*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 52495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ξέρει κάποιος πότε θα ανακοινώσουν τους πίνακες μοριοδότησης;
Πληροφορία δεν έχω, αλλά μέχρι την Παρασκευή 21/9 πιστεύω ότι θα πρέπει να έχουν ανακοινώσει τους οριστικούς πίνακες για τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
μακαρι.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ συνάδελφε phni.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Εγώ πάλι είχα την εξής εμπειρία σήμερα. Πήρα τηλέφωνο στα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ να μάθω τι γίνεται με τα αποτελέσματα. Ο κύριος που το σήκωσε μου είπε ότι δεν έχουν βγει ακόμα και μετά ρώτησε την ειδικότητά μου. Του απάντησα και μετά μου λέει "Α! Μην περιμένετε άδικα. Θα το δώσουμε το μάθημα σε μόνιμο από τις ΕΠΑΣ".
Αυτό τώρα τι είναι; Είναι νομότυπο; Ξέρει κανείς να μου απαντήσει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξέρει κανεις που μπορω να απευθυνθώ για να μάθω την έκβαση της ένστασης μου;

Αποσυνδεδεμένος manolai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
@ Lasid , αυτο το " εναλλάξ" στον τρόπο πρόσληψης ισχύει μόνο για τις ειδικότητες των  ΠΕ12 και ΠΕ17 ?

Μ.Κ

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το εναλλάξ ίσχυε μέχρι πέρυσι για τους ΠΕ17 και ΠΕ12, για τους ΠΕ19 και ΠΕ20 και για όποιους άλλους κλάδους έχουν ίδιες πρώτες αναθέσεις. Όμως, σήμερα ενημερώθηκα ότι με εσωτερική εγκύκλιο έχουν ειδοποιηθεί οι διευθυντές των ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ να προσλαμβάνουν όλους με σειρά μορίων και όχι εναλλάξ.

Μέχρι πέρυσι αν ο πρώτος ΠΕ12 είχε μηδέν μόρια και η ΕΠΑΣ χρειαζόταν να προσλάβει τρεις εκπαιδευτικούς.
Ξεκινούσε από τον ΠΕ17 που είχε αρκετά μόρια, προσλάμβανε τον πρώτο ΠΕ12 και μετά το δεύτερο ΠΕ17 που είχε επίσης μόρια. Από φέτος στο παραπάνω παράδειγμα δε θα προσλαμβάνεται ο ΠΕ12 και θα παίρνουν τους τρεις πρώτους του πίνακα ΠΕ17 που θα έχουν μόρια, εφόσον ο ΠΕ12 δεν έχει καθόλου μόρια!


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ξέρει κανεις που μπορω να απευθυνθώ για να μάθω την έκβαση της ένστασης μου;
Δε νομίζω ότι θα σου πούνε προφορικά. Πάρε στο 210-9989704 που είναι η γραμματεία για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ στη διοίκηση στον Άλιμο. Αν δε σου απαντήσουν, ζήτησε να λάβεις γραπτώς την απάντηση γιατί δεν τη στέλνουν πάντα ταχυδρομικά. Πιστεύω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχουν ανακοινωθεί οι οριστικοί πίνακες, οπότε θα μάθεις και για την έκβαση της ένστασής σου.

Αποσυνδεδεμένος manolai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
@lasid αυτό γίνεται εφόσον  ο ΠΕ12 ΔΕΝ εχει καθόλου προυπηρεσία. Εαν έχει εστω και 1 μόριο πάει εναλάξ?  Δηλαδή εαν οσοι εκπαιδευτικοί ανήκουν στους ΠΕ17 έχουν περισσότερα μόρια από τους ΠΕ12 τότε δεν παίρνουν κανένα ΠΕ12??

Μ.Κ

Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2012, 10:01:29 μμ από manoliskas »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ναι manoliskas. Aν οσοι εκπαιδευτικοί ανήκουν στους ΠΕ17 έχουν περισσότερα μόρια από τους ΠΕ12 τότε δεν παίρνουν κανένα ΠΕ12. Πλέον η πρόσληψη γίνεται με τη σειρά μορίων σαν να ήταν, οι δυο πίνακες των ΠΕ17 και ΠΕ12, ένας πίνακας!

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Καλημέρα σας,

ΘΑ ήθελα να ρωτήσω αν είναι σίγουρο πως η ανάθεση φέτος είναι βάση μορίων και όχι θέσης για τις ειδικότητες που υπάρχουν 2 πίνακες(ΠΕ12 και 17, ΠΕ19 και 20). Αφού ακόμα δεν έχουν βγει οι τελικοί πίνακες είναι δυνατόν να εστάλει στις ΕΠΑΣ χαρτί που να δίνει τέτοια οδηγία;
Αν κάποιος ξέρει σίγουρα ότι ισχύει αυτό, μήπως μπορεί να μου πει πως μπορούμε να βρούμε αυτό το χαρτί ή έστω που να απευθυνθούμε στην διοίκηση για να μας ενημερώσει;
 

Ευχαριστώ πολύ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2012, 03:15:20 μμ από tsdl »

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οριστικοί πίνακες Αποτελεσμάτων Αξιολόγησης Αιτήσεων Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού στις ΕΠΑ.Σ ΟΑΕΔ

http://www.pde.gr/index.php?page=5364
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10835
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι σίγουρο πως η ανάθεση φέτος είναι βάση μορίων και όχι θέσης για τις ειδικότητες που υπάρχουν 2 πίνακες(ΠΕ12 και 17, ΠΕ19 και 20). Αφού ακόμα δεν έχουν βγει οι τελικοί πίνακες είναι δυνατόν να εστάλει στις ΕΠΑΣ χαρτί που να δίνει τέτοια οδηγία;
Αν κάποιος ξέρει σίγουρα ότι ισχύει αυτό, μήπως μπορεί να μου πει πως μπορούμε να βρούμε αυτό το χαρτί ή έστω που να απευθυνθούμε στην διοίκηση για να μας ενημερώσει;
Το έχει πει ήδη διευθυντής ΕΠΑΣ σε συνάδελφο ΠΕ12 και εγώ πήρα τηλέφωνο στη διοίκηση και μου το επιβεβαίωσαν προφορικά. Ο τρόπος πρόσληψης εναλλάξ καταργήθηκε και τώρα θα προσλαμβάνουν με σειρά μορίων, ανεξάρτητα αν είσαι στον πίνακα ΠΕ12 ή ΠΕ17...σαν να είναι όλοι σε έναν ενιαίο πίνακα!

Η διοίκηση είπε ότι έχει σταλεί εσωτερική εγκύκλιος στις ΕΠΑΣ, η οποία δεν κοινοποιείται και ότι μπορούμε να ενημερωθούμε από τη διεύθυνση κάθε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ στην επικράτεια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32318
  • Τελευταία: Meg4
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161309
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 364
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 281
Σύνολο: 291

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.