*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753874 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #854 στις: Μάρτιος 07, 2014, 10:12:12 μμ »
καλησπερα παιδια κ απο μενα!! εντελως νεα στο χωρο ειμαι 26 χρονων με καλεσαν πριν 2 βδομαδες απο το κδβμ της περιοχης μου κ το προγραμμα που μου δινουν ειναι 50ωρες  κ με μια φορα την εβδομαδα που μου δινουν θα φτασω να τελειωσω αρχες ιουλιου!!πολλα θελω να ρωτησω αλλα το βασικο ειναι αν γινονται μαθηματα μεσα στο καλοκαιρι η θα διακοπουν κ θα πανε απο σεπτεμβρη κ θα αργησουν ακομη πιο πολυ οι πληρωμες κ αν καποιος εχει εμπειρια προσφατη ποσο καιρο μετα απο το περας του προγραμματος πληρωνομαστε??εχω ακουσει μεχρι κ για 4 μηνεσ μετα!!επισης ειμαι 3η κ τελευταια στη καταταξη οι προηγουμενοι 2εχουν ηδη παρει τα τμηματα τους σε αλλους δημους.αν αρνηθω τωρα  εχω ελπιδες απο σεπτεμβρη να ξαναπροκυρηξουν τμηματα η αυτη ειναι η ευκαιρια μου κ τελος??ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
despoina καταρχας ολα αυτα επρεπε να τα ρωτήσεις στον υπέυθυνο εκπάιδευσης του ΚΔΒΜ σου, μιας και εισαι νεα στο χώρο να σε ενημερώσει πληρως. Το 50ωρο το προγραμματιζουμε 2 φορες την εβδομαδα Minimum από  2 ώρες κάθε συνάντηση Minimum ( μπορεις να κάνεις και 3 τρίωρα για παράδεισμα) Δεν θα τελειώσεις Ιούνιο αλλά μέτά τα μισά του Μαιου αν κάνεις 4 ώρες /εβδομάδα. Η σύμβαση ενος εκπαιδευτη λήγει 30/6/14 ,ιούλιο και αύγουστο δεν γίνονται μαθηματα. Οι πληρωμές εξαρτώνται από τη χρηματορροη του έργου, μπορεί μετά από 2 μήνες, μπορεί και περισσότερο. Αμ αρνηθείς το πρό΄γραμμα δεν σε βγαζουν από την λίστα απλά πανε στον επόμενο και περιμένεις μετά την σειρά σου μετα τους 2 συναδέλφους σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:51 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #855 στις: Μάρτιος 08, 2014, 02:00:30 πμ »
Αμα αρνηθείς το πρόγραμμα δεν σε βγαζουν από την λίστα απλά πανε στον επόμενο και περιμένεις μετά την σειρά σου μετα τους 2 συναδέλφους σου.

Αυτο δεν ξερω αν ισχυει γιατι στο δικο μας δημο, αφου δουλεψαν καποιοι συναδελφοι, ,μετα στον επομενο κυκλο προγραμματων καλεσαν πρωτα οσους αρνηθηκαν... ??? Δεν ξερω πως ακριβως γινεται.

Αποσυνδεδεμένος despoina26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #856 στις: Μάρτιος 08, 2014, 11:30:40 πμ »
herseys σε ευχαριστω για την αμεσοτατη απαντηση γιατι ειμαι σε μια φαση που προσπαθω να παρω μια αποφαση να απαντησω κ στον υπευθηνο στον οποιο εχω κανει ενα σωρο ερωτησεις τον εχω ζαλισει τον ανθρωπο γιατι δεν ειχα ιδεα πως λειτουργουν τα κδβμ απλα το ενδεχομενο να αρνηθω δεν ηθελα να το συζητησω μαζι του απο φοβο μηπως αποριπτομαι για παντα απο τη λιστα...γι αυτο κ απευθηνθηκα εδω..Αυτο που μου ειπες οτι παει κυλιομενη η λιστα το γνωριζω αλλα δεν εχω καταλαβει για ποσο διαστημα ?δηλαδη για ενα χρονο ακομη για 2 θα ειμαστε οι ιδιοι 3 ανθρωποι στη λιστα? το ποτε ξαναβγαζουν προκυρηξη για εκπαιδευτες ειναι κατι στανταρ?εγω για παραδειγμα εκανα αιτηση ΠΕΡΥΣΙ τετοια εποχη περιπου κ με καλεσαν τωρα!!ευχαριστω κ παλι!!

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #857 στις: Μάρτιος 08, 2014, 11:33:09 πμ »
απ' ότι έχω ακούσει η λίστες αυτές θα ισχύουν μέχρι το 2015

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:51 »

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #858 στις: Μάρτιος 08, 2014, 11:38:35 πμ »
Αυτο δεν ξερω αν ισχυει γιατι στο δικο μας δημο, αφου δουλεψαν καποιοι συναδελφοι, ,μετα στον επομενο κυκλο προγραμματων καλεσαν πρωτα οσους αρνηθηκαν... ??? Δεν ξερω πως ακριβως γινεται.

