*

Αποστολέας Θέμα: Οδηγός νεοδιόριστου  (Αναγνώστηκε 70511 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 09, 2010, 12:21:00 μμ »
Καλημέρα σε όλους,

έτσι είναι. Πήγα σήμερα και έκανα αλλαγές στην αίτηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Ο υπάλληλος μου είπε ότι μέχρι και αύριο μπορούμε να κάνουμε όσες τροποποιήσεις θέλουμε.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:30 »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 09, 2010, 12:23:26 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:

1)ΣΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ?ΒΟΗΘΑΕΙ?
2) ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΜΟ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ? ΑΝ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ?
3)
ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΜΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)
1. ΟΧΙ
2. Προσωρινη τοποθέτηση είναι τον πρωτο χρόνο, μετα παίρνεις οργανικη ή παραμένεις στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ. Μπορεις να κανεις αιτησση αποσπασης και απο τον 1ο χρονο, αλλα δεν θα μπορείς να κανεις αιτηση μεταθεσης αν δεν συμπληρώσεις τον χρονο που απαιτείται να παραμείνεις στην οργανικη σου, αρα ΟΧΙ δεν μπορεις να ζητησεις οργανικη σε άλλο νομο

Προσοχή τι απαντάμε. Αυτά ίσχυαν μέχρι πέρυσι. Από φέτος ισχύει η υποχρεωτική τριετής παραμονή στην περιοχή διορισμού.
3 χρονια ειναι σε δυσπ/το, 2 σε αλλη περιοχη
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 09, 2010, 12:29:20 μμ »
Πότε είναι η ορκωμοσίαααααααααααα;;;
Δεν βρίσκω κανένα στο υπουργείο!!

Αποσυνδεδεμένος lionel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:10:26 μμ »
 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2011, 11:16:47 πμ από lionel »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:30 »

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 09, 2010, 02:14:19 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:

1)ΣΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ?ΒΟΗΘΑΕΙ?
2) ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΜΟ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ? ΑΝ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ?
3)
ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΜΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)
1. ΟΧΙ
2. Προσωρινη τοποθέτηση είναι τον πρωτο χρόνο, μετα παίρνεις οργανικη ή παραμένεις στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ. Μπορεις να κανεις αιτησση αποσπασης και απο τον 1ο χρονο, αλλα δεν θα μπορείς να κανεις αιτηση μεταθεσης αν δεν συμπληρώσεις τον χρονο που απαιτείται να παραμείνεις στην οργανικη σου, αρα ΟΧΙ δεν μπορεις να ζητησεις οργανικη σε άλλο νομο

Προσοχή τι απαντάμε. Αυτά ίσχυαν μέχρι πέρυσι. Από φέτος ισχύει η υποχρεωτική τριετής παραμονή στην περιοχή διορισμού.
3 χρονια ειναι σε δυσπ/το, 2 σε αλλη περιοχη


Προσοχή! Ισχύει μόνον!!! αυτό που γράφει η Ioanna89.Σύμφωνα, με το νέο νόμο, όλοι ανεξαιρέτως οι νεοδιόριστοι, από το σχολικό έτος 2010-2011 κα εξής παραμένουν υποχρεωτικά 3 χρόνια στον τόπο διορισμού.Δεν είναι τυχαίο εξάλλου ότι στην φετινή εγκύκλιο διορισμών δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ δυσπρόσιτων σχολείων και των υπολοίπων, όπως γινόταν μέχρι και πέρισυ.Αυτό γίνεται διότι άπαντες!!οι νεοδιόριστοι θα τοποθετηθούν προσωρινά σε σχολική μονάδα από το οικείο ΠΥΣΔΕ για τα δύο πρώτα χρόνια και προς το τέλος της δεύτερης χρονιάς θα κάνουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης σε σχολείο της περιοχής διορισμού τους, στο οποίο είναι υποχρεωμένοι να παραμείνουν για ένα τουλάχιστον έτος, προτού αποκτήσουν το δικαίωμα για υποβολή αίτησης μετάθεσης.Επομένως, δύο χρόνια προσωρινή τοποθέτηση και ένας χρόνος σε οργανική θέση, το άθροισμα των υποχρεωτικών ετών παραμονής στον πρώτο τόπο διορισμού είναι η τριετία για όλους τους νεοδιόριστους, παύοντας, όπως είναι λογικό,από το νέο σχολικό έτος και εξής για τους νεοδιόριστους, να ισχύουν οι διακρίσεις σε δυσπρόσιτα και μη, αφού όλοι θα μένουν υποχρεωτικά επι διετία με προσωρινή τοποθέτηση σε κάποιο σχολείο και στη συνέχεια για ένα ακόμη έτος με οργανική θέση(πιθανό και σε διαφορετικό σχολείο από αυτό της προσωρινής τοποθέτησης), είτε ήταν αυτό/ά( ενν.το/τα σχολείο/α)μέχρι πέρισυ δυσπρόσιτο είτε δεν ήταν.Βλέπετε και τον νέο νόμο 3848/2010, ΦΕΚ, τχ.Α΄, αρ.φύλλου 71/19-05-2010, το άρθρο 9 με τίτλο "Μεταβατικές διατάξεις" και συγκεκριμένα την παράγραφο 12.Σε αυτήν την παράγραφο, επιπροσθέτως, νομοθετείται και ο διπλασιασμός του αριθμού των μονάδων μετάθεσης της σχολικής μονάδας που υπηρετεί ο νεοδιόριστος, κατά τον τρίτο υποχρεωτικό χρόνο της υπηρεσίας του στη αρχική περιοχή διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 09, 2010, 02:17:26 μμ »
Κοιτάξτε και αυτό το άρθρο της alfavita που έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για νεοδιόριστους: http://www.alfavita.gr/artro.php?id=6884
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Blackrider

