*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3145978 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6734 στις: Φεβρουάριος 21, 2016, 10:17:47 μμ »
μπορεί να ανεβάσει κάποιος ένα μικρό δείγμα εργασίας από σεμινάριο 3?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anpanago

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6735 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 12:58:46 πμ »
Καλησπέρα,

Σημερα τελείωσα τα πολλαπλής επιλογής στο μαθημα 512. Εχω απορίες σε κάποιες απο αυτές. Μήπως τα εχει κανει κάποιος για να μπορέσω να διασταύρωσω κάποια ή να του εκφράσω τις απορίες μου.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6736 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 06:45:57 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Είχε κανείς Αγγελίδη στο 621 Παιδαγωγική της συμπερίληψης να μου πει εντυπώσεις, πώς βαθμολογεί, αν είναι αυστηρός και αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
Καλημέρα, εγώ μάλλον έχω αντίθετη άποψη με τους περισσότερους. Νομίζω ότι το μάθημα του ήταν ένα από τα καλύτερα μαθήματα του μεταπτυχιακού και ο Αγγελίδης ένας πολύ καλός καθηγητής και γνώστης του αντικειμένου. για τους βαθμούς δεν είμαι κατάλληλη να μιλήσω καθώς δεν στόχευα εξ' αρχής σε μεγάλες βαθμολογίες αλλά νομίζω αν πιάσεις το νόημα του μαθήματος και κατανοήσεις τι ακριβώς θέλει θα τα πάς άριστα. Στην εργασία πήρα 94%, στις εξετάσεις δε τα πήγα καλά αλλά χωρίς να πιστεύω ότι με βαθμολόγησε αυστηρά. τόσο έγραψα, 74%.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6737 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 04:35:42 μμ »
Efie, εγώ είχα τον Αγγελλίδη το προηγούμενο εξάμηνο και πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ! Σκέψου ότι επι το πλείστον οι βαθμοί μου κυμαίνονται μεταξύ Β- Α και με τον Αγγελλίδη παρόλο που οι εργασίες μου είχαν τουλάχιστον 30 αναφορές με βαθμολόγησε με 23/30 με το σχόλιο "λες πολλά" και στις εξετάσεις με 70% παρόλο που τα ήξερα! Το πόρισμα ήταν το πρώτο μου c!!!Παρόλο που είναι εξαιρετικός στη συνεργασία εντούτοις τί να σου πώ...σοκαρίστηκα με τη βαθμολογία!!! Τώρα από εκεί και πέρα, δεν ξέρεις...εσύ προσπάθησε να έχεις αρκετές αναφορές και να μην λες και πολλά....
Τάνια σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Τον έχω φοβηθεί αρκετά.
Το σχόλιο του πάντως καθόλου διευκρινιστικό. Τι πάει να πει λες πολλά. Ίσα ίσα που απ' ότι ξέρω από άλλους καθηγητές είναι υπέρ η χρήση πολλών βιβλιογραφικών αναφορών.
Από μια ματιά που έριξα στην ατομική εργασία πρέπει να εκφράσουμε και την κριτική μας άποψη. Βιβλιογραφία δική του από που βρήκες; Από τη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου;
Σ' ευχαριστώ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6738 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 04:39:16 μμ »
Καλημέρα, εγώ μάλλον έχω αντίθετη άποψη με τους περισσότερους. Νομίζω ότι το μάθημα του ήταν ένα από τα καλύτερα μαθήματα του μεταπτυχιακού και ο Αγγελίδης ένας πολύ καλός καθηγητής και γνώστης του αντικειμένου. για τους βαθμούς δεν είμαι κατάλληλη να μιλήσω καθώς δεν στόχευα εξ' αρχής σε μεγάλες βαθμολογίες αλλά νομίζω αν πιάσεις το νόημα του μαθήματος και κατανοήσεις τι ακριβώς θέλει θα τα πάς άριστα. Στην εργασία πήρα 94%, στις εξετάσεις δε τα πήγα καλά αλλά χωρίς να πιστεύω ότι με βαθμολόγησε αυστηρά. τόσο έγραψα, 74%.
Μπράβο σου!
Οι απόψεις διίστανται μάλλον.
Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Στην εργασία, αν και είναι λίγο νωρίς ακόμη ζητάει ανάπτυξη κριτικής σκέψης από μια ματιά που έριξα.
Βιβλιογραφία δική του πού βρήκες; Από τη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου;

