*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 415838 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #574 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:44:50 μμ »
Εγώ πάλι που πήρα τηλέφωνο μου είπαν προτεραιότητα έχουν οι ειδικότητες της ειδικής β/θμιας που απομένουν κι από κει και πέρα η παράλληλη. Ρώτησα για τη γ φάση και μου είπαν πως δε γνωρίζουν τίποτα ακόμα. Δε μου είπαν τίποτα για ακύρωση της φάσης κτλ. Είπε κάτι ένας από το Υπουργείο δεδομένων των συνθηκών τελείως πιθανολογικά και φέρνουμε αμέσως την καταστροφή. Όταν βγει επίσημη ανακοίνωση τότε κατεβάζουμε πλερέζες. Μέχρι τότε ας μην ακούμε τα νέα του ψαροντούφεκου... Προσωπικά εκτιμώ πως θα γίνει γ φάση. Ήδη γίνεται χαμός από τις ελλείψεις δασκάλων.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #575 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:48:23 μμ »
Εγώ πάλι που πήρα τηλέφωνο μου είπαν προτεραιότητα έχουν οι ειδικότητες της ειδικής β/θμιας που απομένουν κι από κει και πέρα η παράλληλη. Ρώτησα για τη γ φάση και μου είπαν πως δε γνωρίζουν τίποτα ακόμα. Δε μου είπαν τίποτα για ακύρωση της φάσης κτλ. Είπε κάτι ένας από το Υπουργείο δεδομένων των συνθηκών τελείως πιθανολογικά και φέρνουμε αμέσως την καταστροφή. Όταν βγει επίσημη ανακοίνωση τότε κατεβάζουμε πλερέζες. Μέχρι τότε ας μην ακούμε τα νέα του ψαροντούφεκου... Προσωπικά εκτιμώ πως θα γίνει γ φάση. Ήδη γίνεται χαμός από τις ελλείψεις δασκάλων.

ετσι ειναι εχουν βολευτει ολοι εκει στο υπουργειο και παιζουν μαζι μας!!!

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #576 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:51:13 μμ »
Δεν χρειάζεται να πιστεύουμε οτι ακούμε. Δεν ξέρω αν ακούγομαι σαν να ζω στο παραμύθι μου αλλά πιστεύω θα μας πάρουν σχεδόν όλους. Δεδομένων των κενών αλλά και των επερχόμενων εκλογών πιστεύω θα γίνουν πολλές προσλήψεις αναπληρωτών για να ''μας κλείσουν το στόμα'' και να ''ευχαριστηθούμε'' ωστε να βγει στην εξουσία το ίδιο κόμμα.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #577 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:55:44 μμ »
Θα βγουν οι φασεις και ολα καλα θα πανε. Καθε χρονο τα ιδια λενε και μετα παιρνει κοσμο γιατι δε μπορει αλλιως.Μολις τελειωσουν οι αποσπασεις θα ναι και αλλα κενα. Αισιοδοξια συναδελφοι και μη φερνουμε το τελος με τις βλακειες που λεει ο καθενας,. ;) ;) ;) Ευγε Μαιρη καλα τα λες!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #578 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:09:22 μμ »
παντως το οτι περιμενουν τις αποφασεις τ υπουργειου οικονομικων, τροικας και βενιζελου ειναι η τραγικη αληθεια αν δεν παρουμε απο αυτους τ πρασινο φως δεν μπορει να προχωρησει τιποτα...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #579 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:10:59 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=45646 να τα και αυτα που ελεγα προ ημερων
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #580 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:12:35 μμ »
Αχ χαίρομαι που βρήκα τουλάχιστον έναν άνθρωπο που συμφωνεί μαζί μου!Δεν ξέρω γιατί υπάρχει τόση απαισιοδοξία.Και κάθε χρόνο άλλα λένε και άλλα κάνουν γιατί να τα ακολουθήσουν φέτος; Δεν υπάρχει λογική. Και εδώ δεν έχουν στείλει όλες οι διευθύνσεις όλα τα κενά τους πως μπορούμε να μιλάμε για ακύρωση φάσεων κλπ.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #581 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:12:53 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=45646 να τα και αυτα που ελεγα προ ημερων


οι αποσπασεις αυριο μετα το μεσημερι (απο μπρατη)
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #582 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:18:11 μμ »
Καλα καλα δεν εχουν βγει ολα τα κενα και μερικοι βγαζουν συμπερασματα. καθε χρονο τα ιδια ελεος.δεν γινεται διευθυντες και ατομα που ξερουν καλα να λενε πως υπαρχουν κενα και που και εμεις τα βλεπουμε στα σχολεια του τοπου μας αλλα παλι να βλεπουμε την αρνητικη πλευρα.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #583 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:18:58 μμ »
Αχ χαίρομαι που βρήκα τουλάχιστον έναν άνθρωπο που συμφωνεί μαζί μου!Δεν ξέρω γιατί υπάρχει τόση απαισιοδοξία.Και κάθε χρόνο άλλα λένε και άλλα κάνουν γιατί να τα ακολουθήσουν φέτος; Δεν υπάρχει λογική. Και εδώ δεν έχουν στείλει όλες οι διευθύνσεις όλα τα κενά τους πως μπορούμε να μιλάμε για ακύρωση φάσεων κλπ.

