*

Αποστολέας Θέμα: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά  (Αναγνώστηκε 95192 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 05, 2011, 07:46:48 μμ »
Ισχύουν οι μεταβατικές διατάξεις του 3848 για φέτος και μέχρι να γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:47 »

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 06, 2011, 12:06:47 πμ »
Το δικαίωμα να κρατήσουν την καλύτερη βαθμολογία  από τους 3 ΑΣΕΠ ισχύει για όλους όσους έχουν δώσει ΑΣΕΠ τις 2 προηγούμενες φορές, ανεξαρτήτως αν είναι ή όχι στους πίνακες.  Απλά παλιότερα αν πχ περνούσες 2 συνεχόμενους ΑΣΕΠ έπαιρνες μόρια και από τον προηγούμενο ως προσαύξηση στον νέο ΑΣΕΠ. Πλέον παίρνεις μόρια μόνο από αυτόν που έχεις γράψει καλύτερα.

Ειμαι επιτυχουσα σε τρεις ασεπ με καλη βαθμολογια, προυπηρεσια κοντευω τριανταμηνο-περιοδεια ανα την Ελλαδα-, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες , ecdl.............. Τι αλλο πρεπει να κανω ο ανθρωπος για να δω εναν διορισμο;;;!!! Ενταξει δεν ημουνα διοριστεα.. Σταυρωστε με!!!!!


Απλα αναρωτιεμαι.. Μετα απο τοσο κοπο και τεσσερα πεντε χρονια αναπληρωσης ξαφνικα το 20... -οποτε γινει διαγωνισμος- θα μεινουμε ανεργοι;;!!!
(ο καθεις κι ο πονος του εδω μεσα..)  ;D  ???  :o

Θα σου κάνω παρέα!
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 06, 2011, 12:20:03 πμ »
Ουσιαστικά οι αιτήσεις γίνονται μόνο για την καταγραφή των προτιμήσεων όσων είναι  στους πίνακες και για όσους θέλουν να ενταχθούν στον πίνακα Γ (χωρίς προϋπηρεσία) διότι η φετινή μοριοδότηση θα προσμετρηθεί στου πίνακες που θα δημιουργηθούν μετά τον επόμενο διαγωνσιμό ΑΣΕΠ. Σωστά;  Η σειρά παραμένει ως είχε τον Σεπτέμβρη, έτσι δεν είναι;
Γιατί ο Κάτσικας έβγαλε ολόκληρο κατεβατό για το θέμα δεν καταλαβαίνω και γιατί λέει ότι οι πίνακες συντάσσονται εκ νέου κάθε έτος αφού τους έχει παγώσει ως το επόμενο ΑΣΕΠ;
Έχω μπερδευτεί λίγο και με αυτό που λέει για το απολυτήριο λυκείου και την ελληνομάθεια, για ποιους είναι αυτό; Πρέπει να ξαναπροσκομίσουμε πτυχία κλπ φτου και από την αρχή όσοι είμαστε ήδη ΑΜΩ;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2011, 12:23:50 πμ από spasiklaki »
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 06, 2011, 12:23:48 πμ »
Ειμαι επιτυχουσα σε τρεις ασεπ με καλη βαθμολογια, προυπηρεσια κοντευω τριανταμηνο-περιοδεια ανα την Ελλαδα-, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες , ecdl.............. Τι αλλο πρεπει να κανω ο ανθρωπος για να δω εναν διορισμο;;;!!! Ενταξει δεν ημουνα διοριστεα.. Σταυρωστε με!!!!! Απλα αναρωτιεμαι.. Μετα απο τοσο κοπο και τεσσερα πεντε χρονια αναπληρωσης ξαφνικα το 20... -οποτε γινει διαγωνισμος- θα μεινουμε ανεργοι;;!!![/color](ο καθεις κι ο πονος του εδω μεσα..)  ;D  ???  :o

