*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 86133 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:43:03 μμ »
μααα τι λετε???αν σε καλεσουν αμω στην αρχη και μετα ερθει η σειρα σου για πληρες σε τοποθετουν σε πληρες.οποτε τι σας προβληματιζει????εδω ο κοσμος καιγεται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:52:00 »

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:09:15 μμ »
παιδια ειστε σιγουροι οτι αν σε καλεσουν αμω και μετα αδεισει θεση κανονικου αναπληρωτη σε βαζουν?νομιζω οτι θα προχωρανε στον επομενο...αυτο θεκει οπωσδηποτε διευκρινιση γιατι ειναι παγιδα και ασυμφορο οικονομικα,επισης εμπιστευεστε τις περιφερειες σας οτι τα κενα πληρους απασχολησης δεν θα τα ξεφουρνισουν αργοτερα που θα χουμε δηλωσει οι περισσοτεροι αμω??εγω ειμαι σε διλλημα

Αποσυνδεδεμένος antigoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:14:18 μμ »
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Διάβασε κανείς ολόκληρη την εγκύκλιο και το Β' μέρος για τους μόνιμους διορισμούς. Μου εξηγεί κάποιος αν προηγείται το 24μηνο στο μόνιμο διορισμό από ασεπίτες και 30μηνίτες; Ευχαριστώ.
Τι φταις εσύ που σε λένε Ισμήνη;

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:27:45 μμ »
μααα τι λετε???αν σε καλεσουν αμω στην αρχη και μετα ερθει η σειρα σου για πληρες σε τοποθετουν σε πληρες.οποτε τι σας προβληματιζει????εδω ο κοσμος καιγεται...

 Με την διαφορά ότι σε τοποθετούν σε πλήρες μόνο στην περιοχή που σε κάλεσαν για μειωμένο ωράριο όχι σε άλλη ακόμη και αν έχεις δηλώσει και άλλες περιοχές για κανονικό ωράριο. Αυτή είναι μεγάλη αδικία, χάνεις την πλήρη αναπλήρωση ακόμα και αν έχεις περισσότερο μόρια από κάποιον άλλο γιατί έτυχε να σε πάρουν με μειωμένο ωράριο στην αρχή!!!!!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:52:00 »

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:42:03 μμ »
Καλησπέρα.  Μία ερώτηση θέλω να κάνω αναφορικά με τις αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων και συγγνώμη αν είναι χαζή, όμως είναι η πρώτη φορά που καταθέτω τα χαρτιά μου.
Αναφορικά με τους ωρομισθίους, πρέπει να δηλώσουμε μόνο μία περιφέρεια.  Μία περιφέρεια για παράδειγμα είναι η Αττική.
Αν υποθέσει κανείς ότι θέλει κάποιος να δηλώσει και τις 50 επιλογές για ωρομίσθιος, πού μπορεί να βρει τις περιοχές;
Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα παράδειγμα;
Για τους αναπληρωτές υπάρχουν οι κωδικοί των περιοχών αναλυτικά.  Για τους ωρομισθίους αφού δηλώνουμε μόνο μία περιφέρεια, πώς βρίσκουμε τις περιοχές;
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:02:46 πμ »
Καλησπέρα.  Μία ερώτηση θέλω να κάνω αναφορικά με τις αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων και συγγνώμη αν είναι χαζή, όμως είναι η πρώτη φορά που καταθέτω τα χαρτιά μου.
Αναφορικά με τους ωρομισθίους, πρέπει να δηλώσουμε μόνο μία περιφέρεια.  Μία περιφέρεια για παράδειγμα είναι η Αττική.
Αν υποθέσει κανείς ότι θέλει κάποιος να δηλώσει και τις 50 επιλογές για ωρομίσθιος, πού μπορεί να βρει τις περιοχές;
Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα παράδειγμα;
Για τους αναπληρωτές υπάρχουν οι κωδικοί των περιοχών αναλυτικά.  Για τους ωρομισθίους αφού δηλώνουμε μόνο μία περιφέρεια, πώς βρίσκουμε τις περιοχές;
Ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχουν στις κατά τόπους διευθύνσεις. Μπορείς να τις βρεις εκεί που θα κάνεις την αίτησή σου.
Αν όμως γνωρίζεις ποιους νομούς ή ποιες περιοχές περιλαμβάνονται στην περιφέρεια που θα δηλώσεις, τότε σε βοηθάει και ο πίνακας που ήδη έχεις.
Όσο για τις 52 επιλογές, μου φαίνονται πάρα πολλές. Δεν υπάρχει περιφέρεια με τόσες πολλές επιλογές.
Μάλλον είναι τόσες, για να δηλώσουμε χωριστά για κανονικό πρόγραμμα, χωριστά για ΠΔΣ και χωριστά για εκκλησιαστική εκπαίδευση.
Ελπίζω να σε βοήθησα...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:28:21 πμ »
μααα τι λετε???αν σε καλεσουν αμω στην αρχη και μετα ερθει η σειρα σου για πληρες σε τοποθετουν σε πληρες.οποτε τι σας προβληματιζει????εδω ο κοσμος καιγεται...

