*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3146072 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7000 στις: Μάρτιος 18, 2016, 01:44:23 πμ »
 Το 523 Ψυχομετρικές Μέθοδοι στην Ειδική Εκπαίδευση, το έχει κανένας με διαφορετικό διδάσκοντα από τον Νίκο Ηλία. Θα ήθελα να μου στείλετε το λινκ από την τηλεδιάσκεψη.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7001 στις: Μάρτιος 18, 2016, 01:47:23 πμ »
απορω που βρισκεται τη διαθεση και το χρημα ακομα και σημερα να πληρωνετε τους κυπριους για ενα μελλον αβεβαιο.. μπραβο για το κουραγιο σας και για τη διαθεση σας να δινετε ετσι απλα 6,000 ευρω..

Αποσυνδεδεμένος kostis85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7002 στις: Μάρτιος 18, 2016, 08:32:23 πμ »
απορω που βρισκεται τη διαθεση και το χρημα ακομα και σημερα να πληρωνετε τους κυπριους για ενα μελλον αβεβαιο.. μπραβο για το κουραγιο σας και για τη διαθεση σας να δινετε ετσι απλα 6,000 ευρω..

Πες ρε Ανδρέα την εναλλακτική, να τα παρατήσουμε όλα!
Όπως το βλέπω ή κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια μπας και μπορέσουμε κάποτε να δουλέψουμε σ'αυτό το κωλοκράτος.
Διαφορετικά αλλαγή επαγγέλματος ή βουρ στο εξωτερικό...

Αποσυνδεδεμένος mariamath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7003 στις: Μάρτιος 18, 2016, 10:06:04 πμ »
Δυστυχώς δεν παρακολούθησα την τηλεδιάσκεψη στο μάθημα Μορφές εκπαιδευτικών αναγκών.Και εμένα 7.5 σελίδες μου βγήκαν.Αν κάποιος την παρακολούθησε και ανέφερε κάτι σχετικά με αυτή να μας δώσει τα φώτα του!! Ας πούμε ως τίτλο τί θα βάλουμε τελικά???Δικό μας??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7004 στις: Μάρτιος 18, 2016, 10:44:06 πμ »
Δυστυχώς δεν παρακολούθησα την τηλεδιάσκεψη στο μάθημα Μορφές εκπαιδευτικών αναγκών.Και εμένα 7.5 σελίδες μου βγήκαν.Αν κάποιος την παρακολούθησε και ανέφερε κάτι σχετικά με αυτή να μας δώσει τα φώτα του!! Ας πούμε ως τίτλο τί θα βάλουμε τελικά???Δικό μας??
Είπε 6-8 σελίδες. Για τίτλο δεν έπιασα κάτι.
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7005 στις: Μάρτιος 18, 2016, 10:59:49 πμ »
Στείλτε και στο angelides.p@unic.ac.cy στον Αγγελίδη απευθείας για να τους τρέξει λίγο να τα στείλουμ, τόσο καιρό πριν τέλειωσε η εξεταστική τί κάνουν;

Παιδιά εμένα σήμερα έπειτα από δική μου πίεση μου είπαν ότι τελικά δεν βρέθηκε ο φάκελος μου και πρέπει να τα στείλω εκ νέου τα επικυρωμένα έγγραφα μου. Αν το πάμε έτσι ούτε για Πάσχα δε θα τα έχουν στείλει στο Δοατάπ. Τους πίεσα φυσικά αλλά δε νομίζω να βγεί κάτι.. Πάντως πρέπει να πιέσουμε τον Δοαταπ πάρα πολύ και αν χρειαστεί και με δικηγόρο. Στο πρώτο μου μεταπτυχιακό χρειάστηκαν περίπου 8 μήνες και όλο αναβολή και όλο δεν είχαν επιτροπή κτλ, μέχρι που έβαλα δικηγόρο και τους είπε ότι θα ασκήσω μήνυση και ΤΥΧΑΙΑ την άλλη μέρα μου έστειλα μαιλ

Αποσυνδεδεμένος panatha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7006 στις: Μάρτιος 18, 2016, 01:43:57 μμ »
Παιδιά εμένα σήμερα έπειτα από δική μου πίεση μου είπαν ότι τελικά δεν βρέθηκε ο φάκελος μου και πρέπει να τα στείλω εκ νέου τα επικυρωμένα έγγραφα μου. Αν το πάμε έτσι ούτε για Πάσχα δε θα τα έχουν στείλει στο Δοατάπ. Τους πίεσα φυσικά αλλά δε νομίζω να βγεί κάτι.. Πάντως πρέπει να πιέσουμε τον Δοαταπ πάρα πολύ και αν χρειαστεί και με δικηγόρο. Στο πρώτο μου μεταπτυχιακό χρειάστηκαν περίπου 8 μήνες και όλο αναβολή και όλο δεν είχαν επιτροπή κτλ, μέχρι που έβαλα δικηγόρο και τους είπε ότι θα ασκήσω μήνυση και ΤΥΧΑΙΑ την άλλη μέρα μου έστειλα μαιλ

Ναι έτσι έκανε και ένας φίλος αλλά με τη βοήθεια του Συνηγόρου του Πολίτη. Ενώ του έλεγαν όταν έπαιρνε μόνος τον 'τον άλλο μήνα και τον άλλο μήνα' μίλησε με τον Συνήγορο του Πολίτη  και αυτοί επικοινώνησαν με τον ΔΟΑΤΑΠ. Μετά από 1 βδομάδα έγιναν τα 2 τελευταία βήματα αναγνώρισης και είχε το χαρτί στο σπίτι του! 

