*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3146015 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6762 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:49:44 μμ »
Αυτό με τρόμαξε λιγάκι! Έχω το 621 αλλά με διδάσκουσα την Ηλιάδου. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι ο Αγγελίδης είναι υπεύθυνος. Έχω ελπίδες; Γιατί ξεκίνησα να το παρακολουθώ και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον! Τι με συμβουλεύετε;

Εγώ το έχω με Γεροσίμου. Ο Αγγελίδης θα μας βαθμολογήσει ή αυτή; Να ξέρω να κατεβάζω από τώρα άρθρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Diamond2016

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6763 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 11:06:57 μμ »
Παιδια καλησπερα!
Μπορει να με ενημερωσει καποιος που εχει παρακολουθησει το Σεμιναριο ΙΙ σχετικα για την εργασια και τι πρεπει να κανουμε, διτι με δυσκολευει καπως, ειτε εδω ειτε σε προσωπικο μηνυμα; Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6764 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 12:24:18 μμ »
Ξέρει κάποιος αν τελειώσει κανείς Μάϊο, προλαβαίνει να κάνει αίτηση για τους πίνακες ειδικής;
με κανένα θεό..... τον Μάιο τελειώνεις τις εξετάσεις, τον Ιούνιο βγαίνουν τα αποτελέσματα, τέλος Ιουλίου στέλνει στον ΔΟΑΤΑΠ τα απαραίτητα χαρτιά το πανεπιστήμιο (ενδιάμεσα κάνεις την αίτηση στον ΔΟΑΤΑΠ) και μετά μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς  3-4 μήνες για να βγάλει απόφαση

οπότε προλαβαίνεις τον επόμενο χρόνο σίγουρα!!!
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος anni!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6765 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 02:44:47 μμ »
Μηπως μπορει να μου πει καποιος ποια ακριβως δικαιολογητικα πρεπει να στειλουμε στο ΔΟΑΤΑΠ? απο το πανεπιστημιο μου ειπαν οτι δε χρειαζεται να κανω κατι κι οτι θα τα στειλουν αυτοι αλλα στη σελιδα του δοαταπ εχει ενα σωρο δικαιολογητικα.
http://www.doatap.gr/gr/aitiseis.php  ολες αυτες οι αιτησεις χρειαζονται?
Ευχαριστω

Πας κ καταθέτεις πτυχίο ταυτότητα κ τις δύο αιτήσεις που έχει μέσα στη σελίδα του κ φυσικά το παράβολο! Παίρνεις αριθμό πρωτόκολλου κ περιμένεις μπας κ στείλει εγκαίρως τα υπόλοιπα χαρτιά το πανεπιστήμιο! Καμιά ενημέρωση έχεις κάνεις από το πανεπιστήμιο? Γι το πότε θα τα στείλει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6766 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 03:30:38 μμ »
με κανένα θεό..... τον Μάιο τελειώνεις τις εξετάσεις, τον Ιούνιο βγαίνουν τα αποτελέσματα, τέλος Ιουλίου στέλνει στον ΔΟΑΤΑΠ τα απαραίτητα χαρτιά το πανεπιστήμιο (ενδιάμεσα κάνεις την αίτηση στον ΔΟΑΤΑΠ) και μετά μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς μετράς  3-4 μήνες για να βγάλει απόφαση

οπότε προλαβαίνεις τον επόμενο χρόνο σίγουρα!!!
Εγώ ξέρω μια κοπέλα που τελείωσε πέρσι το Μάιο το ίδιο Μεταπτυχιακό και πρόλαβε να καταθέσει τα χαρτιά της τον Αύγουστο.