Ισχύει η κυλιόμενη λίστα.

herseys σε ευχαριστω για την αμεσοτατη απαντηση γιατι ειμαι σε μια φαση που προσπαθω να παρω μια αποφαση να απαντησω κ στον υπευθηνο στον οποιο εχω κανει ενα σωρο ερωτησεις τον εχω ζαλισει τον ανθρωπο γιατι δεν ειχα ιδεα πως λειτουργουν τα κδβμ απλα το ενδεχομενο να αρνηθω δεν ηθελα να το συζητησω μαζι του απο φοβο μηπως αποριπτομαι για παντα απο τη λιστα...γι αυτο κ απευθηνθηκα εδω..Αυτο που μου ειπες οτι παει κυλιομενη η λιστα το γνωριζω αλλα δεν εχω καταλαβει για ποσο διαστημα ?δηλαδη για ενα χρονο ακομη για 2 θα ειμαστε οι ιδιοι 3 ανθρωποι στη λιστα? το ποτε ξαναβγαζουν προκυρηξη για εκπαιδευτες ειναι κατι στανταρ?εγω για παραδειγμα εκανα αιτηση ΠΕΡΥΣΙ τετοια εποχη περιπου κ με καλεσαν τωρα!!ευχαριστω κ παλι!!

Η προκήρυξη βγήκε για 2 χρόνια. Το γράφει και η προκήρυξη άλλωστε στην οποία έλαβες μέρος.
Αν δεν βγει κάποια ενδιάμεση προκήρυξη για τυχόν ελλείψεις σε ειδικότητες εκπαιδευτών τότε θα ισχύει για το διάστημα που σου είπα.
Δεν έχει σημασία αν έκανες αίτηση πέρυσι. Σε κάλεσαν τώρα επειδή τώρα θα δημιουργήθηκε τμήμα στην ειδικότητά σου. Τα τμήματα δημιουργούνται κατόπιν ζήτησης των πολιτών.
Χριστούγεννα, πάσχα και καλοκαίρι δεν γίνονται μαθήματα όπως ακριβώς και στα σχολεία με την μόνη διαφορά ότι τα τμήματα στα ΚΔΒΜ Ελλάδας ολοκληρώνονται μέχρι το τέλος Μαϊου.
Τα μαθήματα γίνονται υποχρεωτικά 2 φορές την εβδομάδα έως 3 φορές το μάξιμουμ.
Από 2 ή 3 ώρες το μάθημα.
Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος despoina26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #859 στις: Μάρτιος 08, 2014, 12:09:06 μμ »
evi σ ευχαριστω παρα πολυ!εισαι κατατοπιστικοτατη! δεν μου  τα εχουν πει ετσι στο κδβμ της περιοχης μου οταν υπολογιζαμε με τον υπευθηνο τις ωρες  ενα 3ωρο μου ειπε οτι μπορει να μ δωσει την εβδομαδα γιατι δεν υπαρχουν αιθουσες και εβγαινε να τελειωσω αρχες ιουλιου!!κ μενα μου φανηκε πολυ 5 μηνες !δεν μου ανεφερε οτι το μαιο σταματανε τι να πω ουτε οτι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 2 φορες την εβδομαδα. θα μπορουσα να του το αναφερω ?εισαι υπευθηνη στα κβδμ απο τι ειδα οποτε ξερεις τι λες.αλλη μια ερωτηση αν δε σε ζαλιζω! 2 χρονια απο την μερα της προκυρηξης η απο τη μερα που ξεκινησαν τελικα τμηματα? ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #860 στις: Μάρτιος 08, 2014, 01:40:56 μμ »
Εύη έχω την αίσθηση ότι γίνονται μαθήματα και τον Ιούνιο. Τουλάχιστον μέχρι να κλείσουν τα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #861 στις: Μάρτιος 08, 2014, 02:39:46 μμ »
Κι εμάς μας είπαν ότι μπορεί να πάει και μέσα Ιουνίου.
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #862 στις: Μάρτιος 08, 2014, 05:01:16 μμ »
evi σ ευχαριστω παρα πολυ!εισαι κατατοπιστικοτατη! δεν μου  τα εχουν πει ετσι στο κδβμ της περιοχης μου οταν υπολογιζαμε με τον υπευθηνο τις ωρες  ενα 3ωρο μου ειπε οτι μπορει να μ δωσει την εβδομαδα γιατι δεν υπαρχουν αιθουσες και εβγαινε να τελειωσω αρχες ιουλιου!!κ μενα μου φανηκε πολυ 5 μηνες !δεν μου ανεφερε οτι το μαιο σταματανε τι να πω ουτε οτι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 2 φορες την εβδομαδα. θα μπορουσα να του το αναφερω ?εισαι υπευθηνη στα κβδμ απο τι ειδα οποτε ξερεις τι λες.αλλη μια ερωτηση αν δε σε ζαλιζω! 2 χρονια απο την μερα της προκυρηξης η απο τη μερα που ξεκινησαν τελικα τμηματα? ευχαριστω!!

