*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014  (Αναγνώστηκε 634800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1848 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:00:06 μμ »
τελεια νεα..... αντε να ανοιξουμε σαμπανιες και πυροτεχνηματα....

.....αντε βρε και στο νηπιαγωγειο.....εχει πολλα κενα ακομα εκει.....θα καλυφθουν σιγουρα.
Οχι βεβαια με νηπιαγωγους.... αλλα με δασκαλους! Θα προνοησει η Δασκαλικη Ομοσπονδια Ελλαδος.
εισαι αδικη μαζί μας, καταλαβαινω τον εκνευρισμο,αλλα δεν θα ανοιξεις τα νηπιαγωγεια με αυτο τον τροπο.
το σχολιο σου ειναι απαραδεκτο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:26:21 »

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1849 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:00:57 μμ »
τελεια νεα..... αντε να ανοιξουμε σαμπανιες και πυροτεχνηματα....

.....αντε βρε και στο νηπιαγωγειο.....εχει πολλα κενα ακομα εκει.....θα καλυφθουν σιγουρα.
Οχι βεβαια με νηπιαγωγους.... αλλα με δασκαλους! Θα προνοησει η Δασκαλικη Ομοσπονδια Ελλαδος.
Λυπάμαι ειλικρινά... Λυπάμαι για αυτό το σχόλιο... Αντί να είμαστε ενωμένοι... Πόσο κρίμα να πετυχαίνουν το στόχο τους και να μας στρέφουν τον έναν κλάδο εναντίον του άλλου...  :'(
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος margian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1850 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:01:40 μμ »
ισχυει το ζεπ τελος του μηνα!!!! μολις μου τοπε ο περσινος μου διευθυντης!!!
ξερει κανεις αν ο μισθος μεσω εσπα ειναι ιδιος με τον κρατικο????

Αποσυνδεδεμένος tzoy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1851 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:03:32 μμ »
θα είναι ο μεγάλος αριθμός άραγε ή πάλι 10-20 άτομα και Νοέμβρη ο μεγάλος;νομίζω ίδιος είναι ο μισθός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:26:21 »

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1852 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:05:34 μμ »
Ξερετε ποιος θα παει?Ολες αυτες που τελειωσαν τα τελευταια 5-6 χρονια και δεν ειχαν δουλεψει ποτε και δεν προκειται να δουλευαν στο μελλον....και δουλευουν απο δω κι απο κει για 400 και λιγοτερα ευρω, σε καφετεριες, μαγαζια κ τα λοιπα.απο το να δουλευουν ολη μερα για 300-400 ευρω , θα δουλευουν σε αυτο    που σπουδασαν με λιγοτερες ωρες και περισσοτερα χρηματα...για οι θεσεις βγαινουν σε περιφερειες...δεν ειναι αναγκη καποιος απο εβρο να παει στην κρητη.κανει τα χαρτια του στην περιφερεια του και αν εχει κ κανεναν γνωστο , θα δουλεψει στο νομο του...Εγω πιστευω οτι πρεπει να μην κανεις κνενας αιτηση και να παει απο κει που ρθε αυτο το σχεδιο...του χρονου ερχεται η σειρα μας...

μα δεν εχει νοημα να δουλευεις για 400ε...οταν ο φορος που θα πληρωσεις θα ειναι στα 600ε κι αν....πως θα καλυψεις τις καθημερινες αναγκες???ειτε εχεις ενοικιο ειτε οχι...δουλευομαστε????

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1853 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:09:08 μμ »
 ο μισθος εσπα ειναι ιδιος με τον κρατικο......ακόμα.........
δεστε κι αυτο

ι παιδεια
Έρχεται την Παρασκευή νέα φάση αναπληρωτών

09 Οκτωβρίου 2013
Όλες οι πληροφορίες συηκλίνουν ότι την Παρασκευή θα έχουμε νέα φάση προσλήψεων αναπληρωτών γενικής Παιδείας. Ήδη το Υπουργείο ζήτησε επικαιροποίηση όλων των κενών από τις διευθύνσεις εκπαίδευσης.