Θα σου κάνω παρέα!
Είμαι ίδια περίπτωση με 3 ασεπ και 4-5 χρονάκια βολόδερμα ανάμεσα στις νταλίκες και, μιας και έχανα το διοριστέα για 1 ερώτηση μόνο μέσω ασεπ, κυνήγησα το 40% κι απορώ πού χαθηκε το 40%. Δε θα έκανα όσα έκανα, αν ήξερα ότι δε θα υπήρχε προοπτική διορισμού, δεν έκανα εξυπηρέτηση. Στα σκουπίδια έτσι ξαφνικά επειδή τάχα η προύπηρεσία είναι με μέσο. Ε αυτοί που το λένε θα ξέρουν κάτι παραπάνω και θα ξέρουν και ποιοι πήραν με μέσο προϋπηρεσία. Να τους αφαιρέσουν την προϋπηρεσία. Δεν μπορεί επειδή κάποιοι ήταν παράνομοι να πεταχτεί ο κόπος όλων των υπόλοιπων.Γιατί να την πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι; Δεν το καταλαβαίνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2011, 12:36:00 πμ από MelG »
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:47 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 06, 2011, 02:04:00 πμ »
Ουσιαστικά οι αιτήσεις γίνονται μόνο για την καταγραφή των προτιμήσεων όσων είναι  στους πίνακες και για όσους θέλουν να ενταχθούν στον πίνακα Γ (χωρίς προϋπηρεσία) διότι η φετινή μοριοδότηση θα προσμετρηθεί στου πίνακες που θα δημιουργηθούν μετά τον επόμενο διαγωνσιμό ΑΣΕΠ. Σωστά;  Η σειρά παραμένει ως είχε τον Σεπτέμβρη, έτσι δεν είναι;
Γιατί ο Κάτσικας έβγαλε ολόκληρο κατεβατό για το θέμα δεν καταλαβαίνω και γιατί λέει ότι οι πίνακες συντάσσονται εκ νέου κάθε έτος αφού τους έχει παγώσει ως το επόμενο ΑΣΕΠ;
Έχω μπερδευτεί λίγο και με αυτό που λέει για το απολυτήριο λυκείου και την ελληνομάθεια, για ποιους είναι αυτό; Πρέπει να ξαναπροσκομίσουμε πτυχία κλπ φτου και από την αρχή όσοι είμαστε ήδη ΑΜΩ;
Έτσι ακριβώς είναι spasiklaki. Ο Κάτσικας προσπαθεί να κάνει δημοσιεύσεις για να πουλήσει φύλλα η εφημερίδα και επειδή δεν έχει τι να γράψει κάθε φορά επαναλαμβάνεται. Μάλιστα μερικές φορές απλά κάνει αρκετά copy paste για να μεγαλώσει ή να συνθέσει τα νέα άρθρα του από άλλα παλιότερα, οπότε σε κάποια σημεία αυτά που γράφει είναι αναχρονιστικά μη εφαρμόσιμα στην παρούσα κατάσταση...
Αυτό με την ελληνομάθεια το είδα κι εγώ και με προβλημάτισε. Ελπίζω να μη μας βάζουν και πάλι να πιστοποιήσουμε ότι γνωρίζουμε καλά τη μητρική μας γλώσσα προσκομίζοντας απολυτήριο λυκείου!!! Πιστεύω ότι απλά επικόλλησε σε λάθος σημείο αυτό που είχε αντιγράψει. ;) Αυτό συνήθως πηγαίνει σε εκπαιδευτικούς πολίτες κρατών μελών της ΕΕ. ;D

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 06, 2011, 02:27:15 πμ »
Ειμαι επιτυχουσα σε τρεις ασεπ με καλη βαθμολογια, προυπηρεσια κοντευω τριανταμηνο-περιοδεια ανα την Ελλαδα-, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες , ecdl.............. Τι αλλο πρεπει να κανω ο ανθρωπος για να δω εναν διορισμο;;;!!! Ενταξει δεν ημουνα διοριστεα.. Σταυρωστε με!!!!! Απλα αναρωτιεμαι.. Μετα απο τοσο κοπο και τεσσερα πεντε χρονια αναπληρωσης ξαφνικα το 20... -οποτε γινει διαγωνισμος- θα μεινουμε ανεργοι;;!!![/color](ο καθεις κι ο πονος του εδω μεσα..)  ;D  ???  :o

