*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια σχολείων Α/θμιας  (Αναγνώστηκε 39930 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 11:57:13 πμ »
Παιδια, πήρα τηλ σ' ενα απο τα τηλ που είδα στην απάντηση του panickos και μου είπαν οτι η Πιερία δεν έχει δυσπρόσιτα. μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στον πίνακα ? αλήθεια, τί είναι η ΣΥΚΑΓΕ - DLV που έχει στην αρχή?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 12:06:18 μμ »
Να σου πω, PE06, τη μαύρη μου αλήθεια, δεν είχα ιδέα γιατί κάποια κουτάκια είναι γκρι και κάποια όχι! Νόμιζα ότι κατά λάθος έγινε ή ότι φταίει ο υπολογιστής μου!!! :-[

Αυτό ας μείνει μεταξύ μας....Σσσσσσσσσσσσσσστ!!  ;D ;D ;D ;D ;D (Μ'έκανες και γέλασα!)

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 12:15:13 μμ »
Παιδια, πήρα τηλ σ' ενα απο τα τηλ που είδα στην απάντηση του panickos και μου είπαν οτι η Πιερία δεν έχει δυσπρόσιτα. μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στον πίνακα ? αλήθεια, τί είναι η ΣΥΚΑΓΕ - DLV που έχει στην αρχή?

io μ'έχεις καταμπερδέψει, αλλά φαντάζομαι πως εξίσου μπερδεμένος είσαι και εσύ. Ο πίνακας που κοιτάζεις στην αρχή του θέματος έχει τα μόρια των σχολείων. ΔΕΝ είναι ο πίνακας αναπληρωτών εννοείται. Τι λάθος να έχει γίνει στον πίνακα? Το σχολείο σου να έχει 5 μόρια και στον πίνακα ν'αναφέρονται 6? Δύσκολο το βλέπω: τα μόρια των σχολείων δεν αλλάζουν κάθε χρόνο, ούτε έτσι απλά. Απαιτείται ειδική εγκύκλιος, κλπ, κλπ...

Για μισό... Μήπως εννοείς "γιατί το σχολείο μου έχει στον πίνακα 5 μόρια και εγώ πήρα στο τέλος της χρονιάς 3,15 μόρια?". Μήπως μπέρδεψες τα μόρια του σχολείου με τα μόρια της προϋπηρεσίας?? Τα μόρια του σχολείου είναι αυτά που βλέπεις στην απάντηση του walkleon στην 1η σελίδα. Τα μόρια της προϋπηρεσίας που διπλασιάζονται στα δυσπρόσιτα, είναι τελείως άλλη υπόθεση που διαφέρει σε βαθμό που θα σου εξηγήσω μόνο αν μου το ζητήσεις (υπάρχει άλλωστε σε αρκετά θέματα του forum) (επίσης οι παράγοντες ποικίλλουν τόσο που κάπως, λίγο, τόσο δα βαριέμαι να τους αναφέρω).

Τέλος, αφού από το ΥΠΕΠΘ σου είπαν ότι η Πιερία δεν έχει δυσπρόσιτα, end of story. Πώς θα διπλασιαστεί η προϋπηρεσίασου αφού δεν υπηρετείς σε δυσπρόσιτο??
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 12:17:23 μμ από pe06 »

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 04:17:35 μμ »
Προφανώς, εγω κάπου έχω μπερδευτεί. και το σίγουρο είναι οτι αγνοώ βασικά πράγματα. τί έχω καταλάβει: α. όταν υπηρετεις  σε δυσπρόσιτο (ακόμη κι ως ορωμίσθιος ,ολοήμερα , ειδικότητα)  τα μόρια που είναι να πάρεις , αν υπηρετουσες σε απλο σχολείο και ανάλογα πάντα με ήμερες και ώρες που έχεις δουλέψει, διπλασιαζονται στο δυσπρόσιτο. στην συνέχεια όταν προσμετρούνται τα μόρια  προυηπερεσίας σου στους πίνακες , μπαίνουν σ΄ενα γκρί κουτάκι  στους πίνακες, ως απόδειξη οτι είναι απο δυσπροσιτο. Ελπίζω, ότι μέχρι εδώ τα λέω καλά.

