*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 415826 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1148 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:20:51 πμ »
Μωρέ παιδιά... Για παράλληλη ισχύει πως θα πάρουν διπλάσιο αριθμό απ' ότι πέρσι; Μόλις μου είπαν πως εξαιρέθηκαν κάποιες κατηγορίες από την παράλληλη στήριξη. Ισχύει κάτι τέτοιο;; Άλλαξε η εγκύκλιος;
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:23 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1149 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:21:38 πμ »
vivaki ξαναλεω...
ΔΕΝ αναφερθηκα προσωπικα σε σενα..Εγω μπορει να εκανα βυσματικη σκοπια εξω απο το σπιτι μου..Αυτο ειναι το θεμα..?? Με αφορμη το μηδενιστικο κατα τη γνωμη μου μηνυμα σου ειπα μια γενικη αληθεια..
Ο τιτλος του τοπικ ειναι Γ φαση αναπληρωτων ΠΕ 70.. Ουτε που υπηρετησε ο La, ουτε αν ο LA ειναι σκεπτομενος,
ουτε αν θα βγει για ποτο το vivaki, τι καφε πινει η fwteinoyla.. Μην μπερδευεστε με το facebook..
Εκτος αν εχω καταλαβει εγω κατι λαθος... Δεν ειναι δυνατον 10 στανταρ nicknames να chataroun επι μονιμου βασεως στο συγκεκριμενο τοπικ..
Επειδη δεν κατεστη δυνατο να σεβαστουν το τοπικ νοημονες θεωρητικα και μορφωμενοι ανθρωποι,
μαλλον θα χρειαστουν οι διαχειριστες να διαγραψουν καποια μηνυματα, συμπεριλαμβανομενου και αυτου που μολις εγραψα..
Υ.Γ. Αν καποιες παλι δεν καταλαβαν και θελουν διευκρινησεις παρακαλω να γινει με pm.
Προσωπικα θα σεβαστω τα αλλα μελη του φορουμ και την αγωνια τους και ΔΕΝ θα επανελθω να συνεχισω
μια κοντρα με καποια nicknames..καλα αποτελεσματα για ολους και ευχομαι στην ταξη και στη ζωη να σκεφτομαστε
ανοιχτομυαλα, παντα με γνωμονα το κοινο καλο..   8)
Υ.Γ.2 katerina ''μεγαλο τερατακι'' ειναι το σωστο  :o

λοιπον οταν δεν υπαρχει κανενα νεο λογικο ειναι να μιλαμε γενικα, να μιλαμε για τα χαλια μας και για το οτιδηποτε αλλο καθως και για το φλεγον ζητημα μας την γ,δ,ε,στ φαση!
εσυ το εκανες θεμα φιλε μου μεγαλο με τους χαρακτηρισμους που εδωσες και με το να μας λεσ τι θα λεμε και τι οχι!
λογικο ειναι εδω μεσα να εχουμε γινει μια παρεα και να συζηταμε καποια πραγματα.. αν εσυ εφοσον χαρακτηριζεσαι ως μεγαλος δεν μπορεις να καταλβεις τα βασικα τι ειναι προσβλητικο και τι οχι εν θα σου δωσω εγω, σιγουρα, να το καταλαβεις, καληνυχτα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1150 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:23:27 πμ »
Μωρέ παιδιά... Για παράλληλη ισχύει πως θα πάρουν διπλάσιο αριθμό απ' ότι πέρσι; Μόλις μου είπαν πως εξαιρέθηκαν κάποιες κατηγορίες από την παράλληλη στήριξη. Ισχύει κάτι τέτοιο;; Άλλαξε η εγκύκλιος;

είχαν πει ότι θα πάρουν περισσότερους, ναι.Παρακάτω εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι.Αν κάποιος συνάδελφος γνωρίζει κάτι από κάποια πηγή, ας μας ενημερώσει
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1151 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:23:54 πμ »
Μωρέ παιδιά... Για παράλληλη ισχύει πως θα πάρουν διπλάσιο αριθμό απ' ότι πέρσι; Μόλις μου είπαν πως εξαιρέθηκαν κάποιες κατηγορίες από την παράλληλη στήριξη. Ισχύει κάτι τέτοιο;; Άλλαξε η εγκύκλιος;
Τι ακριβώς εννοείς; Τι κατηγορίες εξαιρέθηκαν; Θα πάρουν από μας ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:23 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1152 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:25:51 πμ »
Μωρέ παιδιά... Για παράλληλη ισχύει πως θα πάρουν διπλάσιο αριθμό απ' ότι πέρσι; Μόλις μου είπαν πως εξαιρέθηκαν κάποιες κατηγορίες από την παράλληλη στήριξη. Ισχύει κάτι τέτοιο;; Άλλαξε η εγκύκλιος;
Τι ακριβώς εννοείς; Τι κατηγορίες εξαιρέθηκαν; Θα πάρουν από μας ή όχι;

