*

Ψηφοφορία

Σε ποια κατηγορία νομίζετε πως είστε;

Διοριστέος/έα
9 (11.4%)
Μάλλον Διοριστέος/έα
23 (29.1%)
Επιτυχών/ούσα
27 (34.2%)
Μάλλον Επιτυχών/ούσα
12 (15.2%)
Αποτυχών/ούσα
5 (6.3%)
Μάλλον Αποτυχών/ούσα
3 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 75

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα Φιλόλογων  (Αναγνώστηκε 79267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #406 στις: Ιούλιος 18, 2007, 06:29:16 μμ »
Δόξα τον Θεό και την Αγία Μαρίνα!!! :) κι εγώ στους διοριστέους μα ακόμη δεν το πιστεύω.  ;D

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που διορίζονται. Υπομονή και κουράγιο στους υπόλοιπους.  :-\
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος soyunarumbera

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #407 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:27:10 μμ »
sigxaritiria se osous diorizontai! ego eimai epitixusa alla mi dioristea! itan i proti fora pu prospathisa kai thelo na po se olus oti pragmatika einai mia dokimasia diskoli alla de prepi na to valume kato! prosopika diavasa moni mu xoris frodistiria kai perita eksoda...
efxomai tin epomeni fora na eimaste oloi pio tixeroi.....aaaa kai se osus dioristikan as mas dosun ta fota tus stin eidiki didaktiki bas kai katalavume ti epitelus thelun ....ego ekana didaktiki istorias kai egrapsa 65 an kai perimena kalitera...kai pano kato eki kimanthika sta perisotera mathimata! loipon as ta afisume ola afta arketa nomizo ftharikame oli kai as pame ekei pu o kathenas niothei omorfa...
As me sigxoresete pu grafo me latinikus xaraktires ala vlepete i kseniteia exei polla meion!!
 
Sas filo olus poli glika kai sas efxomai pada na eiste tixeroi....se olus tus tomeis tis zois sas  :D

Αποσυνδεδεμένος NASOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #408 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:02:46 πμ »
   
   ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ, ΑΛΛΑ-ΔΥΣΤΥΧΩΣ-ΟΧΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΣ. ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΜΟΝΟ   ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΕΣΑ ΕΞΩ. ΠΗΡΑ 66, ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.  ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΑΣΕΠ. ΤΟ 2000, ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ( ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ) ,ΠΗΡΑ 69 ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ, ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ (ΣΤΟ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ Α.Π.Θ ΔΕ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑΜΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΜΕ!).ΦΕΤΟΣ, ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ, ΠΗΡΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ.ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΛΗΤΟΣ. ΑΠΛΩΣ ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΑ "ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ"'

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #409 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:10:24 πμ »
join the club!μια απο τα ιδια κ γω συν το σοκ στα αρχαια!εν παση περιπτωσει λεω σιγα σιγα απο σεπτεμβριο να αρχισω διαβασμα παιδαγωγικα και ιστορια της ΝΕΛ κ ΑΕΛ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #410 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:05:58 πμ »
καλημέρα σε όλους. Προτείνω να διαβάσετε άριστα τις εισαγωγές των νεολληνικών κειμένων και τα εισαγωγικά σημειώματα που υπάρχουν πριν από κάθε κείμενο. π.χ. η ερώτηση για τα σατιρικά γυμνάσματα του Παλαμά ήταν από εκεί, ακόμη και το σύντομο βιογραφικό που υπάρχει μετά από κάθε συγγραφέα (τουλάχιστον για τους πιο χτυπητούς). Στη συνέχεια να κάνετε αντιπαραβολή με καποια ιστορία νεοεολληνικής λογοτεχνίας (εγώ διάβασα το Λ. Πολίτη, ενώ πολύ ωραίο είναι το καινούριο βιβλιο της γ΄ γυμνασίου Ιστορία της νεοελληνικής λογοτεχνίας-  έχει δύο - τρία λαθάκια όμως στις ημερομηνίες). Ειδικά για τα αρχαία, αν και παλιά διάβαζα Λέσκυ, φέτος βοηθήθηκα αφάνταστα από την ευσύνοπτη γραμματολογία του Γεωργοπαπαδάκου (όπου είχε διαφορές με τις εισαγωγές του σχολικού βιβλίου, διάλεγα την απάντηση). Μόνο που το ανακάλυψα ένα- δύο μήνες πριν το διαγωνισμό και ουσιαστικά το διάβασα στα διαλείμματα του σχολείου. Σας εύχομαι καλή δύναμη και μην απογοητεύεστε. Ακούστε μία παλιά "καραβάνα" ... ;)Συγνώμη που ίσως το μήνυμα μου είναι άσχετο με τις συζητήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 774
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #411 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:46:32 πμ »
Διορίζομαι μετά από τρεις προσπάθειες, μέσα στους πρώτους 110. Ας είναι καλά η Ιστορία! Στα αρχαία πάντως έγινε σφαγή απ' ότι ακούω. Και εγώ εκεί έπεσα χαμηλότερα απ' ότι περίμενα.