μα γιατι ηταν καθε περσι και καλυτερα και απο περσι ξεκινησε ολη αυτη η κατρακυλα με το αποκορυφωμα της φετινης.. γτ αυτη ειναι η πραγματικοτητα ακομα κ αν δεν μας αρεσει καθολου.. κ οχι μονο στον τομεα μας αλλα σε ολους τους τομεις.. ακυρωση φασεων δεν νομιζω να υπαρξει αλλα για λιγοστες προσληψεις δεν ειναι καθολου απιθανο.. ο κλαδος ξανα γυρνα στα παλια του "μεγαλεια" ας κανουμε υπομονη οπως κανουμε βεβαια εδω και πολυ καιρο για να δουμε τι θα επακολουθησει
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #584 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:19:44 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=45646 να τα και αυτα που ελεγα προ ημερων


οι αποσπασεις αυριο μετα το μεσημερι (απο μπρατη)

Το άρθρο αυτό είναι έγκυρο;Δηλαδή υπήρχε καμία περίπτωση να δημιουργηθεί τμήμα με 8 μαθητές; Γιατί από όσα έχει πει η Διαμάντω συγχωνεύσεις κλπ δεν θα γίνουν. Η συγχώνευση αυτού του τμήματος νομίζω ήταν αναπόφευκτη.

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #585 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:22:30 μμ »
Αχ χαίρομαι που βρήκα τουλάχιστον έναν άνθρωπο που συμφωνεί μαζί μου!Δεν ξέρω γιατί υπάρχει τόση απαισιοδοξία.Και κάθε χρόνο άλλα λένε και άλλα κάνουν γιατί να τα ακολουθήσουν φέτος; Δεν υπάρχει λογική. Και εδώ δεν έχουν στείλει όλες οι διευθύνσεις όλα τα κενά τους πως μπορούμε να μιλάμε για ακύρωση φάσεων κλπ.

μα γιατι ηταν καθε περσι και καλυτερα και απο περσι ξεκινησε ολη αυτη η κατρακυλα με το αποκορυφωμα της φετινης.. γτ αυτη ειναι η πραγματικοτητα ακομα κ αν δεν μας αρεσει καθολου.. κ οχι μονο στον τομεα μας αλλα σε ολους τους τομεις.. ακυρωση φασεων δεν νομιζω να υπαρξει αλλα για λιγοστες προσληψεις δεν ειναι καθολου απιθανο.. ο κλαδος ξανα γυρνα στα παλια του "μεγαλεια" ας κανουμε υπομονη οπως κανουμε βεβαια εδω και πολυ καιρο για να δουμε τι θα επακολουθησει

Μα πως ξεκίνησε από πέρυσι που και τότε έλεγαν οτι δεν θα πάρουν αναπληρωτές και τελικά πήραν περισσότερους και από το 09΄-10΄

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #586 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:25:11 μμ »
απο αλφαβητα ειναι οσο εγκυρο ειναι αυτο το σαιτ, παντως απο  γνωστη μ με παιδια που πανε σχολειο στην ραφηνα τα ιδια μου ειπε.. κοιτανε να κοψουν απο παντου
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #587 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:26:24 μμ »
Αχ χαίρομαι που βρήκα τουλάχιστον έναν άνθρωπο που συμφωνεί μαζί μου!Δεν ξέρω γιατί υπάρχει τόση απαισιοδοξία.Και κάθε χρόνο άλλα λένε και άλλα κάνουν γιατί να τα ακολουθήσουν φέτος; Δεν υπάρχει λογική. Και εδώ δεν έχουν στείλει όλες οι διευθύνσεις όλα τα κενά τους πως μπορούμε να μιλάμε για ακύρωση φάσεων κλπ.

μα γιατι ηταν καθε περσι και καλυτερα και απο περσι ξεκινησε ολη αυτη η κατρακυλα με το αποκορυφωμα της φετινης.. γτ αυτη ειναι η πραγματικοτητα ακομα κ αν δεν μας αρεσει καθολου.. κ οχι μονο στον τομεα μας αλλα σε ολους τους τομεις.. ακυρωση φασεων δεν νομιζω να υπαρξει αλλα για λιγοστες προσληψεις δεν ειναι καθολου απιθανο.. ο κλαδος ξανα γυρνα στα παλια του "μεγαλεια" ας κανουμε υπομονη οπως κανουμε βεβαια εδω και πολυ καιρο για να δουμε τι θα επακολουθησει

Μα πως ξεκίνησε από πέρυσι που και τότε έλεγαν οτι δεν θα πάρουν αναπληρωτές και τελικά πήραν περισσότερους και από το 09΄-10΄

γτ τα πραγματα προφανως δεν ειχαν φτασει ακομα στο σημερινο χαλι απο το χειμωνα εγιναν χειροτερα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 657
Σύνολο: 660

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.