*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951287 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3878 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 04:52:13 μμ »
Μα δεν τους κοστιζει και τιποτα να πουν ο,τι τους ερχεται στο μυαλο... Την εχουν τη δουλιτσα τους και προσπαθουν να μας ξεφορτωθουν οσο γρηγοροτερα γινεται απο το τηλεφωνο για να πρωτοκολλησουν κανα εγγραφο μπας και δειξουν οτι εκαναν και κατι..... Τελοσπαντων, το κουραγιο μου δεν το εχασα με τιποτα, τα λεφτα μου ομως χανονται σιγα σιγα οποτε επρεπε να το παρω αποφαση και να αναλαβω δραση για να μην ζηταω δανεικα για να πιω εναν καφε (αυτο οι τροικανοι δεν το στερουν απο τον Ελληνα... ;D). Και το καλυτερο: μια κοπελα θελει να αλλαξει την καθηγητρια εκθεσης του παιδιου της και να το δωσει σε μενα (μιλαμε εκθεση πανελληνιων καταλαβαινεται οτι ειναι καλα τα χρηματα) και δισταζει γιατι οπως μου ειπε δεν ξερει αν θα ειμαι εδω ολη τη χρονια (ξερει οτι περιμενω για προσληψη καποια στιγμη) κανω το αλλο της παιδι φιλολογικα αλλα ειναι γυμνασιο, δεν ξερω τι να της πω-δεν μ' αρεσει να κοροιδευω ειδικα σε καταστασεις πανελληνιων (δινει φετος το παιδι).  :-\ Αλλα το υπουργειο δεν καταλαβαινει απο αυτα.... το πολυ πολυ να σου την πει κιολας που εκανες την αιτηση αναπληρωτη.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:38 »

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3879 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 05:04:09 μμ »

Ελάτε ας μη χάσουμε το κουράγιο μας.
Κάθε χρόνο τέτοια εποχή μας κάνουν τα νεύρα κρόσσια!! Έτσι για να γουστάρουν. Άραγε αυτοί που δίνουν τις φαρμακερές αυτές απαντήσεις είναι πάντα οι ίδιοι???????Πρέπει να τσοντάρουμε τίποτα να πάνε να κάνουν καμιά ψυχοθεραπεία γιατί τους βλέπω να χειροτερεύουν και να τρελαίνουν κι εμάς στο τέλος! :)

Ή μάλλον καλύτερα ακόμη λοβοτομή!! Μια κι έξω! Άνεργοι εξάλλου είμαστε...Λιγότερα έξοδα και γρήγορα αποτελέσματα! Συμφωνείτε??????????? 8)

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3880 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 10:51:25 πμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=5604

Καλημέρα σε όλους!! Είδα αυτό το άρθρο σήμερα στο pde.grhttp://www.pde.gr/index.php?page=5604
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3881 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:01:18 πμ »
Με βάση την αναφορά σε ανθρωπομήνες και άτομα δεν πολυκατάλαβα τι θέλουν να μας
πουν.....
Έχουν σκοπό να πάρουν άλλους ή όχι??? Γιατί με βάση τον συνολικό αριθμό αναπληρωτών Ε.Α. που θα έπαιρναν στη
Β' θμια ήταν 1233 οι πιστώσεις και μέχρι στιγμής έχουν πάρει συνολικά κοντά στα 800 άτομα. Απ' αυτούς μόνο
295 είναι φιλόλογοι (Αν είναι δυνατόν!!!!!!!!) αν σκεφτούμε ότι πέρυσι είχαν πάρει 460 περίπου φιλόλογους Ε.Α.
Τελικά μένουν 300 και κάτι αναπληρωτές να πάρουν ακόμη.
Αντί λοιπόν να μας πλασάρουν τέτοια έγγραφα δν κάνουν καμιά πρόσληψη λέω εγώ.......
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:55:38 »

Αποσυνδεδεμένος GIANNOP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3882 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:33:02 πμ »
γεια σας παιδια!!!σημερα τηλ. στον διευθυντη του περσινου μου σχολειου και του ειπα αν έχει καποιο νεοτερο για προσληψεισ β φασησ ειδικησ δευτεροβαθμιασ μου απαντησε ότι μιλαει συνεχως με δευτεροβαθμια και υπουργειο και του λενε το ιδιο παραμυθι οτι δεν εχουν πιστωσεισ και προσπαθουν να βρουν για να προσλαβουν. αυτοσ παντωσ ειναι σχεδον σιγουροσ οτι θα ξαναπαρουν!!δεν ξερω βεβαια απο που αντλει αυτη την αισιοδοξια!!!