Θα σου κάνω παρέα!
Είμαι ίδια περίπτωση με 3 ασεπ και 4-5 χρονάκια βολόδερμα ανάμεσα στις νταλίκες και, μιας και έχανα το διοριστέα για 1 ερώτηση μόνο μέσω ασεπ, κυνήγησα το 40% κι απορώ πού χαθηκε το 40%. Δε θα έκανα όσα έκανα, αν ήξερα ότι δε θα υπήρχε προοπτική διορισμού, δεν έκανα εξυπηρέτηση. Στα σκουπίδια έτσι ξαφνικά επειδή τάχα η προύπηρεσία είναι με μέσο. Ε αυτοί που το λένε θα ξέρουν κάτι παραπάνω και θα ξέρουν και ποιοι πήραν με μέσο προϋπηρεσία. Να τους αφαιρέσουν την προϋπηρεσία. Δεν μπορεί επειδή κάποιοι ήταν παράνομοι να πεταχτεί ο κόπος όλων των υπόλοιπων.Γιατί να την πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι; Δεν το καταλαβαίνω.

Η προυπηρεσια ειναι με μεσον;;; Εχουμε τραβηξει του λιναριου τα παθη σε καθε γωνια της  Ελλαδας να την αποκτησουμε.. Μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα τον εφιαλτη του Ασεπ δε θελω να τον ξαναζησω.. Στο παρα πεντε δε διοριστηκα. Κι εγω οπως κι εσυ και πολλοι αλλοι δεν ξερω αν θα τα εκανα ολα αυτα αν ηξερα πως ξαφνικα θα μεινω ξεκρεμαστη.. Που ειναι η ευθυνη της πολιτειας για τις προσδοκιες που δημουργησε χρονια τωρα με τους νομους που η ιδια και τα ιδια κομματα ψηφιζαν;;!!  :o

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 06, 2011, 02:29:25 πμ »
Αντε καληνυχτα κι εχουμε σχολειο αυριο.. Διορθωνα διαγωνισματα-μανια κι εγω να βαζω στο τριτο τριμηνο  ;D

Αποσυνδεδεμένος lamia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #105 στις: Απρίλιος 06, 2011, 10:48:08 πμ »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ  ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ  ΝΑΙ  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΣΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΑΛΛΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΡΙ  ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΙΝΑΚΣ  ΣΤΗΝ ΣΤΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ  ΜΕ ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΑΡ. ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ  ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΙΝΑΚΑ

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #106 στις: Απρίλιος 06, 2011, 11:45:56 πμ »
Συνάδελφοι πότε πρέπει να κάνουμε αιτήσεις για αναπληρωτές-ωρομισθίους? Ανακοινώθηκε κάποια ημερομηνία? Επίσης σχετικά με το νέο σύστημα προσλήψεων. Μπορεί κάποιος να κρατήσει όλα τα μόρια του ΑΣΕΠ ή αυτά που είναι πάνω από τη βάση??

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #107 στις: Απρίλιος 06, 2011, 11:51:17 πμ »
Είναι νωρίς να συζητάμε για αιτήσεις αναπληρωτών . . .
Ιούνιο γίνονται συνήθως . . .

Όσο αφορά την επιτυχία στον ΑΣΕΠ ο νόμος λέει:
"Υπολογίζεται η συνολική βαθμολογία που συγκέντρωσε ο υποψήφιος στο διαγωνισμό ή σε έναν από τους δύο
προηγούμενους διαγωνισμούς του Α.Σ.Ε.Π. Αν ο υποψήφιος συγκέντρωσε τη βαθμολογική βάση σε περισσότερους διαγωνισμούς,
λαμβάνεται υπόψη εκείνος στον οποίο συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία.
"

Όπως και να έχει πρέπει να υπάρχει επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #108 στις: Απρίλιος 06, 2011, 02:40:05 μμ »
Συνάδελφοι πότε πρέπει να κάνουμε αιτήσεις για αναπληρωτές-ωρομισθίους? Ανακοινώθηκε κάποια ημερομηνία? Επίσης σχετικά με το νέο σύστημα προσλήψεων. Μπορεί κάποιος να κρατήσει όλα τα μόρια του ΑΣΕΠ ή αυτά που είναι πάνω από τη βάση??
Δεν ανακοινώθηκε ημερομηνία για αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων. Θα βγει προκήρυξη, όχι απλά ανακοίνωση.

