*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951287 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3822 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 09:55:25 πμ »
εγώ έχω μπερδευτεί!
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτές οι προσλήψεις στην ειδική δευτ/βάθμια που βγήκαν τι είναι;
είναι παράλληλη;είναι β φαση;τι είναι;
πολύ λίγα άτομα.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3823 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 10:43:23 πμ »
Καλημερα mitsy! Αυτη η φαση που βγηκε χτες δεν εχουμε ιδεα τι ακριβως ειναι...ενας συναδελφος αν διαβασεις στις προηγουμενες σελιδες, πηρε τηλεφωνο το υπουργειο και του ειπαν οτι θα κανουν μια μικρη φαση σημερα (χτες δλδ) αλλα δεν διευκρινησε τι εννοουσε με αυτο. Βασιζω τις ελπιδες μου οτι δεν ειναι η β'φαση  μονο και μονο στο γεγονος οτι η υπαλληλος δεν την αποκαλεσε ετσι. Αν ειναι να παρουν μονο τοσους στη β'φαση ειλικρινα ας ξεχασουμε την δουλεια σε σχολειο οχι μονο φετος αλλα για πολυυυ καιρο ακομα... ελπιζω για το καλυτερο συντομα...

Αποσυνδεδεμένος koupou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3824 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 12:09:14 μμ »
Καλημέρα σε όλους!Μπορεί κάποιος να μου εντοπίσει το σημείο στην εγκύκλιο όπου αναφέρεται ότι οι υποψήφιοι του πίνακα Α προηγούνται στην τοποθέτηση (αφού έχει γίνει η πρόσληψη) των υποψηφίων του πίνακα Β .

Αποσυνδεδεμένος dimy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3825 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 12:26:18 μμ »
Καλημέρα σε όλους!Μπορεί κάποιος να μου εντοπίσει το σημείο στην εγκύκλιο όπου αναφέρεται ότι οι υποψήφιοι του πίνακα Α προηγούνται στην τοποθέτηση (αφού έχει γίνει η πρόσληψη) των υποψηφίων του πίνακα Β .
καλημέρα δεν ξέρω που ακριβώς το λέει η εγκύκλιος αλλά πήρα τηλ. στο υπουργείο για αυτό τον λόγο και μου απάντησαν πολύ ευγενικά οτι προηγούνται οι προσληφθένετες του πίνακα Α στις επιλογές τους. Παίρνουν 20% ποσοστό επι των θέσεων όλης της Ελλάδος και επειδή προηγούνται στις τοποθετήσεις (επιλογές τους) παρατηρήθηκαν φαινόμενα φέτος σε νομούς να είναι το 80% (ή και περισσότερο) των προσληφθέντων από τον πίνακα Α.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος koupou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3826 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 12:36:10 μμ »
εγώ εννοώ την τοποθέτηση σε σχολείο μετά την πρόσληψη,αυτό εννοείς κι εσύ? Εμένα στη Δευτεροβάθμια μου το είπαν ότι προηγούνται αλλά δεν μπορώ να βρω που το λέει η εγκύκλιος...

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3827 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 12:41:46 μμ »
εγώ έχω μπερδευτεί!
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτές οι προσλήψεις στην ειδική δευτ/βάθμια που βγήκαν τι είναι;
είναι παράλληλη;είναι β φαση;τι είναι;
πολύ λίγα άτομα.....

Καλημέρα! Κι εγώ έχω μπερδευτεί! Είχα να μπω και μέρες και τα είδα όλα μαζεμένα..Πήραν 40 για παράλληλη και 10 για Β' φάση; Δεν είναι πολύ λίγοι;; Στους φιλολόγους αναφέρομαι :o :o
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος dimy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3828 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 12:44:12 μμ »
εγώ εννοώ την τοποθέτηση σε σχολείο μετά την πρόσληψη,αυτό εννοείς κι εσύ? Εμένα στη Δευτεροβάθμια μου το είπαν ότι προηγούνται αλλά δεν μπορώ να βρω που το λέει η εγκύκλιος...
εγώ εννοώ γενικά για τις προσλήψεις αλλά και στις τοποθετήσεις προηγούνται οι προσληφθέντες του Α πίνακα, οι πολύτεκνοι, οι τρίτεκνοι και μετά του Β πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3829 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 01:00:44 μμ »
Υπάρχει κάπου εκκαθαρισμένος πίνακας Φιλολόγων μετά και τις τελευταίες προσλήψεις της Β΄φάσης γενικής;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3830 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:39:51 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3831 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 03:11:32 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Έχει γίνει απίστευτη προχειροδουλειά φέτος στους πίνακες. Η κοπελα δούλεψε το 2009-10 και από εκεί έχει 9,267 μόρια τα οποία δεν αναγράφονται. Αν ανατρέξεις σε προηγούμενους πίνακες στο e-aitisi θα το διαπιστώσεις. Από εκεί και πέρα αν θες πάρε στο υπουργείο να το διασταυρώσεις. Αν κάποιος τη γνωρίζει ας την ενημερώσει την κοπέλα να το ψάξει και η ίδια.
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3832 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 03:51:33 μμ »
Ευχαριστώ πολύ! Εννοείται ότι θα πάρω τηλ τη Δευτέρα στο υπουργείο. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα φέτος με τις προσλήψεις- σταγονόμετρο και κάθομαι και ψειρίζω τους πίνακες..
Γεια σας συνάδελφοι και καλό κουράγιο να ΄χουμε. Είμαι καινούρια στο forum όμως σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Πρώτη φορά φέτος δε με κάλεσαν-ελπίζω μέχρι στιγμής- αν και έχω καλή σχετικά σειρά στον πίνακα.
Εχθές κάνοντας μια πρόχειρη εκκαθάριση μέχρι τη δική μου θέση στον πίνακα Β των φιλολόγων διαπίστωσα κάτι που ελπίζω να είναι απλά ένα λάθος ή απροσεξία. Παρακαλώ ελέγξτε κι εσείς το 139 προσεκτικά προσθέτοντας τις προϋπηρεσίες του γιατί έχω λίγο φρικάρει. Πραγματικά εύχομαι να πρόκειται για λάθος το οποίο γίνεται συστηματικά τα τελευταία 3 χρόνια και αν κάνω λάθος ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από το άτομο αυτό. Περιμένω να το τσεκάρετε συνάδελφοι.. :-\

Έχει γίνει απίστευτη προχειροδουλειά φέτος στους πίνακες. Η κοπελα δούλεψε το 2009-10 και από εκεί έχει 9,267 μόρια τα οποία δεν αναγράφονται. Αν ανατρέξεις σε προηγούμενους πίνακες στο e-aitisi θα το διαπιστώσεις. Από εκεί και πέρα αν θες πάρε στο υπουργείο να το διασταυρώσεις. Αν κάποιος τη γνωρίζει ας την ενημερώσει την κοπέλα να το ψάξει και η ίδια.


Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3833 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 04:44:40 μμ »
Μηπως εχει καποιος ολες τις προσλήψεις ΠΕ2.50 που εγιναν μεχρι τωρα σε excell?

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3834 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 05:55:37 μμ »
Διαμαρτυρία για τις τοποθετήσεις στην Παράλληλη Στήριξη

http://poseepea.blogspot.gr/2012/10/blog-post_13.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2012, 06:01:00 μμ από epistimik »

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3835 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 10:03:24 μμ »
Πού χαθήκατε όλοι βρε παιδιά; Μας έκοψαν τα φτερά τόσο νωρίς;
Χαμογέλα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.