*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212891 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #910 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:04:40 μμ »

Υποθετικη ερωτηση:

Αν ακομη υπηρχε το προηγουμενο συστημα( 60-40) και δεν ειχε αλλαξει κανενας  νομος, οπως και το οτι στις βασικες ειδικοτητες ειχε τελειωσει φετος με τους διοριστεους, απο που θα διοριζε εκπαιδευτικους βασικων ειδικοτητων το 2012?
Απαντησετε, αφου θεωρηθει  (υποθετικα παντα) οτι ΑΣΕΠ τ0 2012 δεν γινεται λογω χ λογου.

Ό,τι έκαναν και το 2004. Το οποίο προσωπικά πολύ θα με συνέφερε, αλλά επειδή υπάρχουν και πολλοί άλλοι σαν κι εμένα, και στον τελευταίο και σε προηγούμενους διαγωνισμούς, και επειδή δεν πιστεύω σε παραμύθια, θεωρώ ότι το δικαιότερο θα είναι να προχωρήσει σε νέο ΑΣΕΠ, όπου όλοι μας θα ενταχθούμε σε πίνακες, είτε με παλιές είτε με νέα επιτυχία. Κατά τη άποψη μου μόνο αυτό αποκλείει φατριασμούς.
Και φυσικά με ικανό αριθμό θέσεων, αυτό δεν είναι αίτημα μόνο όσων διεκδικούν παράταση του παλιού συστήματος

Η λύση πάντως να διορίσει το '12 όσους έμεινανα σε πίνακες από το '10 σε όσες ειδικότητες το 60-40 τελείωσε -και με το καλό αφού διοριστούν αυτοί να κάνει νέο ΑΣΕΠ- μου φαίνεται άδικη και εξοργιστική.
Προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι λέει το κείμενο γιατί δεν λέει τίποτα απο αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:09:38 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #911 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:08:19 μμ »
Το κείμενο το διάβασα, δε συμφωνώ με την παράταση της τωρινής κατάστασης και τις προτάσεις τις θεωρώ ανεδαφικές.

Και επίσης θεωρώ ότι αν το υπουργείο παρατείνει τη "μεταβατική" θα το κάνει με τον τρόπο που περιέγραψα.

Εγώ προτείνω ΑΣΕΠ χωρίς παράθυρα. Και αν όχι 100%, ένα ικανότερο από το 60% ποσοστό και προϋπόθεση ΑΣΕΠ για όσους διοριστούν από ενιαίο. Και σ' αυτό το σημείο φαντάζομαι τα σπάω με πολλούς...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #912 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:08:55 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #913 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:09:42 μμ »
Αν υπηρχε το ιδιο συστημα αλλα το 2012 δεν υπηρχαν διοριστεοι, θα εβρισκε τροπο το υπουργειο  και θα διοριζε τον κοσμο που θα χρειαζοταν. Ειτε βαφτιζοντας τους επιτυχοντες διοριστεους, ειτε οτιδηποτε αλλο.

Το  να συνεχισθει η μεταβατικη με 60-40 σημαινει οτι, οσοι ηταν να διοριστουν με το προηγουμενο συστημα θα διορισθουν και με τη μεταβατικη.

Να θυμισω ομως οτι αν ειχαν γινει οι κανονικοι διορισμοι , πολλοι απο αυτους που δεν επιθυμουν παραταση της θα ειχαν ηδη διορισθει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #914 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:12:07 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #915 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:13:00 μμ »
Το κείμενο το διάβασα, δε συμφωνώ με την παράταση της τωρινής κατάστασης και τις προτάσεις τις θεωρώ ανεδαφικές.

Και επίσης θεωρώ ότι αν το υπουργείο παρατείνει τη "μεταβατική" θα το κάνει με τον τρόπο που περιέγραψα.

Εγώ προτείνω ΑΣΕΠ χωρίς παράθυρα. Και αν όχι 100%, ένα ικανότερο από το 60% ποσοστό και προϋπόθεση ΑΣΕΠ για όσους διοριστούν από ενιαίο. Και σ' αυτό το σημείο φαντάζομαι τα σπάω με πολλούς...

