*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753883 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #896 στις: Μάρτιος 16, 2014, 11:07:39 μμ »
στέλνου ειδοποιηση πρώτα σε εκεινους που δεν εχουν κανει καμμία επιμόρφωση
Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Ανά περιοχή πρέπει να στέλνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:29 »

Αποσυνδεδεμένος despoina26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #897 στις: Μάρτιος 16, 2014, 11:27:30 μμ »
παιδιά ισχύει όντως οτι μας καλύπτουν οδοιπορικα και στο σεμιναριο για την εκπαιδευση εκπαιδευτων??και αν ναι τι δικαιολογιτικα προσκομιζουμε κ σε ποιον?? το σαββ/κο που  θα παω να κρατησω διοδια ?

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #898 στις: Μάρτιος 16, 2014, 11:33:13 μμ »
Ένας συνάδελφος πάντως που είχε έρθει Αθήνα από τη Σάμο για τα σεμινάρια πλήρωσε ο ίδιος αεροπορικά.

Αποσυνδεδεμένος BETY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #899 στις: Μάρτιος 17, 2014, 01:26:08 πμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ ΤΑ ΚΔΒΜ.ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ, ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΨΕΙ 16 ΜΟΡΙΑ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ;ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ; ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:29 »

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #900 στις: Μάρτιος 17, 2014, 02:03:35 πμ »
για την εμπειρία που αναφέρατε:
επειδή στέλνουν μέιλ που δηλώνεις αν θες να συμμετέχεις στο σεμινάριο, πότε (επιλογή από 3 διαδοχικά σκ) και πού, υποθετικά θα μπορούσαν όντως να στέλνουν σε όσους δεν έχουν εμπειρία πρώτα, αυτοί να αρνούνται και να πηγαίνει στους επόμενους που έχουν. Κι έτσι να βρέθηκαν άτομα με εμπειρία στο τμήμα που ήμουν. Ή μπορεί πάλι να στέλνουν τυχαία. Εγώ τείνω στο δεύτερο γιατί, πρώτον, δεν νομίζω να απορρίπτουν ένα δωρεάν σεμινάριο όσοι δεν έχουν εμπειρία και, δεύτερον, δεν νομίζω ότι είναι τόσο οργανωμένοι ;D

Αποσυνδεδεμένος mariangela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #901 στις: Μάρτιος 17, 2014, 09:27:51 πμ »
παιδιά ισχύει όντως οτι μας καλύπτουν οδοιπορικα και στο σεμιναριο για την εκπαιδευση εκπαιδευτων??και αν ναι τι δικαιολογιτικα προσκομιζουμε κ σε ποιον?? το σαββ/κο που  θα παω να κρατησω διοδια ?

Δυστυχώς δεν ισχύει...Δεν δίνουν απολύτως τίποτα..Όλα τα έξοδα δικα σου...

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #902 στις: Μάρτιος 17, 2014, 09:35:03 πμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ ΤΑ ΚΔΒΜ.ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ, ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΨΕΙ 16 ΜΟΡΙΑ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ;ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ; ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ.. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ;

Μπορεί κάποιος να είναι και στα δύο. Το αν/πότε σε καλούν εξαρτάται από την σειρά κατάταξης και το πόσα τμήματα έχουν γίνει, αν έχουν γίνει, στην ειδικότητά σου στην περιοχή που έχεις δηλώσει. Μπορείς να καλέσεις στην ομάδα έργου στα κεντρικά και στους κατά τόπους υπεύθυνους εκπαίδευσης/οργάνωσης.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #903 στις: Μάρτιος 17, 2014, 10:15:39 πμ »
Δεν παίζει μοναχα ρολο η περιφέρεια που ανήκει κάποιος, αλλά και η ειδικότητα. Απ' ότι εχω διαπιστώσει καλούν εκπαιδευτές πληροφορικής, καθώς γι' αυτή την ειδικότητα είναι πιο πιθανο να δημιουργηθούν τμήματα.
δεν θα επρεπε τα σεμιναρια αυτα να εχουν αναρτηθει και στην επισημη σελιδα του ΙΝΕΔΕΒΙΜ? για να υπαρξει διαφανεια? απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει σταθερο κριτηριο στα ατομα που καλουν....τι γινεταΙ?  ???

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #904 στις: Μάρτιος 17, 2014, 11:26:55 πμ »
Καλημέρα!!!

εχει πληρωθεί κανεις που τελείωσε πριν τα Χριστούγεννα??

