*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 56780 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #518 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:19:05 μμ »
kostakis7 σε πονάει ρε φίλε που π.χ εγώ μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ με 24 ενώ εσύ με 32 δεν μπορείς ε;
Έτσι έτσι και τα μυαλά στα κάγκελα..
Το θέμα φίλε είναι ότι εσύ θα είσαι πάντα ο εκπαιδευτικός των "24 μορίων", και καμία ΑΣΠΑΙΤΕ δεν θα σε γλυτώσει από αυτό…

Όχι φίλε.Των 19 μορίων είμαι και είμαι περήφανος γιατί ποτέ δεν έγινα προκλητικός στους ΠΕ19 και θεώρησα κουτό να κάνω μεταπτυχιακό με ένα κάρο λεφτά για να μπώ στην ΑΣΠΑΙΤΕ όταν οι άλλοι μπαίνουν από τα παράθυρα και την προϋπηρεσία μου στην εκπαίδευση την πετάνε στον κουβά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:10 »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #519 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:37:04 μμ »
kostakis7 σε πονάει ρε φίλε που π.χ εγώ μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ με 24 ενώ εσύ με 32 δεν μπορείς ε;
Έτσι έτσι και τα μυαλά στα κάγκελα..
Το θέμα φίλε είναι ότι εσύ θα είσαι πάντα ο εκπαιδευτικός των "24 μορίων", και καμία ΑΣΠΑΙΤΕ δεν θα σε γλυτώσει από αυτό…

Όχι φίλε.Των 19 μορίων είμαι και είμαι περήφανος γιατί ποτέ δεν έγινα προκλητικός στους ΠΕ19 και θεώρησα κουτό να κάνω μεταπτυχιακό με ένα κάρο λεφτά για να μπώ στην ΑΣΠΑΙΤΕ όταν οι άλλοι μπαίνουν από τα παράθυρα και την προϋπηρεσία μου στην εκπαίδευση την πετάνε στον κουβά!
Παρόλα αυτά μην την λες σε ανθρώπους που κατέβαλαν παραπάνω κόπο για να αποκτήσουν εφόδια, δεν τους χαρίστηκαν πλήρωσαν και κόπιασαν για αυτά. Δεν θα απαξιώσουμε και τα πάντα σε αυτή τη χώρα. Το να υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις απαιτήσεις σε προσόντα ανθρώπων που θα κληθούν να διεκδικήσουν τις ίδιες θέσεις και να κάνουν την ίδια δουλειά σε ένα σχολείο είναι λογικό να δημιουργεί και αισθήματα αδικίας και πραγματικές συνθήκες αθέμιτου και άνισου ανταγωνισμού.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #520 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:52:43 μμ »
kostakis7 σε πονάει ρε φίλε που π.χ εγώ μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ με 24 ενώ εσύ με 32 δεν μπορείς ε;
Έτσι έτσι και τα μυαλά στα κάγκελα..
Το θέμα φίλε είναι ότι εσύ θα είσαι πάντα ο εκπαιδευτικός των "24 μορίων", και καμία ΑΣΠΑΙΤΕ δεν θα σε γλυτώσει από αυτό…

Όχι φίλε.Των 19 μορίων είμαι και είμαι περήφανος γιατί ποτέ δεν έγινα προκλητικός στους ΠΕ19 και θεώρησα κουτό να κάνω μεταπτυχιακό με ένα κάρο λεφτά για να μπώ στην ΑΣΠΑΙΤΕ όταν οι άλλοι μπαίνουν από τα παράθυρα και την προϋπηρεσία μου στην εκπαίδευση την πετάνε στον κουβά!
Παρόλα αυτά μην την λες σε ανθρώπους που κατέβαλαν παραπάνω κόπο για να αποκτήσουν εφόδια, δεν τους χαρίστηκαν πλήρωσαν και κόπιασαν για αυτά. Δεν θα απαξιώσουμε και τα πάντα σε αυτή τη χώρα. Το να υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις απαιτήσεις σε προσόντα ανθρώπων που θα κληθούν να διεκδικήσουν τις ίδιες θέσεις και να κάνουν την ίδια δουλειά σε ένα σχολείο είναι λογικό να δημιουργεί και αισθήματα αδικίας και πραγματικές συνθήκες αθέμιτου και άνισου ανταγωνισμού.