Αποσυνδεδεμένος iro_12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3883 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:43:10 πμ »
Μια χαζή ερώτηση, ποιος ή με βάση ποιες προϋποθέσεις ονομάζεται μια φάση α΄ή β΄ή γ΄;;;
Μια φάση χαρακτηρίζεται από τον αριθμό των προσλήψεων, που πρέπει να είναι άνω των 100 ατόμων περίπου. Λοιπόν και για να μην τρελαθείτε κι άλλο οι προσλήψεις της Παρασκευής ήταν συμπληρωματικές της α΄φάσης ειδικής. Οντως είναι στο χέρι του υπουργείου να διασφαλίσει τις πιστώσεις και να κάνει κι άλλη "καλή" φάση. Σίγουρα θα προκύψει β φάση εσπα και μιλώ για δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος GIANNOP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3884 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:47:35 πμ »
α ναι ξεχασα να αναφερω οτι ο διευθυντησ μου ηταν κατηγορηματικοσ οτι δεν ηταν δευτερη φαση αυτη των 22 ατομων!!!και αυτο οχι επειδη το εβγαλε απο το μυαλο του αλλα επειδη του το ειπε το υπουργειο!!!γι'αυτο να μην παθαινουμε παρακρουση οταν ακουμε οποιαδηποτε πληροφορια απο οποιαδηποτε δευτεροβαθμια απο οποιονδηποτε υπαλληλο!!!!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3885 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:15:35 μμ »
Με βάση την αναφορά σε ανθρωπομήνες και άτομα δεν πολυκατάλαβα τι θέλουν να μας
πουν.....
Έχουν σκοπό να πάρουν άλλους ή όχι??? Γιατί με βάση τον συνολικό αριθμό αναπληρωτών Ε.Α. που θα έπαιρναν στη
Β' θμια ήταν 1233 οι πιστώσεις και μέχρι στιγμής έχουν πάρει συνολικά κοντά στα 800 άτομα. Απ' αυτούς μόνο
295 είναι φιλόλογοι (Αν είναι δυνατόν!!!!!!!!) αν σκεφτούμε ότι πέρυσι είχαν πάρει 460 περίπου φιλόλογους Ε.Α.
Τελικά μένουν 300 και κάτι αναπληρωτές να πάρουν ακόμη.
Αντί λοιπόν να μας πλασάρουν τέτοια έγγραφα δν κάνουν καμιά πρόσληψη λέω εγώ.......

Αααααααχχχ............ πολυ φοβαμαι οτι και αυτες οι πιστωσεις θα μεινουν σε καμια πρωτοβαθμια και απο εμας παλι καμια 20αρια θα παρουν.... προσωπικη μου αποψη βεβαια αλλα αν δεν βρουν χρηματα για πιστωσεις συντομα (γιατι τι να παμε σχολειο μηνα μαρτιο ειναι κοροιδια και για μας αλλα κυριως και για τα παιδια που περιμενουν) δεν μας βλεπω να δουλευουμε. Κατα τη γνωμη μου αν δεν ξεσηκωθουν οι γονεις των παιδιων και δεν απαιτησουν τα δικαιωματα τους εμας κανενας δε θα μας λαβει υποψη... εχουν μαλλον συνηθησει...

Αποσυνδεδεμένος iro_12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3886 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:26:57 μμ »
F., τι αυθαιρετα πραγματα γραφεις; Οι πιστωσεις της Α/βαθμιας ειναι ανεξαρτητες της Β/βαθμιας. Μην τα μπερδευεις και κυριως μην προκαλεις πανικο.

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3887 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:29:54 μμ »
Καλημέρα σε όλους!!
 Είδα κι εγώ τις πιστώσεις που τελικά ακόμη υπάρχουν και μίλησα και με έναν μαθητή μου περσινό που περιμένει παράλληλη. Πήρε στο Υπουργείο και του είπαν ότι θα ξαναπάρουν σύντομα. Μάλλον στο υπουργείο κάποιοι απλώς θέλουν να μας ξεφορτωθούν και μάλιστα με τον πιο άσχημο τρόπο! Πιστεύω ότι θα κάνουν και β φάση και δεύτερο γύρο παράλληλης. Θέλουν να γλιτώσουν και τη μια μέρα πληρωμής για να είναι σίγουροι με τις πιστώσεις. Πιθανώς τους είπαν ότι "δε θα σας δώσουμε άλλες γι ΄αυτό κόψτε το λαιμό σας'. Είναι τόσο άσχετοι με τον προγραμματισμό και την πολύ συγκεκριμένη δουλειά που έχουν να κάνουν που έχουν πελαγώσει. Νομίζω ότι πλέον τους έχω μάθει. Καλή υπομονή να έχουμε!
Α! Σημειωτέον: Στην περιοχή του πρώην μαθητή έγιναν πολλές -για να μην πω οι περισσότερες- προσλήψεις παράλληλης και αν και είναι στην 3η λυκείου και τυφλός δεν τον κάλυψαν ακόμα!

