*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #756 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:05:21 μμ »
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί είστε οι περισσότεροι τόσο,μα τόσο υποκριτές.
Πρέπει λέτε να βρεθεί ένα modus vivendi από τούδε και στο εξής που θα ενώσει όλους.
Ξέρετε πολύ καλά ότι αυτό δε γίνεται.Συνεχίζετε όμως γιατί ξέρετε ότι δεν είναι δυνατό να πετύχετε αν δεν έχετε υποστήριξη από όσο το δυνατόν περισσότερους αδαείς.Αν πραγματικά το πιστεύετε,δεχτείτε το νέο νόμο.Θίγονται πολλοί,αλλά το ίδιο είχε γίνει σε όλες τις προηγουμενες μεταρρυθμίσεις.
κοιτάξτε τι έγινε σε όλες τις προηγούμενες προσπάθειες εφαρμογής ενός νόμου.
Πάντα κάποιοι θίγονταν κι όσοι είχαν τα μέσα πίεζαν και επέπλεαν.Αυτό θέλετε τώρα κι εσείς;
Φυσικέ13,αδιαφορώ αν οι θέσεις θα είναι 100,50 ή 1.Ρωτήστε αυτόν τον 1 αν χάσει το διορισμό του από κάποιον που ,ως μη ωφειλε και υποσκάπτοντας τη θέση των υπολοίπων, διοριστεί με χαριστικές ρυθμίσεις εκ νέου.
το αιτημα ειναι ενα, και ειναι προεκλογικη της δεσμευση(υπαρχει και βιντεακι)
τελος στην ομηρια των εκπαιδευτικων, να υπαρχει ενα οριο, (2 ετη ελεγε)
24 μηνες + ασεπ = διορισμος, αυτο υποσχοταν, αυτο να κανει
το νουμερο μπορει να μπει υπο διαπραγματευση, λογικα προς τα πανω,γιατι μαζευονται πολλοι και δεν θελουν πολλους διορισμους, ας παει εως 30+ ασεπ, αλλα η φιλοσοφια της προτασης αυτης να ναι αδιαπραγματευτη
μόνο αυτό είναι διαπραγματεύσιμο και πάλι συζητήσιμη η ορθότητα του μέτρου.Δηλαδή,όποιος έγραψε τη βάση το 09 ενώ είχε ήδη 20 μήνες προϋπηρεσίας δεδικαίωται;
αφου αδιαφορεις για το πληθος των θεσεων, δεν υπαρχει λογος συζητησης, εχεις αλλη φιλοσοφια, μια σιγουρια να την πω οτι θα μπεις, να σου ευχηθω πραγματικα να την παρεις τη θεση της προκυρηξης, αλλα αν λεω αν στραβωσει, και τρεχεις για 5-6 μηνες ακω, και ξαναδινεις ασεπ, μην κλαιγεσαι στο forum με αλλο ονομα, να ξαναβγεις αν εχεις τα κοτσια με το ιδιο ονοματακι
αυτο που λεω, δηλαδη να τελειωνει καπου η ομηρια μετα απο τον ασεπ δε σε αγγιζει;
εισαι πραγματικα αδιοριστος εκπαιδευτικος; και αν ναι περιπου ποσων ετων;( η απαντηση δεν ειναι υποχρεωτικη)
σου ξαναευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια,καλη και βραχυχρονια αρχικη τοποθετηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #757 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:12:26 μμ »
...xa εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε...
κι εγω τα ιδια ελεγα το 2002 αλλα τωρα...προσγειωθηκα ανωμαλα.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #758 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:13:07 μμ »
δυστυχώς υπάρχει ένα είδος αυτισμού εδώ μέσα,δε διαβάζετε ό,τι προηγείται.Φυσικε,συμφωνώ μόνο με το 24μηνο,με τίποτε άλλο και το έχω τονίσει στη συζήτηση παλαιότερα.
Ματαιώσεις έχω υποστεί κι εγώ γι΄’αυτό δε θα επιτρέψω όσο μπορώ να επαναληφθεί το σκηνικό άλλων ετών με παρόμοιες διεκδικήσεις.
Είμαι στα  43,δεν ελπίζω πλέον τίποτα,απλά προσπαθώ.
όσο για το όνομά μου,έχω το θάρρος της γνώμης μου όπως βλέπεις παρά το αντίθετο ρεύμα