Αποσυνδεδεμένος tinky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #412 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:54:06 μμ »
Θερμά συγχαρητήρια Daidalos!!!!

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #413 στις: Ιούλιος 19, 2007, 02:29:50 μμ »
Κι εγώ διορίζομαι φέτος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ - αυτή ήταν η δεύτερη προσπάθεια και την πρώτη είχα φτάσει στην πηγή χωρίς να πιω ούτε στάλα τελικά....Χρειάστηκε πολύς κόπος και αγώνας γιατί δούλευα κιόλας παράλληλα στον ιδιωτικό τομέα - ζορίστηκα πολύ. Ξέρω το αίσθημα του "επιτυχόντος-μη διοριστέου" όπως επίσης ξέρω ότι ΤΕΛΙΚΑ παίζει πολύ και η τύχη στους βαθμούς... Δεν αισθάνομαι ότι είμαι σε θέση να συμβουλέψω κανέναν - απλά σε εμένα λειτούργησαν καλά τα εξής:

-Δεν αναλώθηκα σε εξαντλητικό διάβασμα βιβλιογραφίας με εμβάθυνση κλπ κλπ....Δεν είχα το χρονο ούτε το κουράγιο. Τελικά διάβασα κατά βάσην ΣΧΟΛΙΚΑ βιβλία (με αναλύσεις και ερμηνευτικά για Νέα και Αρχαία από τα βιβλία των καθηγητών ή και από εγχειρίδια του εμπορίου) καθώς και γενικά αλλά ευσύνοπτα εγχειρίδια κάνοντας - όπου μπορούσα - τη ζωή μου πιο εύκολη. Πχ για γραμματολογία Αρχαίων Γεωργοπαπαδάκο και όχι Λέσκυ, κλπ. Οπωσδήποτε και το νέο εγχειρίδιο για την ιστορία της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Αυτό το έκανα για να μπορέσω να συγκεντρωθώ σε λίγα αλλά περιεκτικά δίνοντας σημασία στις λεπτομέρειες όσο μπορούσα - γιατί αυτές ρωτάνε τελικά. Το μόνο σημείο όπου αυτό μου κόστισε ήταν η Ιστορία (πήρα 57,50). Αλλά έτσι κι αλλιώς θεωρώ ότι οι ερωτήσεις εκεί ήταν πέραν κάθε λογικής και (ακόμη και διεστραμμένης...) φαντασίας...

-Αντίθετα με την προηγούμενη φορά αυτή τη φορά στα multiple choice δεν ρίσκαρα τίποτα. Ό,τι δεν ήξερα το άφησα κενό. Αυτό αποδείχτηκε σωτήριο - εάν δεν το είχα κάνει δεν υπήρχε περίπτωση να είμαι στους διοριστέους με τα λαθη που θα έκανα στην ιστορία.

-Τα μαθήματα είναι πολλά και η ύλη ατελείωτη σε όλα. Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να πάει εξίσου καλά κανείς σε όλα. Οπότε πρέπει από την αρχή να ποντάρουμε περισσότερο κάπου όπου είμαστε καλοί και να βάλουμε τα δυνατά μας σε άλλα. Εγω πχ έτσι διάβασα περισσότερο Νέα, Αρχαία και Γενική Παιδαγωγική - και αυτό τελικά μου χάρισε το διορισμό. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ μην στηριχτείτε ΠΟΤΕ στην Διδακτική. Τελικά δεν βγαίνει καμμία άκρη- εγώ έδωσα ένα κατά τη γνώμη μου πολύ καλά οργανωμένο γραπτό με στόχους, σχέδια κλπ και πήρα 71 όταν το 2005 με γραπτό απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου (μόνο οι μουτζούρες που είχα...) είχα πάρει 68!!!. Οπότε αυτό είναι σε κάθε περίπτωση ο άγνωστος Χ του διαγωνισμού...

