*

Αποστολέας Θέμα: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 223778 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 12:50:14 μμ »
Να και το φετινό αλεξίπτωτο από τα ιδιωτικά στο Νο 8 του πίνακα των αναπληρωτών! Μετά τη  χθεσινή ανανέωση παρακαλώ, πριν νομίζω δεν υπήρχε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που είχε αποθηκεύσει τον αρχικό πίνακα , εγώ είχα δει μόνο ότι ήμουν στην ίδια θέση με τον περσινό , και από τη σύγκριση που έκανα μετά  την αλλαγή που προέκυψε χθες, η διαφορά με τον περσινό είναι το Νο 8! Και φυσικά με τα μόρια προϋπηρεσίας της μέχρι το 2012 φαντάζομαι,όπως όλοι οι ιδιωτικοί!
Μόλις είδα ότι είναι ΙΔΑΧ , και εκεί δεν υπήρχε νομίζω!


  Μπορουν οποιαδηποτε στιγμη ολοι οι ιδιωτικοι να εμφανιζονται στον πινακα αναπληρωτων και με προυπηρεσια ως το 2012; κι εγω αλλη σειρα υπολογιζα στους φυσικους κι αλλη ειδα σημερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:14 »

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 12:58:01 μμ »
Προφανώς όχι , μάλλον έκανε ένσταση και τώρα έγινε η πρώτη ανανέωση του πίνακα αναπληρωτών μετά τις ενστάσεις...

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 01:02:15 μμ »
οκ

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:26:55 μμ »
Να και το φετινό αλεξίπτωτο από τα ιδιωτικά στο Νο 8 του πίνακα των αναπληρωτών! Μετά τη  χθεσινή ανανέωση παρακαλώ, πριν νομίζω δεν υπήρχε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που είχε αποθηκεύσει τον αρχικό πίνακα , εγώ είχα δει μόνο ότι ήμουν στην ίδια θέση με τον περσινό , και από τη σύγκριση που έκανα μετά  την αλλαγή που προέκυψε χθες, η διαφορά με τον περσινό είναι το Νο 8! Και φυσικά με τα μόρια προϋπηρεσίας της μέχρι το 2012 φαντάζομαι,όπως όλοι οι ιδιωτικοί!
Μόλις είδα ότι είναι ΙΔΑΧ , και εκεί δεν υπήρχε νομίζω!

Στους ΙΔΑΧ υπηρχε απο την αρχικη αναρτηση. Αλλά στη θεση 8 του Ενιαιου μπηκε μετα την ενσταση.

ΟΜΩΣ υπηρχε καθε χρονο στον Ενιαιο με 6 και κατι μορια προϋπηρεσιας μεταξυ 2002-2006, ενω το 2011-12 κληθηκε αναπληρωτρια στη Λευκαδα και δεν ανελαβε υπηρεσια (χωρις κυρωσεις, επειδη ηταν μετα την 1/3).
Για να ξαναμπαινει τωρα στον πινακα με αλλον τροπο, αυτο τι σημαινει; Οτι το 2007 αρχισε να εργαζεται στο ιδιωτικο; Γιατι αν εργαζοταν απο πριν, ηταν νομιμο; Απο 2007 και μετα, απαγορευοταν σιγουρα η παραλληλη διδασκαλια σε ιδιωτικο, φροντιστηριο ή κατ'οικον, αλλά πριν δε θυμαμαι τι γινοταν με τα ιδιωτικα.

Ισως παρατησε την ωρομισθία γιατι βρηκε τη δουλεια στο ιδιωτικο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:14 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:37:48 μμ »
Να και το φετινό αλεξίπτωτο από τα ιδιωτικά στο Νο 8 του πίνακα των αναπληρωτών! Μετά τη  χθεσινή ανανέωση παρακαλώ, πριν νομίζω δεν υπήρχε! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που είχε αποθηκεύσει τον αρχικό πίνακα , εγώ είχα δει μόνο ότι ήμουν στην ίδια θέση με τον περσινό , και από τη σύγκριση που έκανα μετά  την αλλαγή που προέκυψε χθες, η διαφορά με τον περσινό είναι το Νο 8! Και φυσικά με τα μόρια προϋπηρεσίας της μέχρι το 2012 φαντάζομαι,όπως όλοι οι ιδιωτικοί!
Μόλις είδα ότι είναι ΙΔΑΧ , και εκεί δεν υπήρχε νομίζω!

