*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3145866 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1610 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 12:50:23 μμ »
να σαι καλά. Καλή συνέχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος athdemen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1611 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 01:13:50 μμ »
Καλησπέρα και από μένα. Θα ξεκινήσω αυτό το τετράμηνο το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Μου είπαν ότι μέχρι τη Δευτέρα πρέπει να βάλω τα 455 ευρώ. Υπάρχει κάποιος που τα έβαλε και έχει επιλέξει και μαθήματα; Ή δεν ξεκίνησε ακόμα αυτή η διαδικασία; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1612 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 02:13:18 μμ »
5900 είναι.  585Χ 9 μαθήματα (ή διπλωματική που αντιστοιχεί το ποσό σε 2 μαθήματα) + 585 (είναι τα 3 σεμινάρια) = 5850€ για την ακρίβεια

Έστειλα email στο πανεπιστήμιο και μου απάντησαν ότι το σύνολο του εξ' αποστάσεως προγράμματος είναι 5958€ (5848€  + 110€ φόροι).
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1613 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:06:15 μμ »
ααα έχουμε κ φόρους!!!! :o :P  ευχαριστούμε fzappa

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geonef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1614 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:38:58 μμ »
athdemen καλή αρχή. Κι εγώ τώρα θα ξεκινήσω. Έχω καταθέσει την προκαταβολή εδώ και καιρό, μόλις εχθές ήρθαν οι κωδικοί μου και δήλωσα μαθήματα. Πάντως, παιδιά, μέχρι τώρα μάλλον προβληματική είναι η όλη κατάσταση, τουλάχιστον για μένα. Για παράδειγμα, εχθές, ενώ ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες που μου είχαν επισυνάψει στο μέιλ για το πως γίνεται η δήλωση μαθημάτων, τελικά εμένα δεν μ΄έβαζε με τίποτα στο my academic path κι έπρεπε να το κάνω μέσω της τεχνικής υπηρεσίας. Και πάνω που είπα ουφ! σήμερα δεν με δέχεται το password που μου δώσανε ούτε η πλατφόρμα moodle ούτε το studentintranet. Έχει, άραγε, συμβεί και σε άλλους; είναι κάτι που συμβαίνει συχνά; γιατί είναι αρκετά αγχωτική η όλη κατάσταση και χωρίς τεχνικά προβλήματα....
Συγνώμη που σας κούρασα







Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1615 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 03:58:01 μμ »
Γεια σε ολους! Εμένα ακομα δε μου εχουν σταλει κωδικοί και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Την προκαταβολή την έχω βάλει εδώ και καιρό. Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ γιατι θα τρέχω και δε θα φτάνω με τις εργασίες. Καλή αρχή σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος vagelischios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1616 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 04:26:37 μμ »
athdemen καλή αρχή. Κι εγώ τώρα θα ξεκινήσω. Έχω καταθέσει την προκαταβολή εδώ και καιρό, μόλις εχθές ήρθαν οι κωδικοί μου και δήλωσα μαθήματα. Πάντως, παιδιά, μέχρι τώρα μάλλον προβληματική είναι η όλη κατάσταση, τουλάχιστον για μένα. Για παράδειγμα, εχθές, ενώ ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες που μου είχαν επισυνάψει στο μέιλ για το πως γίνεται η δήλωση μαθημάτων, τελικά εμένα δεν μ΄έβαζε με τίποτα στο my academic path κι έπρεπε να το κάνω μέσω της τεχνικής υπηρεσίας. Και πάνω που είπα ουφ! σήμερα δεν με δέχεται το password που μου δώσανε ούτε η πλατφόρμα moodle ούτε το studentintranet. Έχει, άραγε, συμβεί και σε άλλους; είναι κάτι που συμβαίνει συχνά; γιατί είναι αρκετά αγχωτική η όλη κατάσταση και χωρίς τεχνικά προβλήματα....
Συγνώμη που σας κούρασα
Ούτε εγώ μπαίνω με τους κωδικούς. Νομίζω όμως ότι θα μας δώσουν άλλο ID. Θα δούμε....

