*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 56779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #420 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 02:53:16 μμ »
Αν και ξέρω ότι τα έχω ξαναπεί, εγώ δεν θεωρώ ότι είναι λογικά πράγματα στην ειδικότητά μου άνθρωποι με μεγάλο βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακό και 2 ξένες γλώσσες να είναι αμφίβολο το αν θα μπουν σε μία 7μηνη επιμόρφωση. Και για να καταντήσουν να παίρνουν κάααποια στιγμή όταν διοριστούν 700 ευρώ μισθό. Αυτά δείχνουν πόσο στρεβλά είναι τα πράγματα στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:48 »

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #421 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 02:56:05 μμ »
Εγώ δεν σου κρύβω οτι δεν τα έκανα φέτος αφού είπα δεν πρόκειται να μπώ γιατί να χάσω και το 50ευρώ?Βεβαια αν σκέφτονταν όλοι όπως εγώ δεν θα τα έκανε κανένας και θα έμπαιναν λίγοι,ίσως και με λίγα μόρια.Ίσως όμως από την άλλη αν παραπονιόμασταν όλοι αναγκαζόντουσαν να τα μειώσουν ή να μην ζητήσουν καθόλου.Γιατί να δίνουμε παράβολο?Δεν το καταλαβαίνω αυτό.Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς απλά είναι απαράδεκτο!!!!!

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #422 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 02:57:01 μμ »
Ουσιαστικά πάντως σήμερα η ΑΣΠΑΙΤΕ δεν έβγαλε τα αποτελέσματα με την έννοια των εισακτέων ανά πολή, τις βαθμολογίες μόνο έβγαλαν. 4 μήνες μόνο για να μετρήσουν τα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #423 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 02:59:07 μμ »
παιδια, θα τρελαθω! Ειχα κανει ατηση ως ΠΕ19 και δεν με βρισκω ουτε στους επιτυχοντες ουτε στους αποκλειομενους..πως γινεται??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:48 »

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #424 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:00:15 μμ »
Ουσιαστικά πάντως σήμερα η ΑΣΠΑΙΤΕ δεν έβγαλε τα αποτελέσματα με την έννοια των εισακτέων ανά πολή, τις βαθμολογίες μόνο έβγαλαν. 4 μήνες μόνο για να μετρήσουν τα μόρια.
χαχαχα μήπως περιμέναν να ψηφιστεί το πολυνομοσχέδιο και μετά??? :)

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #425 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:02:06 μμ »
Αν και ξέρω ότι τα έχω ξαναπεί, εγώ δεν θεωρώ ότι είναι λογικά πράγματα στην ειδικότητά μου άνθρωποι με μεγάλο βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακό και 2 ξένες γλώσσες να είναι αμφίβολο το αν θα μπουν σε μία 7μηνη επιμόρφωση. Και για να καταντήσουν να παίρνουν κάααποια στιγμή όταν διοριστούν 700 ευρώ μισθό. Αυτά δείχνουν πόσο στρεβλά είναι τα πράγματα στην Ελλάδα.

Και φοβάμαι ότι στο μέλλον θα δούμε ακόμα χειρότερες καταστάσεις... Όλα είναι σύμφωνα με τον κανόνα προσφοράς-ζήτησης. Λίγες θέσεις εργασίας, πολλοί απόφοιτοι σε συγκεκριμένες ειδικότητες.

Εγώ δεν σου κρύβω οτι δεν τα έκανα φέτος αφού είπα δεν πρόκειται να μπώ γιατί να χάσω και το 50ευρώ?Βεβαια αν σκέφτονταν όλοι όπως εγώ δεν θα τα έκανε κανένας και θα έμπαιναν λίγοι,ίσως και με λίγα μόρια.Ίσως όμως από την άλλη αν παραπονιόμασταν όλοι αναγκαζόντουσαν να τα μειώσουν ή να μην ζητήσουν καθόλου.Γιατί να δίνουμε παράβολο?Δεν το καταλαβαίνω αυτό.Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς απλά είναι απαράδεκτο!!!!!

Δεν είσαι μόνο εσύ... Ξέρω τουλάχιστον 5 άτομα και με αρκετά μόρια (>30) που δεν έκαναν αίτηση για το 50ευρω. Απαράδεκτο! Όπως απαράδεκτο είναι να σου ζητάνε μετά 400 ευρώ, όταν δεν σου δίνουν καν βιβλία, αλλά μόνο στα δανείζουν.

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #426 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:02:36 μμ »
παιδια, θα τρελαθω! Ειχα κανει ατηση ως ΠΕ19 και δεν με βρισκω ουτε στους επιτυχοντες ουτε στους αποκλειομενους..πως γινεται??
Μήπως χάθηκε ο φάκελος στην μεταφορά?Το έστειλες συστημένο?

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #427 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:04:35 μμ »
ναι συστημενο το εστειλα φυσικα αλλα δεν με βρισκω πουθενα!Βασικα δεν βρεισκω στα αποτελεσματα Πληροφορικης ΑΕΙ αλλά μονο ΠΕ20..μηπως δεν βλεπω καλα??

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #428 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:07:01 μμ »
ναι συστημενο το εστειλα φυσικα αλλα δεν με βρισκω πουθενα!Βασικα δεν βρεισκω στα αποτελεσματα Πληροφορικης ΑΕΙ αλλά μονο ΠΕ20..μηπως δεν βλεπω καλα??

Υπάρχουν και ΠΕ19... Κάπου προς την αρχή...