Οι Δευτεροβάθμιες αναμένεται αύριο να στείλουν τα κενά οπότε οι προσλήψεις θα πραγματοποιηθούν την Παρασκεyh
υποθετω οτι αφορα δευυτεροβαθμια

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1854 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:13:46 μμ »
αντε για να δουμε και αλλες προσληψεις............η μανα μου ακομα προσευχεται!!!!! :) :)μακαρι ολα τα παιδακια εκτος της αιθιοπιας να δουλεψουν και τα ελληνοπουλα.........λιγο γελιοοοοοοοο..........εχω σαλαταρει δεν αντεχω...!!!!!!!!οσον αφορα για τα νηπιαγωγεια χωρις να θελω να φανω κακια,,,,μακαρι ολες να δουλεψουν....ειχαν και εχουν το καλυτερο ωραριο, προετοιμαζονται και διορθωνουν τις ζωγραφιες των παιδιων!!!!!!μαλλον αυτο σκεφτεται το υπουργειο παιδειας....!!!οχι εγω.....τελοσπαντων ολοι δουλεια να εχουμε και να ζουμε αξιοπρεπως!!!!

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1855 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:15:40 μμ »
ο μισθος εσπα ειναι ιδιος με τον κρατικο......ακόμα.........
δεστε κι αυτο

ι παιδεια
Έρχεται την Παρασκευή νέα φάση αναπληρωτών

09 Οκτωβρίου 2013
Όλες οι πληροφορίες συηκλίνουν ότι την Παρασκευή θα έχουμε νέα φάση προσλήψεων αναπληρωτών γενικής Παιδείας. Ήδη το Υπουργείο ζήτησε επικαιροποίηση όλων των κενών από τις διευθύνσεις εκπαίδευσης.

Οι Δευτεροβάθμιες αναμένεται αύριο να στείλουν τα κενά οπότε οι προσλήψεις θα πραγματοποιηθούν την Παρασκεyh
υποθετω οτι αφορα δευυτεροβαθμια
την παρασκευη αναμενονται προσληψεις για δασκαλους????η για τις ειδικοτητες????με μπερδεψες

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1856 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:22:32 μμ »
διαβασε προσεκτικα

αυτο τωρα απο τοπικ νηπιαγωγων


<Μίλησα ξανά με τη Γενική Δντρια ΠΕ κ ΔΕ του υπουργείου Παιδείας για το θέμα των Νηπιαγωγών και του ΟΑΕΔ.Όπως με ενημέρωσε τόσο το αρμόδιο τμήμα όσο και η Γενική Δνση δεν εμπλέκονται με τέτοιου είδους προσλήψεις.Οι μόνες προσλήψεις που κάνει το υπουργείο Παιδείας είναι μέσω των πινάκων αναπληρωτών.
Με ενημέρωσε επίσης ότι έχουν ζητηθεί ως αύριο τα κενά από τις Δνσεις έτσι ώστε την επόμενη βδομάδα να γίνουν κάποιες προσλήψεις αναπληρωτών από τον κρατικό προυπολογισμό.Υπενθυμίζω ότι οι πιστώσεις που έχουν απομείνει είναι περίπου 100.
Για τις μετατάξεις μου είπε πως θα βγει εγκύκλιος για β φάση,αλλά δεν γνωρίζει ακριβώς το πότε.

Μόλις το έγραψε ο Μπράτης>






Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1857 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 03:43:27 μμ »
Λυπάμαι ειλικρινά... Λυπάμαι για αυτό το σχόλιο... Αντί να είμαστε ενωμένοι... Πόσο κρίμα να πετυχαίνουν το στόχο τους και να μας στρέφουν τον έναν κλάδο εναντίον του άλλου...  :'(
δεν εχουν κανενα προβλημα μαζι σας....
απλα οταν μεσα στη γενικοτερη σφαγη διαβαζω μηνυματα "για τελεια νεα" χανω την ψυχραιμια μου.

