*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753881 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1022 στις: Απρίλιος 30, 2014, 09:45:57 μμ »
Δυστυχως ετσι ειναι λιγο πολυ παντου. Οι ωρες ειναι μη διαπραγματευσιμες. Αν δεν μπορεις εσυ περναει στον επομενο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:31:31 »

Αποσυνδεδεμένος morgan14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1023 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:04:32 μμ »
Δυστυχως ετσι ειναι λιγο πολυ παντου. Οι ωρες ειναι μη διαπραγματευσιμες. Αν δεν μπορεις εσυ περναει στον επομενο.

bestar σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Δε με πειράζει να πάνε στον επόμενο. Αρκεί να μη γίνεται αυτό επίτηδες για να καλέσουν κάποιον της "αρεσκείας" τους. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά στην ελληνική πραγματικότητα.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 30, 2014, 10:06:03 μμ από morgan14 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1024 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:16:02 μμ »
Δυστυχως αυτα στην Ελλαδα ειναι συνηθεις πολιτικες.  :( Ελπιζω να μην ισχυει σ αυτη την περιπτωση. Φανταζομαι ο υπευθυνος διαλεγει καποιες ωρες αναλογα τις προτιμησεις του κοινου και τη διαθεσιμοτητα χωρου και αν μπορεις εσυ πας και διδασκεις. Αλλιως ο επομενος ο μεθεπομενος κλπ!

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1025 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:18:37 μμ »
Νομίζω είναι και θέμα υπευθύνου οργάνωσης. Εμένα για παράδειγμα με είχαν καλέσει σχεδόν ένα μήνα νωρίτερα πριν την έναρξη του τμήματος και μάλιστα άλλαξαν και κάποιες ημέρες που δε με βόλευαν, καθώς ακόμα δεν είχαν ειδοποιήσει τους εκπαιδευομένους για τις ημέρες διεξαγωγής των μαθημάτων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:31:31 »

Αποσυνδεδεμένος morgan14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1026 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:48:43 μμ »
Νομίζω είναι και θέμα υπευθύνου οργάνωσης. Εμένα για παράδειγμα με είχαν καλέσει σχεδόν ένα μήνα νωρίτερα πριν την έναρξη του τμήματος και μάλιστα άλλαξαν και κάποιες ημέρες που δε με βόλευαν, καθώς ακόμα δεν είχαν ειδοποιήσει τους εκπαιδευομένους για τις ημέρες διεξαγωγής των μαθημάτων.

Και 'γω κάτι τέτοιο περίμενα. Να σου δίνουν τουλάχιστον κάποιο χρόνο ώστε να προετοιμαστείς.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1027 στις: Απρίλιος 30, 2014, 11:01:49 μμ »
Ακριβώς είναι θέμα υπεύθυνου. Και σε εμένα συνέβη κάτι ανάλογο. Ζήτησα μερικές ημέρες περιθώριο επειδή ήμουν τότε εκτός της πόλεως που είχα δηλώσει και ο υπεύθυνος μου έδωσε μόνο μία ημέρα, επειδή ακριβώς ήμουν πολύ μακριά. Αλλιώς θα έπρεπε να απαντήσω αμέσως. Και φυσικά ούτε λόγος για διαπραγμάτευση ωρών. Αρνήθηκα, αλλά, όπως έμαθα αργότερα, σε άλλους ήταν πιο ελαστικοί. Παίζει ρόλο να γνωρίζεις και λίγο τον υπεύθυνο.

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1028 στις: Απρίλιος 30, 2014, 11:32:18 μμ »
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσα έχετε προαναφέρει..

Ως υπεύθυνος, έχω να πω οτι, βασικό κριτήριο για εμένα πριν οργανωθούν τα τμήματα είναι να υπάρχει πολύ καλή συννενόηση με τους αντίστοιχους εκπαιδευτές ως προς την διαθεσιμότητα τους και στη συνέχεια γίνεται η ένταξη των εκπαιδευομένων σε τμήματα.

Ωστόσο, επιστρέψτε μου να πω οτι δεν είναι γενικά τόσο απλά τα πράγματα όσο θεωρητικά μας φαίνονται.. Εσωτερικοί και εξωτερικοί παράγοντες μας αναγκάζουν να "τρέξουμε" με ρυθμούς απίστευτους.....

