*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 376818 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #420 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 04:03:15 μμ »
νομίζω πως παίρνεις πράγματα.εμένα με βοήθησε και για τον ΑΣΕΠ αλλά και η  ενότητα της επιστημολογίας ήταν άκρως ενδιαφέρουσα.
οι υπόλοιπες ενότητες είναι εξιδίκευμένα πράγματα πάνω στη Φυσική στη Χημεία και στην Βιολογία κάθε φορά.

εγώ απο τύχη κληρώθηκα και το συνεχίζω διότι όταν έμαθα πως δεν είναι στην διδακτική είχα ήδη πληρώσει για 2 ενότητες. τώρα είμαι στην τελευταία οπότε η ουρά μου έμεινε. αν γνώριζα οτι δεν είναι στην διδακτική ίσως να μην το ξεκινούσα καν. απο την άλλη μεταπτυχιακό είναι... με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:22:16 »

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #421 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 04:07:31 μμ »
το μεγαλύτερο ποσοστό των φοιτητών του ΕΑΠ είναι άτομα που συνήθως εργάζονται με αποτέλεσμα να μην μπορούν να διαθέσουν πολύ χρόνο. αυτό είναι που τους κάνει να πάνε πίσω τις σπουδες στο ΕΑΠ. αν έχεις χρόνο να αφιερώσεις σε 2,5 - 3 χρόνια τελειώνεις

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #422 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 04:28:12 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ michalis.Σου εύχομαι καλή συνέχεια!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #423 στις: Δεκέμβριος 29, 2009, 05:01:15 μμ »
Ανήκω στην πρώτη κατηγορία, οπότε αν μπω, θα πρέπει να αφιερώσω κάποια χρόνια προφανώς!
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:22:16 »

Αποσυνδεδεμένος mpdi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #424 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 11:16:04 πμ »
Καλή χρονιά και με υγεία το 2010

Εγω φέτος κάνω την διπλωματική μου έπαιρνα μια θεματική το χρόνο οι εργασίες σε κάθε θεματική ειναι 4 μπορείς όμως να μην παραδώσεις την 4 αν έχεις συπληρώσει 20 βαθμός στις τρεις πρώτες εργασίες , πάντως δεν βάζουν εύκολα βαθμούς για αυτό αν δεις στην πρώτη εργασία 5 ή 4 μην απογοητευτείς . Μαργαρίτα

phoebe

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #425 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 11:25:14 πμ »
Χρειάζομαι πρόσβαση σε 2 διπλωματικές της Αγγλικής στη βιβλιοθήκη του ΕΑΠ. Μόνο αν είσαι ήδη φοιτητής/τρια μπορείς να έχει πρόσβαση στις διπλωματικές σε μορφή .pdf. Αν μπορεί κάποιος φοιτητής/τρια να βοηθήσει, ας μου στείλει ένα μήνυμα  :-* Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #426 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 04:57:56 μμ »
Χρειάζομαι πρόσβαση σε 2 διπλωματικές της Αγγλικής στη βιβλιοθήκη του ΕΑΠ. Μόνο αν είσαι ήδη φοιτητής/τρια μπορείς να έχει πρόσβαση στις διπλωματικές σε μορφή .pdf. Αν μπορεί κάποιος φοιτητής/τρια να βοηθήσει, ας μου στείλει ένα μήνυμα  :-* Ευχαριστώ!

Οι Διπλωματικές Εργασίες δανείζονται αποκλειστικά στους διδάσκοντες του ΕΑΠ και στους φοιτητές των Προγραμμάτων Σπουδών στα πλαίσια των οποίων έχει εκπονηθεί η εν λόγω εργασία, καθώς και σε εκείνους που φοιτούν ή διδάσκουν σε συγγενή Προγράμματα Σπουδών του ΕΑΠ.  
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #427 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 11:18:55 πμ »
Συναδελφοι, ήθελα να ρωτήσω για την ενδιαμεση εκθεση στις διπλωματικες του ΕΑΠ. Ξερει κανεις πως συντάσσεται? Περιεχει και το εντυποΒ βελτιωμενο? η καθηγητρια μου ειπε τι πρεπει να περιεχει (το γραφει και στους κανονισμους του ΕΑΠ) αλλά δεν ξερω πως να το διαμορφωσω. Αν γνωριζει κανεις....
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #428 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 11:22:28 πμ »
Συναδελφοι, ήθελα να ρωτήσω για την ενδιαμεση εκθεση στις διπλωματικες του ΕΑΠ. Ξερει κανεις πως συντάσσεται? Περιεχει και το εντυποΒ βελτιωμενο? η καθηγητρια μου ειπε τι πρεπει να περιεχει (το γραφει και στους κανονισμους του ΕΑΠ) αλλά δεν ξερω πως να το διαμορφωσω. Αν γνωριζει κανεις....

