*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 501405 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3948 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 03:58:31 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???

Μάλιστα  και έλεγα δεν θα πεις κάτι έτσι για να πεις, είχες αργήσει, η αγωνία θα φταίει



Πρώτον...στην έχουν πει ένα σωρό άτομα...και ίσως θα πρεπε πλέον να αναρωτηθείς αν είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζεις εσύ...!
Δεύτερον...εγώ έπαψα να έχω πλέον τόση αγωνία...τα ψιλογείωσα λίγο,αλλά ξέρω πως είναι και σέβομαι την αγωνία των άλλων σε αντίθεση με σένα!
Και τρίτον...άνοιξε καμιά γραμματική εκτός απ'τους νόμους γιατί τα ορθογραφικά σου βγάζουν μάτι...το παρατηρώ σε κάθε μήνυμά σου!! Είμαστε εκπαιδευτικοί υποτίθεται...!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3949 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:09:50 μμ »
                Καλησπέρα Λώρα ,αγνόησέ τον .Εξάλλου τη γνωρίζουμε τη στάση των μονίμων.Ούτε απεργία δεν έκαναν πέρυσι για να μη χάσουν κανά ευρώ.
                 Παιδιά να αντιδράσουμε στο 4ωρο της ντροπής που ετοιμάζουν. Ας φτιάξει κάποιος ένα εύστοχο κείμενο και να το δημοσιεύσει

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3950 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:15:45 μμ »
Αυτό το site του Υπουργείου το me afora....το διαβάζει κανείς εκεί μέσα άραγε...γιατί πέρα απ'την alfavita θα πρεπε να πάει το όποιο κείμενο άμεσα στο Υπουργείο...να το δει η κουρούνα!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3951 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:18:51 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???

Μάλιστα  και έλεγα δεν θα πεις κάτι έτσι για να πεις, είχες αργήσει, η αγωνία θα φταίει



Πρώτον...στην έχουν πει ένα σωρό άτομα...και ίσως θα πρεπε πλέον να αναρωτηθείς αν είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζεις εσύ...!
Δεύτερον...εγώ έπαψα να έχω πλέον τόση αγωνία...τα ψιλογείωσα λίγο,αλλά ξέρω πως είναι και σέβομαι την αγωνία των άλλων σε αντίθεση με σένα!
Και τρίτον...άνοιξε καμιά γραμματική εκτός απ'τους νόμους γιατί τα ορθογραφικά σου βγάζουν μάτι...το παρατηρώ σε κάθε μήνυμά σου!! Είμαστε εκπαιδευτικοί υποτίθεται...!!

ποιος δηλαδή μου την είπε ? γιατί όταν είσαι ημιμαθείς ή αμαθείς και έχεις θράσος τότε μπορεί να νομίζεις ότι την λες στον άλλο, ο άλλος απλά προσπαθεί να σε βοηθήσει να δεις την πλάνη σου, αν δει ότι δεν θες να την δεις γνέφει με κατανόηση. Τώρα είμαι στην φάση που απλά γνέφω.΄

όσο για τα ορθογραφικά είμαι παιδί με στοιχεία ειδικής μαθησιακής δυσκολίας φαίνεται, καλά που δεν είχα εσένα εκπαιδευτικό μου γιατί δεν θα με άφηνες να γίνω και εγώ.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3952 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:21:15 μμ »
συγνωμη,ΠΕ02 ειμαι.απλα αναφερθηκε στην ΄Βθμια για κλειστα τμηματα ενταξης κ πολλα κενα στα εεεκ.όσο για την ωρομισθια εγω μπορει να μην παω αλλα εχω ακουσει αλλους με οικονομικη βοηθεια που δεν τους νοιαζει.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3953 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:25:41 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???