Ε τότε πάτε κόσμε πάρτε ξένες γλώσσες,μεταπτυχιακά,χαρτιά,οτι στο καλό γουστάρετε,πληρώστε τα μαλλιά της κεφαλής σας για να γίνετε εκπαιδευτικοί των 800 ευρώ & αν δείτε και κανέναν με λιγότερα προσόντα από εσάς τότε ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ τον και ρίξτε τον φαρμάκι!

Έτσι είναι η κατάσταση!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #521 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 03:56:46 μμ »

Είσαι λάθος φίλε μου γιατί πολύ απλά έχεις άγνοια για το πως γίνονται οι προσλήψεις αναπληρωτών. Κι εκεί εφαρμόζεται η ποσόστωση 60-40. Μπορεί οι 1000 πρώτοι να είναι ΠΕ20 και ο 1001 να είναι ΠΕ19. Αν πάρει 2 άτομα αναπληρωτές θα πάρει τον 1ο ΠΕ20 και τον 1001ο ΠΕ19, όχι τον 2ο ΠΕ20.

Ναι μεν είναι ενιαίος ο πίνακας αλλά στην ουσία είναι 2 ξεχωριστοί πίνακες

Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά..και εκπαιδευση δεν ειναι μονο ο πίνακας των αναπληρωτων για την πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια..υπάρχουν πολλές δομές της εκπάιδευσης που κοιτάζουν πρώτο κριτήριο την παιδαγωγική επάρκεια...κανονικά οι ΠΕ19 και οι ΠΕ20 έπρεπε να αξιολογούνται από κοινού στους πινακες για το ΕΠΠΑΙΚ γιατι δικεδικούν όλοι ίδιες θέσεις....ειστε προκλητικοί!!καθεται παραπάνω και παραπονιέται ένας ΠΕ20 επειδή η βάση τους εχει 24...τι να πουν και οι αλλες ειδικότητες...κοιτάξτε το ΠΕ19 (που ουσιαστικά ειστε το ιδιο πράγμα) κοιτάξτε οικονομολόγους, γεωπόνους και τα λοιπά και μην κλαιγεστε επειδη δεν μπηκατε με 24 μόρια. ΕΛΕΟΣ!!!ΞΥΠΝΑΤΕ!!!κοιταξτε ποσοι ΠΕ19 με μεταπτυχιακά μενουν εκτός και δεν μιλάει κανείς...μην προκαλείτεε!!!!!

Ας μην τρωγόμαστε μεταξύ μας παιδιά..Για κοιτάξτε στα ΙΚΑ,ΜΙΚΑ κτλ αυτούς που δουλεύουν εκεί. Οι περισσότεροι είναι απόφοιτοι Λυκείου και αν..Και το παίζουν και εξουσία τώρα πια ορισμένοι εκεί μέσα γιατί κάθονται στην καρέκλα. Κ είναι απέξω τόσα νέα παιδιά με πολλά περισσότερα προσόντα..Η ζωή είναι γεμάτη "αδικίες" όπως και να το κάνουμε. Η μεγαλύτερη όμως αδικία δε βρίσκεται στο ότι ο ΠΕ20 μπαίνει με 24 μόρια στην ΑΣΠΑΙΤΕ κ ο ΠΕ19 με 30+. Η μεγαλύτερη αδικία βρίσκεται στο ότι άτομα που τα προσόντα τους αντιστοιχούν σε 0 μόρια αυτή τη στιγμή μας ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ. Ας ξυπνάμε επιτέλους κ ας μην τρωγόμαστε μεταξύ μας..Όλοι μας έχουμε προσόντα πλέον. Άλλοι περισσότερα, άλλοι λιγότερα. Ο καθένας συναγωνίζεται και ανταγωνίζεται με τους ομοίους του..Και στο κάτω κάτω εγώ προσωπικά προτιμώ να είμαι 1η στο χωριό παρά τελευταία στην πόλη. Οι περισσότεροι όμως θέλουνε την πόλη πλέον. Λογικό κ επόμενο λοιπόν ο ανταγωνισμός να είναι μεγαλύτερος εκεί. Γι'αυτό μη γκρινιάζετε για τις επιλογές σας.. Απλά θλίβομαι όταν βλέπω να βγάζουμε τα μάτια μας. Αντί να τα βάλουμε μ'αυτούς που ΠΡΕΠΕΙ (και που εκτός των άλλων που μας κάνουν!!!) μας βάζουν εμμέσως και σ'αυτού του είδους τις διαμάχες..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:10 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #522 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:53:23 μμ »

Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά..και εκπαιδευση δεν ειναι μονο ο πίνακας των αναπληρωτων για την πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια..υπάρχουν πολλές δομές της εκπάιδευσης που κοιτάζουν πρώτο κριτήριο την παιδαγωγική επάρκεια...

Επειδή δεν τα ξέρω λοιπόν καλά κι εσύ είσαι γνώστης:   :P Ποιες δομές είναι αυτές? Μη με πεις τον ΟΑΕΔ, γιατί το παιδαγωγικό δίνει μία αρκετά καλή μοριοδότηση αλλά η κατάταξη γίνεται σε διαφορετικούς πίνακες.

Θα σε ικανοποιούσε αν γινόμασταν όπως πχ οι Ηλεκτρολόγοι ΑΕΙ (12.04) και ΤΕΙ (17.03-06)? Να είμασταν οι ΠΕ19 και οι ΠΕ20 σε δύο διαφορετικούς πίνακες αλλά το Υπουργείο όταν ήθελε να προσλάβει, με τα δικά του κριτήρια, να έπαιρνε πχ στα 10 άτομα 5 ΠΕ19 και 4 ΠΕ20. Θα ήσουν ικανοποιημένος?  :)

Βγάλε τις παρωπίδες φίλε μου και δες την αλήθεια κατάματα: Οι ΠΕ19 συναγωνίζονται με τους ΠΕ19 και οι ΠΕ20 με τους ΠΕ20. Όλα τα άλλα είναι σε κουβέντα να βρισκόμαστε...

Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος kostakis7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #523 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 10:03:49 μμ »
kostakis7 σε πονάει ρε φίλε που π.χ εγώ μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ με 24 ενώ εσύ με 32 δεν μπορείς ε;
Έτσι έτσι και τα μυαλά στα κάγκελα..

ΑΣΕΠ εχεις δώσει;;θυμασαι το 2008 πόσες κενές θεσεις υπήρχαν από τους ΠΕ20;ουτε καν την βαση δεν πιάσατε.....απο εκει να καταλάβεις επίπεδο....αλλά όταν εσυ εκανες να βγαλεις ενα ΤΕΙ 6-7 χρόνια εγω έβγαλα πανεπιστημιο και εκανα και μεταπτυχιακό (χωρίς λεφτά).....απο επίπεδο γνωσεων οι ΠΕ20 εχετε αποδειξει την αξια σας....

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2011, 10:05:29 μμ από kostakis7 »

Αποσυνδεδεμένος kostakis7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #524 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 10:06:52 μμ »

Ποιες δομές είναι αυτές? Μη με πεις τον ΟΑΕΔ, γιατί το παιδαγωγικό δίνει μία αρκετά καλή μοριοδότηση αλλά η κατάταξη γίνεται σε διαφορετικούς πίνακες.


μα ο ΟΑΕΔ αυτό ακριβώς κανει και δεν κοιταει 60-40....μονο ο ΟΑΕΔ μας εχει μεινει και τα προγραμματά του.....