Αποσυνδεδεμένος geonef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1617 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 05:13:07 μμ »
Vagelischios καλησπέρα και καλή αρχή σε όλους μας. Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να μπαίνουμε; εμένα, ας πούμε, δεν δέχεται το password - το οποίο θα είναι σταθερό - κι όχι το ID - το οποίο θα αλλάξει...

Αποσυνδεδεμένος vagelischios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1618 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 06:59:11 μμ »
Vagelischios καλησπέρα και καλή αρχή σε όλους μας. Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να μπαίνουμε; εμένα, ας πούμε, δεν δέχεται το password - το οποίο θα είναι σταθερό - κι όχι το ID - το οποίο θα αλλάξει...
Μάλλον λίγη υπομονή χρειάζεται. Φαντάζομαι οτι θα μας ειδοποιήσουν σύντομα με email για το αν έχουμε κατοχυρώσει τα μαθήματα που δηλώσαμε...

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1619 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 07:23:50 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα.Εμένα ακόμα να μου στείλουν κωδικούς και έχω αγχωθεί!

Αποσυνδεδεμένος ellakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1620 στις: Ιανουάριος 30, 2014, 10:47:20 μμ »
Καλησπερα, κι εγω ξεκιναω τωρα κ εχω καταθεσει την προκαταβολη απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα δε με εχουν ενημερωσει ακομα για τιποτα. Επειδη ειδα οτι καποιοι εχουν ξεκινησει ηδη τις δηλωσεις μαθηματων, πως γινεται αλλοι να ξεκινανε να δηλωνουν πιο νωρις και αλλοι πιο μετα? Ξερει κανεις αν υπαρχει πλαφον στον αριθμο φοιτητων που μπορουν να επιλεξουν το καθε μαθημα? Στη σχολη που τελειωσα για παραδειγμα, ο καθε καθηγητης οριζε τον αριθμο των φοιτητων που ηθελε στο μαθημα του, αν εκλεινε το μαθημα δεν μπορουσες να το επιλεξεις. Ισχυει εδω?

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1621 στις: Ιανουάριος 31, 2014, 06:55:06 πμ »
Kαλημέρα. Εllakos  καλή αρχή!! Ναι, ισχύει! Τα μαθήματα κλείνουν κ συνήθως όσοι ξεκινάνε καινούργιοι όλο κ κάποια είναι κλειστά. Μπορείς όμως αυτό που θα είναι κλειστό να το πάρεις το επόμενο τετράμηνο. Από ότι έχω ακούσει μέχρι στιγμής έχει κλείσει το 610 (μέτρηση κ αξιολόγηση στην εκπαίδευση).

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1622 στις: Ιανουάριος 31, 2014, 09:50:56 πμ »
Καλησπέρα ήθελα την βοήθεια σας,ξεκινάω τώρα το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και δεν ξέρω πόσα μαθήματα να δηλώσω (2 μαθήματα και 1 σεμινάριο) ή (3 μαθήματα και 1 σεμινάριο) καθώς και πόσο χρόνο καθημερινά χρειάζεται η κάθε μια περίπτωση. Επίσης καμία βοήθεια για το ποια μαθήματα να δηλώσουμε για το πρώτο εξάμηνο . Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Καλημέρα! Αν δουλεύεις, καλό είναι να πάρεις 2 μαθήματα + σεμινάριο. Εχει αρκετό διάβασμα και εβδομαδιαίες εργασίες, οπότε είναι αρκετά απαιτητικό.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1623 στις: Ιανουάριος 31, 2014, 01:12:29 μμ »
θα παρακολουθήσω και εγώ στο εαρινό εξάμηνο το εν λόγω μεταπτυχιακό. Επέλεξα το 510 621 και το σεμινάριο 591. Οι παλαιότεροι συμφωνούν; έχουν να μου προτείνουν κάποιο άλλο μάθημα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.