Μάλιστα  και έλεγα δεν θα πεις κάτι έτσι για να πεις, είχες αργήσει, η αγωνία θα φταίει



Πρώτον...στην έχουν πει ένα σωρό άτομα...και ίσως θα πρεπε πλέον να αναρωτηθείς αν είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζεις εσύ...!
Δεύτερον...εγώ έπαψα να έχω πλέον τόση αγωνία...τα ψιλογείωσα λίγο,αλλά ξέρω πως είναι και σέβομαι την αγωνία των άλλων σε αντίθεση με σένα!
Και τρίτον...άνοιξε καμιά γραμματική εκτός απ'τους νόμους γιατί τα ορθογραφικά σου βγάζουν μάτι...το παρατηρώ σε κάθε μήνυμά σου!! Είμαστε εκπαιδευτικοί υποτίθεται...!!

ποιος δηλαδή μου την είπε ? γιατί όταν είσαι ημιμαθείς ή αμαθείς και έχεις θράσος τότε μπορεί να νομίζεις ότι την λες στον άλλο, ο άλλος απλά προσπαθεί να σε βοηθήσει να δεις την πλάνη σου, αν δει ότι δεν θες να την δεις γνέφει με κατανόηση. Τώρα είμαι στην φάση που απλά γνέφω.΄

όσο για τα ορθογραφικά είμαι παιδί με στοιχεία ειδικής μαθησιακής δυσκολίας φαίνεται, καλά που δεν είχα εσένα εκπαιδευτικό μου γιατί δεν θα με άφηνες να γίνω και εγώ.....


Kinegire...τα τόπικ της ειδικής που μπαίνεις είναι γεμάτα με λογομαχίες σου με συναδέλφους...μπορώ και να στους απαριθμήσω...αλλά δεν υπάρχει λόγος...όσοι μπαίνουν ξέρουν...δεν είναι χαζοί...
Όσο για τις μαθησιακές σου...δεν μπορούσα να το ξέρω...για τις μαθησιακές θα αρκεστώ στο "μπράβο" της περσινής λογοθεραπεύτριας που συνεργάστηκα άμεσα μαζί της για να με βοηθήσει...και όχι στα λεγόμενά σου...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3954 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:31:28 μμ »
συγνωμη,ΠΕ02 ειμαι.απλα αναφερθηκε στην ΄Βθμια για κλειστα τμηματα ενταξης κ πολλα κενα στα εεεκ.όσο για την ωρομισθια εγω μπορει να μην παω αλλα εχω ακουσει αλλους με οικονομικη βοηθεια που δεν τους νοιαζει.

αν θέλει κάποιος να πάει ας πάει, το τι θα κερδίσει είναι σχετικό. Κατά την γνώμη μου θα κερδίσει λίγο προϋπηρεσία που ίσως κάποια στιγμή του χρησιμέψει (??). Αν δεν είσαι στο σπίτι σου κοντά δεν αξίζει, καλύτερα να πιάσεις μια πρωινή δουλειά ή να διαβάσεις για ασεπ

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3955 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:41:51 μμ »
                Kinegire   κι εγώ θα προτιμούσα να με προσλάβουν ΑΚΩ, αλλά έχουν άλλα σχέδια αυτοί που τα ρυθμίζουν αυτά. Αν εσείς εκεί χρειάζεστε ΑΚΩ πάρτε  τηλέφωνο να σας στείλουν. ΘΑ σας αγνοήσουν όμως, γιατί έχουν άλλα σχέδια.Οι περισσότεροι που συμμετέχουμε εδώ μέσα  έχουμε αγωνία για την εξέλιξη των προσλήψεων και παρουσιάζουμε κάθε πληροφορία που έχουμε κάθε φορά. Αντίθετα εσύ όπως έχω καταλάβει είσαι μόνιμος και περνάς εδώ τον ελεύθερο χρόνο σου.Εγώ έχω άλλα ενδιαφέροντα για τον ελεύθερο χρόνο μου.-

Συνάδελφε είπες στο προηγούμενο μήνυμα σου κάτι που το ας δεχτώ το είπες πάνω στην αγωνία σου. Σε διόρθωσα. Έρχεσαι τώρα να βγεις από πάνω ?
Για χαλάρωσε γιατί η αγωνία σου δεν δικαιολογεί τα πάντα. Άκου και μάθαινε από τους παλαιότερους από εσένα, είτε είναι αναπληρωτές είτε μόνιμοι.