τώρα,σε απάντηση που έδωσε ο walkleon στην panickos στις  Οκτώβριος 05, 2008, 10:05:46  στην αρχή αυτού του topic , αναφέρει οτι τα μόρια των ολοήμερων σχολείων μπορούμε να τα δούμε στην παρακάτω διευθυνση   http://www.dlv.gr/ta_moria_dimotikon_scholeion.xls καθώς και οτι απο Ε και πάνω είναι Δυσπρόσιτα.
Μπήκα σ' αυτον τον πίνακα και είδα οτι αυτά τα 2 σχολεία που δούλευα έχουν Ε και Στ μόρια, κατα συνέπεια και βάσει αυτού του πίνακα και των διευκρινήσεων που δοθηκαν είναι δυσπρόσιτα. απο έκεί και περα δεν ξέρω τι γίνεται γιατί αβάθμια Πιερίας και ΥΠΕΠΘ λένε οτι δεν είναι .Εγώ εκεί μπερδεύτηκα. Ή εγώ έχω κάτι κάνει λάθος ή ο πίνακας που αναρτήσαν και στην συνέχεια για διευκόλυνση μας κι εξυπηρέτηση μας , μας παρέπεμψε ο walkleon,  είναι λάθος.  Αλλά να πώ την αλήθεια , νομίζω οτι εγώ δεν κανω κάτι σωστά.
 Όπως κι αν έχει, ευχαριστώ για τον χρόνο σας και για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 05:54:58 μμ »
Μπορείς να μας πεις οι βεβαιώσεις προϋπερεσίας που έχεις μέχρι τώρα από τα σχολεία που εργάστηκες ΤΙ λένε; Πόσα μόρια ανγράφονται εκεί;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:39:19 μμ »
Παιδια ειναι απλο. Ο πίνακας αυτος ισχύει η οχι? όπως επίσης ισχύει το οτι απο Ε μόρια και πάνω είναι δυσπρόσιτα? Τί είναι το ΣΥΚΑΓΕ- DLV που αναγραφεται στην αρχη του? Οι βεβαιωσεις προυπηρεσιας που εχω ,δεν αναφερουν τιποτα για δυσπροσιτα η διπλασιασμους μορίων.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:43:32 μμ »
Λοιπόν εδώ υπάρχουν τα δυσπρόσιτα σχολεία Πρωτοβάθμιας: http://www.ypepth.gr/docs/pinax_dyspr_ekpaid_05-06_060301.xls
Πηγή: ΥΠΕΠΘ
Όπως θα δείτε η Πιερία δεν έχει δυσπρόσιτα.Άρα τα μόρια δεν μετράνε διπλά.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:57:52 μμ »
Κι εγώ  αυτό ήξερα , οτι η Πιερία δεν έχει δυσπρόσιτα. Απλώς, έπεσα πάνω στον πίνακα στην αρχή του topic αυτού οπου δίνει τα συγκεκριμενα σχολεια της Πιερίας με Ε και ΣΤ μόρια κι εκεί έχασα την μπάλα. Για ποιά χρήση είναι τελικά αυτός ο πίνακας?

Τι δύσκολα που είναι τα γραφειοκρατικα!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:58:40 μμ »
Πάντως, παιδιά, η io έχει κάπου δίκιο. Ο Αγ.Δημήτριος είναι ΣΤ και Καρυών Ε. Η Συκια Χαλκιδικής πχ είναι Ε και είναι δυσπρόσιτο. Μήπως ο πίνακας αυτός έχει κάποιο λάθος; ???

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:08:52 μμ »
Πάντως, παιδιά, η io έχει κάπου δίκιο. Ο Αγ.Δημήτριος είναι ΣΤ και Καρυών Ε. Η Συκια Χαλκιδικής πχ είναι Ε και είναι δυσπρόσιτο. Μήπως ο πίνακας αυτός έχει κάποιο λάθος; ???
Μήπως τα Ε,ΣΤ κτλ δεν έχουν σχέση με το αν κάποιο σχολείο είναι δυσπρόσιτο η όχι;
Ο Αγ.Δημήτριος είναι 25 χλμ απο Κατερίνη.Η συκιά Χαλκιδικής είναι πολύ πιο απομακρυσμένη απο την Πρωτεύουσα.Αν δεν κάνω λάθος 60+ χλμ.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:12:16 μμ »
Απλώς, μαζί με την παραπομπή του πίνακα γράφει οτι απο Ε και πάνω είναι δυσπρόσιτα.

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια σχολείων Α/θμιας
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:23:09 μμ »
Παιδια, το γεγονός είναι ένα, η Πιερια δεν εχει δυσπρόσιτα. Το θέμα τελειώνει εδώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 273

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.