*

Αποστολέας Θέμα: ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΟΣ ... 'ΨΑΡΑΚΙΑ'!!  (Αναγνώστηκε 692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΟΣ ... 'ΨΑΡΑΚΙΑ'!!
« στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 07:25:22 μμ »
Σε μικρό ή σε μεγάλο σύλλογο πάντα υπάρχει η αγωνία του αναπληρωτή...Πόσο μάλλον όταν μόλις έχεις πάρει το πτυχίο σου, αποχαιρέτησες τη φοιτητική σου ζωή και καλείσαι να παίξεις ένα νέο ρόλο για τον οποίο δεν ξέρεις και πολλά....Κάθε αρχή και δύσκολη λένε και πώς να γίνει αλλιώς?!!

Έχοντας περάσει και εγώ από αυτή τη φάση πολύ πρόσφατα (όχι πως έχοντας προυπηρεσία δεν ανησυχείς και δεν ψαρώνεις κάθε χρονιά...), συμμερίζομαι τις ανησυχίες τους και ανοίγω αυτό το θέμα στο οποίο μπορούμε να γράφουμε όλοι τις συμβουλές μας προς τους αναπληρωτές γενικότερα αλλά προς τους νέους ειδικότερα που φαντάζομαι το έχουν ανάγκη αυτές τις μέρες....

Συνάδελφοι είμαστε, ας μη βγάζει ο ένας το μάτι του άλλου, όλοι από το μηδέν ξεκινάμε στο κάτω κάτω...
Καλώς ήρθατε λοιπόν συνάδελφοι και μην ψαρώνετε πολύ, ψυχραιμία και όλα καλά θα κυλήσουν...(θέλω να πιστεύω... ;))

Η δική μου συμβουλή, μην κρέμεστε από τους άλλους ή τον Διευθυντή, όσο γίνεται να κινείστε ανεξάρτητοι και να ενημερώνεστε οι ίδιοι με προσωπικό ψάξιμο για τα δικαιώματά σας, τις υποχρεώσεις σας και άλλα θέματα που σας αφορούν...
Καλή σχολική χρονιά!
Τη στρουμφίσαμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 736
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 610
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.