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7007 στις: Μάρτιος 18, 2016, 02:08:10 μμ »
Δυστυχώς δεν παρακολούθησα την τηλεδιάσκεψη στο μάθημα Μορφές εκπαιδευτικών αναγκών.Και εμένα 7.5 σελίδες μου βγήκαν.Αν κάποιος την παρακολούθησε και ανέφερε κάτι σχετικά με αυτή να μας δώσει τα φώτα του!! Ας πούμε ως τίτλο τί θα βάλουμε τελικά???Δικό μας??
Τίτλο θα βάλεις το θέμα της εργασία, όπως το αναγράφει στο Mooodle. Με μικρότερη γραμαμτοσειρά για να σου χωρέσουν όλα στη σελίδα του εξωφύλλου. Καλή μας επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος mariamath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7008 στις: Μάρτιος 18, 2016, 02:30:15 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!! Καλά μας αποτελέσματα!!!

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7009 στις: Μάρτιος 18, 2016, 03:44:10 μμ »
Παιδιά εμένα σήμερα έπειτα από δική μου πίεση μου είπαν ότι τελικά δεν βρέθηκε ο φάκελος μου και πρέπει να τα στείλω εκ νέου τα επικυρωμένα έγγραφα μου. Αν το πάμε έτσι ούτε για Πάσχα δε θα τα έχουν στείλει στο Δοατάπ. Τους πίεσα φυσικά αλλά δε νομίζω να βγεί κάτι.. Πάντως πρέπει να πιέσουμε τον Δοαταπ πάρα πολύ και αν χρειαστεί και με δικηγόρο. Στο πρώτο μου μεταπτυχιακό χρειάστηκαν περίπου 8 μήνες και όλο αναβολή και όλο δεν είχαν επιτροπή κτλ, μέχρι που έβαλα δικηγόρο και τους είπε ότι θα ασκήσω μήνυση και ΤΥΧΑΙΑ την άλλη μέρα μου έστειλα μαιλ


ναι εγω θα στειλω και θα τους προτεινω να στειλουν  2 φορες χαρτια στον δοαταπ, δεν θα παθουν τιποτα. ας στειλουν μια φαση οσα εχουν ετοιμα και αργοτερα τα αλλα που υπολειπονται! και τα ξαναζητανε!!!δεν ειναι δυνατον να χανουν τα εγγραφα που τους στελνουμε στην αρχη!!!!γιατι για να τα ξαναμαζεψουν ειναι μια διαδικασια!!!στειλτε κ εσεις να δουμε απαντησεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7010 στις: Μάρτιος 18, 2016, 04:05:57 μμ »
Είπε 6-8 σελίδες. Για τίτλο δεν έπιασα κάτι.

Ποιον έχεις διδάσκοντα; Εγώ είμαι σε ακροατήριο του κ. Βογηνδρούκα και σήμερα το πρωί μου απάντησε: "Καλό θα ήταν να μείνετε στον αριθμό των 6 σελίδων"
Τώρα δεν διευκρίνισε αν θα κοπούν μονάδες σε περίπτωση που υπερβούμε (κατά πολύ) το όριο.

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7011 στις: Μάρτιος 20, 2016, 10:56:39 πμ »
Ποιον έχεις διδάσκοντα; Εγώ είμαι σε ακροατήριο του κ. Βογηνδρούκα και σήμερα το πρωί μου απάντησε: "Καλό θα ήταν να μείνετε στον αριθμό των 6 σελίδων"
Τώρα δεν διευκρίνισε αν θα κοπούν μονάδες σε περίπτωση που υπερβούμε (κατά πολύ) το όριο.
Ε. Μορφίδη
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος Makis91

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7012 στις: Μάρτιος 20, 2016, 04:30:53 μμ »
Γεια σε όλους σας.

Έχει κανένας το μάθημα 610 Μέτρηση και Αξιολόγηση στην εκπαίδευση; Μπορείτε να ξεχωρίσετε εύκολα που ανήκει η κάθε ερώτηση που πρέπει να φτιάξουμε στην εργασία μας όταν το μάθημα είναι θεωρητικό, όπως στην ιστορία;

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7013 στις: Μάρτιος 21, 2016, 07:32:13 μμ »
Καλησπέρα, επειδή δε διευκρινίζεται,  η πρακτική πρέπει να γίνει στην κύπρο;;; Όποιος γνωρίζει θα ήταν πολύ βοηθητικό να απαντήσει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.