Αφού κάνεις αυτή την ερώτηση προφανώς δεν έχεις κατανοήσει το νέο σύστημα προσλήψεων.
Με το παλιό σύστημα τα μόρια που περνούσαν τη βάση του ΑΣΕΠ τα προσθέταμε πάνω στους μήνες προϋπηρεσίας.
Με το νεό σύστημα, όποιος θα περνάει τη βάση, θα προσθέτει πάνω στον βαθμό του ΑΣΕΠ όλα τα υπόλοιπα μόρια που έχει από προϋπηρεσία, μεταπτυχιακά, ξένη γλώσσα, γνώση υπολογιστών κλπ. Φυσικά, όπως έγραψε και ο Στέλιος, θα μπορεί να επιλέξει τον καλύτερο βαθμό από τους τελευταίους 3 ΑΣΕΠ περιλαμβανομένου του ΑΣΕΠ 2012.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #109 στις: Απρίλιος 06, 2011, 04:04:47 μμ »
Ειμαι επιτυχουσα σε τρεις ασεπ με καλη βαθμολογια, προυπηρεσια κοντευω τριανταμηνο-περιοδεια ανα την Ελλαδα-, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες , ecdl.............. Τι αλλο πρεπει να κανω ο ανθρωπος για να δω εναν διορισμο;;;!!! Ενταξει δεν ημουνα διοριστεα.. Σταυρωστε με!!!!! Απλα αναρωτιεμαι.. Μετα απο τοσο κοπο και τεσσερα πεντε χρονια αναπληρωσης ξαφνικα το 20... -οποτε γινει διαγωνισμος- θα μεινουμε ανεργοι;;!!![/color](ο καθεις κι ο πονος του εδω μεσα..)  ;D  ???  :o

Θα σου κάνω παρέα!
Είμαι ίδια περίπτωση με 3 ασεπ και 4-5 χρονάκια βολόδερμα ανάμεσα στις νταλίκες και, μιας και έχανα το διοριστέα για 1 ερώτηση μόνο μέσω ασεπ, κυνήγησα το 40% κι απορώ πού χαθηκε το 40%. Δε θα έκανα όσα έκανα, αν ήξερα ότι δε θα υπήρχε προοπτική διορισμού, δεν έκανα εξυπηρέτηση. Στα σκουπίδια έτσι ξαφνικά επειδή τάχα η προύπηρεσία είναι με μέσο. Ε αυτοί που το λένε θα ξέρουν κάτι παραπάνω και θα ξέρουν και ποιοι πήραν με μέσο προϋπηρεσία. Να τους αφαιρέσουν την προϋπηρεσία. Δεν μπορεί επειδή κάποιοι ήταν παράνομοι να πεταχτεί ο κόπος όλων των υπόλοιπων.Γιατί να την πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι; Δεν το καταλαβαίνω.

Η προυπηρεσια ειναι με μεσον;;; Εχουμε τραβηξει του λιναριου τα παθη σε καθε γωνια της  Ελλαδας να την αποκτησουμε.. Μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα τον εφιαλτη του Ασεπ δε θελω να τον ξαναζησω.. Στο παρα πεντε δε διοριστηκα. Κι εγω οπως κι εσυ και πολλοι αλλοι δεν ξερω αν θα τα εκανα ολα αυτα αν ηξερα πως ξαφνικα θα μεινω ξεκρεμαστη.. Που ειναι η ευθυνη της πολιτειας για τις προσδοκιες που δημουργησε χρονια τωρα με τους νομους που η ιδια και τα ιδια κομματα ψηφιζαν;;!!  :o
Πειτε μας τωρα οτι δεν εχετε ακουσει για τα βυσματα της ΠΔΣ ,μορια ειναι και αυτα...Αλλα δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα!
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #110 στις: Απρίλιος 06, 2011, 04:16:28 μμ »
Ειμαι επιτυχουσα σε τρεις ασεπ με καλη βαθμολογια, προυπηρεσια κοντευω τριανταμηνο-περιοδεια ανα την Ελλαδα-, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες , ecdl.............. Τι αλλο πρεπει να κανω ο ανθρωπος για να δω εναν διορισμο;;;!!! Ενταξει δεν ημουνα διοριστεα.. Σταυρωστε με!!!!! Απλα αναρωτιεμαι.. Μετα απο τοσο κοπο και τεσσερα πεντε χρονια αναπληρωσης ξαφνικα το 20... -οποτε γινει διαγωνισμος- θα μεινουμε ανεργοι;;!!![/color](ο καθεις κι ο πονος του εδω μεσα..)  ;D  ???  :o

