*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 415901 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 04:46:56 μμ »
μα κι εγω δεν εχω προβλημα να εργαστω οπουδηποτε...το θεμα ειναι πως αυτη τη στιγμη χιλιαδες ανεργοι ψαχνουν δουλεια....πρεπει να εισαι πολυ τυχερος αν βρεις καπου......

τεσπα, θα δούμε τι θα γίνει!Καλή μας τύχη και εύχομαι να προσληφθούμε σαν δάσκαλοι!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:44:54 »

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 05:33:26 μμ »
σοκολοθεραπεια, εργατοθεραπεια, αρωματοθεραπεια, .............................ολα αυτα στο παρελθον, σημερα, τωρα,  ενα νεο προιον νεας τεχνολογιας μονο για σας φιλοι και φιλες ελληνες  τρομοαθεραπειαααααααααααααααααααααα, μετα απο αυτο δεν εχετε Φοβηθείτε τιποτα με Εγγύηση απο τους φιλους σας, τους αδελφους σας, τους ευρωπαιους.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 07:21:48 μμ »
κοριτσια το τελευταιο που κυκλογορει και φοριεται πολυ στις γνωστες σελιδες ειναι

Αθήνα
Υπό την ασφυκτική πίεση που ασκείται από τους εταίρους συνεδριάζει αυτήν την ώρα εκτάκτως η κυβερνητική επιτροπή, υπό τον πρωθυπουργό, ο οποίος λόγω της κρισιμότητας της κατάστασης ακύρωσε την επίσκεψή του στις ΗΠΑ.

Στην κυβερνητική σύσκεψη αναμένεται να συζητηθεί η λήψη νέων μέτρων, μετά και το τελεσίγραφο της τρόικας, που διαμήνυσε ότι προκειμένου να συνεχιστούν οι συνομιλίες και να καταβληθεί η 6η δόση (8 δισ. ευρώ) θα πρέπει -όπως αποκαλύπτει Το Βήμα- να υλοποιηθούν 15 μέτρα, μεταξύ αυτών να απολυθούν 100.000 δημόσιοι υπάλληλοι και να ψηφιστεί νέο μισθολόγιο λιτότητας.
Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι μεταξύ άλλων θα πρέπει να αποφασιστεί:

    Η απόλυση 100.000 δημοσίων υπαλλήλων (μονίμων και συμβασιούχων) ως το 2015, αρχίζοντας τις απολύσεις από αύριο με λύση συμβάσεων, κατάργηση θέσεων.
    Οι απολύσεις θα γίνουν σε συνδυασμό με την εφαρμογή του μέτρου εργασιακής εφεδρείας, στο οποίο θα ενταχθούν 50.000 υπάλληλοι από τις 10 εταιρίες (ΚΕΔ, ΕΤΑ, ΟΔΔΥ, Οργανισμός Νεότητας, ΕΟΜΜΕΧ, ΙΓΜΕ, ΟΣΚ, ΔΕΠΑΝΟΜ, ΘΕΜΙΣ και ΕΡΤ), στους οποίους θα σταλούν εντός της εβδομάδος οι «επιστολές για την εφεδρεία» κι από 65 ακόμη οργανισμούς που θα πρέπει να κλείσουν ως το Δεκέμβριο.
    Να μειωθούν οι συντάξεις του ΟΓΑ, του ΝΑΤ και του ΟΤΕ.
    Να ψηφιστεί νέο μισθολόγιο λιτότητας στο δημόσιο, το οποίο θα ισχύσει από την 1η Οκτωβρίου για όλους.

Έκδοση υπουργικών αποφάσεων για την περικοπή συμβάσεων αορίστου και ορισμένου χρόνου σε όλους τους φορείς του Δημοσίου (συμπεριλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών, ώστε να ικανοποιηθούν οι στόχοι του Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος).
?????????????????????????????????????????????
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 09:25:49 μμ »
Τι άλλο να ζητήσουμε δηλαδή!ήδη καταργούνται γραφεία και χίλια άλλα δύο!Τελικά ας έχουμε την υγεία μας, γιατί όλα τα άλλα θα μας τα πάρουν μου φαίνεται...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:44:54 »

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 09:40:10 μμ »
εφοσον γινουν περικοπες και σε συμβασιουχους,,,δεν θα δουμε την γ φαση ετσι??????????????????????????????εγω λεω να δωσω μια μουτζα στη χωρα μας και στους αρχοντες που μας κυβερνουν και να την πηγαινω σε αλλες 'παραλιες'...........

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 11:21:19 μμ »
εφοσον γινουν περικοπες και σε συμβασιουχους,,,δεν θα δουμε την γ φαση ετσι??????????????????????????????εγω λεω να δωσω μια μουτζα στη χωρα μας και στους αρχοντες που μας κυβερνουν και να την πηγαινω σε αλλες 'παραλιες'...........

