*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249130 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Noμιζω οτι ακριβης χρονικη δεσμευση απο πλευρας υπουργειου δεν υπαρχει... 8)

Περιμένω τον υπουργό να σεβαστεί την δέσμευση για Μάρτη εφόσον όντως του είχε τεθεί ως καταληκτική ημερομηνία. Όποτε 29/3 αν όντως ισχύει αυτή η ημερομηνία θα απαντήσω κατάλληλα αν δεν έχει τελειώσει τους διορισμους.
Αν δεν σε καλύπτει Στέλιο η απάντηση σβήσε ότι νομίζεις. Εγώ απλά ζήτησα αν όντως ισχύει ο Μάρτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

fileprovider

  • Επισκέπτης
Noμιζω οτι ακριβης χρονικη δεσμευση απο πλευρας υπουργειου δεν υπαρχει... 8)

Από το υπουργείο όχι. Προς το υπουργείο;

ΥΓ1. Εν πασει περιπτωση μέσα σε αυτό το νήμα κατηγορηθηκα ως συκοφάντης του υπουργείου που είναι νόμιμο και δουλεύει εντός χρονοδιαγραμμάτων τα οποία ήδη έχω καταρρίψει δείχνοντας πως και έχει παρανομησει και μάλιστα του την είπαν και από άλλο υπουργείο και στο χρονοδιάγραμματα είναι εκτός (σε άλλα νήματα συζήτησης). Επειδή μου είπαν κάποιοι ότι οι διορισμοί θα γίνουν και εντός Μάρτη εγώ αναμένω να περάσουν οι αποκριες, να πέσουν οι μάσκες και να πάρουν και το παλαμακι στην παρέλαση. 29/3 θα πω ότι είναι να πω αν δεν έχουν κάνει τους διορισμους ώστε να γιορτάσουν 1/4 κάποιοι υψηλά ισταμενοι στο υπουργείο. Ταιριαστή ημέρα...
ΥΓ2. Εν τω μεταξύ κάποιοι εδώ μέσα συνεχίζετε να πλακωνεστε μεταξύ σας παίζοντας μια χαρά το παιχνίδι του διαιρεί και βασίλευε ή αλλιώς πλακωθειτε μεταξύ σας όσο εγώ κάνω φιέστες και δηλώσεις ως Υπουργός Παιδείας. Αναρωτηθείτε κυρίως αυτοί που δεν θέλετε να διοριστούν οι ήδη δικαστικά διορισθέντες αν εξυπηρετείτε τα συμφέροντα σας για πιθανό διορισμο δικό σας. Κλείνω εδώ...περισσότερα στις 29/3....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2019, 10:54:28 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Μακαρι να γινουν εντος του Μαρτη και να ληξει η αγωνια των συναδελφων...Προσωπικα ομως δεν το βλεπω ...και τα δυσκολα αρχιζουν εαν περασει ο Μαρτης... χωρις καμια εξελιξη εννοω... 8)


Από το υπουργείο όχι. Προς το υπουργείο;

ΥΓ1. Εν πασει περιπτωση μέσα σε αυτό το νήμα κατηγορηθηκα ως συκοφάντης του υπουργείου που είναι νόμιμο και δουλεύει εντός χρονοδιαγραμμάτων τα οποία ήδη έχω καταρρίψει δείχνοντας πως και έχει παρανομησει και μάλιστα του την είπαν και από άλλο υπουργείο και στο χρονοδιάγραμματα είναι εκτός (σε άλλα νήματα συζήτησης). Επειδή μου είπαν κάποιοι ότι οι διορισμοί θα γίνουν και εντός Μάρτη εγώ αναμένω να περάσουν οι αποκριες, να πέσουν οι μάσκες και να πάρουν και το παλαμακι στην παρέλαση. 29/3 θα πω ότι είναι να πω αν δεν έχουν κάνει τους διορισμους ώστε να γιορτάσουν 1/4 κάποιοι υψηλά ισταμενοι στο υπουργείο. Ταιριαστή ημέρα...
ΥΓ2. Εν τω μεταξύ κάποιοι εδώ μέσα συνεχίζετε να πλακωνεστε μεταξύ σας παίζοντας μια χαρά το παιχνίδι του διαιρεί και βασίλευε ή αλλιώς πλακωθειτε μεταξύ σας όσο εγώ κάνω φιέστες και δηλώσεις... Αναρωτηθείτε κυρίως αυτοί που δεν θέλετε να διοριστούν οι ήδη δικαστικά διορισθέντες αν εξυπηρετείτε τα συμφέροντα σας για πιθανό διορισμο δικό σας. Κλείνω εδώ...περισσότερα στις 29/3....

