*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 119937 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #322 στις: Αύγουστος 30, 2006, 02:36:13 μμ »
FAGAME AKYRO APO TO YPOURGEIO.DOSTE AGONA MAS DOYLEYOYNE.

Karras θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και με πεζα.Eίναι πιο εύκολο να διαβαστούν  ;)
Σ'ευχαριστώ πολυ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:50 »

Αποσυνδεδεμένος sepouko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #323 στις: Αύγουστος 30, 2006, 03:09:17 μμ »
Αυτα που σας λενε απο το υπουργειο μην πω τη ειναι για να γινουν συμπληρωματικη πρεπει να βγει νεα εγκυκλιο συμφωνα με την προηγουμενη εγκυκλιο που ειναι νομος. Αν ειναι δυνατον να βγαλουν εγκυκλιο για οσους ξεχαστηκαν η οτιδηποτε αλλο, μονο στην ελλαδα γινονται αυτα "ερχονται και εκλογες?".

Αποσυνδεδεμένος Georgia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Think positive!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #324 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:01:49 μμ »
Το είδατε αυτό;

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟN ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Αθήνα 30 Αυγούστου 2006

Από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι για το σχολικό έτος 2006-2007 προσλαμβάνονται στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση πεντακόσιοι δύο (502) Νηπιαγωγοί (κλάδου ΠΕ60) για την κάλυψη των λειτουργικών κενών σε σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις οποίες προσλαμβάνονται για ανάληψη υπηρεσίας την 1η Σεπτεμβρίου 2006 και θα τοποθετηθούν με απόφαση του Διευθυντή της Διεύθυνσης, ύστερα από πρόταση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου, σε κενές θέσεις των σχολείων της περιοχής που προσλήφθηκαν.
 
ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

www.alfavita.gr

Όπως καταλαβαίνω, μόνο μία μέρα τους άφησαν να κάνουν χαρτιά! Όποιος πρόλαβε τον Κύριο οίδε... 

Αποσυνδεδεμένος jotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:19:39 μμ »
Παιδιά στο alfavita.gr ανακοινώθηκαν επίσης οι διορισμοί Αγγλικής Φιλολογιάς (ΠΕ06) και Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11).

Να εστιάσουμε το ενδιαφέρον μας στον κλάδο ΠΕ06 όπου μπορούμε να παρατηρήσουμε διορισμένους που προέρχονται τόσο από τον ΑΣΕΠ όσο και από τον ενιαίο πίνακα. Στους κακόμοιρους τους Αγγλοφιλολόγους έδωσαν την ευκαιρία να ξανακάνουν αίτηση; Τα ίδια θα πάθουμε και εμείς και χειρότερα. Θα δείτε, αύριο θα βγουν και οι δικοί μας διορισμοί

> Όπως καταλαβαίνω, μόνο μία μέρα τους άφησαν να κάνουν χαρτιά! Όποιος πρόλαβε τον Κύριο οίδε... 

Με πρόλαβες Γεωργία... Οποιος πρόλαβε πρόλαβε.

> Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στις οποίες προσλαμβάνονται για
> ανάληψη υπηρεσίας την 1η Σεπτεμβρίου 2006 και θα τοποθετηθούν με απόφαση του Διευθυντή της Διεύθυνσης, ύστερα από
> πρόταση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου, σε κενές θέσεις των σχολείων της περιοχής που προσλήφθηκαν.

Αμ το άλλο, που πρέπει να παρουσιαστούν την Παρασκευή, μιάμιση μέρα δηλαδή μετά την γνωστοποίηση των διορισμών!
Φαντάζεστε τώρα να ανακοινωθούν αύριο τα δικά μας και να στείλουν π.χ. έναν Δωδεκανησιώτη στον Εβρο; Αντε να προλάβει να πάει ο άνθρωπος σε μία μέρα!!! Μέχρι και ο στρατός δίνει φύλλο πορείας 2-3 μέρες για τέτοιες αποστάσεις...

Ελλάδα, τι κατάντια...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2006, 05:22:57 μμ από jotis »
IDSG

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:50 »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:23:20 μμ »
Από αυτά που άκουσα, είναι οι ίδιοι που διορίστηκαν απλά τώρα πήγαν στην πρωτοβάθμια. Συμπληρωματικοί είναι οι ΠΕ60.

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:25:29 μμ »
Το είδατε αυτό;

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Αθήνα 30 Αυγούστου 2006

Από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι για το σχολικό έτος 2006-2007 προσλαμβάνονται στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση πεντακόσιοι δύο (502) Νηπιαγωγοί (κλάδου ΠΕ60) για την κάλυψη των λειτουργικών κενών σε σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ

www.alfavita.gr

Όπως καταλαβαίνω, μόνο μία μέρα τους άφησαν να κάνουν χαρτιά! Όποιος πρόλαβε τον Κύριο οίδε... 
[/b]
Έχασα την μπάλα και το τόπι.
Αυτοί δεν είναι αναπληρωτές?? Νομίζω πως είναι αναπληρωτές και δεν έχει σχέση το """μόνο μία μέρα τους άφησαν να κάνουν χαρτιά!"""""
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2006, 05:36:44 μμ από ferari »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:28:20 μμ »
Αυτοί είναι όντως αναπληρωτές αλλά βγήκαν και διορισμοί μονίμων ΠΕ60.

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:33:53 μμ »
Μια βοήθεια:
www.alfavita.gr δεξιά στις "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ" λέει   ΥΠΕΠΘ: Η εγκύκλιος για τους συμπληρωματικούς διορισμούς νηπιαγωγών ΠΕ60   (29/08/06)   διαβάζοντάς την λέει πως θα πάρει  με συμπληρωματικούς 92 άτομα. Ημερομηνίες αιτήσεων απο 29 εώς 31.

