*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 418503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:08:12 μμ »
οκ τώρα κατάλαβα bitch πως γίνεται αλλά για αυτά τα κενα θα μπορούσαν να πάρουν αναπληρωτές ή να πάρουν αποσπασμένους κτλ
και οχι να τα δωσουν για μεταθεση
αλλα τελος παντων καλυτερα να τα δωσουν μπας και παρουμε και εμεις καμια μεταθεση
πως καταλαβαινουμε ποσους σε διαθεση εχει μια περιοχη;;
απο τους πινακες που ανακοινωνουν με τα κενα  τον μαιο;;;εκει που λεει κενα/ πλεονασματα
παντως οι συμβουλέ ςσου να ξερεις οτι μας βοηθούν πολύ
είσαι πάντα πολύ κατατοπιστικη



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:02:02 »

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #197 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:27:57 μμ »
δηλαδη για νακαταλαβω
βρηκα στη σελιδα της διεθυνσης δυτ.θεσ το εγγραφο που εχει τίτλο : τοποθετησεις εκπαιδευτικων που ειναι στη διαθεση
το ανοιξα και ειδα τα μορια τους και που τοποθετηθηκαν
και τι συμπέρασμα βγαζω απο αυτό ;;
πως θα καταλαβω αν καποιοι απο αυτους πηραν οργανικη;;
εκει που τοποθετηθηκαν καλυψαν λειτουργικα κενα γιατι οργανικα δεν υπάρχουν;;;
συγνωμη αν σε κουραζω αλλα΄δυσκολευομαι να τα καταλαβω

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #198 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:18:43 πμ »
Εχω κι εγω μια ερωτηση, κ μαλλον οποιος δουλευει ως διοικητικος θα ξερει να απαντησει (πως ομως το θετω, ε???biiiiiiiitch?????help!!)
Πρόκειται να κανω αιτηση μεταθεσης, αλλα απο 1/9/2011 εως 21/06/2012 ειμαι σε εκπαιδευ. αδεια ανευ αποδοχων. Τι συμπληρωνω στα κουτάκια? εχω κανει μια προχειρη αιτηση οπου εβαλα
1. Ανευ αποδοχων   01/09/2001 εως 21/06/2012 
2. Δ.Σ....ταδε           22/06/2012  εως 31/08/2012   Απασχ. ΜΟΝΙΜΗ  Μερες 5, Μορια 5 κλπ κλπ κλπ (η οργανικη μου)

η δεν χρειαζεται να αναφερω τους μηνες ανευ αποδοχών?
νομιζω πως για εναν απο αυτους τους μηνες θα παρω μορια, μηπως πρεπει να αναφερω πχ
1. 01/09/2011   εως 31/09/2011   Μορια ???
2.    (τα ιδια με πανω)

το γραφειο που υπαγομαι ειναι στα κλεισιματα κ δεν απαντανε τα τηλεφωνα..... :'(

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #199 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:30:45 πμ »
Μα καλα τι αμεση απαντηση ηταν αυτη!Σοκαρίστηκα! Σε ποια διευθυνση εισαι να κανω μεταθεση!
Στις 21 Ιουνιου ληγει η αδεια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:02:02 »

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #200 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 12:50:15 πμ »
Οκ καταλαβα. Ειναι η πρωτη φορα που παιρνω αδεια ανευ και εκπαιδευτικη.
Επομενως στο τηλεφωνο που θα μιλησω με συναδελφο σου, η οποια ειναι καινουρια και δεν ξερω κατα ποσο κατεχει το θεμα, θα της πω πως ο ενας μηνας ειναι για το 2011 και ο αλλος για το 2012, σωστα?
Ελπιζω να μην αρχισουν τα οχι, δεν ειναι ετσι, δεν ξερω, κλπ

τους πετυχα πριν απο μερικες μερες κ δεν ηξεραν τι να συμπληρωσω, μου ειπαν να ξανατηλεφωνησω...αλλα απο τοτε δεν τους βρισκω.

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ, και ποτε δεν ξερεις, μπορει να συναντηθουν οι δρομοι μας (εφεδρειες, απολυσεις, αποκεντρωση σε χωρια, μεταταξη στην δευτ/θμια - στον επομενο αιωνα-, ολα τα σεναρια παιζουν...) ;D

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #201 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 01:04:15 πμ »
ok θα της πω αυτα που μου ειπες...
κ κατι ακομη, τα μορια μου για αυτη τη χρονια θα ειναι 1+0,08 + μορια καλοκαιριου?

ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #202 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 01:11:31 πμ »
Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να απολυθεί κάποιος  μόνιμος εκπαιδευτικός επειδή- είτε από δική του υπαιτιότητα είτε από του Υπουργείου- δεν έχει οργανική. Πρέπει τότε να απολυθούν οι μισοί και πλέον μόνιμοι.Εγώ δεν μπορώ να ζήσω τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου 800χλμ. μακριά από το σπίτι μου, και με την καθημερινή προσευχή στο Θεούλη 1) στο τέλος της διετίας να πάρω οργανική, 2) να μη συγχωνευθεί το σχολείο 3) να με φωτίσει ώστε να πετύχω δια της τύχης σε ποια περιοχή μπορεί να υπάρχει η μεγαλύτερη πιθανότητα οργανικής, κατά τη συμπλήρωση της αίτησης μετάθεσης 4) να να να να....
Το δίλημμα που διάβασα ( ή οργανική ή απόλυση ) και που αναρωτιέμαι: από το Υπουργείο έχει διαρρεύσει? Δηλαδή συζητείται αυτή τη στιγμή? Διαφορετικά ποιος το λέει?είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Αν προέρχεται από τους ευφυείς του Υπουργείου, τους το αντιστρέφω και περιμένω την ημέρα - που δε θα αργήσει - που θα βλέπουν τις καρέκλες τους με τα κυάλια.
Το να ζεις και να εργάζεσαι κάτω από ένα καθεστώς διαρκούς και πολύπλευρης τρομοκρατίας - γιατί περί αυτού πρόκειται - δε νομίζω ότι ωφελεί ούτε το ανθρώπινο δυναμικό που ξενιτεύεται για 750 Ευρώ (εγώ τόσα θα πάρω!), ούτε το ευρύτερο πλαίσιο της Παιδείας το οποίο εκπροσωπούν ως ιθύνοντες. Αν επιθυμούν την πλήρη εξαθλίωση του εν λόγω ανθρώπινου δυναμικού τους, μάλλον δεν έχουν υπολογίσει ορθά και το πιο συνετό θα ήταν έστω και τώρα, να αναθεωρήσουν.

Αυτά τα διλήμματα που τίθενται εδώ μέσα είναι ψευδο-διλήμματα χωρίς καμιά νομική υπόσταση και αποτελούν εικασίες κάποιων "φωστήρων της δημόσιας διοίκησης" που μιλάνε πολύ και σκέφτονται λίγο.

Κάντε άφοβα αιτήσεις για μεταθέσεις με όσες περιοχές που θέλετε και μην φοβάστε τα φαντάσματα και τους δαίμονες. 
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #203 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:26:18 μμ »
Γεια σας παιδιά!! Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής όσο αφορά την αίτηση οριστικής τοποθέτησης:

1. Από τα δημοτικά/γυμνάσια που ήμουν ωρομίσθια δεν έχω καμία ανάληψη υπηρεσίας διότι δεν γνώριζα ότι έπρεπε να έχω και ούτε με ενημέρωσε κανένας από το κάθε σχολείο. Έχω μόνο τις συμβάσεις που υπογράφαμε στην πρωτοβάθμια/δευτεροβάθμια και τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Βέβαια, κάποιος μου είπε ότι μόνο για ωρομισθία δεν χρειάζονται πράξεις ανάληψεις και ότι αρκούν μόνο οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Θέλει και από κάθε σχολείο πράξη ανάληψης?

2. Στις περιπτώσεις της ωρομισθίας γράφω ΝΑΙ στο κουτάκι που λέει ''κύρια απασχόληση''? Και τι γίνεται τις χρονιές που δούλευα σε δημοτικά και γυμνάσια ταυτόχρονα? Γράφω και στα 2 κουτάκια ΝΑΙ?

3. Στο κουτάκι που λέει ''κατηγορία σχολείου'' βάζουμε τα μόρια που έχει η περιοχή κάθε σχολείου? Και στο κουτάκι που λέει ''μονάδες'', πολλαπλασιάζουμε τον χρόνο προϋπηρεσίας με την ''κατηγορία σχολείου''?