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #525 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:21:54 μμ »
...κι όμως συμβαίνει! Στο δικό μου τμήμα είχανε κοπεί 2-3 άτομα και δώσανε ξανά τον Σεπτέμβρη.
ΠΑΔ-Πρακτική Άσκηση Διδασκαλίας
Το 1ο εξάμηνο πρέπει να κάνεις 2 (μέσα στη σχολή σε ομάδα των 5 ατόμων), πρωινές ώρες.
Το 2ο εξάμηνο έχεις 2 μέσα στη σχολή + 2 σε σχολείο που συνεργάζεται με τη σχολή.
Η ΠΑΔ γίνονται εκτός ωραρίου μαθημάτων.
Επίσης στο 2ο εξάμηνο πρέπει να παρακολουθήσεις κ κάποιες ώρες στο σχολείο. Στη λίστα των σχολείων υπάρχουν κ εσπερινά.
Το πρόγραμμα ανακοινώνεται την ημέρα που ξεκινάνε τα μαθήματα.
Το ωράριο είναι 4-7.30 (Αθήνα).
Γενικά υπάρχει μία ελαστικότητα ως προς το ωράριο κ τις απουσίες, αλλά χωρίς υπερβολές.
Ισχύει το 1/3 για τις απουσίες.
Κάθε τέλος εξαμήνου έχει εξετάσεις κ κατά τη διάρκεια προόδους (εργασίες ή εξετάσεις, ανάλογα το μάθημα).
Η σχολή έχει ποσοστό αποφοίτησης 100%, άρα θέλει μεγάλή προσπάθεια να κοπείς!
Λόγω απουσιών όμως μπορείς να κοπείς!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά θέλω να ρωτήσω και κάποια πράγματα ακόμη...

1) Συγγνώμη τί είναι οι παδ?Οι ώρες διδασκαλίας?Δεν είναι μόνο στο Β εξάμηνο?Και είναι για το Αεξάμηνο 4 μέρες +1 μέρα παδ κ για το Β 3 μέρες+1 μέρα παδ?Η συμπεριλαμβάνονται στις 4 και 3 μέρες αντίστοιχα?
2) Μέχρι πόσες απουσίες μπορείς να κάνεις?Διάβασα κάπου για το 1/3 των ωρών του κάθε μαθήματος, αληθεύει?Και οι εβδομάδες είναι όντως 14 για κάθε εξάμηνο δεδομένου ότι υπάρχει νόμος που λέει ότι κάτω από 14 εβδομάδες δεν υφίστανται εξετάσεις για το εξάμηνο καθώς θεωρείται ότι δεν έχει ολοκληρωθεί. Τί εννοούμε ότι μπορεί σε κάποιο παράρτημα της ασπαιτε να είναι πιο ελαστικοί?
3) Μου λέτε για 2 έτη. Εχω διαβάσει ότι αυτό ίσχυει παλαιότερα και ότι φέτος δεν υπάρχει η δυνατότητα των 2 ετών αλλά το πρόγραμμα είναι ετήσιο και θα πρέπει να ολοκληρωθεί ως έχει. Είστε σίγουροι?
4) Στην περίπτωση που δεν γράψεις καλά στις εξετάσεις, τί γίνεται? κόβεσαι?Ξαναπαρακολουθείς?Δίνεις μόνο εξετασεις?Πώς είναι το σύστημα γενικά?Υπάρχει περίπτωση να μην πάρεις το πτυχίο?
5) Και τελος πότε θα βγει το πρόγραμμα αναλυτικά?Δεν θα έπρεπε να το έχουν έτοιμο ήδη οι σχολές?Ετσι κι αλλιώς ο αριθμός των υποψηφίων δεν αλλάζει, με τις ενστάσεις απλά μπορεί να αλλάξουν τα ονόματα αλλά οι θέσεις είναι ίδιες, δεν θα έπρεπε να έχει βγει πρόγραμμα?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πραγματικά είμαι σε τεράστιο δίλημμα, το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να αποφασίσω. Πραγματικά αναρωτιέμαι, επειδή και τότε στις αιτήσεςι διάβαζα ότι όλοι δηλώνουν πολλές πόλεις λόγω σκληρού ανταγωνισμού, πράγματι υπάρχει αυτή η δυνατότητα και οικονομική και πρακτική να φεύγουν όλοι από τις πόλεις τους και να νοικιάζουν ένα σπίτι ξανά από την άρχη σε μία άλλη πόλη?Δεν ξέρω... μήπως εγώ τα βλέπω όλα βουνό? Εσείς είστε διατεθειμένοι να πάτε σε μία άλλη πόλη μακριά από το τόπο κατοικίας σας για ένα χαρτί το οποίο σαφώς είναι προσόν και εφόδιο αλλά από την άλλη δεν υπόσχεται και καμιά σίγουρη θέση?Ουφφφ δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #526 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:28:11 μμ »
kostakis7 σε πονάει ρε φίλε που π.χ εγώ μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ με 24 ενώ εσύ με 32 δεν μπορείς ε;
Έτσι έτσι και τα μυαλά στα κάγκελα..

