*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 376840 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #378 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 11:37:15 πμ »
Οι της κατάταξης Β είναι οι επιλαχόντες, αν κάποιοι απο την κατάταξη Α αλλάξουν γνώμη, τότε συμπληρώνουν τον αριθμό των εισακτέων από τον πίνακα Β
Λογικά κάπου θα το αναφέρει αλλά αυτή τη στιγμή βαριέμαι να διαβάσω κατεβατά. Τους επιλαχόντες πότε περίπου τους καλούν σε περίπτωση που δεν πάει κάποιος από την Α; Φαντάζομαι τα δικαιολογητικά τα στέλνουν όταν τους καλέσουν. Απλά μου έκανε εντύπωση που μου έδινε τις οδηγίες για τα δικαιολογητικά από κάτω.

Οι  επιλεγέντες και επιλαχόντες (κατηγορίες Α και Β), καλούνται με δική τους ευθύνη, να αντλήσουν από το διαδίκτυο όλα τα απαραίτητα για την εγγραφή τους έντυπα, να τα συμπληρώσουν και να τα αποστείλουν στο Ε.Α.Π. με συστημένη επιστολή το αργότερο έως και τις 15 Ιανουαρίου 2010 (αποκλειστική προθεσμία, σφραγίδα ταχυδρομείου). Στην ιστοσελίδα του ΕΑΠ μπορούν επίσης να δουν την κατηγοριοποίηση των υποψηφίων με βάση τη σειρά κατάταξής τους (κατηγορίες Α, Β και Γ).
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ:
§          Οι ανήκοντες στην Κατηγορία Α θα πρέπει μέχρι τις 15 Ιανουαρίου 2010 να καταβάλουν την οικονομική τους συμμετοχή και να στείλουν μαζί με τα δικαιολογητικά τους και το αντίγραφο κατάθεσης στην Τράπεζα.
§    Οι ανήκοντες στην Κατηγορία Β θα πρέπει μέχρι τις 15 Ιανουαρίου 2010 να στείλουν τα δικαιολογητικά τους χωρίς να καταθέσουν χρήματα σε αυτή τη φάση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να επισκεφθούν την ιστοσελίδα του ΕΑΠ στο διαδίκτυο στις 5 Μαρτίου 2010 για να δουν τον πίνακα των υποψηφίων Κατηγορίας Β οι οποίοι πληρούν τις προϋποθέσεις του Ε.Α.Π. και, με αυστηρή σειρά προτεραιότητας, καλύπτουν ακριβώς τα κενά από την Κατηγορία Α, προκειμένου να ολοκληρώσουν τη διαδικασία εγγραφής τους.
§    Οι ανήκοντες στην κατηγορία Γ (όλοι οι υπόλοιποι υποψήφιοι) θα πρέπει στις 16/04/2010 να επισκεφθούν με δική τους ευθύνη την ιστοσελίδα του ΕΑΠ για περισσότερες πληροφορίες. Οι ανήκοντες στην κατηγορία αυτή έχουν πιθανότητα εγγραφής εάν συντρέχουν και γι’ αυτούς οι προϋποθέσεις του Ε.Α.Π. και υπό την προϋπόθεση ότι θα παραμείνουν κενές θέσεις από τις κατηγορίες Α και Β, τόσες που να φθάνουν τον αύξοντα αριθμό κατάταξης κάποιου από την κατηγορία Γ.
Η ΑΝΤΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ (www.eap.gr).
Όσοι υποψήφιοι δεν μπορούν να εξασφαλίσουν πρόσβαση στο διαδίκτυο για την αναζήτηση των αποτελεσμάτων της κλήρωσης καθώς και για την άντληση των απαραίτητων για την εγγραφή τους εντύπων θα μπορούν να εξυπηρετούνται, από τις 7 Ιανουαρίου έως και τις 14 Ιανουαρίου 2010, και από τα γραφεία του Ε.Α.Π. στην Πάτρα, στην Πάροδο Αριστοτέλους 18, Περιβόλα Πατρών, Δευτέρα έως Παρασκευή, από 9.00π.μ. – 19.00μ.μ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:55 »