Ο Υπεύθυνος του ΚΔΒΜ προφανώς είναι κανούργιος. Τα μαθήματα γίνονται 2 ή 3 φορές την εβδομάδα. Ποτέ μία φορά.
Τα αποτελέσματα των προκηρύξεων που βγήκαν για εκπαιδευτές ισχύουν μέχρι 30-6-2015.


Εύη έχω την αίσθηση ότι γίνονται μαθήματα και τον Ιούνιο. Τουλάχιστον μέχρι να κλείσουν τα σχολεία.

Δεν γίνονται Ιούνιο. Τέλος Μαϊου σταματάνε.
Κάθε χρόνο έτσι γινόταν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2014, 05:03:08 μμ από evikdvm »

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #863 στις: Μάρτιος 08, 2014, 06:28:35 μμ »
Υπάρχουν εξαιρέσεις από την υπεύθυνη του έργου σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν αίθουσες υπολογιστών και επιτρέπουν να γίνονται μόνο 2 ώρες την εβδομάδα το μάθημα.
Εμείς τρέχουμε ένα τέτοιο τμήμα.
Τα τμήματα μας τα τρέχουμε μέχρι τέλος Ιουνίου. Δεν υπάρχει κάποια υποχρεωτική  λήξη. Ξέρω και ΚΔΒΜ που τρέχαν προγράμματα Ιούλιο - Αύγουστο. Αυτό είναι στο χέρι του κάθε ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #864 στις: Μάρτιος 08, 2014, 11:37:12 μμ »
Εγώ το πρόγραμμα που έχω αναλάβει θα το τελειώσω 10 Ιουνίου...Και αυτό γιατί οι μέρες που έχω μάθημα πέφτουν σε αργίες και έτσι χάνονται αρκετές ώρες...

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #865 στις: Μάρτιος 09, 2014, 10:28:23 πμ »
Υπάρχουν εξαιρέσεις από την υπεύθυνη του έργου σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν αίθουσες υπολογιστών και επιτρέπουν να γίνονται μόνο 2 ώρες την εβδομάδα το μάθημα.
Εμείς τρέχουμε ένα τέτοιο τμήμα.
Τα τμήματα μας τα τρέχουμε μέχρι τέλος Ιουνίου. Δεν υπάρχει κάποια υποχρεωτική  λήξη. Ξέρω και ΚΔΒΜ που τρέχαν προγράμματα Ιούλιο - Αύγουστο. Αυτό είναι στο χέρι του κάθε ΚΔΒΜ.

Δεν μιλάω για τις εξαιρέσεις που είναι ελάχιστες. Μιλάω για τον κανόνα.
Όσον αφορά τα ΚΔΒΜ που έκαναν προγράμματα Ιούλιο και Αύγουστο του 2013 αυτό έγινε διότι τα ΚΔΒΜ του ΑΠ7 & ΑΠ8 ξεκίνησαν να λειτουργούν αρχές του 2013 ή και Άνοιξη 2013 και έπρεπε να ικανοποιηθούν οι στόχοι του αριθμού των τμημάτων που είχαν τεθεί για το εκπαιδευτικό έτος 2012-2013.
Γι' αυτό και υπήρξε η εξαίρεση να γίνουν και τμήματα τον Ιούνιο & Ιούλιο 2013.
Ο κανόνας είναι ότι τα τμήματα ολοκληρώνονται μέχρι τέλη Μαϊου.

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #866 στις: Μάρτιος 09, 2014, 08:56:49 μμ »
τότε με ποιά λογική η ήδη παράλογη σύμβαση (που μας δεσμεύει για μήνες ενώ δουλέψαμε 6 βδομάδες) είναι μέχρι 30 Ιουνίου?

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #867 στις: Μάρτιος 09, 2014, 11:28:18 μμ »
τότε με ποιά λογική η ήδη παράλογη σύμβαση (που μας δεσμεύει για μήνες ενώ δουλέψαμε 6 βδομάδες) είναι μέχρι 30 Ιουνίου?

Ψάχνεις να βρεις λογική στα ΚΔΒΜ; Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις.
Σύμβαση 1 Οκτωβρίου - 30 Ιουνιου (9 μήνες) για 25 ώρες που έκανες .
Κανένα νόημα στη "λίστα". Αφού όλους τους καλούν είτε είσαι δημόσιος υπάλληλος, είτε δεν έχεις καμμιά εμπείρία σε εκπαίδευση ενηλίκων.
Για να πάρεις βεβαίωση προϋπηρεσίας αν δεν είσαι από Αθήνα περνάνε 3 μήνες από τότε που τελείωσες και με άπειρα τηλέφωνα, πιέσεις και καυγάδες με τους υπεύθυνους κάτω και αφού έχεις στείλει συστημένα την αίτηση σου και έχεις πληρώσει και τα έξοδα αποστολής.
Για τις πληρωμές δε το συζητάμε. Έχουν ξεπεράσει κατά πολύ και τα ΙΕΚ τα ΣΔΕ.
Πέρασαν 4 μήνες από τότε που τελείωσαν τα μαθήματα και σε χτεσινό τηλέφωνο η απάντηση ήταν δεν υπάρχουν ακόμα λεφτά για το δήμο σας. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 936
Σύνολο: 943

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.