4. Φέτος είμαι σε 9μηνη άδεια από τον Αύγουστο και δεν έχω πράξη ανάληψης από 1/9. Το γραφείο θα βρει από τον φάκελό μου τα φετινά δικαιολογητικά? (αν τα έχουν βάλει)


Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση οριστικής τοποθέτησης και δεν γνωρίζω πολλά γιατί είμαι νεοδιόριστη του 2010.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #204 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 04:03:15 μμ »
Παράθεση
Επίσης, θα ήθελα και μία άποψη για το εξής: Η οργανική μου είναι περίπου 400 χλμ από τον τόπο διαμονής μου (την Αθήνα). Θα βάλω για μετάθεση όλη την Αττική εννοείται, αλλά προβληματίζομαι: να βάλω και Κορινθία-Βοιωτία? Εσείς τι κάνετε??? Και εξηγώ γιατί προβληματίζομαι: Στην περίπτωση που γίνει ένα θαύμα και πάρω μετάθεση, αλλά στην Κορινθία (δλδ όχι στην Αττική) θα πρέπει να υπηρετήσω την οργανική μου 2 χρόνια εκεί και μετά να κάνω αίτηση για μετάθεση. Και ποιος ξέρει σε ποιο σημείο της Κορινθίας θα τοποθετηθώ? Δλδ άλλο Άγιοι Θεόδωροι, άλλο Γκούρα Κορινθίας... Μήπως δεν συμφέρει να βάζεις κάτι που δεν σε ικανοποιεί λοιπόν??? Από την άλλη βέβαια, το να πάω στην σημερινή οργανική μου έχοντας οικογένεια και δύο μικρά παιδιά είναι εφιαλτικό... Οι υπόλοιποθ πώς το βλέπετε αυτό το θέμα?

Εγώ Alice6, πρόπερσι που ήμουν στην ίδια θέση με εσένα έβαλα και κορινθία και βοιωτία, με τη λογική ότι και στις δύο αυτές περιοχές έχεις κάποιες πιθανότητες να πηγαινοέρχεσαι και να μην χρειαστεί να χωρίστει η οικογένεια στα δύο. Εγώ πήρα μετάθεση στη Βοιωτία και πηγαινοερχόμουνα - μέχρι και τη Θήβα θες το πολύ μία ώρα - και είχα βρει παρέα για να πηγαινοέρχομαι δύο φορές την εβδομάδα, οπότε μειωνόντουσαν τα έξοδα. Απ' ότι κατάλαβα τα σχολεία της Θήβας μένανε κενά και χρειάστηκαν ακόμα και αναπληρωτές, επειδή όλοι προσπαθούνε να μαζέψουνε μόρια και δεν προτιμάνε το 1 μόριο της Θήβας ή τα 2 του σχηματαρίου (εγώ είμαι πρωτοβάθμια)

Elleni, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση (το ίδιο κι εσένα bitch!!!). Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να κάνω.... Κι εγώ είμαι πρωτοβάθμια και σίγουρα τα 100 χλμ είναι καλύτερα από τα 400...

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #205 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 04:17:39 μμ »
Παράθεση
Επίσης, θα ήθελα και μία άποψη για το εξής: Η οργανική μου είναι περίπου 400 χλμ από τον τόπο διαμονής μου (την Αθήνα). Θα βάλω για μετάθεση όλη την Αττική εννοείται, αλλά προβληματίζομαι: να βάλω και Κορινθία-Βοιωτία? Εσείς τι κάνετε??? Και εξηγώ γιατί προβληματίζομαι: Στην περίπτωση που γίνει ένα θαύμα και πάρω μετάθεση, αλλά στην Κορινθία (δλδ όχι στην Αττική) θα πρέπει να υπηρετήσω την οργανική μου 2 χρόνια εκεί και μετά να κάνω αίτηση για μετάθεση. Και ποιος ξέρει σε ποιο σημείο της Κορινθίας θα τοποθετηθώ? Δλδ άλλο Άγιοι Θεόδωροι, άλλο Γκούρα Κορινθίας... Μήπως δεν συμφέρει να βάζεις κάτι που δεν σε ικανοποιεί λοιπόν??? Από την άλλη βέβαια, το να πάω στην σημερινή οργανική μου έχοντας οικογένεια και δύο μικρά παιδιά είναι εφιαλτικό... Οι υπόλοιποθ πώς το βλέπετε αυτό το θέμα?

