*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2021-2022  (Αναγνώστηκε 131893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #658 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 07:51:59 μμ »
Για την αποδοχή της σύμβασης, δε βάζεις στοιχεία. Συνδέεσαι με κωδικούς Taxis και αποδέχεσαι κ' μέσα σε 1-4 ώρες, σου έρχεται email επιβεβαίωσης.

Για την ημερομηνία αποδοχής, η μισθοδοσία αρχίζει από τότε κ' όχι από όταν πήγες στο σχολείο άρα, καλό είναι να μην καθυστερήσετε.

Σε άλλο θέμα, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις τοποθετήσεις κ' τις ώρες. Στο σχολείο που με τοποθέτησαν εμφάνιζε 16 ώρες στο ΟΠΣΥΔ αλλά, όταν πήγα, μου είπαν πως έχουν μόνο 6. Μίλησα με τη Διεύθυνση κ' μου είπαν: "Μην ανησυχείς. Τα κενά έχουν μπει στο περίπου κ', τις επόμενες ημέρες θα επικαιροποιηθούν. Μπορεί ακόμα κ' να είσαι εξ ολοκλήρου σε άλλο σχολείο από αυτό που ανέλαβες".

(... άφωνος ...)

Συνέβη το ίδιο ή κάτι παρόμοιο κ' σε σας;
Και σε μένα συνέβη. Το σχολείο που με τοποθέτησαν εμφάνιζε 23 ώρες  στον ΟΠΣΥΔ και τελικά είχε μόνο 2 ώρες. Έκανα ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:02 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #659 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 08:06:10 μμ »
Κάθε χρόνο και χειρότερα.
Εμένα το σχολείο που με τοποθέτησαν δεν έχει τελικά ώρες γιατί δεν έχουν τα τμήματα που υπολόγιζαν. Εκτός από εμένα τοποθέτησαν και άλλο συνάδελφο με τις μισές ωρες εκει, την ιδια ειδικότητα με εμένα. Δηλαδή δήλωναν ότι θέλουν εναμιση αναπληρωτη και δεν θελουν κανεναν. Κανείς δεν ήξερε τίποτα. Επίσης, κανείς δεν ήξερε τίποτα με την διαδικασία, κανεις δεν ηθελε να κρατησει τα δικαιολογητικα μας και να τα μεταβιβασει στη Διεύθυνση. Γενικά πληρη άγνοια και πληρη ασχετοσυνη. Τόση ασχετοσύνη πρώτη φορά μου συμβαίνει. Και μιλάμε για Αττική. Με τα χίλια ζόρια αφού επέμενα ως προς την διαδικασία τους έβαλα να πάρουν τηλ την Διεύθυνση και κάναμε τουλάχιστον την αναληψη υπηρεσίας και την ψηφιακη συμβαση (ενημέρωση ωστόσο δεν μου έχει έρθει ακόμη). Αύριο παρόλο που ηξεραν το πρόβλημα με τις ωρες κτλ με "έχωσαν" ωστόσο να κάνουμε διαφορα γραφειοκρατικα του σχολείου που δεν έκαναν οι μονιμοι όταν επρεπε. Και μιλάμε για σχολεία Αττικής με πολλους καθηγητες κτλ. Παιδιά ειλικρινα ειμαι πολλά χρόνια αναπληρωτρια και έχω ζήσει διάφορες επικές καταστάσεις αλλά τα σημερινα (που να σας πω και τα υπόλοιπα που διαπίστωσα στο σχολείο)  πρώτη φορά τα συναντώ.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #660 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 08:17:02 μμ »
Κάθε χρόνο και χειρότερα.
Εμένα το σχολείο που με τοποθέτησαν δεν έχει τελικά ώρες γιατί δεν έχουν τα τμήματα που υπολόγιζαν. Εκτός από εμένα τοποθέτησαν και άλλο συνάδελφο με τις μισές ωρες εκει, την ιδια ειδικότητα με εμένα. Δηλαδή δήλωναν ότι θέλουν εναμιση αναπληρωτη και δεν θελουν κανεναν. Κανείς δεν ήξερε τίποτα. Επίσης, κανείς δεν ήξερε τίποτα με την διαδικασία, κανεις δεν ηθελε να κρατησει τα δικαιολογητικα μας και να τα μεταβιβασει στη Διεύθυνση. Γενικά πληρη άγνοια και πληρη ασχετοσυνη. Τόση ασχετοσύνη πρώτη φορά μου συμβαίνει. Και μιλάμε για Αττική. Με τα χίλια ζόρια αφού επέμενα ως προς την διαδικασία τους έβαλα να πάρουν τηλ την Διεύθυνση και κάναμε τουλάχιστον την αναληψη υπηρεσίας και την ψηφιακη συμβαση (ενημέρωση ωστόσο δεν μου έχει έρθει ακόμη). Αύριο παρόλο που ηξεραν το πρόβλημα με τις ωρες κτλ με "έχωσαν" ωστόσο να κάνουμε διαφορα γραφειοκρατικα του σχολείου που δεν έκαναν οι μονιμοι όταν επρεπε. Και μιλάμε για σχολεία Αττικής με πολλους καθηγητες κτλ. Παιδιά ειλικρινα ειμαι πολλά χρόνια αναπληρωτρια και έχω ζήσει διάφορες επικές καταστάσεις αλλά τα σημερινα (που να σας πω και τα υπόλοιπα που διαπίστωσα στο σχολείο)  πρώτη φορά τα συναντώ.