Αν είναι να μην γίνει θα ανακοινωθεί αύριο από το υπουργείο ή τους αιρετούς.Ας μην προτρέχουμε!Κάθε φορά πριν από κάθε δόση συζητάμε για πτώχευση και χίλια δυο νέα μέτρα για να σωθεί η χώρα.Έτσι αποφεύγονται οι πολλές κινητοποιήσεις αφού όλα γίνονται για το καλό της χώρας.Ας περιμένουμε λίγο μια επίσημη απόφαση και βγάζουμε τότε τα συμπεράσματά μας. Προσωπικά πιστεύω ότι θα γίνει γ φάση.Προφανώς, όμως, δεν θα γίνουν οι τόσες προσλήψεις αναπληρωτών που έγιναν πέρσι!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:04:15 πμ »
περσι στη γ φαση ποσους πηραν....????και ποσους λεγεται οτι θα παρουν??????

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:14:00 πμ »
Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με πέρυσι.

Η Α' φάση είχε 2500 άτομα, ενώ φέτος 1400.
Άγνωστο αν θα καλυφθούν αυτές οι θέσεις με μια τρίτη μεγάλη φάση...
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:14:20 πμ »
περσι στη γ φαση ποσους πηραν....????και ποσους λεγεται οτι θα παρουν??????

δασκαλους 500+ κατι πηρε γ φαση νομιζω
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:15:10 πμ »
Σύμφωνα με το ενημερωτικό site www.newsit.gr, η Τρόικα ζητά περικοπές στις προσλήψεις εκπαιδευτικών ορισμένου ( αναπληρωτές) και αορίστου χρόνου.

Συγκεκριμένα απαιτεί: "Έκδοση υπουργικών αποφάσεων για την περικοπή συμβάσεων αορίστου και ορισμένου χρόνου σε όλους τους φορείς του δημοσίου συμπεριλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών ώστε να ικανοποιηθούν οι στόχοι του μεσοπρόθεσμου προγράμματος" (πηγή: Newsit).

Το θέμα είναι πως θα λειτουργήσουν τα σχολεία;

 Ήδη τα κενά είναι πάρα πολλά, αν και το Υπουργείο Παιδείας το διαψεύδει. Σύμφωνα με πληροφορίες μας υπάρχουν πολλά κενά που ακόμα δεν έχουν δηλωθεί.
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:19:58 πμ »
μα κι εγω δεν εχω προβλημα να εργαστω οπουδηποτε...το θεμα ειναι πως αυτη τη στιγμη χιλιαδες ανεργοι ψαχνουν δουλεια....πρεπει να εισαι πολυ τυχερος αν βρεις καπου......

Mάλλον εσείς οι δάσκαλοι δεν έχετε ζήσει καθόλου την ανεργία. Λοιπόν να σας ενημερώσω μιας και την έζησα εγώ: τα πράγματα είναι τραγικά, μόνο αθήνα αν έχει κάποιες δουλίτσες. όταν λέμε δουλειές: πωλητές-πλασιέ ΜΟΝΟ. Παίρνεις ένα αυτοκινητάκι και τριγυρνάς όλη την Ελλάδα δουλειά από το πρωί μέχρι βράδυ μέχρι να βρεις πελάτη και καταφέρεις να κάνεις πωλήσεις. Εννποέιται ότι τους τελευταίους μήνες τα πράγματα είναι δύσκολα και εκεί. Πολύ πίεση, και μάλιστα κάνουν το εξής απαράδεκτο: μιαε και είσαι νεαρός δεν σου βάζουν καν βασικό μισθό, Σου λένε άμα βρεις πελάτες αρκετούς- ποσοστά επί των πωλήσεων. Και φυσικά θες πλέον και βύσμα για να μπεις σε σοβαρές ας το πούμε εταιρείες. Πωλήσεις π.χ. φάρμακα, ασφάλεις κ.τ.λ.

Από εκεί και πέρα άλλες δουλειές: σερβιτόροι, βοηθοί μάγειρα (που θέλουν εμπειρία πλέον),λάντζα ελάχιστοι μιας και προτιμούν γυναίκες ή άτομα με αναπηρία λη τα κάνει ο σερβιτότορος. Λίγες δουλειές για λάτζα υπάρχουν ακόμα σε ταβέρνες και άντε σε γυράδικα (όπου για να σε πάρουν πλέον γυρά ή τοστά θέλουν και εκεί εμπειρία).

Φυσικά οι δάσκαλοι μιας και είστε πολλές γυναίκες και όμορφες πιστεύω ότι θα βρείτε πιο εύκολα δουλειές γραφείου μιας και εκεί μόνο γυναικες παίρνουν πια με προσόντα φυσικά (τόσο σωματικά, όσο και πνευματικά). Συνήθως αφορούν θέσεις τηλεφωνητριών που πλασσάρουν προιόντα είτε μαιμού είτε πραγματικά σε ανυποψίαστους πελάτες, αυτοί που μας εκνευρίζουν όταν μας παίρνουν τηλέφωνο ότι ώρα να είναι

όλες μα όλες οι δουλείες που θα βρείτε να ξέρετε ζητάνε σχεδόν το 95% εμπειρία πάνω από 2 έτη, εκτός από τηλεφωνήτριες.