Πως γίνεται αριστερά στην στήλη "ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ" να βγήκε ο πίνακας με:
Συμπληρωματικοί διορισμοί μονίμων εκπαιδευτικών ΠΕ60 στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση (30/08/06) και να είναι και 92 άτομα
ενώ η προθεσμία λήγει αύριο??
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2006, 05:38:11 μμ από ferari »

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:39:49 μμ »
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Απλά μπορεί επειδή ήταν συγκεκριμένα τα άτομα που μπορούσαν να κάνουν αίτηση, αν έκαναν όλοι να βγήκε νωρίτερα. Από την άλλη μπορεί να ισχύει και κάτι τελείως άσχετο που δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 30, 2006, 05:46:04 μμ »
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Απλά μπορεί επειδή ήταν συγκεκριμένα τα άτομα που μπορούσαν να κάνουν αίτηση, αν έκαναν όλοι να βγήκε νωρίτερα. Από την άλλη μπορεί να ισχύει και κάτι τελείως άσχετο που δεν το ξέρω.
Είσαι απίστευτη!!!
Εγώ δεν μπόρεσα να δώσω μια  ή  μισή εξήγηση.
Ισως και αυτή η εκδοχή να παίζει, τι να πούμε πια.

Αποσυνδεδεμένος ntina2006

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #332 στις: Αύγουστος 30, 2006, 06:02:13 μμ »
Γεια σας βρε παιδιά!Άντε να δούμε τι θα γίνει τελικά!Τι αγωνία και αυτή!Θα βγει ή δε θα βγει η εγκύκλιος;;;Θα βγουν ή όχι οι συμπληρωματικοί κατευθείαν;;;Τουλάχιστον θα το μάθουμε σύντονα πιστεύω!!!Άντε να δούμε!

Αποσυνδεδεμένος fray

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 30, 2006, 07:22:01 μμ »
Η αγωνία πλέον έχει ξεπεραστεί!!!!Πιστευω πως όλοι μας, με όλο αυτό το πανηγύρι, έχουμε περάσει σε άλλη διάσταση!!!! Να πω λοιπόν και γω με τη σειρά μου τι έμαθα που δε νομίζω να κάνει και τη διαφορά... Πήρα τηλέφωνο χτες στη Δευτεροβάθμια στη Λάρισα( η οποία παρεπιπτώντος  είναι και δίπλα στον Πηνείο, κάτι πιστεύω πως υπονοεί η τοποθεσία!!!! ;D ;D ;D) και μου είπαν ευγενικότατα να έχω το νου μου για τυχόν εγκύκλιο μέσα σε αυτές τις μερούλες!!!! Έτσι απλά και λιτά!! Κανείς δεν ξέρει τίποτα, αυτή είναι η προσωπική μου άποψη χωρίς μίση και πάθη!!!!Είδομεν....

Αποσυνδεδεμένος agerovas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 30, 2006, 07:58:01 μμ »
Μια βοήθεια:
www.alfavita.gr δεξιά στις "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ" λέει   ΥΠΕΠΘ: Η εγκύκλιος για τους συμπληρωματικούς διορισμούς νηπιαγωγών ΠΕ60   (29/08/06)  διαβάζοντάς την λέει πως θα πάρει  με συμπληρωματικούς 92 άτομα. Ημερομηνίες αιτήσεων απο 29 εώς 31.

Πως γίνεται αριστερά στην στήλη "ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ" να βγήκε ο πίνακας με:
Συμπληρωματικοί διορισμοί μονίμων εκπαιδευτικών ΠΕ60 στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση (30/08/06) και να είναι και 92 άτομα
ενώ η προθεσμία λήγει αύριο??
Προφανως επειδη εκαναν αιτηση ολοι αυτοι που ειναι στις πρωτες θεσεις του πινακα δεν χρειαζεται να περιμενουν και τους αλλους !!!
Ειναι πολυ μπροστα στο υπουργειο !!!
Αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί ΠΕ20
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 30, 2006, 08:15:27 μμ »
Προφανως επειδη εκαναν αιτηση ολοι αυτοι που ειναι στις πρωτες θεσεις του πινακα δεν χρειαζεται να περιμενουν και τους αλλους !!!
Ειναι πολυ μπροστα στο υπουργειο !!!
Αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...

Ναι βέβαια οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά!!!!
το πρωί μας ανέφερε ο jotis πως τον θυμόντουσαν με το επίθετό του και του είπαν πως είναι φυσικά διορισμένος.... ψάχνετε (με την καλή εννοια) ακόμα ο άνθρωπος ...   http://www.pde.gr/index.php?topic=407.300
και τώρα ...
(αντιγραφή απο άλλο τόπικ)
7 νηπιαγωγοί που διορίστηκαν μόνιμες βρέθηκαν από λάθος και στις προσλήψεις αναπληρωτριών
  Ημ/νία: 30-08-2006
Ώρα:     18:04 

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΖΙΑΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΚΑΡΤΕΡΗ ΑΣΠΑΣΙΑ-ΜΑΡΘΑ
ΚΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
ΜΠΑΤΖΙΑΚΟΥΔΗ ΑΜΑΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ


Έλα βρε αδερφέ 7 άτομα έπαθαν καρδιακό επεισόδιο που δεν τους είχε ο πίνακας αναπληρωτών.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2006, 08:24:23 μμ από ferari »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.