καλημέρα domenica2  ;)
δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω...είμαι ακόμα στην αρχή του μεταπτυχιακού ,αλλά θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με την καθηγήτρια σου ξανά.Δεν είναι κακό να ζητήσεις διευκρινήσεις.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #429 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 11:27:54 πμ »
Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε αυτό :

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #430 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 08:58:22 μμ »
Ευχαριστώ πολυ domenica!!
Δυστυχώς αυτό μου εστειλε και η καθηγητρια χωρις αλλες διευκρινήσεις... και δεν ειναι ιδιαιτερα συνεργασιμη γενικα..
Θα το συντάξω όπως νομίζω και όταν ερθει εκεινη η ωρα για σενα.. εγω ειμαι εδω!!!Καλη συνεχεια
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #431 στις: Ιανουάριος 25, 2010, 12:57:55 μμ »
Ευχαριστώ πολυ domenica!!
Δυστυχώς αυτό μου εστειλε και η καθηγητρια χωρις αλλες διευκρινήσεις... και δεν ειναι ιδιαιτερα συνεργασιμη γενικα..
Θα το συντάξω όπως νομίζω και όταν ερθει εκεινη η ωρα για σενα.. εγω ειμαι εδω!!!Καλη συνεχεια

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι άλλο  :(
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος mixafr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 1/5 των ανθρώπων στον κόσμο δεν μπορεί να διαβάσει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #432 στις: Ιανουάριος 25, 2010, 07:55:35 μμ »
Ως απόφοιτος του Μεταπτυχιακού του ΕΑΠ "Εκπαίδευση Ενηλίκων" μεταφέρω την εξής εμπειρία:

Η ενδιάμεση έκθεση πρέπει κατ΄ουσίαν να δείχνει τι έχεις καταφέρει μέχρι τώρα στη διπλωματική.
Θεωρητικά πάντα στέλνεις:
1) Το Έντυπο Β (είτε όπως το έστειλες στην αρχή, είτε βελτιωμένο με βάση τις παρατηρήσεις και την πορεία της έρευνάς σου)
2) Περιεχόμενα της διπλωματικής (π.χ. τίτλοι κεφαλαίων, παραρτήματα κοκ) και χρονοδιάγραμμα (πώς θα οργανώσεις το χρόνο σου από τώρα μέχρι την παρουσίαση)
3) Ένα κείμενο που να είναι περίπου η μισή διπλωματική (γύρω στις 7000 λέξεις). Μπορεί να είναι ολόκληρος ο σκελετός της διπλωματικής με ανεπτυγμένα κάποια κεφάλαια που έχεις δουλέψει περισσότερο π.χ. το θεωρητικό υπόβαθρο ή μπορεί να έχει μικρή περίληψη από τα υπόλοιπα κεφάλαια ή μπορεί να αναφέρεις πώς προτίθεσαι να προχωρήσεις παρακάτω.

Την ενδιάμεση έκθεση τη βλέπει μόνο ο Α επιβλέπων και τη σχολιάζει και αναφέρει σε εσένα και τον συντονιστή τι γίνεται.
Επειδή δηλαδή η διπλωματική δεν έχει γραπτές εργασίες, προσπαθούν να έχουν "μετρήσιμη" αναφορά της προόδου σου.
Η καλή συνεργασία με τον/την καθηγητή/καθηγήτρια πάντως είναι εκ των ουκ άνευ. Επιδίωξέ την για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων στο τέλος. Ο καλός επιβλέπων πρέπει να απαντάει στις απορίες σου, να σε καθοδηγεί και να σου λέει πότε πας τελείως στραβά, όχι να σε αφήνει να ψάχνεσαι.
Θα πω για εμένα μόνο ότι αν κάνω για 50η φορά ένα μάθημα, θα αλλάξω για 52η φορά τις σημειώσεις μου

Αποσυνδεδεμένος mpdi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #433 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 09:31:31 πμ »
Καλημέρα και απο μένα

Εγώ σήμερα  θα στείλω  την ενδιάμεση έκθεση . ¨Εχω τελειώσει το θεωρητικό μέρος συνολικά 3 κεφάλαια γύρω στις 9000 λέξεις , την εισαγωγή της διπλωματικής  επίσης θα στείλω  τα  περιεχόμενα και το έντυπο β μάλλον όπως το είχα στείλει . Το μόνο που λέω να αλλάξω ειναι το πως θα κάνω την ανάλυση των δεδομένων του ερωτηματολογίου . Ενω ειχα γράψει οτι θα τα επεξεργαστώ με το πρόγραμμα Spss μάλλον δεν θα μπορέσω με το πρόγραμμα αυτό αλλά θα επεξεργαστώ με το exel . Ελπίζω να μην έχουν πρόβλημα σε αυτό . Μαργαρίτα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.