*

Αποστολέας Θέμα: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο  (Αναγνώστηκε 13141 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 27, 2008, 10:19:00 μμ »
ειναι και θεμα τυχης ομως ρε παιδια.. εμενα η περσινη χρονια ηταν πολυ καλη, δυο μαθητριες μου περασανε σε πανεπιστημια καταευχαριστημενοι ολοι φετος ομως ακομα δεν εχει χτυπησει το τηλεφωνακι μου και αρχιζω ν ανησυχω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:35 »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 27, 2008, 11:27:38 μμ »
ωραιες οι κλικες και οι κυκλοι αλλα αν εξ αρχης δεν εχεις,θα τις γεννησεις... ;)απο καπου δεν πρεπει να ξεκινησουμε??εγω περυσι ειχα ιδιαιτερα πανω απο 20 ωρες και ολα απο αγγελιες.αν δεν ειχα βαλει δεν θα ειχα ουτε μια ωρα......

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 28, 2008, 08:32:30 πμ »
μα λιγο πολυ ολοι καπως ετσι ξεκιναμε... εγω παλευα 4 χρονια με τις αγγελιες και αντε να παιρνανε 3 ατομα... μολις περυσι εστρωσα λιγο... οσον αφορα τις εφημεριδες θα ηθελα να μας πει καποιος τη γνωμη του ποια ειναι καλη

Αποσυνδεδεμένος smaraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 11:12:54 μμ »
Οι τιμές εξαρτώνται και από την πείρα που διαθέτεις. Εγώ πάντως σε δημοτικό δε ζητάω κάτω από 15 ευρώ την ώρα.. Η πατρίδα και η νέα Κρήτη είναι καλές εφημερίδες για αγγελίες. Κι εγώ την πρώτη χρονιά αυτό έκανα. Τώρα από γνωστούς και συναδέλφους βρίσκω μαθήματα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:35 »

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 07:07:58 πμ »
καλα σε ποιους κανεις μαθημα και δινουν 15 ευρω για δημοτικο;;
ουτε για γυμνασιο δεν τα δινουν.. με τιποτα

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 10:36:38 πμ »
καλα σε ποιους κανεις μαθημα και δινουν 15 ευρω για δημοτικο;;
ουτε για γυμνασιο δεν τα δινουν.. με τιποτα
συμφωνω...αδυνατω να το πιστευψω...βασικα εγω δεν κανω σε δημοτικο αλλα σε γυμνασια και λυκεια τους φαινονται παρα πολλα τα 15....

Αποσυνδεδεμένος christen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 03:48:54 μμ »
Παιδιά στα Χανιά έκανα έρευνα για μελέτη σε μαθητές Α' Β' Δημοτικού μαζί με δημιουργική απασχόληση και όσοι γονείς επικοινώνησαν μαζί μου...έβρισκαν πααααρα πολλά τα 7 ευρώ που τους ζητούσα! Μάλιστα 2 από αυτούς μου είπαν πως πέρσι έδιναν για μελέτη Α' τάξης 5 ευρώ!!!!!
Χωρίς σχόλια......
~Μάθηση χωρίς σκέψη είναι χαμένος κόπος. Σκέψη χωρίς μάθηση είναι κίνδυνος. Κομφούκιος~

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 05:00:32 μμ »
κάτι τέτοια χαλανε την πιάτσα..άκου 5 ευρώ..έλεος..
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 10:44:21 πμ »
Παιδιά στα Χανιά έκανα έρευνα για μελέτη σε μαθητές Α' Β' Δημοτικού μαζί με δημιουργική απασχόληση και όσοι γονείς επικοινώνησαν μαζί μου...έβρισκαν πααααρα πολλά τα 7 ευρώ που τους ζητούσα! Μάλιστα 2 από αυτούς μου είπαν πως πέρσι έδιναν για μελέτη Α' τάξης 5 ευρώ!!!!!
Χωρίς σχόλια......

Πες τους πως η γυναίκα που φυλάει το γιο μου (14 μηνών) μου παίρνει 6Ε/ώρα απλά για να τον ταϊζει και να του αλλάζει την πάνα. Εσύ θα τα απασχολείς δημιουργικά και θα τα διαβάζεις. Προσπάθησε να τους εξηγήσεις με όσο πιο απλά λόγια μπορείς τη διαφορά μεταξύ "ξεσκ...ίζω ένα μωρό" και "διαβάζω ένα μαθητή"...

