*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022  (Αναγνώστηκε 57945 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #364 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:20:13 πμ »
Εννοειται οτι θα δουμε και την προσκληση αλλα περσι δεν πηρε τοσα ατομα οσα και τα κενα μεταταξεων οποτε απο καπου εκοψε. Πχ Αθηνα Πειραια η προσκληση διορισμου δεν ειχε και καμποσες περιοχες βορεια Ελλαδα.
Φετος ομως βλεπω οτι οχι μονο καλυπτονται τα κενα των μεταταξεων αλλα εχει και κατι ψιλα παραπανω.
Γνωμη μου λοιπον ειναι οτι των μεταταξεων τα κενα ειναι στανταρ και απο κει κ περα τα επιπλεον δεν ξερω που μπορει να ειναι.
Ξαναλεω , γνωμη μου.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:54 »

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #365 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:22:54 πμ »
Ακόμη δεν μπορώ να ο πιστέψω ότι διορίστηκα.......Ακόμη νομίζω ότι σε ένα μήνα θα πρέπει να περιμένω φάση αναπληρωτών....θα μου πάρει καιρό να το συνειδητοποιήσω! Συνάδελφοι, συγχαρητήρια για τον διορισμό σας κ στους υπόλοιπους εύχομαι ολόψυχα να έρθει σύντομα η σειρά σας! Ο κλάδος μας δεν τραβάει κ λίγα, άλλωστε!!!

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #366 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:24:49 πμ »
Επισήμως μέσα! Μετά από 12 χρόνια.... Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται, εγκάρδιες ευχές για τους υπόλοιπους και για νέους διορισμούς του χρόνου και γιατί όχι και με σύσταση νέων οργανικών στην ειδικότητα μας!! Να είστε όλοι καλά, δύναμη, επιμονή και υπομονή....
Είμαστε...παλιόοσειρές!!!! Κι εγώ από το 2009 παλεύω κ τα κατάφερα!....Καλή τοποθέτηση!

Αποσυνδεδεμένος Miss06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #367 στις: Ιούλιος 16, 2022, 02:50:27 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους! Εύχομαι την καλύτερη δυνατή τοποθέτηση! Λέτε να βγει η πρόσκληση 25 του μήνα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:54 »

Αποσυνδεδεμένος Oktana78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #368 στις: Ιούλιος 22, 2022, 09:20:10 πμ »
Θερμά συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: οι διορισμοί τι σημαίνουν πρακτικά για την σειρά όσων παραμένουμε αναπληρωτές; Υπάρχει δηλ "βελτίωση" της θέσης μας; Γνωρίζω οτι και οι φετινές τοποθετήσεις θα γίνουν απο τον οριστικό πίνακα βεβαίως, αλλά, για να το πω "μπακαλίστικα" υπολογίζω οτι χονδρικά πχ θα βρίσκομαι ~300 θέσεις πιο πάνω απο πέρσι ή είναι μια λάθος σκέψη αυτή; Επιπλέον, όσες/όσοι προσληφθήκαμε πέρσι ως αναπληρωτές είχαμε ήδη περισσότερες ελπίδες επειδή ακριβώς έγιναν οι διορισμοί τον Ιούλιο του 21;
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #369 στις: Ιούλιος 22, 2022, 09:52:19 πμ »
Θερμά συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: οι διορισμοί τι σημαίνουν πρακτικά για την σειρά όσων παραμένουμε αναπληρωτές; Υπάρχει δηλ "βελτίωση" της θέσης μας; Γνωρίζω οτι και οι φετινές τοποθετήσεις θα γίνουν απο τον οριστικό πίνακα βεβαίως, αλλά, για να το πω "μπακαλίστικα" υπολογίζω οτι χονδρικά πχ θα βρίσκομαι ~300 θέσεις πιο πάνω απο πέρσι ή είναι μια λάθος σκέψη αυτή; Επιπλέον, όσες/όσοι προσληφθήκαμε πέρσι ως αναπληρωτές είχαμε ήδη περισσότερες ελπίδες επειδή ακριβώς έγιναν οι διορισμοί τον Ιούλιο του 21;
Ευχαριστώ πολύ!
Έτσι υπολογίζω κι εγώ, "φεύγουν" περίπου 300+ από μπροστά μας, άρα έχουμε καλύτερη θέση.. από αγγλικών θα πάρει εννοείται αναπληρωτές, δεν ξέρω αν επηρεάζει τα κενά σε μια περιοχή, ας μας γράψουν κι οι αλλοι

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #370 στις: Ιούλιος 22, 2022, 09:59:23 πμ »
Ναι βελτιώνεται αισθητά η θέση σας άρα καλώς εχόντων των πραγμάτων διοριζεστε με καλή σειρά του χρόνου !

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #371 στις: Ιούλιος 22, 2022, 10:00:54 πμ »
Ασφαλώς και βελτιώνεται η θέση σας..όσο για τα λειτουργικά κενά πάντα υπάρχουν δεδομένου πως και οι διορισμοί γίνονται σε υπάρχοντα οργανικά κενά..