Σορρυ για τη φλυαρία. Ξέρω ότι δεν λέω τίποτα καινούριο, αλλά τέτοιου τύπου posts εμένα με βοήθησαν πολύ όταν τα διάβαζα μετά την αποτυχία διορισμού του 2005. Βλέποντας που την πάτησαν άλλοι ή τί έκαναν καλύτερα από εμένα, μπόρεσα να αντιμετωπίσω αρκετές παγίδες αποτελεσματικότερα απο την πρώτη φορά.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #414 στις: Ιούλιος 19, 2007, 07:09:36 μμ »
Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους. Είμαι επιτυχούσα με 64,14! Ε, για την τιμή των όπλων! :)

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #415 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:16:17 μμ »
Kαλημέρα,παιδιά.Πώς σας φάνηκαν οι βαθμοί που πήρατε στα αρχαία?εγώ έχω πολλές αμφιβολίες για το δικό μου,άλλον περίμενα και άλλος(πιο χαμηλός) μου ήρθε..

Έπεσα από τα σύννεφα! Ήμουν πολύ ευχαριστηνένη με τα αρχαία,  το είχα σίγουρο για 70+ και μου ήρθε στο δοξα πατρί το 56!!! Δηλαδή αν δεν ήμουν ευχαριστημένη τι θα μου ερχόταν?
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #416 στις: Ιούλιος 20, 2007, 02:10:11 πμ »
Ήταν αποφασισμένοι να κάψουν όλο τον κόσμο στα αρχαία, όλοι όμως καήκαμε, ας βγει κάποιος να μας πει βρε παιδιά που έγραψε πάνω από 75 αρχαία. Πιστεύω ότι αφού μελετήσανε από πριν το άγνωστο (δεν χρειάστηκε να βρούν πολύ δύσκολο, αρκεί που ήταν μεγάλο και μέσα σε πολύ λίγο χρόνο), μετά φρόντισαν να βάλουν τρελές πολλαπλές (για μένα οι πιο δύσκολες και περίεργες από τα τρία γνωστικά) για να γελάσουν που διαβάσαμε Γεωργοπαπαδάκο. Τέλος, έδωσαν πολύ αυστηρές οδηγίες στα πραγματολογικα 'αν δεν γράψει αυτό το συγκεκριμένο δεν μας ενδιαφέρει που έγραψε κάτι, του το διαγράφουμε όλο, 0 παίρνει' και αφού διόρθωσαν αρκετά γραπτά βγήκε ο παράγοντας του ασεπ και γελούσε εις βάρος μας 'σφαγή στα αρχαία' και εμείς δεν τον πιστεύαμε και υπολογίζαμε ψηλά. Εγώ είχα όλο το άγνωστο και 6/10 πολλαπλές, στα πραγματολογικά μου βάλανε 20 σύνολο. Έτσι βαθμός 55. Δηλαδή όποιος δεν είχε το άγνωστο και με πολύ πιθανό τσεκούρι στα πργαματολογικά δεν μπορούσε να πάρει με τίποτα πάνω από 35.

