*

Αποστολέας Θέμα: Συμπεριφορά διευθυντή  (Αναγνώστηκε 14816 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:21:20 μμ »
αυτα τα επιχειρηματα σου βρε Landau...αμαν πια. ??? :P..δλδ τι θα παθαινε αν ζηταγε μια συγγνωμη εστω για τα ματια του κοσμου...

Εγώ αναφερόμουν σε κάτι διαφορετικό.. πως θα μπορεί στο μέλλον να προλαμβάνει τέτοιες καταστάσεις και να γλυτώνει από νεύρα και τσακωμούς. Δες το σαν κοινωνική προσφορά εκ μέρους μου (ξέρω ότι - δυστυχώς - για πολλούς άδεια οδήγησης δεν ισοδυναμεί και με γνώσεις του ΚΟΚ)  :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:22:19 μμ »
Και επειδή το θέμα προκλήθηκε από πιθανό ατύχημα λόγω της μπάλας.. ο κανόνας στην οδήγηση είναι ο εξής: αν πεταχτεί κάτι μπροστά στο δρόμο (π.χ. μικρό αντικείμενο όπως η μπάλα) φρενάρουμε ελαφρά και κρατάμε το τιμόνι γερά ΧΩΡΙΣ να στρίψουμε! Αν είμαστε με μεγάλη ταχύτητα και ειδικά σε εθνική οδό και πεταχτεί π.χ. σκύλος μπροστά, πάλι ΔΕΝ στρίβουμε (δυστυχώς για τον σκύλο, αλλά έτσι κάποιος γλυτώνει μεγαλύτερο ατύχημα ή ακόμα και τη ζωή του).
Τώρα, για μια μπάλα να γίνει τόσο θέμα.. ε πάει πολύ! ΟΚ καταλαβαίνω τον αιφνιδιασμό από την μπάλα, αλλά δεν χρειάζονται στραβοτιμονιές, ούτε απότομα φρεναρίσματα. Στοιχείωδης οδηγική λογική και κανόνας (αν τους γνωρίζει κιόλας κανείς....). Αν εφαρμόζονταν, δεν θα συνέβαινε τίποτα, ούτε θα χρειαζόταν "επίσκεψη" στον εν λόγω διευθυντή κλπ.
Να κλείσουμε (ή κλειδώσουμε; ) το θέμα μήπως;
Αν σου "πεταχτεί" θρασής και αδιάφορος δημόσιος υπάλληλος, τι λέει ο κανόνας ότι πρέπει να κάνεις;

Το πρώτο που λέει ο κανόνας είναι να του μάθω ορθογραφία  8)
'
Και μετά το "επιτυχημένο" χιουμοράκι σου, θα ήθελες να απαντήσεις στην ερώτηση;

Δεν ήταν χιουμοράκι, αλλά παρατήρηση στο ορθογραφικό σου λάθος.
Και δεν απαντάω σε δήθεν ερωτήσεις. Πάμε παρακάτω.
Αν το ζητούμενο σου είναι απλά να δημιουργείς εντυπώσεις για λάθη προφανώς εκ παραδρομής και όχι να προάγεις το διάλογο, δεν  έχουμε να πάμε παρακάτω…

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:25:56 μμ »
αυτα τα επιχειρηματα σου βρε Landau...αμαν πια. ??? :P..δλδ τι θα παθαινε αν ζηταγε μια συγγνωμη εστω για τα ματια του κοσμου...

Εγώ αναφερόμουν σε κάτι διαφορετικό.. πως θα μπορεί στο μέλλον να προλαμβάνει τέτοιες καταστάσεις και να γλυτώνει από νεύρα και τσακωμούς. Δες το σαν κοινωνική προσφορά εκ μέρους μου (ξέρω ότι - δυστυχώς - για πολλούς άδεια οδήγησης δεν ισοδυναμεί και με γνώσεις του ΚΟΚ)  :P
αυτο πηγαινε για το σχόλιο περι ορθογραφιας...κακια πεθερα.. :P
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:27:53 μμ »
αυτα τα επιχειρηματα σου βρε Landau...αμαν πια. ??? :P..δλδ τι θα παθαινε αν ζηταγε μια συγγνωμη εστω για τα ματια του κοσμου...