Α, μάλιστα! Υπάρχουν κ' χειρότερα. Μπορεί να είναι κ' θέμα τόπου; (κ' γω Αττική).

... που να σας πω και τα υπόλοιπα που διαπίστωσα στο σχολείο ...

Σε παρακαλώ... πες τα.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #661 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 08:26:31 μμ »
Debaser πρωτη φορα που επιασα Αττικη τα τελευταια χρόνια και έλεγα ευτυχως θα γλυτωσω τη μετακομιση (γιατί έχω και θέματα υγείας) και πρώτη μέρα και αγανάκτησα! Και δεν είμαι από τους ανθρώπους που παραπονιούνται εύκολα.
Λίγα από τα υπόλοιπα: οι μόνιμοι αγενείς σε σημείο που δεν περιγράφεται (τους ελεγες καλημερα συστηνοσουν και δεν απαντούσαν ουτε καλημέρα), ο καθένας έρχονταν ότι ωρα ηθελε και εφευγε οτι ωρα ηθελε, κανένα μέτρο προστασίας για κορονοϊο (σχεδόν κανεις δε φορούσε μάσκα), φάνηκε ότι πολλοι δεν ήξεραν βασικά πράγματα σχολείου, φάνηκε ότι δεν ξέρουν (τουλάχιστον για την ειδικότητα μου) ουτε τα βασικα (πασπαρτου έχουν μαθει να κανουν δύο μαθηματα ολα τα χρόνια και δεν ξερουν καν τι αλλες αναθεσεις έχουν). Ας μην συνεχίσω στα υπολοιπα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:02 »

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #662 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 08:39:34 μμ »
Debaser πρωτη φορα που επιασα Αττικη τα τελευταια χρόνια και έλεγα ευτυχως θα γλυτωσω τη μετακομιση (γιατί έχω και θέματα υγείας) και πρώτη μέρα και αγανάκτησα! Και δεν είμαι από τους ανθρώπους που παραπονιούνται εύκολα.
Λίγα από τα υπόλοιπα: οι μόνιμοι αγενείς σε σημείο που δεν περιγράφεται (τους ελεγες καλημερα συστηνοσουν και δεν απαντούσαν ουτε καλημέρα), ο καθένας έρχονταν ότι ωρα ηθελε και εφευγε οτι ωρα ηθελε, κανένα μέτρο προστασίας για κορονοϊο (σχεδόν κανεις δε φορούσε μάσκα), φάνηκε ότι πολλοι δεν ήξεραν βασικά πράγματα σχολείου, φάνηκε ότι δεν ξέρουν (τουλάχιστον για την ειδικότητα μου) ουτε τα βασικα (πασπαρτου έχουν μαθει να κανουν δύο μαθηματα ολα τα χρόνια και δεν ξερουν καν τι αλλες αναθεσεις έχουν). Ας μην συνεχίσω στα υπολοιπα...