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Από το υπουργείο όχι. Προς το υπουργείο;

ΥΓ1. Εν πασει περιπτωση μέσα σε αυτό το νήμα κατηγορηθηκα ως συκοφάντης του υπουργείου που είναι νόμιμο και δουλεύει εντός χρονοδιαγραμμάτων τα οποία ήδη έχω καταρρίψει δείχνοντας πως και έχει παρανομησει και μάλιστα του την είπαν και από άλλο υπουργείο και στο χρονοδιάγραμματα είναι εκτός. Επειδή μου είπαν κάποιοι ότι οι διορισμοί θα γίνουν και εντός Μάρτη εγώ αναμένω να περάσουν οι αποκριες, να πέσουν οι μάσκες και να πάρουν και το παλαμακι στην παρέλαση. 29/3 θα πω ότι είναι να πω αν δεν έχουν κάνει τους διορισμους ώστε να γιορτάσουν 1/4. Ταιριαστή ημέρα...
ΥΓ2. Εν τω μεταξύ κάποιοι εδώ μέσα συνεχίζετε να πλακωνεστε μεταξύ σας παίζοντας μια χαρά το παιχνίδι του διαιρεί και βασίλευε ή αλλιώς πλακωθειτε μεταξύ σας όσο εγώ κάνω φιέστες και δηλώσεις... Αναρωτηθείτε κυρίως αυτοί που δεν θέλετε να διοριστούν οι ήδη δικαστικά διορισθέντες αν εξυπηρετείτε τα συμφέροντα σας για πιθανό διορισμο δικό σας. Κλείνω εδώ...περισσότερα στις 29/3....

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι τόση αγωνία. Αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα είναι αυτά που θέλουμε εμείς να διαβάσεις. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού. Τις υπόλοιπες πληροφορίες έχουμε τρόπο να τις επικοινωνήσουμε... Κατά τα άλλα ότι έχει ειπωθεί ισχύει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2019, 11:40:14 μμ από αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

fileprovider

  • Επισκέπτης
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι τόση αγωνία. Αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα είναι αυτά που θέλουμε εμείς να διαβάσεις. Γιατί αυτά που γράφονται εδώ πρέπει να τα διαβάσεις. Αυτοί είναι οι κανόνες του παιχνιδιού. Τις υπόλοιπες πληροφορίες έχουμε τρόπο να τις επικοινωνήσουμε... Κατά τα άλλα ότι έχει ειπωθεί ισχύει... Ακόμα και με ωρών καθυστέρηση να υλοποιήσουν θα λογοδοτήσουν σύντομα και για αυτό (με προκαθορισμένη ημερομηνία). Πολύ σύντομα μα πάρα πολύ σύντομα... Από την άλλη δεν έχεις ακούσει τον λαϊκό σοφό που λέει ότι η σιωπή είναι χρυσός. Ε ο χρυσός θα λάμψει οσονούπω...