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6739 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 04:48:53 μμ »
μπορεί να ανεβάσει κάποιος ένα μικρό δείγμα εργασίας από σεμινάριο 3?
Γεια σου zali!
Έχω πάρει και εγώ το σεμινάριο 3 με την Τελεβάντου. Έχω δυσκολευτεί με το κατέβασμα του προγράμματος SPSS, το οποίο ακόμα δεν κατέβασα στον υπολογιστή μου, αλλά ευτυχώς κατέβηκε στον υπολογιστή του πατέρα μου.
Απ' ότι κατάλαβα έχουν και άλλοι πρόβλημα και ούτε η καθηγήτρια ούτε το Πανεπιστήμιο βοηθάει ούτε καν απαντάει.
Αφού κατέβηκε το πρόγραμμα προσπάθησα να ανοίξω το αρχείο Δεδομένα της προαιρετικής εργασίας, αλλά ενώ το πρόγραμμα ανοίγει, τα δεδομένα δεν εμφανίζονται. Μου γράφει error.
Επειδή σύμφωνα και με τα λεγόμενα της καθηγήτριας αντιμετωπίζουν και άλλοι πρόβλημα ανέβασε κάποια δεδομένα σε μορφή excel και κάποιες οδηγίες για την εργασία και τους τύπους που πρέπει να χρησιμοποιήσουμε. Μέχρι ένα σημείο κατάλαβα τι πρέπει να κάνουμε. Τον πίνακα δεν ξέρω που πρέπει να τον φτιάξουμε στο excel ή στο spss. Της έχω στείλει email. Ελπίζω να μου απαντήσει.
Καλό θα ήταν πάντως να έκανε μια τηλεδιάσκεψη για τη χρήση του προγράμματος και να έλυνε απορίες ή να αναρτούσε παραδείγματα που θα μας βοηθούσαν στην εργασία, καθώς εγώ δεν είμαι εξοικειωμένη όπως και άλλοι φαντάζομαι με το πρόγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6740 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 05:07:22 μμ »
Γεια σου zali!
Έχω πάρει και εγώ το σεμινάριο 3 με την Τελεβάντου. Έχω δυσκολευτεί με το κατέβασμα του προγράμματος SPSS, το οποίο ακόμα δεν κατέβασα στον υπολογιστή μου, αλλά ευτυχώς κατέβηκε στον υπολογιστή του πατέρα μου.
Απ' ότι κατάλαβα έχουν και άλλοι πρόβλημα και ούτε η καθηγήτρια ούτε το Πανεπιστήμιο βοηθάει ούτε καν απαντάει.
Αφού κατέβηκε το πρόγραμμα προσπάθησα να ανοίξω το αρχείο Δεδομένα της προαιρετικής εργασίας, αλλά ενώ το πρόγραμμα ανοίγει, τα δεδομένα δεν εμφανίζονται. Μου γράφει error.
Επειδή σύμφωνα και με τα λεγόμενα της καθηγήτριας αντιμετωπίζουν και άλλοι πρόβλημα ανέβασε κάποια δεδομένα σε μορφή excel και κάποιες οδηγίες για την εργασία και τους τύπους που πρέπει να χρησιμοποιήσουμε. Μέχρι ένα σημείο κατάλαβα τι πρέπει να κάνουμε. Τον πίνακα δεν ξέρω που πρέπει να τον φτιάξουμε στο excel ή στο spss. Της έχω στείλει email. Ελπίζω να μου απαντήσει.
Καλό θα ήταν πάντως να έκανε μια τηλεδιάσκεψη για τη χρήση του προγράμματος και να έλυνε απορίες ή να αναρτούσε παραδείγματα που θα μας βοηθούσαν στην εργασία, καθώς εγώ δεν είμαι εξοικειωμένη όπως και άλλοι φαντάζομαι με το πρόγραμμα.
Εγώ κάνω την πρώτη προαιρετική εργασία αλλά έχω πάρα πολλές απορίες. Ελπίζω στην πρώτη τηλεδιάσκεψη να λυθούν. Απλά ζήτησα την βοήθεια των παλαιότερων από εδώ για να δω πως θέλει να ερμηνεύουμε τα αποτελέσματα ώστε να πάρουμε καλό βαθμό. Αν μπορούσε κάποιος να ανεβάσει μια παλιά εργασία ή ένα μικρο δείγμα αυτής. Καλή συνέχεια και καλό διάβασμα.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6741 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 06:24:56 μμ »
Εγώ κάνω την πρώτη προαιρετική εργασία αλλά έχω πάρα πολλές απορίες. Ελπίζω στην πρώτη τηλεδιάσκεψη να λυθούν. Απλά ζήτησα την βοήθεια των παλαιότερων από εδώ για να δω πως θέλει να ερμηνεύουμε τα αποτελέσματα ώστε να πάρουμε καλό βαθμό. Αν μπορούσε κάποιος να ανεβάσει μια παλιά εργασία ή ένα μικρο δείγμα αυτής. Καλή συνέχεια και καλό διάβασμα.
Μακάρι να μας δώσει κάποιος οδηγίες.
Έχω πελαγώσει πραγματικά και δεν υπάρχει βοηθεία.
Ακόμα δεν έχει βγει ανακοίνωση για το πότε θα γίνει η πρώτη τηλεδιάσκεψη.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6742 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 06:37:16 μμ »
Μακάρι να μας δώσει κάποιος οδηγίες.
Έχω πελαγώσει πραγματικά και δεν υπάρχει βοηθεία.
Ακόμα δεν έχει βγει ανακοίνωση για το πότε θα γίνει η πρώτη τηλεδιάσκεψη.
Καλή συνέχεια και σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6743 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 09:29:02 μμ »
Να κάνω μια ερωτηση? Τις τηλεδιασκεψεις μπορούμε να τις δουμε και εκ των υστερων έτσι?