 Με την διαφορά ότι σε τοποθετούν σε πλήρες μόνο στην περιοχή που σε κάλεσαν για μειωμένο ωράριο όχι σε άλλη ακόμη και αν έχεις δηλώσει και άλλες περιοχές για κανονικό ωράριο. Αυτή είναι μεγάλη αδικία, χάνεις την πλήρη αναπλήρωση ακόμα και αν έχεις περισσότερο μόρια από κάποιον άλλο γιατί έτυχε να σε πάρουν με μειωμένο ωράριο στην αρχή!!!!!

Δηλαδή μας συμφέρει να βάλουμε "μειωμένο" μόνο στην αρχική μας επιλογή και να μην βάλουμε ναι στο κουτάκι..Προσωπικά θέλω Αιτ/νια αναπληρώτρια. Με συμφέρει τότε να βάλω μόνο εδώ μειωμένο??

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:29:35 πμ »
Πραγματικά μας τα έχουνε πρήξει με τις μ.....ς τους... >:(

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:12:11 πμ »
Αυτό το νέο "μόρφωμα" αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου, είναι μεγάλη λούμπα. Θα προκαλέσει μια ακαταστασία μόνο και μόνο για να μη μπορούμε να ελέγξουμε τις αυθαιρεσίες τους. Ανοίγει παράθυρα για δεκάδες αδικίες και υπερπηδήσεις στον πίνακα, όπως λέει κι ο Amedeus πιο πάνω. Επιπλέον είναι ένα κόλπο διευκόλυνσης προς διευθυντές και λοιπούς να φορτώνουν τους μόνιμους με υπερωρίες και δεύτερες αναθέσεις.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος ioulitsa26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:51:05 πμ »
χρειιαζονται καποια δικαιολογητικα για την αιτηση?

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:00:18 πμ »
για τους παλιους οχι

Αποσυνδεδεμένος gogligo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 24, 2010, 08:54:40 πμ »
Αιτήσεις για ΠΔΣ υποβάλλουμε τώρα, δηλ. ταυτόχρονα με ωρομισθίους? Γιατί ενδιαφέρομαι μόνο για ΠΔΣ. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:30:44 μμ »
Τα σχόλια που γίνοντα για τους αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου και κανονικού είναι απλά υποθέσεις και δεν έχουν καμία λογική βάση.Στις δευτεροβάθμιες ακόμα ενημερώονονται σχετικά με την εγκύκλιο οπότε και αυτοί έχουν ακόμα πολλλε΄ς απορίες που τις λύνουν.Το μεσημέρι ήμουν στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου ,η οποία είναι ιδιαίτερα αξιόπιστη με αρκετά συνεργάσιμους υπαλλήλους και η συζήτησΗ που είχαμε κατέληξε στα εξής συμπεράσματα:
Οι αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου (από 4-15 ώρες) θα λειτουργούν στη λογική που λειτουργούσαν οι ωρομίσθιοι.Όταν σε καλέσουν αναπληρωτή με κανονικό ωράριο θα μπορεις να φεύγεις και να πηγαίνεις στην νέα περιοχή χωρίς κανένα προβλημα.Όπως γινότανε με τους ωρομίσθιους.Δεν υπάρχει περίπτωση να παίρνει κάποιος τη σειρά σου με λιγότερα μόρια.Δε θα ήταν ούτε λογικό ούτε δ'ικαιο αφού ΄στο σύστημα θα προηγείται το όνομα σου.Λογικά όπως μου είπαν θα προηγηθούν οι αναπληρωτές κανονικού ωραρίου για να μην προκύψουν πολλά προβλήματα μετακίνσης εξ αρχής όπως γινότανε πάντα,θα ακολουθησουν του μειωμένου και στο τέλος για πολύ λίγες ώρες (κάτω από 4)θα καλούν ωρομίσθιους.Το μόνο ερώτημα που υπάρχει ακόμα είναι πώς θα πληρώνονται οι αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου.Ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι;Δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα στις διευθύνσεις..

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:36:23 μμ »
ειναι απαραδεκτοι απο το υπουργειο.δεν εχουν στειλει διευκρινισεις ουτε στους υπαλληλους της δευτεροβαθμιας.να ρωτησω κατι:δηλωπουμε πρωτα περιοχες για αναπληρωτες πληρους ωραριου και μετα για αναπληρωτες μειωμενου ωραριου?20 το ανωτερο για καθε κατηγορια?ελεος....
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.