Θεωρώ οτι στους εκπαιδευτές πρέπει να δίνεται ικανό περιθώριο 2-3 ημερών μέχρι να απαντήσουν!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1029 στις: Μάιος 02, 2014, 09:42:27 πμ »
με τις πληρωμες τι γινεται; στο δικο μου κδβμ μας ζητησαν παλι να τους καταθεσουμε ταυτοτητα και λογαριασμο τραπεζης

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1030 στις: Μάιος 02, 2014, 11:54:52 πμ »
ο υπεύθυνος εκπαίδευσης και διασφάλισης ποιόιτητας τι ακριβώς κάνει?

και πόσο πληρώνεται ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1031 στις: Μάιος 02, 2014, 09:50:24 μμ »
Παιδιά ρωτάω κι εγώ το ίδιο με το χρήστη lavas "πληρώθηκε κανείς από εσάς" όχι αυτοί που θα πληρωθούν με ΠΤΥ αλλά με ΑΕΔ....γιατί πληροφορήθηκα πως όσοι θα πληρωθούν με ΑΕΔ θα καθυστερήσουν πολύ οι πληρωμές τους.....
Εγώ εργάζομαι από τον Οκτώβριο του 2013 και για 6η φορά μας ζήτησαν όλα τα έγγραφα για τις πληρωμές μας ξανά...... έχει αντιμετωπίσει κανείς από εσάς το ίδιο θέμα???

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1032 στις: Μάιος 02, 2014, 11:59:06 μμ »
Επανερχόμενη στο θέμα των σεμιναρίων θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξερει κάποιος με ποια κριτήρια μπαίνεις σε αυτά τα ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ!!! Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι τελικά δεν μπορούν να με εντάξουν στο σεμινάριο που θα γίνει 10-11 Μαΐου γιατί υπήρχαν παρά πολλές αιτήσεις!!! Και ενώ είμαι ήδη εκπαιδευτρια σε σεμινάριο πήραν αλλα άτομα που δεν ειναι ακόμα εκπαιδευτές !!! Και επιπλεον με ενημερώνουν ότι δεν θα γίνουν αλλα σεμιναρια!! Επιπλεον να πώ ότι το μαιλ ήρθε 14.55 έτσι ώστε να μην μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν να βρω μια άκρη!!! Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1033 στις: Μάιος 03, 2014, 09:25:09 πμ »
Επανερχόμενη στο θέμα των σεμιναρίων θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξερει κάποιος με ποια κριτήρια μπαίνεις σε αυτά τα ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ!!! Σήμερα μου έστειλαν μαιλ ότι τελικά δεν μπορούν να με εντάξουν στο σεμινάριο που θα γίνει 10-11 Μαΐου γιατί υπήρχαν παρά πολλές αιτήσεις!!! Και ενώ είμαι ήδη εκπαιδευτρια σε σεμινάριο πήραν αλλα άτομα που δεν ειναι ακόμα εκπαιδευτές !!! Και επιπλεον με ενημερώνουν ότι δεν θα γίνουν αλλα σεμιναρια!! Επιπλεον να πώ ότι το μαιλ ήρθε 14.55 έτσι ώστε να μην μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν να βρω μια άκρη!!! Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!

Σου έστειλαν μαιλ-πρόσκληση για να απαντήσεις αν επιθυμείς να το παρακολουθήσεις και στη συνέχεια είπαν ότι δεν μπορούν να σε εντάξουν;

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1034 στις: Μάιος 03, 2014, 10:15:26 πμ »
κανείς δεν ξέρει....

πολύ μυστικοπάθεια!!!!

για παράδειγμα αν ψάξεις πληροφορίες γι αυτά τα σεμινάρια δε θα βρεις πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος angelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1035 στις: Μάιος 03, 2014, 10:45:21 πμ »
Παρακολούθησα το σεμινάριο πριν δύο εβδομάδες και είναι παρόμοια με αυτά που πραγματοποιούσε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τα έτη 2009 - 2010. Από ότι γνωρίζω έκλεισε ο ετήσιος κύκλος των σεμιναρίων και αναμένεται να ξεκινήσουν καινούρια από Σεπτέμβρη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 927
Σύνολο: 931

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.