ΑΣΕΠ εχεις δώσει;;θυμασαι το 2008 πόσες κενές θεσεις υπήρχαν από τους ΠΕ20;ουτε καν την βαση δεν πιάσατε.....απο εκει να καταλάβεις επίπεδο....αλλά όταν εσυ εκανες να βγαλεις ενα ΤΕΙ 6-7 χρόνια εγω έβγαλα πανεπιστημιο και εκανα και μεταπτυχιακό (χωρίς λεφτά).....απο επίπεδο γνωσεων οι ΠΕ20 εχετε αποδειξει την αξια σας....
Το ΤΕΙ το έβγαλα σε 4 χρόνια!Όταν έκανες εσύ το μεταπτυχιακό εγώ δούλευα για να μην τρώω απο τα έτοιμα!Και στο κάτω κάτω πάλι στα ίδια είμαστε.Και αν δεν έχεις και προϋπηρεσία είναι χαμένη ιστορία για σένα η εκπαίδευση γιατί ένας άχρηστος τειτζής έχει 25 μήνες προϋπηρεσία παραπάνω από εσένα!!!

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #527 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:49:55 μμ »
να ρωτησω κατι θα ήθελα αν γνωρίζετε: στο πεσυπ το 20% από τα 40 'ατομα που θα πάρει, δηλαδη τα 8 ειναι απο απόφοιτους ασπαιτε κι το υπόλοιπο ποσοστό δηλαδή 32 άτομα από λοιπές ειδικότητες.

στις λοιπές ειδικότητες είμαι 37η στη σειρά μορίων .αν κάοποιος δεν παρακολουθήσει για χ, ψ λόγους θα πάρει τον επόμενο;;;

ευχαριστωω.......
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2011, 11:59:46 μμ από foinix »

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #528 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 11:54:34 μμ »
Οι ΠΕ 19 μην τα βάζετε με μας, βάλτε τα με αυτούς που ήρθαν απο Αγγλίες και άλλες τέτοιες χώρες που με 4 χρόνια σπουδών έχουν και Master ή τέλως πάντων με αυτούς που τους το αναγώρισαν ενώ εμείς και εσείς στην Ελλάδα με 4 χρόνια σπουδών έχουμε μόνο Bachelor και μη γίνεστε επιθετικοί στους ΠΕ20.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2011, 11:57:53 μμ από kirril »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #529 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:09:44 πμ »
μα ο ΟΑΕΔ αυτό ακριβώς κανει και δεν κοιταει 60-40....μονο ο ΟΑΕΔ μας εχει μεινει και τα προγραμματά του.....

Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, ότι κι εκεί υπάρχει αναλογία προσλήψεων. Εξού και οι διαφορετικοί πίνακες
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10822
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #530 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:57:58 πμ »
μα ο ΟΑΕΔ αυτό ακριβώς κανει και δεν κοιταει 60-40....μονο ο ΟΑΕΔ μας εχει μεινει και τα προγραμματά του.....
Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, ότι κι εκεί υπάρχει αναλογία προσλήψεων. Εξού και οι διαφορετικοί πίνακες
Όχι Γιώργο στον ΟΑΕΔ δεν υπάρχει το 60-40 για τις προσλήψεις ΠΕ19-20. Έχουν δυο διαφορετικούς πίνακες και προσλαμβάνουν εναλλάξ ξεκινώντας από εκείνον τον πίνακα που ο πρώτος έχει τα περισσότερα μόρια.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι στον ΟΑΕΔ έχουν μειωθεί πολύ τα τμήματα και λόγω των υπερωριών που πήραν φέτος σε μερικά σχολεία οι μόνιμοι δεν έμειναν και πολλές ώρες για τους ωρομίσθιους.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #531 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 09:03:27 πμ »
ειλικρινα λυπαμαι για αυτη τη συμπεριφορα και την αντιμετωπιση των πε 19. πραγματικα δεν το πειρμενα. να ξερετε παντως οτι πτυχια και μεταπτυχιακα να εχετε με τετοια μυαλα και τετοια συμπεριφορα δεν πατε μπροστα.

και παλι λυπαμαι!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160461
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 790
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.