*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας  (Αναγνώστηκε 42475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 07:17:12 μμ »
καλημέρα σας  ! karxarias29  καλώς ήρθες !
από Ευρυτανία υπάρχει 1 κενό σε γυμνάσιο για 7 ώρες .. σήμερα θ αρχίσουν να καλούν .. αν ξέρετε για κάποιο άλλο νομό ,, ενημερώστε!!

έμαθα πως Ευρυτανία, Φθιώτιδα(όπου δεν το λένε, εκ των έσω μάθαμε για κενά φιλολόγων), Βοιωτία υπάρχουν κενά. πόσο έπεσε ο πίνακας ωρομισθίων, δηλ. ποιός είναι ο τεελυταίος μη τρίτεκνος που πήραν ανπληρωτή και είναι Στερεά;;

24,936  ο τελευταίος αναπληρωτής και  είναι στον πίνακα Στερεάς ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:03 »

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:33:22 μμ »
παιδιά δεν καταλαβαίνω, συγχωρήστε με...ή διαφωτίστε με....
αυτός που έχει 24 μόρια θα φύγει αναπληρωτής σε κάποια κοντινή επόμενη φάση σωστα?
εντωμεταξύ τον πέρνουν τηλ. και του ζητάνε να πάει ωρομίσθιος στο χ μέρος. Αποφασίζει να πάει. Σε 10 μέρες βγαίνει πχ η γ' φάση αναπληρωτών που περιμένομε να βγει. ΟΚ?
Τον καλούν για αναπλήρωση σε κάποιο μέρος. Τι γίνεται τότε; αφήνει το σχολείο που πήγε ωρομίσθιος και πάει αναπληρωτής (δε θα χάσει και την αναπλήρωσή του γιατι αυτοί ήταν αργοκίνητοι).
Άρα μένει το κενό του ωρομισθίου για να καλυφθεί από αλλον ωρομίσθιο....και πάει λέγοντας μέχρι να τελειώσουν οι φάσεις των αναπληρωτών.
Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......
Καλά το σκέφτομαι, ή έχω αρχίσει να τρελαίνομαι;
Κι αν τα σκέφτομαι σωστά, τι είδους λογική είναι αυτή;

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:46:58 μμ »
H λογική του παραλόγου που βασιλεύει στην Μπανανία!!!

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:51:36 μμ »
παιδιά δεν καταλαβαίνω, συγχωρήστε με...ή διαφωτίστε με....
αυτός που έχει 24 μόρια θα φύγει αναπληρωτής σε κάποια κοντινή επόμενη φάση σωστα?
εντωμεταξύ τον πέρνουν τηλ. και του ζητάνε να πάει ωρομίσθιος στο χ μέρος. Αποφασίζει να πάει. Σε 10 μέρες βγαίνει πχ η γ' φάση αναπληρωτών που περιμένομε να βγει. ΟΚ?
Τον καλούν για αναπλήρωση σε κάποιο μέρος. Τι γίνεται τότε; αφήνει το σχολείο που πήγε ωρομίσθιος και πάει αναπληρωτής (δε θα χάσει και την αναπλήρωσή του γιατι αυτοί ήταν αργοκίνητοι).
Άρα μένει το κενό του ωρομισθίου για να καλυφθεί από αλλον ωρομίσθιο....και πάει λέγοντας μέχρι να τελειώσουν οι φάσεις των αναπληρωτών.
Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......
Καλά το σκέφτομαι, ή έχω αρχίσει να τρελαίνομαι;
Κι αν τα σκέφτομαι σωστά, τι είδους λογική είναι αυτή;

ΠΕΊΤΕ μου αν κάποιος γνωρίζει έτσι είναι ή εγώ τα έχω καταλάβει λάθος;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:03 »

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:05:05 μμ »
παιδιά δεν καταλαβαίνω, συγχωρήστε με...ή διαφωτίστε με....
αυτός που έχει 24 μόρια θα φύγει αναπληρωτής σε κάποια κοντινή επόμενη φάση σωστα?
εντωμεταξύ τον πέρνουν τηλ. και του ζητάνε να πάει ωρομίσθιος στο χ μέρος. Αποφασίζει να πάει. Σε 10 μέρες βγαίνει πχ η γ' φάση αναπληρωτών που περιμένομε να βγει. ΟΚ?
Τον καλούν για αναπλήρωση σε κάποιο μέρος. Τι γίνεται τότε; αφήνει το σχολείο που πήγε ωρομίσθιος και πάει αναπληρωτής (δε θα χάσει και την αναπλήρωσή του γιατι αυτοί ήταν αργοκίνητοι).
Άρα μένει το κενό του ωρομισθίου για να καλυφθεί από αλλον ωρομίσθιο....και πάει λέγοντας μέχρι να τελειώσουν οι φάσεις των αναπληρωτών.
Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......
Καλά το σκέφτομαι, ή έχω αρχίσει να τρελαίνομαι;
Κι αν τα σκέφτομαι σωστά, τι είδους λογική είναι αυτή;
[/quo

''αυτός που έχει 24 μόρια...οι φάσεις των αναπληρωτών'' όπως τα λες,,  αυτό γίνεται.
από ''το αντίστροφο '' και κάτω τι εννοείς??

