*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1248589 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2856
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οκ, ο καθενας πιστευει οτι νομιζει...Ουτε εσυ μπορεις να αποδειξεις οτι εγω,ο χ, ο ψ, δεν γνωριζα ουτε εγω μπορω να αποδειξω οτι καποιοι ειχαν αλλου ειδους ενημερωση.
Δεν θα αλλαξει κανεις τη γνωμη του αλλου ουτε και προσφερει κατι στην ολη συζήτηση ολη αυτη η διαμάχη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2856
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι εμείς εμπεδώσαμε την οπτική σου!
Τώρα που βλέπεις ότι διορίζονται οι δικαιωθέντες, θέλεις να διοριστείς κι εσύ, τη στιγμή, που πριν από 4+ χρόνια αδιαφορούσες αφήνοντας άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα ή δεν φρόντισες να ενημερωθείς για ένα θέμα, τόσο σημαντικό, αυτό του διορισμού. Ακόμη και καθυστερημένα όμως να είχες πληροφορηθεί για τις προσφυγές που είχαν γίνει, θα είχες προσφύγει κι εσύ, έστω εκπρόθεσμα, όπως έχουν κάνει κι άλλα παιδιά, άρα συνάγεται ότι ανήκεις στην πρώτη κατηγορία όσων αδιαφόρησαν και τώρα "λούζονται" τις συνέπειες της αδιαφορίας τους!
Η δικαιοσύνη έχει αποφανθεί, γι'αυτό και διορίζονται όλοι όσοι έχουν αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις και μόνο αυτοί!
Αυτό είναι το δίκαιο και το σωστό!
Όλα τα άλλα είναι περιττά, άσκοπα, κακόβουλα και κακοπροαίρετα!
Ειχα προσφυγει οταν το εμαθα το  καλοκαιρι του 2016, κ το εμαθα χωρις να με εχει ενημερωσει κανεις.Τυχαια κ απι μονη μου. Κ ειμαι εν αναμονη των εξελιξεων οπως τοσοι αλλοι.Αλλα οπως καταλαβαινεις, η ανθρωποφαγια.που τοσο συχνα αναφέρεται εδω μεσα ως επιχειρημα απο τους δικαιωθεντες ασκειται ταυτοχρονως απο συτους σε βαρος αλλων

Αποσυνδεδεμένος kvas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωριζατε και παραγνωριζατε...αλλα απλα προτιμησατε τον καναπε... 8)



Οκ, ο καθενας πιστευει οτι νομιζει...Ουτε εσυ μπορεις να αποδειξεις οτι εγω,ο χ, ο ψ, δεν γνωριζα ουτε εγω μπορω να αποδειξω οτι καποιοι ειχαν αλλου ειδους ενημερωση.
Δεν θα αλλαξει κανεις τη γνωμη του αλλου ουτε και προσφερει κατι στην ολη συζήτηση ολη αυτη η διαμάχη.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οκ, ο καθενας πιστευει οτι νομιζει...Ουτε εσυ μπορεις να αποδειξεις οτι εγω,ο χ, ο ψ, δεν γνωριζα ουτε εγω μπορω να αποδειξω οτι καποιοι ειχαν αλλου ειδους ενημερωση.
Δεν θα αλλαξει κανεις τη γνωμη του αλλου ουτε και προσφερει κατι στην ολη συζήτηση ολη αυτη η διαμάχη.

Καλώς. Σε κάθε περίπτωση, ήσουν υποχρεωμένη να γνωρίζεις-έχεις ενημερωθεί εντός ευλόγου χρονικού διαστήματος (που ίσως επιμηκυνθεί) και φυσικά δεν μπορούσε κάποιος να έχει ενημέρωση γιατί εκκρεμούσαν αποφάσεις δικαστηρίων. Εκτός και εάν υποστηρίζεις ότι οι δίκες ήταν στημένες. Οπότε το πράγμα ξεφεύγει. Όταν κάνεις ένα δικαστικό αγώνα παίρνεις το ρίσκο να θυσιάσεις πολλά πράγματα και ίσως κάποια στιγμή να δικαιωθείς. Εσείς προτιμήσατε να μην πάρετε αυτό το ρίσκο και να μην κάνετε τον αγώνα. Σεβαστό. ΥΓ. Δεν μιλάω για την περίπτωσή σου φυσικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2856
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε,.οχι στημενες δικες παει πολυ ...
Τοτε που το εμαθα το καλοκαιρι του 2016 , κ το εμαθα μονη μου ξαναλεω, οποτε μη με ταυτιζεις με ομαδες , εκανα αμεσως την ολη διαδικασια. Κ εσυ ενημερωσες κοσμο, το πιστευω , αλλα πιστεψε με αλλοι δεν το εκαναν ουτε για συγγενικα τους προσωπα!

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλώς. Σε κάθε περίπτωση, ήσουν υποχρεωμένη να γνωρίζεις-έχεις ενημερωθεί εντός ευλόγου χρονικού διαστήματος (που ίσως επιμηκυνθεί) και φυσικά δεν μπορούσε κάποιος να έχει ενημέρωση γιατί εκκρεμούσαν αποφάσεις δικαστηρίων. Εκτός και εάν υποστηρίζεις ότι οι δίκες ήταν στημένες. Οπότε το πράγμα ξεφεύγει. Όταν κάνεις ένα δικαστικό αγώνα παίρνεις το ρίσκο να θυσιάσεις πολλά πράγματα και ίσως κάποια στιγμή να δικαιωθείς. Εσείς προτιμήσατε να μην πάρετε αυτό το ρίσκο και να μην κάνετε τον αγώνα. Σεβαστό. ΥΓ. Δεν μιλάω για την περίπτωσή σου φυσικά
Nαι η αληθεια ειναι οτι καποιοι απο εμας προσφυγαμε χωρις να γνωριζουμε την εκβαση της δικης! Ποιο ομως το εμποδιο να μην επιμηκυνθει και μια αλλη ερωτηση. Γιατι λενε οτι το ευλογο μετρα απο την πρωτη ακυρωτικη δηλαδη το 2016? ισχυει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ε,.οχι στημενες δικες παει πολυ ...
Τοτε που το εμαθα το καλοκαιρι του 2016 , κ το εμαθα μονη μου ξαναλεω, οποτε μη με ταυτιζεις με ομαδες , εκανα αμεσως την ολη διαδικασια. Κ εσυ ενημερωσες κοσμο, το πιστευω , αλλα πιστεψε με αλλοι δεν το εκαναν ουτε για συγγενικα τους προσωπα!

Συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και με δικό μου συγγενικό πρόσωπο. Δεν γνωρίζαμε τι τροπή θα πάρουν τα πράγματα και ποιοι τελικά θα δικαιωθούν. Τώρα χτυπάει το κεφάλι του. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κατηγορήσουμε όσους έδωσαν τον αγώνα τους νόμιμα μέσα από τη δικαιοσύνη. Ή να υποστηρίξουμε ότι είχαμε κάποια πληροφόρηση. Η πλειοψηφία των ατόμων που ξεκινήσαμε τον αγώνα είχαμε υψηλόβαθμες επιτυχίες και προστέθηκαν κάποιοι συνάδελφοι που είχαν επιτυχίες σε πολλούς διαγωνισμούς (σε κάποιους προγενέστερους με υψηλούς βαθμούς). Εξάλλου το πρόβλημα κάποιων δεν είναι ότι τους διεκδίκησαν και τους πήραν τη θέση άλλοι συνάδελφοι. Το πρόβλημά τους είναι ότι δεν διεκδίκησαν τις θέσεις που τους αναλογούσαν εγκαίρως και χάθηκαν (ελπίζω όχι όλες)...

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2856
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακριβως! Οπως δεν πρεπει να κατηγορουμε
τους αλλους οτι ειχαν ενημερωση δεν πρεπει να κατηγορουμε και καποιους αλλους οτι γνωριζαν κ αδιαφορησαν αφηνοντας αλλους να βγαλουν το φιδι απι την τρυπα.Κ στις δυο περιπτώσεις οδηγουμαστε σ ενα φαυλο κυκλο που.και δεν βγαζει πουθενα κ.κουραζει κ αποπροσανατολιζει


Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ακριβως! Οπως δεν πρεπει να κατηγορουμε
τους αλλους οτι ειχαν ενημερωση δεν πρεπει να κατηγορουμε και καποιους αλλους οτι γνωριζαν κ αδιαφορησαν αφηνοντας αλλους να βγαλουν το φιδι απι την τρυπα.Κ στις δυο περιπτώσεις οδηγουμαστε σ ενα φαυλο κυκλο που.και δεν βγαζει πουθενα κ.κουραζει κ αποπροσανατολιζει

Η πλειοψηφία των ενδιαφερομένων είχε ενημέρωση. Αρκετοί από αυτούς απλά δεν προχώρησαν πιστεύοντας ότι δεν θα κερδίσουν κάτι. Αυτή είναι η άποψή μου. Ξεκινάς έναν δικαστικό αγώνα χωρίς να γνωρίζεις την έκβασή του. Ο καθένας για διαφορετικούς λόγους αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Είτε γιατί δίστασε, είτε γιατί δεν ενημερώθηκε, είτε γιατί ξεκίνησε τη διαδικασία και μετά εγκατέλειψε, είτε γιατί προτίμησε να χρησιμοποιήσει αλλιώς τα λιγοστά χρήματα που απαιτούνταν στην αρχή (τα οποία μπορούσε με διευκολύνσεις να πληρώσει μεταγενέστερα-πολλές περιπτώσεις) κτλ κτλ.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2856
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπως ειπα κ πριν ο καθε ενας εχει την αποψη του...

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Δεν θα πρέπει να απολογουμαστε. Ενημερώσαμε αρκετούς και προσεφυγαν ελάχιστοι. Δεν ειμασταν υποχρεωμένοι να το πούμε σε κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οπως ειπα κ πριν ο καθε ενας εχει την αποψη του...

Ακριβώς. Όπως και την εμπειρία/διαδρομή που έχει διαγράψει από την πορεία της υπόθεσης. Καλή τύχη.

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν θα πρέπει να απολογουμαστε. Ενημερώσαμε αρκετούς και προσεφυγαν ελάχιστοι. Δεν ειμασταν υποχρεωμένοι να το πούμε σε κανέναν.

Συνάδελφε συμβαίνει στη ζωή να κατηγορείς πάντα κάποιον άλλο που δεν σε ειδοποίησε να λάβεις μέρος σε έναν απρόβλεπτο (δικαστικό) αγώνα. Άλλες φορές αναφέρεις ότι ενημερώθηκες τυχαία στη μέση της διαδρομής και άλλες ότι θορυβήθηκες από τη φασαρία που έγινε κατά τον τερματισμό και το πήρες χαμπάρι. Και αντί να τον τρέξεις ξανά τίμια προσπαθείς να σκοτώσεις αυτούς που τερμάτισαν. Σε κάθε περίπτωση μεγάλοι άνθρωποι είμαστε και αναλαμβάνουμε τις συνέπειες των πράξεών-παραβλέψεών μας. Εξάλλου όλα αυτά έχουν προβλεφθεί από τη δικαιοσύνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2019, 02:29:06 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160590
  • Σύνολο θεμάτων: 19221
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 632
Σύνολο: 649

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.