Στους ΙΔΑΧ υπηρχε απο την αρχικη αναρτηση. Αλλά στη θεση 8 του Ενιαιου μπηκε μετα την ενσταση.

ΟΜΩΣ υπηρχε καθε χρονο στον Ενιαιο με 6 και κατι μορια προϋπηρεσιας μεταξυ 2002-2006, ενω το 2011-12 κληθηκε αναπληρωτρια στη Λευκαδα και δεν ανελαβε υπηρεσια (χωρις κυρωσεις, επειδη ηταν μετα την 1/3).
Για να ξαναμπαινει τωρα στον πινακα με αλλον τροπο, αυτο τι σημαινει; Οτι το 2007 αρχισε να εργαζεται στο ιδιωτικο; Γιατι αν εργαζοταν απο πριν, ηταν νομιμο; Απο 2007 και μετα, απαγορευοταν σιγουρα η παραλληλη διδασκαλια σε ιδιωτικο, φροντιστηριο ή κατ'οικον, αλλά πριν δε θυμαμαι τι γινοταν με τα ιδιωτικα.

Ισως παρατησε την ωρομισθία γιατι βρηκε τη δουλεια στο ιδιωτικο...
Εγώ πάντως τώρα προσπαθώ να την ψάξω στο Internet. Έχω πιάσει τα ιδιωτικά και ρποσπαθώ να δω το προσωπικό τους. Σχεδόν κανένα δεν το λέει. Ενώ σε όσα σχολεία έχω πάει του δημοσίου μέχρι τώρα, εφόσον είχαν ιστοσελίδα, είχαν και λίστα με τους καθηγητές τους (και από προηγούμενες χρονιές).
Η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα τώρα να ψάχνω μετά από 5-6.
Πάντως δεν φτάνει που δεν ανεβαίνουμε στη λίστα γιατί οι διορισμοί είναι μόνο από πολύτεκνους από τα τάρταρα, αλλά πέφτουμε και μια θέση από πάνω γιατί χώθηκε και ιδιωτικός. Θέλω να βρίσω τον υπέυθυνο στο τμήμα διορισμών ΠΕ04.
Άντε να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Σε ποιό σχολείο ήταν το βλαστάρι της αννούλας είπαμε?
 

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 11:20:29 μμ »
Άντε να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Σε ποιό σχολείο ήταν το βλαστάρι της αννούλας είπαμε?

Ο γιος της Δ. ηταν σε σχολειο της Αττικης, ενω η ιδιωτικη που λεμε ηταν στα Ιονια Νησια. Λοιπον, εκατσα κι εγω στο ιντερνετ οπως εσυ και βρηκα οτι εργαζοταν στο Αλκίνοος Κερκύρας, που εχει κλεισει απο το 2011. Το ερωτημα ειναι αν εργαζοταν ταυτοχρονα στο ιδιωτικο και στο δημοσιο.

Παντως, ειναι αξιοσημειωτο (και τραγικο ταυτοχρονα) οτι κανενας απ'οσους διοριστηκαν φετος δεν ειχε ΑΣΕΠ και κανενας απ'οσους ειναι στις πρωτες θεσεις του πινακα δεν εχει ΑΣΕΠ! Τι στο δαιμονα καναμε τοσα χρονια πασχιζοντας με τους ΑΣΕΠ, μου λετε; Αν ειχαμε δουλεψει μια διετια σ'ενα ιδιωτικο, θα ειχαμε ηδη διοριστει με το 40%. Ή αν ειχαμε κανει μερικα παιδακια ακομη, που με το διορισμο θα ειχαμε και σταθερο μισθο για να τα ταϊζουμε, αντι να μην ξερουμε τι θα μας ξημερωσει καθε φθινοπωρο.