με τη ΔΟΕ τα εχω ..... που εχει τον κλαδο των νηπιαγωγων γραμμενο οσο δεν παει αλλο!

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1858 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 04:05:22 μμ »
δεν εχουν κανενα προβλημα μαζι σας....
απλα οταν μεσα στη γενικοτερη σφαγη διαβαζω μηνυματα "για τελεια νεα" χανω την ψυχραιμια μου.

με τη ΔΟΕ τα εχω ..... που εχει τον κλαδο των νηπιαγωγων γραμμενο οσο δεν παει αλλο!
τη ΔΟΕ την ενδιαφερει βασικα η διαθεσιμοτητα δηλ η απολυση χιλιαδων μονιμων, που του χρονου θα ειναι και αυτοι βοηθοι τηε θεσης που κατειχαν....... και μη χειροτερα δηλ
ας μη ξεσπαμε ομως ο ενας στον αλλο, τι να κανουμε ο καθενας μας εχει τα δικια τοου


Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1860 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 04:13:46 μμ »
τη ΔΟΕ την ενδιαφερει βασικα η διαθεσιμοτητα δηλ η απολυση χιλιαδων μονιμων, που του χρονου θα ειναι και αυτοι βοηθοι τηε θεσης που κατειχαν....... και μη χειροτερα δηλ
ας μη ξεσπαμε ομως ο ενας στον αλλο, τι να κανουμε ο καθενας μας εχει τα δικια τοου
Υπάρχει ίσως μία περίπτωση να μην ισχύσει αυτό...  (ο νοών νοείτο), υπό προϋποθέσεις βέβαια..
  

Αποσυνδεδεμένος nantiapa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Homo Educandus
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1861 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 04:28:24 μμ »
Παιδιά σορυ κιόλας αν ακουστώ κάπως αλλά όταν είχε βγει η α' φάση που είχε πάρει ελάχιστους δασκάλους οι νηπιαγωγοί είχαν ανοίξει ήδη τόπικ για Β' φάση ΠΕ60 ενώ εμείς ήμασταν μουδιασμένοι... Όλο το καλοκαίριμε τις καταργησεις ειδικοτήτων και τις μετακινήσεις από β βαθμια σε α βαθμια δεν είδα να κινητοποιείται κανένας σύλλογος νηπιαγωγών γιατί προφανώς δεν τους αφορούσε και πολύ... Θεωρώ παράλογη όλη αυτή την υστερία ότι βρίσκονται στην χειρότερη θέση του κλάδου και όλα αυτά τα βαρύγδουπα όταν υπάρχουν ειδικότητες (όπως αγγλικών, πληροφορικής, γυμναστικης) που στις προλήψεις έχουν 0 στο πηλίκο. Έλα να χαλαρώσουμε λίγο... Ήδη από φέτος εμείς της μηδενικής είμαστε ξεγραμμένοι, του χρόνου θα πάρει μπάλα και τα παιδιά του β πίνακα, αλλά ας βγούμε λίγο από τη φούσκα μας να δούμε τι γίνεται γύρω μας.. Ως δασκάλα μου έχει κάνει μεγάλο καλό ο κύκλος μου να είναι άτομα άσχετα με την εκπαίδευση γιατί αυτό που ζούμε εμείς τώρα το ζουν εδώ και 4-5 χρόνια.. Δεν χρειάζεται να κακιώνουμε με άλλους κλάδους ούτε επειδή διορίζονται περισσσοτεροι ούτε επιεδή δε μας στηρίζουν.. Έχουμε αρκετή δύναμη ούτως ώστε να μην εξαρτώμαστε από κανέναν.. Η χώρα θα παραλύσει είτε κλείσουν μαζικά μόνο όλα τα νηπιαγωγία είτε αντιστοιχα όλα τα δημοτικά κοκ.. Πρώτα όμως κάθε κλάδος πρέπει να λύσει τα εκ των εσω προβλήματα..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 04:30:20 μμ από nantiapa »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160682
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.