*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753876 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #994 στις: Απρίλιος 05, 2014, 07:09:49 μμ »
 απο 15 οκτωβρη που δουλευω στα κδβμ βγαζω εγω φωτοτυπιες για τους εκπαιδευομενους. ειχα ρωτησει τον υπευθυνο, μου ειχε πει οτι θα ερθει απο το σχολειο που κανω μαθημα να παρει ενα πακετο που του ειχα πει για φωτοτυπιες και δεν ηρθε ποτε. πραγματικα δεν ηξερα οτι υπηρχε δυνατοτητα για κονδυλι. δυστυχως το μαθαινω τωρα απο εδω ενω φτανουμε στο τελος σιγα σιγα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #995 στις: Απρίλιος 08, 2014, 04:32:15 μμ »
Αν ήδη εργάζεσαι σε Κ.Δ.Β.Μ. και σε καλέσουν και σε άλλο δεν έχεις δικαίωμα να αποδεχτείς και προχωρούν στον επόμενο διότι ο πίνακας είναι κυλιόμενος; Αν όμως έχεις τελειώσει από το  προηγούμενο Κ.Δ.Β.Μ. όταν σε ειδοποιούν από το επόμενο Κ.Δ.Β.Μ. παίρνεις τη θέση ή επειδή ήδη έχεις δουλέψει μια φορά προχωρούν και πάλι στον επόμενο; 

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #996 στις: Απρίλιος 08, 2014, 04:42:02 μμ »
Αν ήδη εργάζεσαι σε Κ.Δ.Β.Μ. και σε καλέσουν και σε άλλο δεν έχεις δικαίωμα να αποδεχτείς και προχωρούν στον επόμενο διότι ο πίνακας είναι κυλιόμενος; Αν όμως έχεις τελειώσει από το  προηγούμενο Κ.Δ.Β.Μ. όταν σε ειδοποιούν από το επόμενο Κ.Δ.Β.Μ. παίρνεις τη θέση ή επειδή ήδη έχεις δουλέψει μια φορά προχωρούν και πάλι στον επόμενο;
Όχι, μπορείς να εργάζεσαι και σε δύο(ή περισσότερα) Κ.Δ.Β.Μ. ταυτόχρονα.

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #997 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:25:59 πμ »
Ισχύει αυτό; Γιατί εμένα μόλις της είπα ότι δουλεύω σε άλλο Κ.Δ.Β.Μ. και ότι τελειώνω σε λίγες μέρες μου είπε ότι πρέπει να πάρει τον/την επόμενο/η γιατί δεν γίνεται να δουλεύω ταυτόχρονα σε δύο Κ.Δ.Β.Μ. Αν ισχύει αυτό να τους πάρω και να τους πω ότι τη δικαιούμαι τη θέση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #998 στις: Απρίλιος 09, 2014, 01:02:24 πμ »
Στην Αθήνα πάντως όσα άτομα ξέρω δουλεύουν σε δύο τουλάχιστον  ΚΔΒΜ. Γνωρίζω και άτομα που επειδή είναι άνεργοι ή μερικώς απασχολούμενοι δουλεύουν και σε περισσότερα. Ο λόγος είναι ότι συμπληρώθηκε η λίστα και προκειμένου να σχηματιστούν νέα τμήματα έπρεπε να αρχίσουν πάλι από την αρχή.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #999 στις: Απρίλιος 09, 2014, 10:25:38 πμ »
Ισχύει αυτό; Γιατί εμένα μόλις της είπα ότι δουλεύω σε άλλο Κ.Δ.Β.Μ. και ότι τελειώνω σε λίγες μέρες μου είπε ότι πρέπει να πάρει τον/την επόμενο/η γιατί δεν γίνεται να δουλεύω ταυτόχρονα σε δύο Κ.Δ.Β.Μ. Αν ισχύει αυτό να τους πάρω και να τους πω ότι τη δικαιούμαι τη θέση.
μπορεις να απασχοληθείς σε 2 κδβμ αν στο ένα κδβμ εχουν αρνηθεί οι υπόλοιποι και ξαναηρθε η σειρά σου . Τότε μπορεις να αναλάβεις ανεξάρτητα αν εχεις τελειώσει ή όχι στο άλλο κδβμ. Πχ αν κάποιος εργαζεται στο Χ ΚΔΒΜ μπορεί να εργαστεί και στο Ψ ΚΔΒΜ αν όλοι οι υπόλοιποι εκπαιδευτές αρνήθηκαν να αναλάβουν εκεί τμήμα. 