Εγώ Alice6, πρόπερσι που ήμουν στην ίδια θέση με εσένα έβαλα και κορινθία και βοιωτία, με τη λογική ότι και στις δύο αυτές περιοχές έχεις κάποιες πιθανότητες να πηγαινοέρχεσαι και να μην χρειαστεί να χωρίστει η οικογένεια στα δύο. Εγώ πήρα μετάθεση στη Βοιωτία και πηγαινοερχόμουνα - μέχρι και τη Θήβα θες το πολύ μία ώρα - και είχα βρει παρέα για να πηγαινοέρχομαι δύο φορές την εβδομάδα, οπότε μειωνόντουσαν τα έξοδα. Απ' ότι κατάλαβα τα σχολεία της Θήβας μένανε κενά και χρειάστηκαν ακόμα και αναπληρωτές, επειδή όλοι προσπαθούνε να μαζέψουνε μόρια και δεν προτιμάνε το 1 μόριο της Θήβας ή τα 2 του σχηματαρίου (εγώ είμαι πρωτοβάθμια)

Elleni, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση (το ίδιο κι εσένα bitch!!!). Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να κάνω.... Κι εγώ είμαι πρωτοβάθμια και σίγουρα τα 100 χλμ είναι καλύτερα από τα 400...

Παραδοσιακα η Βοιωτια κατεγραφε πολλα κενα και λειτουργικα και οργανικα (παλαιοτερα εβγαζε και θεσεις διορισμου), ακριβως λογω της χαμηλης μοριοδοτησης των σχολικων μοναδων και συνηθως την προτιμουν αθηναιοι, καποιοι εκ των οποιων πηγαινοερχονται. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #206 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 04:44:36 μμ »
Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να απολυθεί κάποιος  μόνιμος εκπαιδευτικός επειδή- είτε από δική του υπαιτιότητα είτε από του Υπουργείου- δεν έχει οργανική. Πρέπει τότε να απολυθούν οι μισοί και πλέον μόνιμοι.Εγώ δεν μπορώ να ζήσω τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου 800χλμ. μακριά από το σπίτι μου, και με την καθημερινή προσευχή στο Θεούλη 1) στο τέλος της διετίας να πάρω οργανική, 2) να μη συγχωνευθεί το σχολείο 3) να με φωτίσει ώστε να πετύχω δια της τύχης σε ποια περιοχή μπορεί να υπάρχει η μεγαλύτερη πιθανότητα οργανικής, κατά τη συμπλήρωση της αίτησης μετάθεσης 4) να να να να....
Το δίλημμα που διάβασα ( ή οργανική ή απόλυση ) και που αναρωτιέμαι: από το Υπουργείο έχει διαρρεύσει? Δηλαδή συζητείται αυτή τη στιγμή? Διαφορετικά ποιος το λέει?είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Αν προέρχεται από τους ευφυείς του Υπουργείου, τους το αντιστρέφω και περιμένω την ημέρα - που δε θα αργήσει - που θα βλέπουν τις καρέκλες τους με τα κυάλια.
Το να ζεις και να εργάζεσαι κάτω από ένα καθεστώς διαρκούς και πολύπλευρης τρομοκρατίας - γιατί περί αυτού πρόκειται - δε νομίζω ότι ωφελεί ούτε το ανθρώπινο δυναμικό που ξενιτεύεται για 750 Ευρώ (εγώ τόσα θα πάρω!), ούτε το ευρύτερο πλαίσιο της Παιδείας το οποίο εκπροσωπούν ως ιθύνοντες. Αν επιθυμούν την πλήρη εξαθλίωση του εν λόγω ανθρώπινου δυναμικού τους, μάλλον δεν έχουν υπολογίσει ορθά και το πιο συνετό θα ήταν έστω και τώρα, να αναθεωρήσουν.

Αυτά τα διλήμματα που τίθενται εδώ μέσα είναι ψευδο-διλήμματα χωρίς καμιά νομική υπόσταση και αποτελούν εικασίες κάποιων "φωστήρων της δημόσιας διοίκησης" που μιλάνε πολύ και σκέφτονται λίγο.

Κάντε άφοβα αιτήσεις για μεταθέσεις με όσες περιοχές που θέλετε και μην φοβάστε τα φαντάσματα και τους δαίμονες.