Εγώ αναφερόμουν σε κάτι διαφορετικό.. πως θα μπορεί στο μέλλον να προλαμβάνει τέτοιες καταστάσεις και να γλυτώνει από νεύρα και τσακωμούς. Δες το σαν κοινωνική προσφορά εκ μέρους μου (ξέρω ότι - δυστυχώς - για πολλούς άδεια οδήγησης δεν ισοδυναμεί και με γνώσεις του ΚΟΚ)  :P
αυτο πηγαινε για το σχόλιο περι ορθογραφιας...κακια πεθερα.. :P

Μα δεν ήταν θέμα επιχειρημάτων.. όταν ο άλλος και καλά ρωτάει κάτι χαζό (για να προκαλέσει προφανώς) και παρεξηγείται κι από πάνω που τον διόρθωσα, ε δεν φταίω εγώ.. Τα παράπονα στο ντι-εν-έι  ;D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:32:46 μμ »
Κι εγώ σου λέω Green πως μια πολίτης που είναι έγκυος και έχει την αξίωση να γίνει μάνα....να καταλαβαίνει τα στοιχειώδη για τα παιδιά...πως δηλαδή δεν μπορούμε να βάζουμε φράχτη σε κάθε μπαλιά τους!!

Σε καμία περίσταση στην ζωή μου δεν θα σκεφτόμουν να πάω να ζητήσω τα ρέστα για τον τρόπο που παίζουν τα παιδιά...εκτός εαν επρόκειτο για επιθετικότητα παιδιών...από κει και πέρα...παιδιά είναι και θα παίξουν και θα τρέξουν και θα κουτουλήσουν και θα κουτουλήσουν και τους άλλους γύρω τους ενίοτε απ'΄την ορμή τους!!

Ας κατανοούμε αυτά πρώτα όταν έχουμε την αξίωση να γίνουμε μάνες!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:36:21 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:33:18 μμ »
αυτα τα επιχειρηματα σου βρε Landau...αμαν πια. ??? :P..δλδ τι θα παθαινε αν ζηταγε μια συγγνωμη εστω για τα ματια του κοσμου...

Εγώ αναφερόμουν σε κάτι διαφορετικό.. πως θα μπορεί στο μέλλον να προλαμβάνει τέτοιες καταστάσεις και να γλυτώνει από νεύρα και τσακωμούς. Δες το σαν κοινωνική προσφορά εκ μέρους μου (ξέρω ότι - δυστυχώς - για πολλούς άδεια οδήγησης δεν ισοδυναμεί και με γνώσεις του ΚΟΚ)  :P
αυτο πηγαινε για το σχόλιο περι ορθογραφιας...κακια πεθερα.. :P

Μα δεν ήταν θέμα επιχειρημάτων.. όταν ο άλλος και καλά ρωτάει κάτι χαζό (για να προκαλέσει προφανώς) και παρεξηγείται κι από πάνω που τον διόρθωσα, ε δεν φταίω εγώ.. Τα παράπονα στο ντι-εν-έι  ;D
Η ερώτηση μου δεν ήταν καθόλου προβοκατόρικη, αλλά πολύ ουσιαστική, για το πώς εν τέλει αντιδρά ένας πολίτης σε μία τέτοια στάση δημοσίου λειτουργού κατά τη γνώμη σου (αυτό παρέλειψες να μας το πεις, μετά το μάθημα οδικής συμπροφοράς). Αν τώρα η έλλειψη επιχειρημάτων συγκαλύπτεται με υπονοούμενα για την νοημοσύνη μου, τότε απλά αυτά καταδεικνύουν το επίπεδο της δικής σου.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά διευθυντή
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:35:26 μμ »
Κι εγώ σου λέω Green πως μια πολίτης που είναι έγκυος και έχει την αξίωση να γίνει μάνα....να καταλαβαίνει τα στοιχειώδη για τα παιδιά...πως δηλαδή δεν μπορούμε να βάζουμε φράχτη σε κάθε μπαλιά τους!!
Εξακολουθείς να λες το ίδιο πράγμα. Δεν σχολιάζω το γεγονός με την μπάλα, αλλά την αντιμετώπιση ενός πολίτης από ένα δημόσιο λειτουργό, ο οποίος σε τελική πληρώνεται από τα λεφτά της κυρίας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160811
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.