Την μιζέρια και την παραφιλολογία την βλέπω καθημερινά εδώ. Ας σταθούμε στο ύψος μας συνάδελφε.

Όσο αφορά το σχόλιο σου ότι είμαι μόνιμος άρα η παρουσία μου εδώ έχει να κάνει με τον ελεύθερο μου χρόνο ισχύει. Δίνω των ελεύθερο χρόνο μου εδώ για να ενημερώνομαι για την δουλειά μου καθώς και για να ενημερώνω και να συμβουλεύω άλλους συναδέλφους. Εκμεταλλεύσου το.
kinegire...η αλήθεια είναι πως έχεις προκαλέσει ουκ ολίγες φορές αντιδικίες εδώ μέσα απ'τη μία με την εμμονή σου με τους νόμους (σε ορισμένες περιπτώσεις καλώς βέβαια) και απ'την άλλη με τον απότομο τρόπο που μιλάς σε αρκετούς όταν τυχαίνει να μην ξέρουν κάτι που ξέρει η αφεντιά σου!!
Λοιπόν...έχει δίκιο ο Λεωνίδας...άσε μας στην αγωνία μας...και πίστεψέ με έχουμε την ανάλογη ευφυία για να ερμηνεύουμε νόμους!!
όσον αφορά στο θέμα...παιδιά,πέρσι τέτοιο καιρό καλούσαν την δεύτερη παρτίδα ωρομισθίων...αντε να δούμε τι θα κάνουν φέτος...;;
Όσο για ΑΜΩ...εγώ δυστυχώς βλέπω μόνο η Α'θμια να τους νοιάζει...μόνο εκεί στείλαν ως τώρα....!! ??? ???

Μάλιστα  και έλεγα δεν θα πεις κάτι έτσι για να πεις, είχες αργήσει, η αγωνία θα φταίει



Πρώτον...στην έχουν πει ένα σωρό άτομα...και ίσως θα πρεπε πλέον να αναρωτηθείς αν είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζεις εσύ...!
Δεύτερον...εγώ έπαψα να έχω πλέον τόση αγωνία...τα ψιλογείωσα λίγο,αλλά ξέρω πως είναι και σέβομαι την αγωνία των άλλων σε αντίθεση με σένα!
Και τρίτον...άνοιξε καμιά γραμματική εκτός απ'τους νόμους γιατί τα ορθογραφικά σου βγάζουν μάτι...το παρατηρώ σε κάθε μήνυμά σου!! Είμαστε εκπαιδευτικοί υποτίθεται...!!

ποιος δηλαδή μου την είπε ? γιατί όταν είσαι ημιμαθείς ή αμαθείς και έχεις θράσος τότε μπορεί να νομίζεις ότι την λες στον άλλο, ο άλλος απλά προσπαθεί να σε βοηθήσει να δεις την πλάνη σου, αν δει ότι δεν θες να την δεις γνέφει με κατανόηση. Τώρα είμαι στην φάση που απλά γνέφω.΄

όσο για τα ορθογραφικά είμαι παιδί με στοιχεία ειδικής μαθησιακής δυσκολίας φαίνεται, καλά που δεν είχα εσένα εκπαιδευτικό μου γιατί δεν θα με άφηνες να γίνω και εγώ.....


Kinegire...τα τόπικ της ειδικής που μπαίνεις είναι γεμάτα με λογομαχίες σου με συναδέλφους...μπορώ και να στους απαριθμήσω...αλλά δεν υπάρχει λόγος...όσοι μπαίνουν ξέρουν...δεν είναι χαζοί...
Όσο για τις μαθησιακές σου...δεν μπορούσα να το ξέρω...για τις μαθησιακές θα αρκεστώ στο "μπράβο" της περσινής λογοθεραπεύτριας που συνεργάστηκα άμεσα μαζί της για να με βοηθήσει...και όχι στα λεγόμενά σου...

η λογομαχία δεν είναι κακό πράγμα. Το να το παρουσιάζεις με κακό πάει να πει ότι οι δημοκρατικές σου αξίες έχουν ένα θεματάκι.
Επειδή ακριβώς δεν μπορείς να ξέρεις για ποιο λόγο ο κάθε άνθρωπος δεν μπορεί να έχει την ίδια  ορθογραφία με εσένα δεν κριτικάρουμε, αν είχες και την παραμικρή σχέση με την εκπαίδευση λοιπόν θα ήξερες ότι αυτό ειναι σημαντικότερο από όποια ορθογραφία.