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:16:18 πμ »
Άντε να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Σε ποιό σχολείο ήταν το βλαστάρι της αννούλας είπαμε?

Ο γιος της Δ. ηταν σε σχολειο της Αττικης, ενω η ιδιωτικη που λεμε ηταν στα Ιονια Νησια. Λοιπον, εκατσα κι εγω στο ιντερνετ οπως εσυ και βρηκα οτι εργαζοταν στο Αλκίνοος Κερκύρας, που εχει κλεισει απο το 2011. Το ερωτημα ειναι αν εργαζοταν ταυτοχρονα στο ιδιωτικο και στο δημοσιο.

Παντως, ειναι αξιοσημειωτο (και τραγικο ταυτοχρονα) οτι κανενας απ'οσους διοριστηκαν φετος δεν ειχε ΑΣΕΠ και κανενας απ'οσους ειναι στις πρωτες θεσεις του πινακα δεν εχει ΑΣΕΠ! Τι στο δαιμονα καναμε τοσα χρονια πασχιζοντας με τους ΑΣΕΠ, μου λετε; Αν ειχαμε δουλεψει μια διετια σ'ενα ιδιωτικο, θα ειχαμε ηδη διοριστει με το 40%. Ή αν ειχαμε κανει μερικα παιδακια ακομη, που με το διορισμο θα ειχαμε και σταθερο μισθο για να τα ταϊζουμε, αντι να μην ξερουμε τι θα μας ξημερωσει καθε φθινοπωρο.

Εδωσες ΑΣΕΠ γιατι θα χρειαζοσουν αλλα 3 χρονια ωρομισθια.Εδωσες ΑΣΕΠ γιατι θα φουσκωνες και θα ξεφουσκωνες αλλες 2-3 φορες την κοιλια σου και θα ξεσκατωνες αλλες τοσες επι 2 χρονια το καθε παιδι κ αν θα τα ηθελε τα παραπανω παιδια κ ο αντρας σου γιατι θελει 2 για να κανεις παιδι.Τα προσπερασες αυτα δινοντας ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:21:40 πμ »
και με ποιό τρόπο θα πήγαινε ωρομίσθια ο Utenar  ;) , αν δεν έπαιρνε μόρια από ΑΣΕΠ. Υπάρχει δηλαδή άλλος τρόπος για να πας ωρομίσθια :-[.
Και πως θα γεννούσε τρία παιδιά ο utenar αν δεν μπορεί να τα αναθρέψει? :-\ Από ατύχημα θα έμενε έγκυος ? :-\
Αν κάνω και εγώ οικογένεια ... θα γίνω προϊσταμένη?

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:33:40 πμ »
Εχω δει οικογενειες με ενα παιδι που δεν θελουν να κανουν αλλα για να του τα παρεχουν ολα και με το παραπανω,εχω δει και οικογενειες με πολλα παιδια που στερουνται πολυ για να εχουν στεγη και φαι.Δεν ειναι τιποτα στανταρ.Ωρομισθια στα νησια.Ξεραμε το συστημα διορισμου και συμφωνα με αυτο πορευοταν ο καθενας αναλογως με την προσωπικοτητα του,τα θελω του,τι γουσταρει περισσοτερο ή λιγοτερο