για πειτε ξερουμε ποιες κατηγοριες ειναι αυτες??
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1153 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:33:50 πμ »
Λοιπόν, μία φίλη μου που ήταν πέρσι στην Ξάνθη μίλησε με μια δασκάλα ειδικής που ήταν κι αυτή εκεί και η δασκάλα ειδικής της είπε πως το παιδάκι που είχε πέρσι η φίλη μου στην παράλληλη δεν το δέχτηκαν φέτος και ότι κράτησαν περιπτώσεις όπως προβλήματα όρασης, ακοής και αυτισμό. Από την άλλη εμείς μάθαμε πως οι αιτήσεις φέτος διπλασιάστηκαν για παράλληλη.. Πώς γίνεται να συμβαίνουν αυτά ταυτόχρονα;  :-\ Επίσης άκουσα πως λόγω αυξημένων αιτήσεων θα διπλασιαστούν οι της παράλληλης. Χαώθηκα ρε σεις... Απ' τη μια να μην τους ακούς αλλά απ' την άλλη στα κοπανάνε όλα αυτά και δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1154 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:35:38 πμ »
Λοιπόν, μία φίλη μου που ήταν πέρσι στην Ξάνθη μίλησε με μια δασκάλα ειδικής που ήταν κι αυτή εκεί και η δασκάλα ειδικής της είπε πως το παιδάκι που είχε πέρσι η φίλη μου στην παράλληλη δεν το δέχτηκαν φέτος και ότι κράτησαν περιπτώσεις όπως προβλήματα όρασης, ακοής και αυτισμό. Από την άλλη εμείς μάθαμε πως οι αιτήσεις φέτος διπλασιάστηκαν για παράλληλη.. Πώς γίνεται να συμβαίνουν αυτά ταυτόχρονα;  :-\ Επίσης άκουσα πως λόγω αυξημένων αιτήσεων θα διπλασιαστούν οι της παράλληλης. Χαώθηκα ρε σεις... Απ' τη μια να μην τους ακούς αλλά απ' την άλλη στα κοπανάνε όλα αυτά και δεν ξέρεις τι να πιστέψεις...

παντως συναδελφος και φιλος πηρε στο υπουργειο και του ειπαν για α φαση παραλληλη πανω κατω 200 ατομα.. και φυσικα δεν ξερουμε τι να πιστεψουμε και τι οχι...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1155 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:36:20 πμ »
Καλά, χαμός γίνεται! Απ τη μια λένε ότι δεν έχουν κενά κι απ την άλλη ξέρω σχολεία με τεράστιες ελλείψεις. Άστα να πάνε!!!

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1156 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:36:32 πμ »
Ναι.. Και μόλις έμαθα πως κι ακόμα ένα παιδάκι με σύνδρομο Asperger που ήταν πέρσι σε παράλληλη απορρίφθηκε.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1157 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:38:15 πμ »
Ναι.. Και μόλις έμαθα πως κι ακόμα ένα παιδάκι με σύνδρομο Asperger που ήταν πέρσι σε παράλληλη απορρίφθηκε.
Όλο καλά νέα μας είσαι!

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1158 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:39:31 πμ »
Καλά ντε! :-X
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1159 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:40:02 πμ »
Τα έχουν κάνει, μην πω καλύτερα!!!Πραγματικά πάντως τίποτα και κανέναν δεν μπορείς να πιστέψεις. Προσωπικά πάντως θέλω να πιστεύω ότι κάτι θα βγει αύριο, δεν μπορεί...Μπορεί να το πηγαίνει από Παρασκευή σε Παρασκευή η Διαμάντω!Να τη θεωρεί γούρικη τη μέρα...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1160 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:43:16 πμ »
Και γω αυτό πιστεύω. Αύριο κάτι θα βγει. Και απ όλα τα κάτι εύχομαι να ναι οι αποσπάσεις μήπως και αρχίσουν στη συνέχεια οι αιρετοί να πιέζουν για μας. Διαφορετικά προτίνω να πάμε και να κατασκηνώσουμε έξω από τη βουλή. Όλοι μαζί!!  :D

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1161 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:47:00 πμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Συνάδελφοι, διαβάζω συζητήσεις για ειδική αγωγή και παράλληλη στήριξη και ανησυχώ. Δεν έχετε καταλάβει το νέο κολπάκι του υπουργείου της ντροπής; Προσπαθεί να στείλει στην παράλληλη (και στο ΕΣΠΑ) πάνω από 300 συναδέλφους ειδικής, αφήνοντας κλειστά 300 τμήματα ένταξης σε όλη την Ελλάδας και αφήνοντας εκτός διορισμού 300 συναδέλφους γενικής αγωγής που θα δούλευαν στην παράλληλη.

 δεν ξερω τι γινεται διαβαζω και απο αλλους οτι το υπουργειο , απο συναδελφους που πηραν τηλ, δεν γνωριζουν καν τι ειναι το ζεπ.. βασωωωωωωωωωωωωωωω αιρετος αιτωλοακ ειπε σε φιλη οτι γ φαση παιζεται και να μην γινει ο ξαδεφος ειπε μονο 60 κενααααα...  :'(
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160224
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 628

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.