φυσικα και διαφωνω γιατι  οχι μονο μιλας εκ του ασφαλους, αλλα επειδη ετσι περιμενεις να αποκλεισθει περισσοτερος κοσμος ωστε ν α προηγηθεις.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #916 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:14:47 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:17:36 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #917 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:18:09 μμ »
Το κείμενο το διάβασα, δε συμφωνώ με την παράταση της τωρινής κατάστασης και τις προτάσεις τις θεωρώ ανεδαφικές.

Και επίσης θεωρώ ότι αν το υπουργείο παρατείνει τη "μεταβατική" θα το κάνει με τον τρόπο που περιέγραψα.

Εγώ προτείνω ΑΣΕΠ χωρίς παράθυρα. Και αν όχι 100%, ένα ικανότερο από το 60% ποσοστό και προϋπόθεση ΑΣΕΠ για όσους διοριστούν από ενιαίο. Και σ' αυτό το σημείο φαντάζομαι τα σπάω με πολλούς...

φυσικα και διαφωνω γιατι  οχι μονο μιλας εκ του ασφαλους, αλλα επειδη ετσι περιμενεις να αποκλεισθει περισσοτερος κοσμος ωστε ν α προηγηθεις.

Κι εγώ διαφωνώ με τη διαφωνία σου. Αν το εκ του ασφαλούς σημαίνει μετά από λιώσιμο στο διάβασμα, πολύ χαίρομαι που έχω τέτοια ασφάλεια.
Και φυσικά δεν είναι ο αποκλεισμός των άλλων που επιθυμώ, επιθυμώ να κάνουν όλοι το ίδιο πράγμα για να διεκδικήσουν τις ίδιες θέσεις. Κοινώς να περάσουν όσα πέρασαν πολλοί άλλοι. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι απολύτως ικανοί να το κάνουν, και ότι αν το κάνουν εχουν καλά αποτελέσματα. Αν από την άλλη δεν το κάνουν, αποκλείουν οι ίδιοι τον εαυτό τους!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #918 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:19:43 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.

Ναι, αλλά δεν ήξερα ότι έχει ήδη ορίσει κάτω από είκοσι θέσεις ...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #919 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:25:20 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.

Ναι, αλλά δεν ήξερα ότι έχει ήδη ορίσει κάτω από είκοσι θέσεις ...
Πιστεύεις δηλ. ότι θα είναι τόσες οι θέσεις ωστε να περιλαμβάνουν εσένα.Αν κρίνω από τον αριθμό των θέσεων σε όλους τους προηγούμενους Ασεπ, από τους φετινούς διορισμούς και την οικονομική κατασταση της χώρας, σίγουρα θα είναι πάρα πολλοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:36:22 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #920 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:27:27 μμ »
δεν παιζεις κανα τζοκερ αντι για ασεπ?τελικα ειχε δικιο ο Αινσταιν για το απειρο και το αλλο ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #921 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:28:19 μμ »
Επίσης αυτό τελικά είναι το χειρότερο από όλα,ότι δεν θα ορίζει θέσεις,γιατί εγώ είπα υποθετικά το 20 αλλά μπορεί να είναι και 0.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #922 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:30:09 μμ »
ΑΣΕΠ 100%  και τελος! Δε θα κατσει τωρα η υποργος να ασχοληθει με την καθε περιπτωση ξεχωριστα. Αλλη δουλεια δεν ειχε παρα να δει πως θα ικανοποιησει τη βουληση και την επιθυμια του καθενος απο μας ! ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #923 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:30:37 μμ »
AndreaEirini συγνώμη αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι φλυαρείς ασκόπως χωρίς να έχεις διαβάσει το κείμενο , χωρίς να έχεις καταλάβει το πεύμα του και το κυριότερο δεν έχεις καταλάβει το νόημα .Το ότι μιλάς εκ του ασφαλούς δεν σε σου δίνει κανένα δικαίωμα να μέμφεσαι ,με τέτοιο πάθος   :-[ συναδέλφους που παλεύουν πραγματικά για το μέλλον τους και την οικογενειά τους .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160672
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.