Γνέφω από εδώ και πέρα ΛΩΡΑ, μόνο σοβαρές συζητήσεις παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3956 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 04:44:07 μμ »
Κάνε μας την χάρη σε παρακαλώ....!! Ασχολείσου με το σχολείο σου και με το ΄εργο που έχεις να επιτελέσεις και όχι μ'εμάς....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3957 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 06:02:33 μμ »
Μπορούμε επιτέλους να είμαστε εντός θέματος; Έχουμε ανοίξει 100 θέματα γι΄αυτό το σκοπό και μονίμως κάποιοι τα αλλοιώνουν!!! Μελίτα, ρώτησα αν είσαι ΠΕ02, για να δω αν με ενδιαφέρουν αυτά που λες. Μπράβο στον κ.Καψαλάκη, που ασχολήθηκε με εμάς, αφού στη Β'βάθμια δεν έχουμε αντίστοιχο αξιόλογο εκπρόσωπο να ασχοληθεί!!!! Και κάτι ακόμη προς κάθε κατεύθυνση: Ο καθένας εδώ μέσα- αλλά και έξω από εδώ- είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του, συνεπώς και ελεύθερος..ας βάλουμε τέλος στη δικτατορική άποψη που εκφράζουν οι βολεμένοι κυρίως εδώ μέσα αν θα δεχτεί κάποιος την πρόσληψη του ωρομίσθιου ή όχι. Δικαίωμά μας είναι να ζυγιάσουμε τα πράγματα και να αποφασίσουμε χωρίς να λογοδοτήσουμε πουθενά. Κι εγώ ΑΜΩ θα προτιμούσα, αλλά αφού μας τελείωσαν (και δε θα ανοίξω συζήτηση για τους λόγους, τα έχουμε χιλιοπεί!), θα αρκεστώ, ναι, ναι, ακόμη κι αν δεν αρέσει η στωικότητά μου, θα αρκεστώ στο 4ωρο, στα ψίχουλα!!! Δεν αντέχω να με καβαλάνε μονίμως άλλοι με λιγότερα προσόντα κυριολεκτικά και μεταφορικά...Στον επόμενο πίνακα θέλω να τα έχω όλα!!!!
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3958 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 06:25:30 μμ »
delan εγω συμφωνω απολυτα μαζι σου,η ωρομσθια σαν θεσμος ειναι απαραδεκτος.οποιος αντεχει οικονομικα εννοειται οτι θα παει .εχεις δικιο για τους βολεμενους,μιλουσα με παλιους συμφοιτητες κ μου καταδικαζαν την ωρομισθια κ τον αλλ χρονο ειχαν μορια στο πινακα απο προσθετη μεσω οικογενειακου φιλου στη δευτεροβαθμια.εδω μια μου ειχε πει οτι στο σεμιναριο ειδικης που εκανα δεν ειχε θεσεις κ πηρα να δω για αλλη πολη κ μου ειπαν οτι ειχε θεσεις εκει.
τελοςπαντων συγνωμη αν ξεφυγα εγω απο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3959 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 06:37:20 μμ »
Ο συνάδελφος kinegiros προφανώς δεν έχει καταλάβει ότι γίνεται φορτικός με τις συνεχόμενες κριτικές του ενάντια σε συναδέλφους. Κρίμα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3960 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 08:17:22 μμ »
Μπορούμε επιτέλους να είμαστε εντός θέματος; Έχουμε ανοίξει 100 θέματα γι΄αυτό το σκοπό και μονίμως κάποιοι τα αλλοιώνουν!!! Μελίτα, ρώτησα αν είσαι ΠΕ02, για να δω αν με ενδιαφέρουν αυτά που λες. Μπράβο στον κ.Καψαλάκη, που ασχολήθηκε με εμάς, αφού στη Β'βάθμια δεν έχουμε αντίστοιχο αξιόλογο εκπρόσωπο να ασχοληθεί!!!! Και κάτι ακόμη προς κάθε κατεύθυνση: Ο καθένας εδώ μέσα- αλλά και έξω από εδώ- είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του, συνεπώς και ελεύθερος..ας βάλουμε τέλος στη δικτατορική άποψη που εκφράζουν οι βολεμένοι κυρίως εδώ μέσα αν θα δεχτεί κάποιος την πρόσληψη του ωρομίσθιου ή όχι. Δικαίωμά μας είναι να ζυγιάσουμε τα πράγματα και να αποφασίσουμε χωρίς να λογοδοτήσουμε πουθενά. Κι εγώ ΑΜΩ θα προτιμούσα, αλλά αφού μας τελείωσαν (και δε θα ανοίξω συζήτηση για τους λόγους, τα έχουμε χιλιοπεί!), θα αρκεστώ, ναι, ναι, ακόμη κι αν δεν αρέσει η στωικότητά μου, θα αρκεστώ στο 4ωρο, στα ψίχουλα!!! Δεν αντέχω να με καβαλάνε μονίμως άλλοι με λιγότερα προσόντα κυριολεκτικά και μεταφορικά...Στον επόμενο πίνακα θέλω να τα έχω όλα!!!!
Το θέμα είναι πως ο πίνακας δεν θα έχει αλλαγές...είτε πάρεις έναν μήνα είτε εννιά...δεν θα καταγράφεται από δω και πέρα η προυπηρεσία στους πίνακες όσον αφορά στην κατάταξη τουλάχιστον...Αυτό έχει διευκρινίσει το Υπουργείο πολλάκις...αλλά για να μην λέτε πως παρασύρω άτομα προς μία κατεύθυνση πάρ'τε κι εσείς τηλέφωνο να σας το διευκρινίσουν...
Μ'αυτούς τους όρους...δεν ξέρω σε τι βοηθάει ο ένας μήνας πρυπηρεσίας του 4ωρου...πιο πολύ βοηθάει πιστεύω αυτούς να δούνε πως είμαστε πειθήνια όργανα,παρά εμάς...ειλικρινά το πιστεύω αυτό!!
Όσο για άτομα με λιγότερα προσόντα που σε προσπερνάν...αυτό βιώνω κι εγώ και πολλοί άλλοι εδω μέσα... ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3961 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 08:48:33 μμ »