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6744 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 10:37:29 μμ »
Να κάνω μια ερωτηση? Τις τηλεδιασκεψεις μπορούμε να τις δουμε και εκ των υστερων έτσι?

Ναι. Στο κύριο μενού του μαθήματος που σε ενδιαφέρει,πάνω και αριστερά θα υπάρχει ο σύνδεσμος ώστε να την παρακολουθήσεις μαγνητοσκοπημένη!

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6745 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 11:17:19 μμ »
Στο 621 τι ερωτήσεις μπαίνουν στο τέλος στις εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6746 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 11:19:39 μμ »
efie δική του βιβλιογραφία από το  scholar σε δικα του επιστημονικά περιοδικά. Κ εγώ έχω Τελεβάντου στο σεμινάριο 3 , έκανα τον πίνακα όπως δείχνει στο βίντεο στη 2η ενότητα και ανέλυσε τα δεδομένα σε αρχείο word (νομίζω ότι έτσι μας λέει να το κάνουμε). Δεν την έχω στείλει ακόμα μήπως και δώσει περισσότερες επεξηγήσεις...

Αποσυνδεδεμένος RosaSer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6747 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 11:59:53 μμ »
Καλησπέρα, όσοι τελειώσατε το Γενάρη καταθέσατε χαρτιά στο ΔΟΑΤΑΠ ? Σας είπαν τίποτα για την πρακτική? Όταν πάρετε τις αναγνωρίσεις ενημερώστε στο forum...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 665

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.