Μη χειρότερα! Μάλλον έπεσες σε... ωραία περίπτωση. Ευτυχώς, εγώ τους βρήκα κόσμιους κ' με μάσκες. Τί να σου πω. Σου εύχομαι τα καλύτερα για αυτή τη χρονιά κ' είθε η πρώτη εντύπωση να μην είναι ενδεικτική της συνέχειας.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #663 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 09:23:01 μμ »
Μη χειρότερα! Μάλλον έπεσες σε... ωραία περίπτωση. Ευτυχώς, εγώ τους βρήκα κόσμιους κ' με μάσκες. Τί να σου πω. Σου εύχομαι τα καλύτερα για αυτή τη χρονιά κ' είθε η πρώτη εντύπωση να μην είναι ενδεικτική της συνέχειας.

Ελπίζω να δώσει καλύτερο κενό και πιο βολικο για εμένα, γιατί ειναι και μακρινο, διότι ενώ υπάρχουν και άλλα κενά τα "εκρυψαν".

Αποσυνδεδεμένος Ege

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #664 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 08:47:04 πμ »
Για την αποδοχή της σύμβασης, δε βάζεις στοιχεία. Συνδέεσαι με κωδικούς Taxis και αποδέχεσαι κ' μέσα σε 1-4 ώρες, σου έρχεται email επιβεβαίωσης.

Εγώ έκανα χθες κατά τις 13:30 την αποδοχή αλλά ακόμα δεν έχει γίνει επιβεβαίωση της σύμβασης...

Οι υπόλοιποι, που κάνατε χθες πριν τις 14:00 τη διαδικασία στο anaplirotes.gov.gr, έχετε λάβει ειδοποίηση ότι έχει επικυρωθεί η σύμβαση;

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #665 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 10:33:49 πμ »
Δεν έχει έρθει μνμ. Ωστόσο συνάδελφοι μπήκαν στο εργανη και βρήκαν την σύμβαση
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #666 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 11:08:06 πμ »
Εγώ έκανα χθες κατά τις 13:30 την αποδοχή αλλά ακόμα δεν έχει γίνει επιβεβαίωση της σύμβασης...

Οι υπόλοιποι, που κάνατε χθες πριν τις 14:00 τη διαδικασία στο anaplirotes.gov.gr, έχετε λάβει ειδοποίηση ότι έχει επικυρωθεί η σύμβαση;

Εγω εκανα στις 4 παρα αποδοχη....εργανη μπηκε...αλλα μηνυμα δεν εχει ερθει.

Συνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #667 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 11:27:49 πμ »
"Με τη σύναψη της ψηφιακής σύμβασης, οι αναπληρωτές θα ενημερωθούν με μήνυμα sms εντός 48 ωρών, για τη λήψη έγκυρου ψηφιακού αντιγράφου της σύμβασής τους το οποίο θα είναι διαθέσιμο στην εφαρμογή anaplirotes.gov.gr και θα περιέχει ενσωματωμένη την προηγμένη ψηφιακή σφραγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων."

Αποσυνδεδεμένος nikolakisb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 09:50:16 μμ »
Καλησπέρα σας. Έχουμε κάποια ενημέρωση αν τα υπόλοιπα κενά στην παράλληλη δευτερόβαθμιας συμπεριληφθούν στη β φάση;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2021, 09:51:58 μμ από nikolakisb »

Αποσυνδεδεμένος nikolakisb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 09:51:23 μμ »
Καλησπέρα σας. Έχουμε κάποια ενημέρωση αν τα υπόλοιπα κενά στην παράλληλη δευτερόβαθμιας συμπεριληφθούν στη β φάση;

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 10:47:23 μμ »
Καλησπέρα σας. Έχουμε κάποια ενημέρωση αν τα υπόλοιπα κενά στην παράλληλη δευτερόβαθμιας συμπεριληφθούν στη β φάση;

Kαμία! Δεν γνωρίζουμε τα κενά, ούτε το ποσοστό κάλυψης. Ακούγεται ότι δεν υπάρχουν πιστώσεις. Και στα σχολεία της Αττικής γίνονται δράματα, φαντάζομαι και αλλού...

Αποσυνδεδεμένος nikolakisb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 10:54:35 μμ »
Στην α φάση δεν πήραν καθόλου σε τμήμα ένταξης. Ας ελπίσουμε στην επόμενη φάση να καλυφθεί ένα ποσοστό. Όποιος μάθει κάτι να μας ενημερώσει. Πάντως αυτό με την παράλληλη στην Α Αθήνας δεν έχει προηγούμενο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.