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6767 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 03:46:54 μμ »
Εγώ ξέρω μια κοπέλα που τελείωσε πέρσι το Μάιο το ίδιο Μεταπτυχιακό και πρόλαβε να καταθέσει τα χαρτιά της τον Αύγουστο.
κι εγώ ξέρω πολλούς περσινούς και προπέρσινους που πρόλαβαν! το θέμα είναι οτι όλα αυτά τα χρόνια καθυστερούσε η εγκύκλιος της ειδικής αγωγής κι ειδικά πέρυσι που οι αιτήσεις έγιναν δυο φορές υπήρξε μεγαλύτερη καθυστέρηση...Φέτος όμως ο Φίλης θέλει να γίνουν νωρίτερα "κάπου διάβασα για ιούλιο", οπότε σκούρα τα πράγματα....  Φέτος μάλιστα που λένε ότι τα μεταπτυχιακά θα μετράνε και στους πίνακες  γενικής, ο δοαταπ εύχομαι να βάλει νιτρο - να γίνει κανένα  θαύμα και να προλάβουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6768 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 03:51:42 μμ »
κι εγώ ξέρω πολλούς περσινούς και προπέρσινους που πρόλαβαν! το θέμα είναι οτι όλα αυτά τα χρόνια καθυστερούσε η εγκύκλιος της ειδικής αγωγής κι ειδικά πέρυσι που οι αιτήσεις έγιναν δυο φορές υπήρξε μεγαλύτερη καθυστέρηση...Φέτος όμως ο Φίλης θέλει να γίνουν νωρίτερα "κάπου διάβασα για ιούλιο", οπότε σκούρα τα πράγματα....  Φέτος μάλιστα που λένε ότι τα μεταπτυχιακά θα μετράνε και στους πίνακες  γενικής, ο δοαταπ εύχομαι να βάλει νιτρο - να γίνει κανένα  θαύμα και να προλάβουμε!!!!
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αργεί τόσο πολύ η αναγνώριση. Δηλαδή πρέπει να παρακαλάμε ή να βγουν πάλι οι αιτήσεις τέλος Αυγούστου όπως πέρσι ή να γίνει κάτι στο ΔΟΑΤΑΠ και να δίνει γρηγορότερα την αναγνώριση.

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6769 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 04:04:33 μμ »
το δοαταπ δίνει τη δυνατότητα να συμπληρώσει κανείς μια αίτηση προκειμένου να ζητήσει την επίσπευση της διαδικασίας, όμως αυτή η κίνηση δε ξέρω κατά πόσο έχει νόημα αφού φαντάζομαι όλοι θα συμπληρώνουν τη συγκεκριμένη αίτηση...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6770 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 04:21:57 μμ »
το δοαταπ δίνει τη δυνατότητα να συμπληρώσει κανείς μια αίτηση προκειμένου να ζητήσει την επίσπευση της διαδικασίας, όμως αυτή η κίνηση δε ξέρω κατά πόσο έχει νόημα αφού φαντάζομαι όλοι θα συμπληρώνουν τη συγκεκριμένη αίτηση...
νομιμοποίηση του γρηγορόσημου λέγεται αυτό;

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6771 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 04:42:28 μμ »
Η αίτηση της επίσπευσης στην οποία αναφέρομαι εγώ δεν είναι τόποτα άλλο παρά μια απλή υπεύθυνη δήλωση του νόμου 1599/1986, που αναγράφονται οι λόγοι για τους οποίους επιθυμεί κανείς την επίσπευση ενώ ταυτόχρονα επισυνάπτονται τα αποδεικτικά που την δικαιολογούν, ούτε ξέρω αν λαμβάνεται υπόψη από τους υπαλλήλους

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6772 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 05:50:31 μμ »
Εγώ ξέρω μια κοπέλα που τελείωσε πέρσι το Μάιο το ίδιο Μεταπτυχιακό και πρόλαβε να καταθέσει τα χαρτιά της τον Αύγουστο.
τότε μπορεί να ήταν λίγοι αυτοί που τελείωναν το μεταπτυχιακό !!!!
εγώ τελείωσα τον αρχές Ιαν. το τελευταίο μάθημα βγήκε μέσα Φεβ, το πανεπιστήμιο που είπε ότι μέχρι τέλος Μαρτίου θα στείλει στον ΔΟΑΤΑΠ τα χαρτιά και ο ΔΟΑΤΑΠ επειδή είμαστε πλέον πολλλλοοιιιι θέλει και 3μήνες για να κάνει την αναγνώριση
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος efiko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6773 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 11:14:03 μμ »
Καλησπερα σε ολους,υπαρχει περιπτωση καποιος που ειχε παρει το 504 παλαιοτερα να θελει να πουλησει το συγγραμμα ''Διαπολιτισμικός Διάλογος στην Εκπαίδευση:Θεωρητικές Προσεγγίσεις, Πολιτικές Πεποιθήσεις και Παιδαγωγικές Πρακτικές''??

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6774 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 11:19:09 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Μήπως μπορεί κανεις να μου πει πως θα δω μια τηλεδιάσκεψη που έχει γινει?  Γιατι παταω το  meeting number κτλ και δεν μπαινει . Ευχαριστώ  εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6775 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 12:14:21 πμ »
Καλησπέρα σε όλους. Μήπως μπορεί κανεις να μου πει πως θα δω μια τηλεδιάσκεψη που έχει γινει?  Γιατι παταω το  meeting number κτλ και δεν μπαινει . Ευχαριστώ  εκ των προτέρων

Θα σου πω πως το εκανα εγω...
1. Πατας το εικονιδιο που ειναι πανω μαγνητοσκ. τηλεδιασκεψη
2.σου βγαζει ενα προγρμ. κανεις εγκατασταση
3.ξανακανεις το βημα 1

κουτουρου το εκανα κ εγινε!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.