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #379 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:14:20 μμ »
Κι εγώ κληρώθηκα στο μεταπτυχιακό του ΕΑΠ και θέλω να κάνω μια αφελή ερώτηση: οι εξετάσεις είναι στο τέλος κάθε χρόνου; που ακριβώς γίνονται;πάντως κι εγώ σκάφτομαι να πάρω μόνο μια θεματική ενότητα για την πρώτη χρονιά.Το μεταπτυχιακό είνια το 'Μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες'. Αλήθεια,μήπως το παρακολουθεί κανένας και ξέρει κάτι να με διαφωτίσει;

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #380 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:15:07 μμ »
Συμφωνω κ εγω οτ τοΣπουδες στην Εκπαιδευση" τουλαχιστον - φανταζομαι κ για τα αλλα το ιδιο θα ισχυει δεν βγαινει με δυο ενοτητες. Εγω το εκανα οταν δουλευα μονοαπογευμα με μαθηματα, δεν ειχα παιδια και ουτε εδινα ΑΣΕΠ. Απο περσι που μπηκα σε σχολειο, διαβαζα ΑΣΕΠ κ εκανα κ παιδι παλευω να τελειωσω μια ρημαδα διπλωματικη...
Σιγα σιγα να το ευχαριστηθεις κιολας...ι
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #381 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:20:20 μμ »
Κι εγώ κληρώθηκα στο μεταπτυχιακό του ΕΑΠ και θέλω να κάνω μια αφελή ερώτηση: οι εξετάσεις είναι στο τέλος κάθε χρόνου; που ακριβώς γίνονται;πάντως κι εγώ σκάφτομαι να πάρω μόνο μια θεματική ενότητα για την πρώτη χρονιά.Το μεταπτυχιακό είνια το 'Μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες'. Αλήθεια,μήπως το παρακολουθεί κανένας και ξέρει κάτι να με διαφωτίσει;

Οι εξετάσεις συνήθως πραγματοποιούνται Ιούνιο ή Ιούλιο κ ανάλογα σε ποιά πόλη μένεις γίνονται σε κτίρια των ΤΕΙ ή του Πανεπιστημίου της πόλης αυτής.
Για όλες αυτές τις ερωτήσεις μπορείς να ενημερωθείς απο την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ή από το portal του ΕΑΠ.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:55 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #382 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:24:10 μμ »
Εμείς που κληρωθήκαμε κανονικά πρέπει να καταθέσουμε τώρα τα χρήματα σωστά;; Μέχρι τις 15/01 εννοώ. Καθώς και όλα τα άλλα έγγραφα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #383 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:28:02 μμ »
Εμείς που κληρωθήκαμε κανονικά πρέπει να καταθέσουμε τώρα τα χρήματα σωστά;; Μέχρι τις 15/01 εννοώ. Καθώς και όλα τα άλλα έγγραφα.

Κ εσείς κ οι επιλαχόντες οφείλετε να στείλετε τα απαραίτητα δικαιολογητικά.
Χρήματα δεν καταθέτουν οι επιλαχόντες άμεσα..μόνο όσοι ανήκετε στην Α κατηγορία.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #384 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:37:00 μμ »
Να σαι καλά για τις πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #385 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:37:17 μμ »
Εμείς που κληρωθήκαμε κανονικά πρέπει να καταθέσουμε τώρα τα χρήματα σωστά;; Μέχρι τις 15/01 εννοώ. Καθώς και όλα τα άλλα έγγραφα.

Ως ΠΕ19 που είσαι, δεν έχεις δικαίωμα να παρακολουθήσεις τα "Πληροφοριακά Συστήματα" του ΕΑΠ (εκτός αν άλλαξε ο κανονισμός του μεταπτυχιακού)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #386 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 06:37:58 μμ »
Τι γίνεται ρε παιδιά? Όλοι κληρωθήκατε στο ΕΑΠ εκτός από μένα?!  ???
Εγώ που είμαι στην Γ κατηγορία (590 σειρά) στο μεταπτυχιακό Εκπαίδευση Ενηλίκων, ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να με πάρουν? Δηλαδή να μην δεχτούν να πάνε τουλάχιστον 391 ατομα? Η πολλά ζητάω?  :-\