επειδή λοιπόν knaison κατά πως φαίνεται μιλάω πολύ και σκέφτομαι λίγο προχώρησα άμεσα σε διαγραφή των μηνυμάτων μου και θα σας αφήσω ανενόχλητους όλους να κάνετε τις  αιτήσεις μετάθεσης για τις οποίες  ως "φωστήρας της δημόσιας διοίκησης" σας υπενθυμίζω ότι λήγουν στις 30/11/11.
Εξάλλου έχεις δίκιο :
όσοι κάνουν φέτος αίτηση θα πάρουν όλοι μετάθεση
και μετά θα πάρουν και οργανική
και επίσης δεν πρόκειται ποτέ κανείς να βγει σε εφεδρεία όπως δε βγήκε και κανένας άλλος δημόσιος υπάλληλος εξάλλου...

εξάλλου, η επισήμανση σε επίσημο έγγραφο του υπουργείου οικονομικών  ότι οι εκπ/κοί εξαιρούνται για τη φετινή χρονιά απο΄την εφεδρεία δεν έχει καμία νομική υπόσταση και φυσικά σημαίνει ότι δεν πρόκειται να υπάρξει και εφεδρεία για αυτούς...Σωστά!! Έχεις απόλυτο δίκιο!

bye στο φόρουμ !!!!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #207 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 04:51:24 μμ »
Καλά, μη χαλιέσαι που ο knaison έχει τελείως άλλη άποψη! Αυτή είναι και η ομορφιά του forum.
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος Estella80

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #208 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 05:22:58 μμ »
το πιστοποιητικο εντοπιοτητας το προσκομίζουμε εμείς.
"A lie told often enough becomes the truth."
-- Vladimir Ilyich Lenin --

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #209 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 05:46:32 μμ »
επειδή λοιπόν knaison κατά πως φαίνεται μιλάω πολύ και σκέφτομαι λίγο προχώρησα άμεσα σε διαγραφή των μηνυμάτων μου και θα σας αφήσω ανενόχλητους όλους να κάνετε τις  αιτήσεις μετάθεσης για τις οποίες  ως "φωστήρας της δημόσιας διοίκησης" σας υπενθυμίζω ότι λήγουν στις 30/11/11.
Εξάλλου έχεις δίκιο :
όσοι κάνουν φέτος αίτηση θα πάρουν όλοι μετάθεση
και μετά θα πάρουν και οργανική
και επίσης δεν πρόκειται ποτέ κανείς να βγει σε εφεδρεία όπως δε βγήκε και κανένας άλλος δημόσιος υπάλληλος εξάλλου...

εξάλλου, η επισήμανση σε επίσημο έγγραφο του υπουργείου οικονομικών  ότι οι εκπ/κοί εξαιρούνται για τη φετινή χρονιά απο΄την εφεδρεία δεν έχει καμία νομική υπόσταση και φυσικά σημαίνει ότι δεν πρόκειται να υπάρξει και εφεδρεία για αυτούς...Σωστά!! Έχεις απόλυτο δίκιο!

bye στο φόρουμ !!!!  :)

Επετρεψε μου να πω πως δεν θεωρω ορθη την απόφασή σου να διαγραψεις τα μηνύματά σου, ειδικα οταν ζωηρα εκφραζεις αποψη με σειρα μηνυματων για ενα τοσο φλεγον ζητημα οπως οι μεταθεσεις και οι απολυσεις, που αποτελουν και το σκληρο πυρηνα των υπηρεσιακων μεταβολων των εκπαιδευτικων και ειδικοτερα, οταν συνδεεις την κατοχη οργανικης θεσης με την εξασφαλιση του εργαζομενου εναντι τυχον εφεδρειας και προβαινεις σε υποδειξεις για την επιλογη μεταθετικων περιοχων με γνωμονα τον προηγουμενο συσχετισμο. Scripta manent για να κριθουν και οι γραφοντες στο περασμα του χρονου, ενω και οι αναγνωστες του forum, στην πλειονότητά τους εκπαιδευτικοι, και κριση εχουν για να αποφασισουν γυρω απο ενα τοσο ζωτικης σημασιας ζητημα και επωμιζονται την απολυτη ευθυνη απεναντι στις αποφασεις που λαμβανουν για τον εαυτο τους.   
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 08:33:23 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160044
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.