Αποσυνδεδεμένος Oktana78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #372 στις: Ιούλιος 22, 2022, 10:03:30 πμ »
Ναι βελτιώνεται αισθητά η θέση σας άρα καλώς εχόντων των πραγμάτων διοριζεστε με καλή σειρά του χρόνου !

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ρωτάω κυρίως για να καταλάβω αν υπάρχουν περισσότερες ελπίδες να είμαι λίγο πιο κοντά στην περιοχή μου ως αναπληρώτρια, λαμβάνοντας υπόψιν αυτήν την άτυπη, έστω, βελτίωση της θέσης μου.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #373 στις: Ιούλιος 22, 2022, 10:13:25 πμ »
Μπορεί να φεύγουν 300 από μπροστά σας και να ανεβαίνετε 300 θέσεις στον πίνακα, αλλά τα κενά είναι 300 λιγότερα γιατί καταλαμβάνονται από τους νεοδιόριστους. Φυσικά για να διοριστούν αυτοί οι 300 σημαίνει ότι αντίστοιχα κάποιοι ΠΕ06 έφυγαν με σύνταξη ή με μετάταξη. Αυτό δείχνει ξεκάθαρα ότι η θέση σας γίνεται καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #374 στις: Ιούλιος 22, 2022, 10:40:45 πμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση! Ρωτάω κυρίως για να καταλάβω αν υπάρχουν περισσότερες ελπίδες να είμαι λίγο πιο κοντά στην περιοχή μου ως αναπληρώτρια, λαμβάνοντας υπόψιν αυτήν την άτυπη, έστω, βελτίωση της θέσης μου.
Συνήθως οι περισσότεροι που βγαίνουν στη σύνταξη είναι από πόλεις της στεριάς, ενώ οι διορισμοί γίνονται κυρίως σε νησιά.
Αν δεν έχουν διεκδικήσει άλλοι συνάδελφοι από νησιά τις θέσεις που αφήνουν όσοι βγαίνουν στη σύνταξη από σχολεία της στεριάς,
τότε θα έχετε πιο κοντινά κενά για να καλύπτετε με αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος Oktana78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #375 στις: Ιούλιος 22, 2022, 10:44:23 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις!  :)

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #376 στις: Ιούλιος 22, 2022, 04:44:39 μμ »
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που θα δούνε το όνομά τους στο ΦΕΚ διορισμού!Με το καλό και οι τοποθετήσεις!Εγώ προσλήφθηκα πέρυσι, μετά από πολλά χρόνια κ πολλούς αγώνες..Δεν ξέρω αν θα ακολουθηθεί η ίδια τακτική, πάντως παρατηρήθηκε η τάση να καλυφθούν απομακρυσμένες περιοχές. Για παράδειγμα στο νομό Αττικής που με ενδιέφερε οι θέσεις ήταν μόλις 8..4 στον Πειραιά και 4 στη Δυτ.Αττική (όπου έχω πλέον οργανική) και καλύφθηκαν από συναδέλφους που ήταν αρκετά ψηλά στον πίνακα. Η δική μου συμβουλή..δύσκολο το οικονομικό ζήτημα στην αρχή (μέχρι να αναγνωριστεί το ΜΚ), πολλές και οι κρατήσεις. Ετοιμαστείτε για λίγη οικονομία αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται η μονιμότητα με το καθεστώς της ομηρίας στην οποία είχαμε υποκύψει αναγκαστικά τόσα χρόνια!

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 633
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #377 στις: Ιούλιος 22, 2022, 04:46:47 μμ »
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που θα δούνε το όνομά τους στο ΦΕΚ διορισμού!Με το καλό και οι τοποθετήσεις!Εγώ προσλήφθηκα πέρυσι, μετά από πολλά χρόνια κ πολλούς αγώνες..Δεν ξέρω αν θα ακολουθηθεί η ίδια τακτική, πάντως παρατηρήθηκε η τάση να καλυφθούν απομακρυσμένες περιοχές. Για παράδειγμα στο νομό Αττικής που με ενδιέφερε οι θέσεις ήταν μόλις 8..4 στον Πειραιά και 4 στη Δυτ.Αττική (όπου έχω πλέον οργανική) και καλύφθηκαν από συναδέλφους που ήταν αρκετά ψηλά στον πίνακα. Η δική μου συμβουλή..δύσκολο το οικονομικό ζήτημα στην αρχή (μέχρι να αναγνωριστεί το ΜΚ), πολλές και οι κρατήσεις. Ετοιμαστείτε για λίγη οικονομία αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται η μονιμότητα με το καθεστώς της ομηρίας στην οποία είχαμε υποκύψει αναγκαστικά τόσα χρόνια!
Συνάδελφε στις μετατάξεις πέρσι πόσα κενά σας έδιναν στην Αττική;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.