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #387 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 07:48:56 μμ »
Κι εγώ κληρώθηκα στο μεταπτυχιακό του ΕΑΠ και θέλω να κάνω μια αφελή ερώτηση: οι εξετάσεις είναι στο τέλος κάθε χρόνου; που ακριβώς γίνονται;πάντως κι εγώ σκάφτομαι να πάρω μόνο μια θεματική ενότητα για την πρώτη χρονιά.Το μεταπτυχιακό είνια το 'Μεταπτυχιακή εξειδίκευση καθηγητών στις φυσικές επιστήμες'. Αλήθεια,μήπως το παρακολουθεί κανένας και ξέρει κάτι να με διαφωτίσει;

Οι εξετάσεις συνήθως πραγματοποιούνται Ιούνιο ή Ιούλιο κ ανάλογα σε ποιά πόλη μένεις γίνονται σε κτίρια των ΤΕΙ ή του Πανεπιστημίου της πόλης αυτής.
Για όλες αυτές τις ερωτήσεις μπορείς να ενημερωθείς απο την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ή από το portal του ΕΑΠ.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #388 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:05:46 μμ »
Καλησπέρα! Κι εγώ κληρώθηκα στην κατηγορία Α στο Σπουδές στην εκπαίδευση!  :D :D
Και λαμβάνοντας υπόψη ότι η Διαμαντοπούλου σκοπεύει να μας βάλει όλους να ξαναδώσουμε ΑΣΕΠ σίγουρα θα πάρω μια θεματική ενότητα!

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #389 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:42:34 μμ »
 Παιδιά , τα φώτα σας!!
 Κληρώθηκα στο Σπουδές  στην Εκπαιδευση κατηγ.Α και δεν το πιστεύω!! :) :)
Θα ηθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να στείλουμε βεβαιωση εργοδότη, προυπηρεσία κτλ... κάτι τέτοιο λεει στις οδηγίες..... αυτό ξέρει κανεις αν πρέπει να τα καταθέσω στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακο??εχω μπερδευτει!!!
Να ρωτησω ακόμη αν ξέρει κανείς..... εργασίες κάθε 2 μήνες και εξεταστική μόνο Ιουνιο ή Ιούλιο??Ξενη βιβλιογραφια?
?
το σκέφτομαι για τις θεμ.ενότητες!
ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #390 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 10:05:28 μμ »
Παιδιά , τα φώτα σας!!
 Κληρώθηκα στο Σπουδές  στην Εκπαιδευση κατηγ.Α και δεν το πιστεύω!! :) :)
Θα ηθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να στείλουμε βεβαιωση εργοδότη, προυπηρεσία κτλ... κάτι τέτοιο λεει στις οδηγίες..... αυτό ξέρει κανεις αν πρέπει να τα καταθέσω στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακο??εχω μπερδευτει!!!
Να ρωτησω ακόμη αν ξέρει κανείς..... εργασίες κάθε 2 μήνες και εξεταστική μόνο Ιουνιο ή Ιούλιο??Ξενη βιβλιογραφια?
?
το σκέφτομαι για τις θεμ.ενότητες!
ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συγχαρητήρια κ καλή δύναμη  :)

Να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες και να στείλεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά εμπρόθεσμα.
Οι εργασίες είναι περίπου ανά δίμηνο και οι εξετάσεις συνήθως Ιούλιο...το φετινό πρόγραμμα δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη.
Επίσης είναι σημαντικό (αν έχεις τη δυνατότητα) να περευρίσκεσαι στις συναντήσεις (ΟΣΣ) του τμήματος σου με τον καθηγητή / καθηγήτρια της θεματικής ενότητας που θα επιλέξεις .
Σε κάθε εργασία θα σου προτείνουν αντίστοιχη βιβλιογραφία ,ελληνική κ ξένη. Συνήθως οι εργασίες ανα θεματική ενότητα είναι 4 ,ωστόσο οι οδηγίες / κανονισμοί μπορεί να ποικίλουν απο μεταπτυχιακό σε μεταπτυχιακό.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #391 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 11:51:04 μμ »
Οι συναντήσεις γίνονται σε μια συγκεκριμένη πόλη ή σε περισσότερες;Υπάρχει πιθανότητα να επιλέξουμε;
Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.