*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753886 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1092 στις: Μάιος 13, 2014, 09:42:36 πμ »
Όσα Κ.Δ.Β.Μ. γνωρίζω στον Α.Π.8 δεν έχουν λάβει νέοτερη οδηγία για τα οδοιπορικά των εκπαιδευτών, όπως αυτή που αναφέρει η evikdvm. Δεν αποκλείεται αυτή να αφορά μόνο στον Α.Π.9 (Στερεά Ελλάδα και Νότιο Αιγαίο),  καθώς η λειτουργία Κ.Δ.Β.Μ. στις περιφέρειες αυτές αποτελεί χωριστό έργο, χρηματοδοτούμενο μόνο από εθνικούς πόρους.
Ούτε στον ΑΠ 07 ισχυει κάτι τέτοιο .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:02 »

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1093 στις: Μάιος 13, 2014, 12:35:56 μμ »
Ομοίως και στον ΑΠ8 δεν άλλαξε κάτι με τα οδοιπορικά 50 χλμ είναι, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου επιβεβαίωσαν πως δεν έγινε κάποια αλλαγή....το θεωρώ άδικο όμως να υπάρχει για άλλα μέρη όριο τα 40 χλμ.....
τους ρώτησα και για τα χρήματα γενικότερα των εκπαιδευτών και μου είπαν μάλλον τον Ιούνιο για κάποιες περιοχές......

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1094 στις: Μάιος 13, 2014, 05:32:33 μμ »
Ομοίως και στον ΑΠ8 δεν άλλαξε κάτι με τα οδοιπορικά 50 χλμ είναι, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου επιβεβαίωσαν πως δεν έγινε κάποια αλλαγή....το θεωρώ άδικο όμως να υπάρχει για άλλα μέρη όριο τα 40 χλμ.....
τους ρώτησα και για τα χρήματα γενικότερα των εκπαιδευτών και μου είπαν μάλλον τον Ιούνιο για κάποιες περιοχές......

40 χλμ. είναι στον άξονα ΑΠ9 (Στερεά Ελλάδα & Νότιο Αιγαίο), αλλά μετακίνηση εκπαιδευτή στον ίδιο Δήμο.
Δεν πληρώνεται μετακίνηση αν πάει από έναν Δήμο σε κάποιον άλλον, εντός του Νομού.
Οπότε σπάνια να πάρει εκπαιδευτής οδοιπορικά για να μετακινηθεί εντός του Δήμου του, αφού οι περιοχές στους περισσότερους Δήμους δεν απέχουν περισσότερο από 20 χλμ. μεταξύ τους (εντός του ίδιου Δήμου)!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2014, 05:35:08 μμ από evikdvm »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1095 στις: Μάιος 14, 2014, 09:26:59 πμ »
Κανένα νέο για πληρωμές για προγράμματα που ολοκληρώθηκαν μέσα στο 2013 έχουμε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:20:02 »

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1096 στις: Μάιος 14, 2014, 10:54:59 πμ »
Το έγραψα και πιο πάνω: Τηλεφώνησα στο Ινεδιβιμ (13/05/2014) και μου είπαν για τις πληρωμές των εκπαιδευτών θα γίνουν ενδεχομένως σε κάποιους εκπαιδευτές ίσως τον Ιούνιο....αλλά δεν ήξεραν να μου πουν πόσοι εκπαιδευτές θα πληρωθούν και από πότε!!!

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1097 στις: Μάιος 16, 2014, 12:30:33 μμ »
Εγκρίθηκε δαπάνη για πληρωμη εκπαιδευτών σε ΑΠ7 και ΑΠ 8 προφανώς αφορά τα πρώτα τμηματα που έγιναν φέτος... http://et.diavgeia.gov.gr/f/ein/ada/%CE%92%CE%99%CE%A6546%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-7%CE%A9%CE%9D

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1098 στις: Μάιος 16, 2014, 03:09:59 μμ »
Εγκρίθηκε δαπάνη για πληρωμη εκπαιδευτών σε ΑΠ7 και ΑΠ 8 προφανώς αφορά τα πρώτα τμηματα που έγιναν φέτος... http://et.diavgeia.gov.gr/f/ein/ada/%CE%92%CE%99%CE%A6546%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-7%CE%A9%CE%9D
Τι ειναι ΑΠ7 ΑΠ8;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1099 στις: Μάιος 16, 2014, 03:56:01 μμ »
Τι ειναι ΑΠ7 ΑΠ8;
αξονας προτεραιοτητας, ο  καθενας περιλαμβανει διαφορετικές περιοχες

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1100 στις: Μάιος 16, 2014, 11:02:50 μμ »
Κάποιος ρώτησε για βεβαιώσεις από το σεμινάριο.. Το παρακολούθησα το σκ πριν την Καθαρα Δευτέρα, αυτή τη βδομάδα μου ήρθε η βεβαίωση... με e-mail! σε pdf!!! λέει "κρατήστε το μέιλ σαν απόδειξη ότι είναι έγκυρη" ή κάτι τέτοιο, "κι αν τη θέλετε έντυπη στείλτε στοιχεία να σας την στείλουμε με δικά σας έξοδα".