Αν είστε γκέι ίσως να επιβιώσετε κάπως πιο εύκολα, η βιομηχανία τουρισμού, θεάματος συμπαθεί τους γκέι

Αυτά τα ευχάριστα, κατά τα άλλα δουλειές υπάρχουν φυσικά. Καλά για μισθούς δεν θέλω καν να συζητήσω

Φυσικά εύχομαι να μην ζήσετε καν ανεργία, για να μην ζήσουμε και οι υπόλοιποι κλάδοι που την ζούμε ούτως ή άλλως
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:27:45 πμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:23:09 πμ »
παντως στον πινακα με προυπηρεσια με εκκαθαριση που εγινε απο αυτους που πηρε α+β φαση καθως και ειδικη εμειναν 755 δασκαλοι :o  εχουμε ακομα... τον πινακα λεει της μηδενικης δεν τον εκκαθαρισε γτ εφυγαν μονο τριτεκνοι απο το παιδεια-εργασια
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:26:48 πμ »
μα κι εγω δεν εχω προβλημα να εργαστω οπουδηποτε...το θεμα ειναι πως αυτη τη στιγμη χιλιαδες ανεργοι ψαχνουν δουλεια....πρεπει να εισαι πολυ τυχερος αν βρεις καπου......

Mάλλον εσείς οι δάσκαλοι δεν έχετε ζήσει καθόλου την ανεργία. Λοιπόν να σας ενημερώσω μιας και την έζησα εγώ: τα πράγματα είναι τραγικά, μόνο αθήνα αν έχει κάποιες δουλίτσες. όταν λέμε δουλειές: πωλητές-πλασιέ ΜΟΝΟ. Παίρνεις ένα αυτοκινητάκι και τριγυρνάς όλη την Ελλάδα δουλειά από το πρωί μέχρι βράδυ μέχρι να βρεις πελάτη και καταφέρεις να κάνεις πωλήσεις. Εννποέιται ότι τους τελευταίους μήνες τα πράγματα είναι δύσκολα και εκεί. Πολύ πίεση, και μάλιστα κάνουν το εξής απαράδεκτο: μιαε και είσαι νεαρός δεν σου βάζουν καν βασικό μισθό, Σου λένε άμα βρεις πελάτες αρκετούς- ποσοστά επί των πωλήσεων. Και φυσικά θες πλέον και βύσμα για να μπεις σε σοβαρές ας το πούμε εταιρείες. Πωλήσεις π.χ. φάρμακα, ασφάλεις κ.τ.λ.

Από εκεί και πέρα άλλες δουλειές: σερβιτόροι, βοηθοί μάγειρα (που θέλουν εμπειρία πλέον),λάντζα ελάχιστοι μιας και προτιμούν γυναίκες ή άτομα με αναπηρία λη τα κάνει ο σερβιτότορος. Λίγες δουλειές για λάτζα υπάρχουν ακόμα σε ταβέρνες και άντε σε γυράδικα (όπου για να σε πάρουν πλέον γυρά ή τοστά θέλουν και εκεί εμπειρία).

Φυσικά οι δάσκαλοι μιας και είστε πολλές γυναίκες και όμορφες πιστεύω ότι θα βρείτε πιο εύκολα δουλειές γραφείου μιας και εκεί μόνο γυναικες παίρνουν πια με προσόντα φυσικά

όλες μα όλες οι δουλείες που θα βρείτε να ξέρετε ζητάνε σχεδόν το 95% εμπειρία πάνω από 2 έτη.

Αυτά τα ευχάριστα, κατά τα άλλα δουλειές υπάρχουν φυσικά. Καλά για μισθούς δεν θέλω καν να συζητήσω

Φυσικά εύχομαι να μην ζήσετε καν ανεργία, για να μην ζήσουμε και οι υπόλοιποι κλάδοι που την ζούμε ούτως ή άλλως


 φιλε μου δεν ειπε κανενας οτι δεν την εχουμε ζησει την ανεργια, αθηνα μενω κ εγω και γνωριζω αρκετα καλα τα πραγματα ειτε απο γονεις, αδερφια και φιλους ειτε απο τα δικα μ .. εννοειτε οτι δεν υπαρχουν δουλειες κ αν βρεις καμια θα ειναι μετα απο πολυ προσπαθεια ειτε μεσω καποιου γνωστου..οι μισθοι ειναι της εξαθλιωσης το βλεπουμε κ το νιωθουμε πολυ καλα στο πετσι μας..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:40:02 πμ »
Η τρόικα αμφισβητεί ευθέως πλέον την ικανότητα της κυβέρνησης να λύσει προβλήματα...
Προκειμένου να συζητήσει ξανά μαζί της ζητά 40% μείωση των συντάξεων, 25% των μισθών και 25 χιλιάδες απολύσεις τη... Δευτέρα.

Διαβάστε περισσότερα: 24ωρο: Η τρόικα ζήτησε 25.000 απολύσεις, 40% μείωση των συντάξεων και 25% μείωση των μισθών http://24wro.blogspot.com/2011/09/25000-40-25.html#ixzz1YLItqQuu


 αρα μηπως κ ο καψαλακης περι μπορας απο την ερχομενη βδομαδα μιλουσε εμμεσα για ολα αυτα???/ λεω εγω τωρα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160284
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.