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 09, 2010, 02:22:42 μμ »
Πότε είναι η ορκωμοσίαααααααααααα;;;
Δεν βρίσκω κανένα στο υπουργείο!!
Καλησπέρα! Κι εγώ ΑΣΕΠίτης είμαι από Αθήνα και μάλλον πάω για μακρινό νησί. Ας μας πει κάποιος παλαιότερος καμιά χρηστική πληροφορία για ορκομωσία. Τι χαρτιά πρέπει να πάρουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μαζί για την ορκωμοσία. Από αποσκευές ρουχα κλπ. να πάρουμε τα πάντα όλα? Πόσα χρήματα χρειάζονται αυτη την πρώτη φάση (ορκωμοσία , τοποθέτηση , επιμόρφωση) για ξενοδοχεία κλπ.?
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα βγάλεις και αργότερα (πιστοποιητικό από υγειονομική επιτροπή, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, προϋπηρεσία, χαρτί από στρατολογία, ποινικό μητρώο κλπ.) Βέβαια σημαντικό είναι να έχετε και όσα χαρτιά μπορεί να σας μοριοδοτήσουν για καλύτερη τοποθέτηση (Οικογ. κατάσταση, εντοπιότητα κλπ).
Συνήθως αφού ορκιστείτε σας δίνουν 2-3 μέρες άδεια (που μαζί με το ΣΚ γίνονται 4-5) για να μετακομίσετε (ανάλογα και με το πότε θα διοριστείτε). Καλύτερα λοιπόν να μη φορτωθείτε με τα πάντα όλα.
Υπάρχουν άλλωστε και τα ΠΕΚ τα οποία αρχίζουν την ίδια περίοδο και συνήθως γίνονται στην πρωτεύουσα του νομού, οπότε μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία θα βρίσκεστε εκεί.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 09, 2010, 02:39:32 μμ »
Παιδιά, διάβασα σε άλλο τόπικ ότι μπορεί και να βγουν τα αποτελέσματα αύριο το απόγευμα. Γίνεται αυτό, δηλαδή να βγουν τα ονόματα πριν λήξει η προθεσμία για τις ειδικές κατηγορίες?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 09, 2010, 03:14:22 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Αν παρουσιαστείς την πρώτη μέρα υπάρχει περίπτωση να ορκιστείς κιόλας την πρώτη μέρα ή θα πρέπει να περιμένεις 3 μέρες, μέχρι να λήξει η προθεσμία; Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνουν 2 ορκομωσίες.Ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 09, 2010, 03:34:57 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Αν παρουσιαστείς την πρώτη μέρα υπάρχει περίπτωση να ορκιστείς κιόλας την πρώτη μέρα ή θα πρέπει να περιμένεις 3 μέρες, μέχρι να λήξει η προθεσμία; Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνουν 2 ορκομωσίες.Ισχύει;

Ανάλογα με τη ΔΔΕ. Σε άλλες ορκίζεσαι τη μέρα που παρουσιάζεσαι, σε άλλες ορκίζονται όλοι μαζί.

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 09, 2010, 03:35:53 μμ »
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 09, 2010, 03:36:12 μμ »
Πότε είναι η ορκωμοσίαααααααααααα;;;
Δεν βρίσκω κανένα στο υπουργείο!!
Καλησπέρα! Κι εγώ ΑΣΕΠίτης είμαι από Αθήνα και μάλλον πάω για μακρινό νησί. Ας μας πει κάποιος παλαιότερος καμιά χρηστική πληροφορία για ορκομωσία. Τι χαρτιά πρέπει να πάρουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μαζί για την ορκωμοσία. Από αποσκευές ρουχα κλπ. να πάρουμε τα πάντα όλα? Πόσα χρήματα χρειάζονται αυτη την πρώτη φάση (ορκωμοσία , τοποθέτηση , επιμόρφωση) για ξενοδοχεία κλπ.?