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #429 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:07:28 μμ »
Παράθεση
Και φοβάμαι ότι στο μέλλον θα δούμε ακόμα χειρότερες καταστάσεις... Όλα είναι σύμφωνα με τον κανόνα προσφοράς-ζήτησης. Λίγες θέσεις εργασίας, πολλοί απόφοιτοι σε συγκεκριμένες ειδικότητες.
Μα η ειρωνία είναι ότι όλοι αυτοί με τα διδακτορικά που πιάνουν τις θέσεις στην ειδικότητά μου, δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση, για ένα επιπλέον ακαδημαικό προσόν κάνουν το ΕΠΠΑΙΚ. Και άνθρωποι που βγάζουν το ψωμάκι τους από τα σχολεία δεν μπορούν να μπουν.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #430 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:10:17 μμ »
Παράθεση
Και φοβάμαι ότι στο μέλλον θα δούμε ακόμα χειρότερες καταστάσεις... Όλα είναι σύμφωνα με τον κανόνα προσφοράς-ζήτησης. Λίγες θέσεις εργασίας, πολλοί απόφοιτοι σε συγκεκριμένες ειδικότητες.
Μα η ειρωνία είναι ότι όλοι αυτοί με τα διδακτορικά που πιάνουν τις θέσεις στην ειδικότητά μου, δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση, για ένα επιπλέον ακαδημαικό προσόν κάνουν το ΕΠΠΑΙΚ. Και άνθρωποι που βγάζουν το ψωμάκι τους από τα σχολεία δεν μπορούν να μπουν.

Η αλήθεια είναι αυτή..Εγώ τη χρονιά που ήμουνα το 1/4 όσων ήταν εκεί μέσα είχαν ήδη μόνιμες δουλειές..Και δε νομίζω να τις άφηναν για να πάνε ωρομίσθιοι..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #431 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:14:50 μμ »
Παράθεση
Και φοβάμαι ότι στο μέλλον θα δούμε ακόμα χειρότερες καταστάσεις... Όλα είναι σύμφωνα με τον κανόνα προσφοράς-ζήτησης. Λίγες θέσεις εργασίας, πολλοί απόφοιτοι σε συγκεκριμένες ειδικότητες.
Μα η ειρωνία είναι ότι όλοι αυτοί με τα διδακτορικά που πιάνουν τις θέσεις στην ειδικότητά μου, δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση, για ένα επιπλέον ακαδημαικό προσόν κάνουν το ΕΠΠΑΙΚ. Και άνθρωποι που βγάζουν το ψωμάκι τους από τα σχολεία δεν μπορούν να μπουν.

Η αλήθεια είναι αυτή..Εγώ τη χρονιά που ήμουνα το 1/4 όσων ήταν εκεί μέσα είχαν ήδη μόνιμες δουλειές..Και δε νομίζω να τις άφηναν για να πάνε ωρομίσθιοι..
Μακάρι να είναι η αλήθεια, αλλά όσοι διδακτορικοί ξέρω κάνουν όνειρα για διορισμό στην εκπαίδευση. Ειδικά με την τωρινή κατάσταση στα ελληνικά πανεπιστήμια... Και έχουν την άνεση να δουλεύουν και ωρομίσθιοι μαζί με τις ερευνητικές τους δραστηριότητες.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #432 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:15:19 μμ »
Παράθεση
Και φοβάμαι ότι στο μέλλον θα δούμε ακόμα χειρότερες καταστάσεις... Όλα είναι σύμφωνα με τον κανόνα προσφοράς-ζήτησης. Λίγες θέσεις εργασίας, πολλοί απόφοιτοι σε συγκεκριμένες ειδικότητες.
Μα η ειρωνία είναι ότι όλοι αυτοί με τα διδακτορικά που πιάνουν τις θέσεις στην ειδικότητά μου, δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση, για ένα επιπλέον ακαδημαικό προσόν κάνουν το ΕΠΠΑΙΚ. Και άνθρωποι που βγάζουν το ψωμάκι τους από τα σχολεία δεν μπορούν να μπουν.

Η αλήθεια είναι αυτή..Εγώ τη χρονιά που ήμουνα το 1/4 όσων ήταν εκεί μέσα είχαν ήδη μόνιμες δουλειές..Και δε νομίζω να τις άφηναν για να πάνε ωρομίσθιοι..
Γι'αυτό το λόγο η ΑΣΠΑΙΤΕ μέχρι πριν δύο χρόνια έπαιρνε και υποψήφιους από τον πίνακα ανπληρωτών που δεν είχαν το ΕΠΠΑΙΚ με βάση τη σειρά τους στον πίνακα. τα δύο τελευταία χρόνια πήρε αντίστοιχα 24μηνήτες κια 30μηνήτες, οι οποίοι βέβαια τελείωσαν. Μακάρι από του χρόνου να ξαναπάρει αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #433 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:20:34 μμ »
Επανέρχομαι στο θέμα που με απασχολεί.Είναι 334 αυτοί που υπάρχουν στους πίνακες και 598 οι αποκλειόμενοι (ελάχιστοι δεν δώσαν παράβολο )μας κάνουν 932*50 ευρώ=46600ευρώ!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :o :o :o :o :o Κι έβαλα μόνο το ΕΠΠΑΙΚ δεν έβαλα το ΠΕΣΥΠ!!! Που πάνε τα λεφτά???????Επίσης δεν έβαλα και τις ενστάσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2011, 03:24:34 μμ από alexlion »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160460
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 544
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.