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:44:20 πμ »
 :) τί από το αντίστροφο και κάτω τι εννοώ....αφού το εξηγώ αυτό που ονομάζω αντίστροφο.

Γράφω: "Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......(δηλαδή φεύγει και περιμένει για άλλο κενό)" ισχύει;  Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέω ας μου απαντήσει. Σας παρακαλώ....

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 07:45:23 πμ »
:) τί από το αντίστροφο και κάτω τι εννοώ....αφού το εξηγώ αυτό που ονομάζω αντίστροφο.

Γράφω: "Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......(δηλαδή φεύγει και περιμένει για άλλο κενό)" ισχύει;  Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέω ας μου απαντήσει. Σας παρακαλώ....

Τυπικά όχι, άτυπα και ηθικά ναι, μιας και η υπηρεσία νοιώθει, κάπως, εκτεθειμένη έναντί του.
Δε στο υπογράφει κανείς, πιθανό να συμβεί!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 11:47:29 πμ »
aristos2 σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μια τρέλα είναι όλο αυτό. Αυτή η ανασφάλεια του ωρομίσθιου( είμαι και εγώ ένας από αυτούς που για ελάχιστο του μορίου δεν ήμουν στους διοριστέους και μην έχοντας άλλα μόρια μόνο η ωρομισθία θα με βρει προς το τέλος-αν με βρει).


Αποσυνδεδεμένος konpap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:34:10 μμ »
:) τί από το αντίστροφο και κάτω τι εννοώ....αφού το εξηγώ αυτό που ονομάζω αντίστροφο.

Γράφω: "Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......(δηλαδή φεύγει και περιμένει για άλλο κενό)" ισχύει;  Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέω ας μου απαντήσει. Σας παρακαλώ....
Λογικά η θέση του ωρομίσθιου έχει 11 ώρες. Άρα δεν μπορούν να στείλουν αναπληρωτή. Αν αποφασίσουν να την καλύψουν με αναπληρωτή (που θα κάνει και άλλες ώρες σε διπλανό σχολείο - ή αν προκείψουν και άλλες ώρες) τότε δεν θα τη βγάλουν για ωρομισθία αλλά για αναπλήρωση. Είναι διαφορετικά τα κενά και η στρατηγική. Αποκλείεται εκ των υστέρων να δόσουν θέση ωρομισθίων σε αναπληρωτή

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:44:26 μμ »
:) τί από το αντίστροφο και κάτω τι εννοώ....αφού το εξηγώ αυτό που ονομάζω αντίστροφο.

Γράφω: "Και το αντίστροφο. Πάει κάποιος ωρομίσθιος. Βγαίνει η νέα φάση αναπληρωτών. Πάει ο αναπληρωτής στη θέση του. Ο ωρομίσθιος περιμένει για αλλού.......(δηλαδή φεύγει και περιμένει για άλλο κενό)" ισχύει;  Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέω ας μου απαντήσει. Σας παρακαλώ....
Λογικά η θέση του ωρομίσθιου έχει 11 ώρες. Άρα δεν μπορούν να στείλουν αναπληρωτή. Αν αποφασίσουν να την καλύψουν με αναπληρωτή (που θα κάνει και άλλες ώρες σε διπλανό σχολείο - ή αν προκείψουν και άλλες ώρες) τότε δεν θα τη βγάλουν για ωρομισθία αλλά για αναπλήρωση. Είναι διαφορετικά τα κενά και η στρατηγική. Αποκλείεται εκ των υστέρων να δόσουν θέση ωρομισθίων σε αναπληρωτή

Έχει γίνει ..., πολλάκις!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος filol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:55:48 μμ »
συναδελφοι βοηθειααααααααα
εχω 16+ μορια τι πιθανοτητες εχω να με καλεσουν ωρομισθια? πρωτη φορα τοσο κοντα και τα νευρα μοθ εχουν γινει κουρελι. οποος γνωριζει ας δωσει μια απαντηση παρακαλω

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:36:18 μμ »
Σε καλό δρόμο είσαι, μην απογοητεύεσαι, ιδίως αν έχεις δηλώσει όλους τους νομούς. Καλούν ακόμη και Νοέμβρη και πιό μετά μπορώ να σου πω

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:37:33 μμ »
Σε καλό δρόμο είσαι, μην απογοητεύεσαι, ιδίως αν έχεις δηλώσει όλους τους νομούς. Καλούν ακόμη και Νοέμβρη και πιό μετά μπορώ να σου πω
Πέρυσι ήμουν α/α στον πίνακα της Στερεάς 90 περίπου, με κάλεσαν από τέλη Σεπτέμβρη

Αποσυνδεδεμένος filol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 08:20:34 μμ »
ευχαριστωωωωωωωω  :) :) :)
τα νευρα μου κορδελες ... καθισα και αφαιρεσα απο τον πινακα διοριστεους και αναπληρωτεσ ολων των φασεων και ειμαι θεση 63 αλλα και παλι δεν ηρεμησα. Αντε να δουμε τι θα γινει!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160361
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.