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3888 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:43:24 μμ »
Καλημέρα παιδιά! Καμία πρόβλεψη για πε02.50; Πόσους υπολογίζετε να πάρουν ακόμα σύμφωνα και με τις εναπομείνασες πιστώσεις; Καμιά 200 στο σύνολο ή είμαι πολύ αισιόδοξη;

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3889 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:44:55 μμ »
Με βάση την αναφορά σε ανθρωπομήνες και άτομα δεν πολυκατάλαβα τι θέλουν να μας
πουν.....
Έχουν σκοπό να πάρουν άλλους ή όχι??? Γιατί με βάση τον συνολικό αριθμό αναπληρωτών Ε.Α. που θα έπαιρναν στη
Β' θμια ήταν 1233 οι πιστώσεις και μέχρι στιγμής έχουν πάρει συνολικά κοντά στα 800 άτομα. Απ' αυτούς μόνο
295 είναι φιλόλογοι (Αν είναι δυνατόν!!!!!!!!) αν σκεφτούμε ότι πέρυσι είχαν πάρει 460 περίπου φιλόλογους Ε.Α.
Τελικά μένουν 300 και κάτι αναπληρωτές να πάρουν ακόμη.
Αντί λοιπόν να μας πλασάρουν τέτοια έγγραφα δν κάνουν καμιά πρόσληψη λέω εγώ.......

Αααααααχχχ............ πολυ φοβαμαι οτι και αυτες οι πιστωσεις θα μεινουν σε καμια πρωτοβαθμια και απο εμας παλι καμια 20αρια θα παρουν.... προσωπικη μου αποψη βεβαια αλλα αν δεν βρουν χρηματα για πιστωσεις συντομα (γιατι τι να παμε σχολειο μηνα μαρτιο ειναι κοροιδια και για μας αλλα κυριως και για τα παιδια που περιμενουν) δεν μας βλεπω να δουλευουμε. Κατα τη γνωμη μου αν δεν ξεσηκωθουν οι γονεις των παιδιων και δεν απαιτησουν τα δικαιωματα τους εμας κανενας δε θα μας λαβει υποψη... εχουν μαλλον συνηθησει...
F., τι αυθαιρετα πραγματα γραφεις; Οι πιστωσεις της Α/βαθμιας ειναι ανεξαρτητες της Β/βαθμιας. Μην τα μπερδευεις και κυριως μην προκαλεις πανικο.

Συμφωνώ με iro_12. F δεν πρέπει να μπερδεύεις τις πιστώσεις της Α'θμιας μ'αυτές της Β' θμιας. Άλλωστε για τους πρώτους
οι πιστώσεις ήταν 1430 και για Β'θμια 1233. Εγώ δεν ανέφερα κάτι τέτοιο. Αλλά μίλησα μόνο για πιστώσεις στη Β'θμια...
Καλύτερα να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε.. Ας μην κοροιδευόμαστε...όλοι στην ίδια θέση είμαστε και όχι σ'αντίπαλα στρατόπεδα, ο ένας με τον άλλον...Πρέπει να υπάρχει συνοχή αλλιώς δεν κάνουμε τίποτα...
Γνώμη μου φυσικά....
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3890 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 01:12:52 μμ »
Αμαν!!! Αληθεια;;; Συγνωμη αλλα νομιζα οτι ηταν κοινες για την ειδικη. Δικο μου λαθος!! Προφανως και δεν το εκανα επιτηδες ουτε ειχα σκοπο να προκαλεσω πανικο.... Μηπως του ΕΣΠΑ ειναι κοινες ή κανω παλι λαθος; Στο post του συναδελφου που κατεγραψε τις εναπομεινασες πιστωσεις του ΕΣΠΑ ηταν ολες μαζι απο ο,τι θυμαμαι.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3891 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 01:24:28 μμ »
Αμαν!!! Αληθεια;;; Συγνωμη αλλα νομιζα οτι ηταν κοινες για την ειδικη. Δικο μου λαθος!! Προφανως και δεν το εκανα επιτηδες ουτε ειχα σκοπο να προκαλεσω πανικο.... Μηπως του ΕΣΠΑ ειναι κοινες ή κανω παλι λαθος; Στο post του συναδελφου που κατεγραψε τις εναπομεινασες πιστωσεις του ΕΣΠΑ ηταν ολες μαζι απο ο,τι θυμαμαι.

Αγαπητέ Συνάδελφε, αν διαβάσεις καλά το άρθρο τα διαχωρίζει σε Α'θμια - Β'θμια, πιστώσεις από ΕΣΠΑ, από κρατικό
προϋπολογισμό κλπ. όποτε μπορείς να διαβάσεις χωριστά ό,τι σ'ενδιαφέρει...:)
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.