Τώρα για τα οδοιπορικά, με μπερδέψατε. Άλλος λέει ότι οδοιπορικά εξαρχής δεν προβλέπονταν παρά μόνο για μετακίνηση μες τον ίδιο δήμο, άλλος ότι τα κατήργησαν, άλλος ότι το μπερδέψαμε με την ειδική περίπτωση στο Αιγαίο. Εμένα με (ξανα)κάλεσαν προχτές, όχι στον δήμο μου όπως πριν, αλλά σε διπλανό και μου είπε ο υπεύθυνος ότι θα πληρωθούμε και οδοιπορικά και μάλιστα να κρατήσω τα εισιτήρια από το υπεραστικό. Να το ψάξω δηλαδή? Δεν ισχύει? Ντάξει, είναι 3ωρα, ένα κέρδος θα το βγάλω, άλλη δουλειά δεν έχω, μ'άρεσε σαν εμπειρία κτλ αλλά προφανώς δεν γίνεται όλοι να δουλεύουν έτσι... ούτε λίγοι για πολύ... >:(

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1101 στις: Μάιος 17, 2014, 12:49:22 πμ »
janeite
σημερα σου ηρθε η βεβαιωση με μειλ?και εγω περιμενω.....

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1102 στις: Μάιος 17, 2014, 04:07:24 πμ »
τη Δευτέρα το έστειλαν

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1103 στις: Μάιος 17, 2014, 12:19:30 μμ »
Τώρα για τα οδοιπορικά, με μπερδέψατε. Άλλος λέει ότι οδοιπορικά εξαρχής δεν προβλέπονταν παρά μόνο για μετακίνηση μες τον ίδιο δήμο, άλλος ότι τα κατήργησαν, άλλος ότι το μπερδέψαμε με την ειδική περίπτωση στο Αιγαίο. Εμένα με (ξανα)κάλεσαν προχτές, όχι στον δήμο μου όπως πριν, αλλά σε διπλανό και μου είπε ο υπεύθυνος ότι θα πληρωθούμε και οδοιπορικά και μάλιστα να κρατήσω τα εισιτήρια από το υπεραστικό. Να το ψάξω δηλαδή? Δεν ισχύει? Ντάξει, είναι 3ωρα, ένα κέρδος θα το βγάλω, άλλη δουλειά δεν έχω, μ'άρεσε σαν εμπειρία κτλ αλλά προφανώς δεν γίνεται όλοι να δουλεύουν έτσι... ούτε λίγοι για πολύ... >:(

Δεν είναι και τόσο μπερδεμένα janeite. Αυτό που έγραψε η evikdvm (οδοιπορικά μόνο για 40 χλμ. και πάνω  με επιστροφή εντός του ίδιου Δήμου) ισχύει μόνο για τον ΑΠ9 (Στερεά Ελλάδα και Νότιο Αιγαίο). Για τις υπόλοπες περιοχές δεν έχει αλλάξει κάτι (οδοιπορικά μόνο για 50 χλμ. και πάνω με επιστροφή εντός νομού). Ο Υπεύθυνος του Κ.Δ.Β.Μ. που σου είπε ότι δικαιούσαι οδοιπορικά έχει σχετικές οδηγίες, δεν τα βγάζει απ' το μυαλό του.

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1104 στις: Μάιος 18, 2014, 03:46:26 πμ »
ευχαριστώ ioannis
είχα καιρό να μπω στο thread και διάβαζα παλιά μηνύματα... δεν ήταν σαφές από την αρχή της συζήτησης σε τι αναφέρονταν όλοι οι συνάδελφοι μιλώντας για τα οδοιπορικά. Κάποιος το ξεκίνησε χωρίς διευκρίνηση, μετά δόθηκαν λεπτομέρειες κι είπα να το σιγουρέψω.
Αλήθεια, γιατί να υπάρχουν διαφορετικές οδηγίες για κάθε περιοχή?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1105 στις: Μάιος 18, 2014, 10:48:13 πμ »
ξερετε αν θα αλλαξει κατι στο θεμα της ασφαλισης και εδω οπως στα ΙΕΚ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 896
Σύνολο: 899

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.193 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.