[/quote]
Το θέμα είναι πως ο πίνακας δεν θα έχει αλλαγές...είτε πάρεις έναν μήνα είτε εννιά...δεν θα καταγράφεται από δω και πέρα η προυπηρεσία στους πίνακες όσον αφορά στην κατάταξη τουλάχιστον...Αυτό έχει διευκρινίσει το Υπουργείο πολλάκις...αλλά για να μην λέτε πως παρασύρω άτομα προς μία κατεύθυνση πάρ'τε κι εσείς τηλέφωνο να σας το διευκρινίσουν...
Μ'αυτούς τους όρους...δεν ξέρω σε τι βοηθάει ο ένας μήνας πρυπηρεσίας του 4ωρου...πιο πολύ βοηθάει πιστεύω αυτούς να δούνε πως είμαστε πειθήνια όργανα,παρά εμάς...ειλικρινά το πιστεύω αυτό!!
Όσο για άτομα με λιγότερα προσόντα που σε προσπερνάν...αυτό βιώνω κι εγώ και πολλοί άλλοι εδω μέσα... ???
[/quote]

Nα ρωτήσω κάτι επ'αυτού..έστω ότι η προυπηρεσία δεν θα μετράει του χρόνου στους κλειδωμένους πίνακες(αν και οι απόψεις διίστανται)..αν κάποιος αποκτήσει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή ή αποκτήσει αναπηρία κ.ο.κ. δεν θα μπορεί να ενταχθεί στους πίνακες? Κι αν όχι πώς θα ενταχθεί αφού δεν προβλέπεται για τη δευτεροβαθμια διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού (τουλάχιστον όχι άμεσα)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160540
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 700
Σύνολο: 720

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.17 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.