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 10:58:43 πμ »
Τα 5 ευρώ είναι πάρα πολύ φιλική τιμή και την κάνουμε μόνο σε πολύ ειδικές περιπτώσεις.
πχ..........καλός μαθητής παιδί τρελής φίλης που μας έχει στείλει και άλλα 2-3-4 παιδιά και θέλουμε να τον κρατήσουμε και για τις επόμενες σχολικές του τάξεις.

Δεν την κάνουμε σε όλους.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος christen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 02:32:10 μμ »
Παιδιά εδώ στα Χανιά υπάρχουν και φοιτητές που παίρνουν 3-4 ευρώ (!!!) για να βγάλουν το χαρτζηλίκι τους!!! Οπότε όπως καταλαβαίνετε βρίσκουν πάτημα οι γονείς και σου λένε "βρίσκω και αλλού...φθηνότερα"....
~Μάθηση χωρίς σκέψη είναι χαμένος κόπος. Σκέψη χωρίς μάθηση είναι κίνδυνος. Κομφούκιος~

Αποσυνδεδεμένος gianna83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 02:50:31 μμ »
ιδιαιτερα στο Ηρακλειο...μια πονεμενη ιστορια..εγω κανω αγγλικα και γαλλικα.15 την ωρα μου εδινε μονο μια νηπιαγωγος για να κανω στην κορη της.Οι υπολοιποι ουτε να το ακουσουν..ασε δε που περυσι και προπερσι με πρηξαν στισ ακυρωσεις για χαζους λογους.Ετσι απο φετος χρεωνω με το μηνα,δηλαδη κανουμε δεν κανουμε εχω ενα στανταρ ποσο.Μερικοι δεν δεχτηκαν και διακοψαμε την συνεργασια..αλλα δεν με ενδιαφερει..ειναι απαραδεκτο να σε εχουν standby.

Αποσυνδεδεμένος christen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:02:54 μμ »
Βρε παιδιά και το θέμα είναι ότι αλλού δεν σκέφτονται να σκορπίσουν τα χρήματα τους!! πχ κομμωτήρια - αισθητικούς- οικιακή βοηθό κτλ!!! (αναφέρομαι σε γονείς ευκατάστατους κυρίως)
Διάβαζα ένα παιδάκι Α' τάξης στην Αθήνα και μου έδινε 8 ευρώ την ώρα...Ένα Σάββατο πρωί που είχαμε δίωρο μάθημα ήταν εκεί και η κυρία που της καθάριζε, η οποία όπως μου είπε χρεώνει 15 ευρώ την ώρα ( επειδη είναι καλή...με συστάσεις μπλαμπλαμπλά)!!! Έπαθα πλάκα! Και μάλιστα μου έλεγε πως δεν προλάβαινε γιατί είχε πολύ κόσμο!!!!!!!
~Μάθηση χωρίς σκέψη είναι χαμένος κόπος. Σκέψη χωρίς μάθηση είναι κίνδυνος. Κομφούκιος~

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα στο Ηράκλειο
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:18:15 μμ »
Βρε παιδιά και το θέμα είναι ότι αλλού δεν σκέφτονται να σκορπίσουν τα χρήματα τους!! πχ κομμωτήρια - αισθητικούς- οικιακή βοηθό κτλ!!! (αναφέρομαι σε γονείς ευκατάστατους κυρίως)
Διάβαζα ένα παιδάκι Α' τάξης στην Αθήνα και μου έδινε 8 ευρώ την ώρα...Ένα Σάββατο πρωί που είχαμε δίωρο μάθημα ήταν εκεί και η κυρία που της καθάριζε, η οποία όπως μου είπε χρεώνει 15 ευρώ την ώρα ( επειδη είναι καλή...με συστάσεις μπλαμπλαμπλά)!!! Έπαθα πλάκα! Και μάλιστα μου έλεγε πως δεν προλάβαινε γιατί είχε πολύ κόσμο!!!!!!!

(Καιρό τώρα υποπτευόμουν πως κάνουμε λάθος επάγγελμα...) Αυτό είναι το θέμα: τα δίνουν αλλού, χωρίς καθόλου σκέψη και για να πάει το παιδί τους την άλλη μέρα σχολείο χωρίς κενά, με τις ασκήσεις λυμένες και διαβασμένο, τους πιάνει η τσιγκουνιά. Άσε που το βλέπουν "Γιατί, τι κάνει που θέλει και 7Ε/ώρα?? Το παιδί μου γράφει και διαβάζει και αυτή σε μια καρέκλα κάθεται με το ρολόι στο χέρι...". Ε αν είναι τόσο εύκολο, διάβασέ το μόνη σου!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160425
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 788
Σύνολο: 813

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.