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #759 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:16:52 μμ »
το αιτημα ειναι ενα, και ειναι προεκλογικη της δεσμευση(υπαρχει και βιντεακι)
τελος στην ομηρια των εκπαιδευτικων, να υπαρχει ενα οριο, (2 ετη ελεγε)
24 μηνες + ασεπ = διορισμος, αυτο υποσχοταν, αυτο να κανει
Πότε το υποσχέθηκε αυτό; Είναι σημαντικό αν υπάρχει. Που είναι αυτό το βίδεο; :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #760 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:18:40 μμ »
παραθεσε το φυσικε...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #761 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:38:07 μμ »
το αιτημα ειναι ενα, και ειναι προεκλογικη της δεσμευση(υπαρχει και βιντεακι)
τελος στην ομηρια των εκπαιδευτικων, να υπαρχει ενα οριο, (2 ετη ελεγε)
24 μηνες + ασεπ = διορισμος, αυτο υποσχοταν, αυτο να κανει
Πότε το υποσχέθηκε αυτό; Είναι σημαντικό αν υπάρχει. Που είναι αυτό το βίδεο; :o

ναι, πολυ σημαντικο!
Να σας ανεβασω "βιδεο"με τον παπανδρεου να λεει το "λεφτα υπαρχουν"?!!!
Προεκλογικες δεσμευσεις, αλλά ουδεις εχασε "τάζοντας"!!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #762 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:38:32 μμ »
δυστυχώς υπάρχει ένα είδος αυτισμού εδώ μέσα,δε διαβάζετε ό,τι προηγείται.Φυσικε,συμφωνώ μόνο με το 24μηνο,με τίποτε άλλο και το έχω τονίσει στη συζήτηση παλαιότερα.
Ματαιώσεις έχω υποστεί κι εγώ γι΄’αυτό δε θα επιτρέψω όσο μπορώ να επαναληφθεί το σκηνικό άλλων ετών με παρόμοιες διεκδικήσεις.
Είμαι στα  43,δεν ελπίζω πλέον τίποτα,απλά προσπαθώ.
όσο για το όνομά μου,έχω το θάρρος της γνώμης μου όπως βλέπεις παρά το αντίθετο ρεύμα

ωραια λοιπον συνομηλικε ;), μην εισαι λοιπον τοσο ακραιος, αυτο το καμια λυπηση θυμιζει δημιο, δεν ζηταει κανεις να τον λυπηθουνε, επισης κατα καιρους μοιαζεις τυφλος υποστηρικτης της αννας
π.χ. ετσι που ηταν η πδς καλα εκανε και την καταργησε...εγραφες
τεραστιο λαθος, μπορουσε πολυ απλα να προσλαμβανει απο πινακες, ασε που υπαρχουν και μαθητες που βοηθουνται , εκτος αν κοιτας μονο το διορισμο σου καιαυτο σου διαφευγει
π.χ. καλα εκανε και εκοψε αναπληρωτες η διορισμους ελεγες, ετσι θα κανε και ενας επιχειρηματιας....αλλο τεραστιο λαθος, δεν ειναι επιχειρηση, ουτε καν δικο της μαγαζι, δες το βιντεακι που υπαρχει για την παιδεια μερικες σελιδες πριν, ....να δεις λοιπον τα καλως καμωμενα
γενικα μην εισαι της αποψης ποναει κεφαλι, κοψει κεφαλι,...υπαρχει και μεση οδος
ειδες οτι αν και αυτιστικος, διαβαζω πολυ; :D

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #763 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:44:23 μμ »
...
ειδες οτι αν και αυτιστικος, διαβαζω πολυ; :D

Μπορεί να έχεις το σύνδρομο Άσπεργκερ, οπότε θα έχεις υψηλές νοητικές ικανότητες  :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #764 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:46:01 μμ »
physikos13 σου κάνει κόπο να μας παραθέσεις το βίντεο και της δηλώσεις της υπουργού σχετικά με το 24μηνο και ασεπ; Ή μου φαίνεται πως αποφεύγεις...

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #765 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:50:28 μμ »
physikos13 σου κάνει κόπο να μας παραθέσεις το βίντεο και της δηλώσεις της υπουργού σχετικά με το 24μηνο και ασεπ; Ή μου φαίνεται πως αποφεύγεις...
δεν κανω συλλογη με βιντεο απο τις δηλωσεις πολιτικων, καπου στο youtube θα το βρεις
εγω κανω συλλογη απο κομικς :)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #766 στις: Αύγουστος 31, 2011, 01:54:09 μμ »
...
ειδες οτι αν και αυτιστικος, διαβαζω πολυ; :D