Θα σου κάνω παρέα!
Είμαι ίδια περίπτωση με 3 ασεπ και 4-5 χρονάκια βολόδερμα ανάμεσα στις νταλίκες και, μιας και έχανα το διοριστέα για 1 ερώτηση μόνο μέσω ασεπ, κυνήγησα το 40% κι απορώ πού χαθηκε το 40%. Δε θα έκανα όσα έκανα, αν ήξερα ότι δε θα υπήρχε προοπτική διορισμού, δεν έκανα εξυπηρέτηση. Στα σκουπίδια έτσι ξαφνικά επειδή τάχα η προύπηρεσία είναι με μέσο. Ε αυτοί που το λένε θα ξέρουν κάτι παραπάνω και θα ξέρουν και ποιοι πήραν με μέσο προϋπηρεσία. Να τους αφαιρέσουν την προϋπηρεσία. Δεν μπορεί επειδή κάποιοι ήταν παράνομοι να πεταχτεί ο κόπος όλων των υπόλοιπων.Γιατί να την πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι; Δεν το καταλαβαίνω.

Η προυπηρεσια ειναι με μεσον;;; Εχουμε τραβηξει του λιναριου τα παθη σε καθε γωνια της  Ελλαδας να την αποκτησουμε.. Μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα τον εφιαλτη του Ασεπ δε θελω να τον ξαναζησω.. Στο παρα πεντε δε διοριστηκα. Κι εγω οπως κι εσυ και πολλοι αλλοι δεν ξερω αν θα τα εκανα ολα αυτα αν ηξερα πως ξαφνικα θα μεινω ξεκρεμαστη.. Που ειναι η ευθυνη της πολιτειας για τις προσδοκιες που δημουργησε χρονια τωρα με τους νομους που η ιδια και τα ιδια κομματα ψηφιζαν;;!!  :o
Πειτε μας τωρα οτι δεν εχετε ακουσει για τα βυσματα της ΠΔΣ ,μορια ειναι και αυτα...Αλλα δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα!
Αναστασία, αυτό είπα κι αυτό λέμε όλοι.. Αφού υπάρχουν αυτές οι παράνομες προϋπηρεσίες, να τις εντοπίσουν και να τιμωρηθούν όσοι τις απέκτησα. Οχι όμως να την πληρώσουμε όλοι.  Μην επανλαμβανόμαστε γιατί τα χλωρά όχι απλώς καιγόμαστε αλλά τρελαινόμαστε. Στα 40 μας τώρα με τόσες θυσίες και να αντιμετωπιζόμαστε σα σκουπίδια, είναι πολύ βαρύ. Και να πεις ότι δεν έχουμε ασεπ, έχουμε και παραέχουμε. Και στο τέλος ένα τίποτα και να την πληρώνουμε και να μας λένε και μ..κες. Εγώ φέτος ξέρεις γιατί έχασα διορισμό; Από τα βύσματα! Κι αυτοί να ειναι διορισμένοι κι εγώ να λέω μέρα νύχτα "και τώρα τι"...
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #111 στις: Απρίλιος 06, 2011, 04:17:31 μμ »
ας αφήσουμε τον ΑΣΕΠ του 2012, φέτος που θα κάνουμε αιτήσεις  αναπληρωτών ποιόν ΑΣΕΠ θα λάβουμε υπόψιν για να προσθέσουμε μόρια μόνο τον τελευταίο του 2009? + όλα τα άλλα?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 893
Σύνολο: 893

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.