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:39:27 πμ »
Εχω δει οικογενειες με ενα παιδι που δεν θελουν να κανουν αλλα για να του τα παρεχουν ολα και με το παραπανω,εχω δει και οικογενειες με πολλα παιδια που στερουνται πολυ για να εχουν στεγη και φαι.Δεν ειναι τιποτα στανταρ.Ωρομισθια στα νησια.Ξεραμε το συστημα διορισμου και συμφωνα με αυτο πορευοταν ο καθενας αναλογως με την προσωπικοτητα του,τα θελω του,τι γουσταρει περισσοτερο ή λιγοτερο
Τώρα σ' αυτό δεν έχεις άδικο. οι κανόνες του παιχνιδιού επιτρέπουν αυτές τις αδικίες, και βολεύουν πολύ κόσμο. Αν δεν σ΄αρέσει το παιχνίδι (που έπρεπε να το ψάξεις προτού μπεις) καλύτερα να μην μπεις στο γήπεδο να παίξεις (σκέφτομαι). Νομίζω δίκαια αισθάνομαι βλάκας. :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:42:35 πμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:45:50 πμ »
Αν κάνω και εγώ οικογένεια ... θα γίνω προϊσταμένη?

Με την παλιά λογική θα γινόσουν αυτόματα σχολικός σύμβουλος. Με την νέα λογική θα μοριοδοτηθείς μόνο...
Αδικία...  :P

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:03:49 πμ »
Εχω δει οικογενειες με ενα παιδι που δεν θελουν να κανουν αλλα για να του τα παρεχουν ολα και με το παραπανω,εχω δει και οικογενειες με πολλα παιδια που στερουνται πολυ για να εχουν στεγη και φαι.Δεν ειναι τιποτα στανταρ.Ωρομισθια στα νησια.Ξεραμε το συστημα διορισμου και συμφωνα με αυτο πορευοταν ο καθενας αναλογως με την προσωπικοτητα του,τα θελω του,τι γουσταρει περισσοτερο ή λιγοτερο
Τώρα σ' αυτό δεν έχεις άδικο. οι κανόνες του παιχνιδιού επιτρέπουν αυτές τις αδικίες, και βολεύουν πολύ κόσμο. Αν δεν σ΄αρέσει το παιχνίδι (που έπρεπε να το ψάξεις προτού μπεις) καλύτερα να μην μπεις στο γήπεδο να παίξεις (σκέφτομαι). Νομίζω δίκαια αισθάνομαι βλάκας. :-[

Κ ο αλλος που πηγε 3 χρονια ωρομισθιος στα νησια βλακας αισθανεται ισως κ περισσοτερο απο σενα.Κ ο αλλος που αφησε τα παιδια του για να παρει μορια βλακας αισθανεται


ΥΓ.: Ο Αρβανιτοπουλος ειπε στον Παπουλια,(που ο Παπουλιας το μονο που εχει κανει ειναι ο,τι κ η γιαγια μου που κουβαλουσε σφαιρες στα χιονια για τους Ελληνες που πολεμουσαν στα συνορα),οτι οι εκπαιδευτικοι πρεπει να πηγαινουν με αυτους τους χαμηλους μισθους μακρια.....πρεπει......
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:13:50 πμ από belw »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:07:40 πμ »
Καλα πως πήγε στα νησιά χωρίς να γράψει ασέπ. Και εγώ πήγα στα νησιά μετά από ΑΣΕΠ. Όχι Εγώ αισθάνομαι πιο βλάκας! ΚΑι στο τέλος αυτός διορίζεται και εγώ όχι. Εγώ , εγώ είμαι ο βλάκας!!!

Α οχι, τώρα σκέφτηκα και άλλους που έδωσαν και ΑΣΕΠ και πήγαν ωρομίσθιοι αφού έδωσαν, και έχουν ένα παιδί, και πάλι βλέπουν αυτούς που δεν έδωσαν , πήγαν με βύσμα ωρομίσθιοι ή δούλευαν σε ιδιωτικά, και σκέφτηκαν να κάνουν και άλλα 2+++ παιδιά, ναδιορίζονται σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού. Φιούυυυ. Αυτοί είναι πιο βλάκες,. Εντάξει. Χεχε.. τα κορόιδα !
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:14:19 πμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Βιολόγοι - αριθμός αναπληρωτών
« Απάντηση #139 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 01:16:22 πμ »
Ολοι βλακες ημαστε το λεει κ ο Αρβανιτοπουλος....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160255
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.