Μπορεί να έχεις το σύνδρομο Άσπεργκερ, οπότε θα έχεις υψηλές νοητικές ικανότητες  :D
[/quote
να το δειξω τωρα στη γυναικα μου γιατρε μου, γιατι αλλα μου λεει ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #767 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:02:30 μμ »
physikos13 σου κάνει κόπο να μας παραθέσεις το βίντεο και της δηλώσεις της υπουργού σχετικά με το 24μηνο και ασεπ; Ή μου φαίνεται πως αποφεύγεις...
δεν κανω συλλογη με βιντεο απο τις δηλωσεις πολιτικων, καπου στο youtube θα το βρεις
εγω κανω συλλογη απο κομικς :)
Εγώ δεν υπονόησα ότι κάνεις συλλογή. Ρώτησα για το βίντεο το οποίο υποστηρίζεις ότι έχει δει και το οποίο πολύ ευγενικά όπως κάνουν τα περισσότερα μέλη παραθέτουν όταν τους ζητηθεί κάτι ανάλογο και δεν δεν πετούν αμήχανα σχόλια...
Αν δεν το έχεις δεί ποτέ το βιντεο θα μπορούσες να το πεις από την αρχή, αλλά και τώρα δεν είναι αργά. Έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #768 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:08:45 μμ »
Παιδιά εγώ μιλάω σχεδόν κάθε μέρα για το θέμα των επιλαχόντων με το υπουργείο κ όλοι μου λένε ότι παίζει πολύ σοβαρά παράταση της μεταβατικής για όλους. Εμάς που έχουμε πολύ υψηλή βαθμολογία αλλά δεν είμαστε ούτε ψηλά στον διορισμών ούτε στο 24μηνου δε μας υπολογίζετε πουθενα στις λύσεις σας κ ας τρέχουμε 3 χρόνια ήδη σε όρη κ βουνά. 

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #769 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:09:07 μμ »
δυστυχώς υπάρχει ένα είδος αυτισμού εδώ μέσα,δε διαβάζετε ό,τι προηγείται.Φυσικε,συμφωνώ μόνο με το 24μηνο,με τίποτε άλλο και το έχω τονίσει στη συζήτηση παλαιότερα.
Ματαιώσεις έχω υποστεί κι εγώ γι΄’αυτό δε θα επιτρέψω όσο μπορώ να επαναληφθεί το σκηνικό άλλων ετών με παρόμοιες διεκδικήσεις.
Είμαι στα  43,δεν ελπίζω πλέον τίποτα,απλά προσπαθώ.
όσο για το όνομά μου,έχω το θάρρος της γνώμης μου όπως βλέπεις παρά το αντίθετο ρεύμα

ωραια λοιπον συνομηλικε ;), μην εισαι λοιπον τοσο ακραιος, αυτο το καμια λυπηση θυμιζει δημιο, δεν ζηταει κανεις να τον λυπηθουνε, επισης κατα καιρους μοιαζεις τυφλος υποστηρικτης της αννας
π.χ. ετσι που ηταν η πδς καλα εκανε και την καταργησε...εγραφες
τεραστιο λαθος, μπορουσε πολυ απλα να προσλαμβανει απο πινακες, ασε που υπαρχουν και μαθητες που βοηθουνται , εκτος αν κοιτας μονο το διορισμο σου καιαυτο σου διαφευγει
π.χ. καλα εκανε και εκοψε αναπληρωτες η διορισμους ελεγες, ετσι θα κανε και ενας επιχειρηματιας....αλλο τεραστιο λαθος, δεν ειναι επιχειρηση, ουτε καν δικο της μαγαζι, δες το βιντεακι που υπαρχει για την παιδεια μερικες σελιδες πριν, ....να δεις λοιπον τα καλως καμωμενα
γενικα μην εισαι της αποψης ποναει κεφαλι, κοψει κεφαλι,...υπαρχει και μεση οδος
ειδες οτι αν και αυτιστικος, διαβαζω πολυ; :D
χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα συσσωρευμένα μου μηνύματα.Τα γραφόμενά μου εξακολουθούν να με εκφραζουν φίλτατε,αν και τα παραθέτεις αποκομμένα από το φυσικό τους περιβάλλον και τα παρουσιάζεις ....κάπως.

Υποστηρικτής δεν είμαι ούτε της Διαμαντοπούλου,ούτε του Σπηλιωτόπουλου,ούτε του Στυλιανίδη όπως τόσοι και τόσοι εδώ μέσα αναφωνούν με ηδονή,κατά καιρούς,επειδή τους κάλεσε εγκαίρως ξεχνώντας ότι υπερφόρτωσε τις λίστες των αναπληρωτών και ότι από το 2007 και έπειτα η αναμονή στην αναπλήρωση έπιασε κόκκινο.
]εκτος αν κοιτας μονο το διορισμο σου έγραψες για μένα;;;;;;;;;
Δηλαδή εσείς όλοι που υποσκάπτετε ανερυθρίαστα τους υπόλοιπους που ΔΕΝ επιθυμούν την παράταση της μεταβατικής κοιτάτε να σώσετε τον πλανήτη από την υπερθέρμανση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.