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1000 στις: Απρίλιος 09, 2014, 11:55:15 πμ »
Πολύ κακώς επιβαρύνεστε τις φωτοτυπίες. Οι υπεύθυνοι μπορούν να πάρουν άμεσο κονδύλι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να κλείσουν ένα φωτοτυπικό κέντρο για να εξυπηρετηθείτε από εκεί.
Αν οι υπεύθυνοι δεν το κάνουν ούτε αυτό τότε κάντε μάθημα χωρίς φωτοτυπίες ή ζητήστε από τους εκπαιδευόμενους να χρεωθούν.
Επίσης μπορείτε να ενημερώσετε τον υπεύθυνο του δήμου να πληρώσουν αυτοί τις φωτοτυπίες. Προεκλογική περίοδο έχουμε, κανείς δήμος δεν θα αφήσει με γκρίνια τους δημότες.
Εμενα μου είπαν ότι βγάζουν φωτοτυπίες αλλα λίγα πράγματα!!! Οποτε το συζήτησα με τους εκπαιδευόμενους και πρότεινα να τα περνάω στο μαιλ τους και να εκτυπώνει ο καθένας τα δικά του!! Επειδή δε εχω και κάποιους χωρίς μαιλ ( δουλεύω στην επαρχία) βγάζω μόνο γι αυτούς!!!

Ερώτηση!!!!που κάνατε αίτηση για τα Σεμιναρια;;; Διάβασα ολοι το πόστ αλλα δεν κατάλαβα!!! Σας ήρθε μαιλ απο το ινεδιβιμ πρώτα και μετά μπήκαμε κάπου και κάνατε την αίτηση ή το ανάποδο ;;;;;;
Ευχαριστω εκ των προτέρων
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1001 στις: Απρίλιος 09, 2014, 12:12:46 μμ »
Ερώτηση!!!!που κάνατε αίτηση για τα Σεμιναρια;;; Διάβασα ολοι το πόστ αλλα δεν κατάλαβα!!! Σας ήρθε μαιλ απο το ινεδιβιμ πρώτα και μετά μπήκαμε κάπου και κάνατε την αίτηση ή το ανάποδο ;;;;;;
Ευχαριστω εκ των προτέρων

ναι πρεπει  πρωτα να σου ερθει μαιλ και μετα να κανεις αιτηση

Αποσυνδεδεμένος elfo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1002 στις: Απρίλιος 09, 2014, 07:51:18 μμ »
καλησπερα.Εμενα γιατι δεν μου εχει ερθει καποιο mail για τα σεμιναρια?Διαβασα ποιο πανω οτι καλουν αυτους που εχουν μηδενικη προϋπηρεσια.Κατι τετοιο δεν ισχυει διοτι γνωριζω ατομα απο αλλο νομο που εχουν και παραπανω προΫπηρεσια απο εμενα και τους καλεσαν.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.Μπορω να στειλω καπου μειλ?Αν και απο οτι διαβασα επισης πιο πανω δεν απαντουν...

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1003 στις: Απρίλιος 09, 2014, 08:10:21 μμ »
καλησπερα.Εμενα γιατι δεν μου εχει ερθει καποιο mail για τα σεμιναρια?Διαβασα ποιο πανω οτι καλουν αυτους που εχουν μηδενικη προϋπηρεσια.Κατι τετοιο δεν ισχυει διοτι γνωριζω ατομα απο αλλο νομο που εχουν και παραπανω προΫπηρεσια απο εμενα και τους καλεσαν.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.Μπορω να στειλω καπου μειλ?Αν και απο οτι διαβασα επισης πιο πανω δεν απαντουν...

Αυτές τις μέρες μου στάλθηκε  το μειλ αν και έχω προϋπηρεσία και έχω παρακολουθήσει σχετικά σεμινάρια. Νομίζω πως το στέλνουν διαδοχικά ανά περιοχή διότι παράλληλα με μένα, έχουν ειδοποιηθεί και άλλα άτομα της περιοχής μου. Οπότε υπομονή,  θα έρθει και η σειρά σας  :)


Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1004 στις: Απρίλιος 09, 2014, 10:01:49 μμ »
έχουμε τίποτα νεότερο για τις πληρωμές στα ΚΔΒΜ;

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1005 στις: Απρίλιος 09, 2014, 10:37:57 μμ »
έχουμε τίποτα νεότερο για τις πληρωμές στα ΚΔΒΜ;

οπως γραφω και σε προηγουμενη απαντηση ο υπευθυνος του δημου μου, μου ειπε πως υπαρχει λιγη ακομη γραφειοκρατια και πως μεσα στις διακοπες του πασχα θα πληρωθουμε. αν ειναι ετσι, λιγη υπομονη ακομη

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1006 στις: Απρίλιος 09, 2014, 10:57:45 μμ »
ναι πρεπει  πρωτα να σου ερθει μαιλ και μετα να κανεις αιτηση
Ευχαριστω πολυ!!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1007 στις: Απρίλιος 10, 2014, 10:01:16 πμ »
έχουμε τίποτα νεότερο για τις πληρωμές στα ΚΔΒΜ;
τελος απριλη μας ειπε χθες η υπευθυνη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 956
Σύνολο: 964

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.