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #905 στις: Μάρτιος 17, 2014, 11:30:11 πμ »
Γνωρίζετε αν τα σεμινάρια επιμόρφωσης εκπαιδευτών μετρούν ως επιμόρφωση σε διάφορες προκηρύξεις του ΙΝΕΔΙΒΙΜ;
Επίσης η επιμόρφωση που γίνεται στα ΚΔΒΜ μετράει επισήμως κάπου;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #906 στις: Μάρτιος 17, 2014, 01:21:43 μμ »
Γνωρίζετε αν τα σεμινάρια επιμόρφωσης εκπαιδευτών μετρούν ως επιμόρφωση σε διάφορες προκηρύξεις του ΙΝΕΔΙΒΙΜ;
Επίσης η επιμόρφωση που γίνεται στα ΚΔΒΜ μετράει επισήμως κάπου;
μετραει σε προκηρυξεις για δομες ενηλικων

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #907 στις: Μάρτιος 17, 2014, 06:33:02 μμ »
@catwoman

το έχουν πει κι άλλοι πιο πριν, το επαναλαμβάνω κι εγώ (επειδή είναι αρκετές οι σελίδες στο θέμα): τα σεμινάρια είναι για όσους είναι ήδη στους πίνακες εκπαιδευτών ΚΔΒΜ, δεν είναι ανοιχτά για όποιον θέλει, οπότε και καλούν μέσω μέιλ.

Απλά το ιδανικό θα ήταν να μας εκπαιδεύουν πριν μπούμε σε τμήμα και να εκπαιδεύουν πρώτα όσους δεν έχουν άλλη επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. 'Ισως είναι θέμα ανοργανωσιάς, ίσως είναι δύσκολο και να ξέρουν ποιος θα δεχτεί ποιος όχι, οπότε και με τη σειρά στον πίνακα να μας πήραν δεν θα μπορούσαν να αποφύγουν κάποιοι από μας να επιμορφωθούμε αφού διδάξουμε. Τεσπα, γνώμη μου είναι θα μπορούσαν να έχουν περισσότερη οργάνωση, αλλά μάλλον άργησαν στην αρχή και τώρα τρέχουν να μην χάσουν τη χρηματοδότηση.

Ανοιχτά σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων (πιο πολλές ώρες αλλά με κάποιο αντίτιμο) γίνονται από το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο απ'ό,τι είχα δει, αν ενδιαφέρεται κάποιος (πιο πιθανό να έχουν περάσει οι προθεσμίες, αλλά υποθέτω θα ξαναγίνουν).

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #908 στις: Μάρτιος 17, 2014, 08:33:21 μμ »
Απ οσο το ειχα ψαξει δεν εχει σεμιναρια ειδικα για τη εκπαιδευση ενηλικων το ΕΑΠ. Θα χαρω να διαψευστω ωστοσο αν εχεις καποιο λινκ @janeite

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #909 στις: Μάρτιος 17, 2014, 08:34:22 μμ »
@catwoman

το έχουν πει κι άλλοι πιο πριν, το επαναλαμβάνω κι εγώ (επειδή είναι αρκετές οι σελίδες στο θέμα): τα σεμινάρια είναι για όσους είναι ήδη στους πίνακες εκπαιδευτών ΚΔΒΜ, δεν είναι ανοιχτά για όποιον θέλει, οπότε και καλούν μέσω μέιλ.

Απλά το ιδανικό θα ήταν να μας εκπαιδεύουν πριν μπούμε σε τμήμα και να εκπαιδεύουν πρώτα όσους δεν έχουν άλλη επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. 'Ισως είναι θέμα ανοργανωσιάς, ίσως είναι δύσκολο και να ξέρουν ποιος θα δεχτεί ποιος όχι, οπότε και με τη σειρά στον πίνακα να μας πήραν δεν θα μπορούσαν να αποφύγουν κάποιοι από μας να επιμορφωθούμε αφού διδάξουμε. Τεσπα, γνώμη μου είναι θα μπορούσαν να έχουν περισσότερη οργάνωση, αλλά μάλλον άργησαν στην αρχή και τώρα τρέχουν να μην χάσουν τη χρηματοδότηση.

Ανοιχτά σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων (πιο πολλές ώρες αλλά με κάποιο αντίτιμο) γίνονται από το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο απ'ό,τι είχα δει, αν ενδιαφέρεται κάποιος (πιο πιθανό να έχουν περάσει οι προθεσμίες, αλλά υποθέτω θα ξαναγίνουν).
μα ειμαι στους πινακες .....  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 905
Σύνολο: 907

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.