Δες και στη σελίδα 2 του τόπικ:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20132.msg343370#msg343370

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 09, 2010, 04:05:10 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:

1)ΣΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ?ΒΟΗΘΑΕΙ?
2) ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΜΟ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ? ΑΝ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ?
3)
ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΜΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)
1. ΟΧΙ
2. Προσωρινη τοποθέτηση είναι τον πρωτο χρόνο, μετα παίρνεις οργανικη ή παραμένεις στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ. Μπορεις να κανεις αιτησση αποσπασης και απο τον 1ο χρονο, αλλα δεν θα μπορείς να κανεις αιτηση μεταθεσης αν δεν συμπληρώσεις τον χρονο που απαιτείται να παραμείνεις στην οργανικη σου, αρα ΟΧΙ δεν μπορεις να ζητησεις οργανικη σε άλλο νομο

Προσοχή τι απαντάμε. Αυτά ίσχυαν μέχρι πέρυσι. Από φέτος ισχύει η υποχρεωτική τριετής παραμονή στην περιοχή διορισμού.
3 χρονια ειναι σε δυσπ/το, 2 σε αλλη περιοχη


Προσοχή! Ισχύει μόνον!!! αυτό που γράφει η Ioanna89.Σύμφωνα, με το νέο νόμο, όλοι ανεξαιρέτως οι νεοδιόριστοι, από το σχολικό έτος 2010-2011 κα εξής παραμένουν υποχρεωτικά 3 χρόνια στον τόπο διορισμού.Δεν είναι τυχαίο εξάλλου ότι στην φετινή εγκύκλιο διορισμών δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ δυσπρόσιτων σχολείων και των υπολοίπων, όπως γινόταν μέχρι και πέρισυ.Αυτό γίνεται διότι άπαντες!!οι νεοδιόριστοι θα τοποθετηθούν προσωρινά σε σχολική μονάδα από το οικείο ΠΥΣΔΕ για τα δύο πρώτα χρόνια και προς το τέλος της δεύτερης χρονιάς θα κάνουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης σε σχολείο της περιοχής διορισμού τους, στο οποίο είναι υποχρεωμένοι να παραμείνουν για ένα τουλάχιστον έτος, προτού αποκτήσουν το δικαίωμα για υποβολή αίτησης μετάθεσης.Επομένως, δύο χρόνια προσωρινή τοποθέτηση και ένας χρόνος σε οργανική θέση, το άθροισμα των υποχρεωτικών ετών παραμονής στον πρώτο τόπο διορισμού είναι η τριετία για όλους τους νεοδιόριστους, παύοντας, όπως είναι λογικό,από το νέο σχολικό έτος και εξής για τους νεοδιόριστους, να ισχύουν οι διακρίσεις σε δυσπρόσιτα και μη, αφού όλοι θα μένουν υποχρεωτικά επι διετία με προσωρινή τοποθέτηση σε κάποιο σχολείο και στη συνέχεια για ένα ακόμη έτος με οργανική θέση(πιθανό και σε διαφορετικό σχολείο από αυτό της προσωρινής τοποθέτησης), είτε ήταν αυτό/ά( ενν.το/τα σχολείο/α)μέχρι πέρισυ δυσπρόσιτο είτε δεν ήταν.Βλέπετε και τον νέο νόμο 3848/2010, ΦΕΚ, τχ.Α΄, αρ.φύλλου 71/19-05-2010, το άρθρο 9 με τίτλο "Μεταβατικές διατάξεις" και συγκεκριμένα την παράγραφο 12.Σε αυτήν την παράγραφο, επιπροσθέτως, νομοθετείται και ο διπλασιασμός του αριθμού των μονάδων μετάθεσης της σχολικής μονάδας που υπηρετεί ο νεοδιόριστος, κατά τον τρίτο υποχρεωτικό χρόνο της υπηρεσίας του στη αρχική περιοχή διορισμού.
δηλαδη αν τυχει και αλλαξεις σχολειο τον τριτο χρονο για την οργανικη -στην ιδια περιοχη διορισμου με αυτην που ησουν-διπλασιαζεις τα μορια του τελευταιου εστω και αν ειναι λιγοτερα απο το σχολειο που ησουν πριν???

Αποσυνδεδεμένος Blackrider

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 09, 2010, 04:19:25 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Αν παρουσιαστείς την πρώτη μέρα υπάρχει περίπτωση να ορκιστείς κιόλας την πρώτη μέρα ή θα πρέπει να περιμένεις 3 μέρες, μέχρι να λήξει η προθεσμία; Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορεί να γίνουν 2 ορκομωσίες.Ισχύει;

Νομίζω όλοι μαζί ορκίζονται. Πάρε τηλ. ή μπες στην ιστοσελίδα της διεύθυνσης που θα διοριστείς για λεπτομέρειες.
Συνήθως σου λεν πως η ορκομωσία θα γίνει την τάδε μέρα και εκείνη τη μέρα πηγαίνεις.
Έτσι έγινε σε μας πριν 3 χρόνια, στην Εύβοια.
Παρουσιαστήκαμε όλοι Πέμπτη πρωί, καταθέσαμε τα χαρτιά μας, ορκιστήκαμε,
κάναμε δήλωση τοποθέτησης και μας τοποθέτησαν σε σχολείο το απόγευμα της ίδιας μέρας.
Μας δώσαν άδεια για την Παρασκευή και παρουσιαστήκαμε στα σχολεία μας τη Δευτέρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160433
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.