα. Είχαμε φτάσει τα 600 ευρώ!!! Και ... τους παράτησα στα μισά της χρονιάς! Αντιεπαγγελματικό θα πουν κάποιοι αλλά προέχει η ψυχική μου υγεία!

Νομιζω οτι αντεδρασες πολυ σωστα! Μιλαμε για πολλα χρηματα!

Χ.Κ. καλα θα κανεις να αρχισεις να τα ζητας πιο επιμονα γιατι δε βλεπω στο τελος να τα παιρνεις...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 29, 2008, 10:09:50 πμ »
Α, ξέχασα και το καλύτερο: όταν είπα ότι τους αφήνω η μαμά, χωρίς να ζητήσει ούτε μία συγνώμη, χωρίς να πει ότι ήταν λάθος η όλη συμπεριφορά τους, άρχισε να μου προτείνει να μου προπληρώσει όλα τα μαθήματα μέχρι το τέλος της χρονιάς με επιταγή (φυσικά ακάλυπτη θα ήταν!) και να το ρίχνει στο φιλότιμο ότι κι εγώ μάνα είμαι και δεν θα ήθελα να με παρατήσει η καθηγήτρια στα μισά της χρονιάς και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Ούτε λόγος, όμως, για την δικιά τους ευθύνη. Και μετά, όταν τα είπα στην κοινή μας φίλη που με σύστησε (ως τότε δεν ήθελα να την μπλέξω) μου είπε ότι τα ήξερε γιατί της είπε ότι μάλλον το κάνω όλο αυτό για να τους εκβιάσω και να πάρω περισσότερα λεφτά!!! :o :o :o Και φυσικά της είπε ότι ήταν η πρώτη φορά που μου καθυστέρησε μια βδομάδα (!) και μάλιστα μόνο 200 ευρώ. Γι'αυτό σου λέω, Χ.Κ., δεν αξίζει να παιδεύεσαι. Ακόμα κι αν στα δώσει, δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Θα το ξανακάνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159775
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 455

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.