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #417 στις: Ιούλιος 20, 2007, 03:10:17 πμ »
Έγραψα 84,5. Το άγνωστο ήταν πονηρά επιλεγμένο. Στόχος τους ήταν να δημιουργεί εντύπωση ευκολίας(δεν υπήρχαν άγνωστες λέξεις, η σύνταξη έβγαινε) αλλά να μην αποδίδεται με κατά λέξη μετάφραση, αν ο μεταφραστής δεν καταλάβαινε την πολύ συγκεκριμένη περίσταση στην οποία αναφερόταν...στο τέλος του κειμένου χανόταν το ποιος κάνει τι....Εγώ φοβόμουν πολύ τη βαθμολόγηση τον Αρχαίων και ιδιαίτερα του άγνωστου...Τα πήγα τελικά καλά γιατί ήξερα το ιστορικό πλαίσιο στο οποίο αναφερόταν το χωρίο...Στις ερμηνευτικές ήμουν συνοπτική...δεν μακρηγόρησα κι έγραψα περιληπτικά τα του Κακριδή...Στον Όμηρο δεν τα πήγα καλά...Ό,τι θυμόμουν...Στα πολλαπλής 6/10...
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος imak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
  • των εκλεκτών επιδίωξις η αρετή
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #418 στις: Ιούλιος 20, 2007, 08:47:21 πμ »
Κάπως έτσι έγραψα και γω VICA .Ενώ όμως στους προηγούμενους διαγωνισμούς  είχα σταθερά στα αρχαία πάνω απο 78,5 και ήμουν εφέτος σίγουρος  για 80+ μου ήρθε ενα 60,5 και με τελείωσε.(με ένα 65 θα διοριζόμουν).Τέλος πάντων , θα κάνω μια ένσταση και αίτηση ωστε να δω τι μου έβαλαν οι βαθμολογητές ,έτσι, για την ιστορία του πράγματος...... Η πίκρα όμως θα μένει γιατί σε δύο συνεχόμενους διαγωνισμούς έμεινα έξω για ελάχιστα δέκατα του μορίου.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #419 στις: Ιούλιος 20, 2007, 09:44:22 πμ »
καλημέρα κι από μένα. Εγώ αρχαία έγραψα 76,5 με 8/10 σωστές στης πολλαπλής επιλογής. Περίμενα παραπάνω. Νομίζω πως στο άγνωστο η φιλοσοφία ήταν να ξέρεις το ιστορικό πλαίσιο, γιατί είχε πολλά που εννοούνταν (π.χ. η άρνηση στο τελευταίο απαρέμφατο που δεν υπήρχε στο κείμενο). Επίσης να γνωρίζει κάποιος τη διένεξη Σελινούντιων -Εγεσταίων σχετικά με τις επιγαμίες για να ξέρει ποιος συμμαχεί με ποιον, αφού μία από τις πιο γνωστές ιδιαιτερότητες του Θουκυδίδη είναι όταν χρησμιοποιεί δύο ονοματα π.χ. Αθηναίοι- Σπαρτιάτες και μετά λεει "οι μέν και οι δέ", σχεδόν πάντα (όπως κι εδώ άλλωστε) ο σύνδεσμος "μεν" δεν  είνα αναφέρεται ποτέ στους πρώτους αλλά στους τελευταίους. Νομίζω πως στις εκεί παίχτηκε το παιχνίδι. Εγώ αυτά τα γεγονότα τα ήξερα γιατί πολύ- πολύ παλιά που έκανα κάτι ιδιαίτερα σε γυμνάσιο, στη γ' γυμνασίου υπήρχε βιβλίο αρχαίων Θουκυδίδης, σικελικά, όπου διδάσκονταν αυτά το γεγονότα (φυσικά όχι στο πρωτότυπο). Επίσης, τα ιστορικά γεγονότα αυτά κατά τύχη τα είχα διαβάσει στη ιστορία του ελληνικού έθνους, όσο διάβαζα  ιστορία. Η διατύπωση της ερώτησης του Θουκυδίδη μου φάνηκε πανεύκολη, γιατί όσο κάναμε δέσμες και υπήρχε στην ύλη της κατεύθυνσης ο Επιτάφιος ήταν μία από τις φράσεις που την αναλύαμε στο κεφάλαιο 37 (Μάλιστα την έχω αυτούσια στο corpus των σημειώσεων που έδινα στο φροντιστήριο). Την ερώτηση για τον όμηρο τελικά ίσως να μην την ανέλυσα όλη σωστά (κινήθηκα στο πλαίσιο βέβαια τυπική σκληνή- φιλοξενία, αλλά έγραψα ίσως και πολλά περιττά). Μάλλον και στο Θουκυδίδη όμως από το άγχος μου έγραψα υπερβολικά πολλά (έγραψα περίπου 4 σελίδες γι' αυτήν την απάντηση), για να πάρω τόσο(όπως έχω πει κι άλλη φορά περίμενα 8Ο με 83). Όσον αφορά τις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής, εγώ είχα διαβασει εκτός από τις εισαγωγές και όλα τα κείμενα των βιβλίων (άσχετα που θεωρητικά δεν ήταν στην ύλη),  ακόμη και τα βιβλια που τα μοιράζουν αλλά δεν τα διδάσκουν (π.χ. ένα στη β΄ Λυκείου για τον Αίαντα και τον Οιδίποδα- από εκεί απάντησα σωστά την ερώτηση για τον Οιδίποδα) Λέσκυ και Γεωργοπαπαδάκο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160075
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 508
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.