Λυπάμαι αλλά δεν καταλαβαίνω τι μου γράφεις. Ως προς την αγωνία μου, αν έχω κάποια, αυτή είναι ότι ένας Υπουργός που λέει ψέματα και είναι αφερεγγυος σε έναν τομέα είναι εν δυνάμει αφερεγγυος σε όλους. Εξάλλου τους διορισμους και τις μεταβολές τις κάνει εκείνος. Όχι οι συνάδελφοι στα εκπαιδευτικά φόρουμ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2019, 11:10:18 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Κάποιοι όχι μόνο έχουν αγωνία για τους δικαιωθέντες (πώς τα κατάφεραν τελικά και δεν πρόκειται να μείνουν μια 5ετία ακόμη αδιόριστοι, πόσοι τελικά είναι, πότε θα διοριστούν: πριν ή μετά τις μεταθέσεις, αν θα ακολουθήσουν σύντομα κι άλλοι δικαιωθέντες συνάδελφοι κλπ.), αλλά έχουν χάσει τον ύπνο τους! Και επιπρόσθετα, επειδή δε μαθαίνουν τίποτε αξιόλογο από εδώ τον τελευταίο καιρό, γράφουν ό,τι νομίζουν προκαλώντας (πιθανώς) τους δικαιωθέντες να απαντήσουν! Οκ. ας περιμένουν! Οι απαντήσεις θα δοθούν σύντομα, όπως πρέπει!
Ένα μόνο θα επισημάνω: όποιος θέλει να αποδείξει την ασυνέπεια του Υπουργείου (προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, το αντίθετο μάλιστα, ειδικά όταν κάποιες διαδικασίες είναι χρονοβόρες και πολύπλοκες), θα μπορούσε να είχε εστιάσει σε κάποιο άλλο θέμα, λιγότερο "ανώδυνο" για κάποιους.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

fileprovider

  • Επισκέπτης
Επειδή πραγματικά θέλω να διοριστούν οι δικαιωθέντες το νωρίτερο όταν κάποτε δηλώθηκε ο Μαρτιος ως μήνας διορισμού εγώ είχα αμφιβολίες και μου την είπατε ότι είμαι αλεξιπτωτιστής εδώ μέσα που δεν επιθυμώ διορισμούς και άλλα αστεία... Το λοιπόν.

Είχε χρόνο να σας διορίσει από την επόμενη του Νομοσχεδίου έως σήμερα; Προφανώς!

Δειτε εδώ

https://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi/diorismoi-neodioristoi-ekpaideytikoi/607-egkyklios-diorismwn-devterovathmias

και http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEsrjP0JAlxBXdtvSoClrL8NXGWS3cU8Kv3U4LPcASlceJInJ48_97uMz9TggzOs5WCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtXLH8hcFIQx3eMhH9lWU4xzVhxSLDbngjJt6NR1jVVY8

Οπως

Εδώ

https://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/monimoi-m/metatheseis-mon-2/29187-07-07-17-monimos-diorismos-227-ekpaideftikon-apo-tous-pinakes-epityxonton-tou-diagonismoy-asep-2009

και εδώ

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/229489_177-monimoi-diorismoi-ekpaideytikon-apo-toys-pinakes-toy-diagonismoy-toy-asep

Μέσα σε ενάμιση μήνα το αργότερο (βλέπεις περίοδος καλοκαιριού υπολειτουργούν οι υπηρεσίες).

Προλαβαίνει τώρα να διορίσει εντός Μαρτίου με το σύστημα καλώ να δηλώσεις περιοχές και διορίζω?

Μάλλον όχι.

Αλήθεια τώρα απαντήστε μου κάτι που νομίζω έχει ξανα αναφερθεί... Γιατί μια δικαστική απόφαση δεν εκτελείται άμεσα αλλά πρέπει να μπει σε Νομοσχέδιο κιόλας ότι θα διορίσω κάποια στιγμή; Μήπως γιατί έτσι εξασφαλίζεται να κερσίσει χρόνο ο Υπουργός να μην κάνει διορισμούς Μάρτη αλλά όποτε θέλει αυτός? Και κάτι τελευταίο το οποίο αποτελεί απλό ερώτημα. Ενας Υπουργός που ξηλώνει ότιδηποτε έχει σχέση με γραπτό διαγωνισμό στο Νέο Νομοσχέδιο αν του δοθεί η ευκαιρία να μην υπογράψει γραπτούς διορισμούς (εστω και δικαστικά) θα το κάνει ή όχι;

Εχει όλο το χρόνο ως ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ υπεύθυνος για διορισμούς να τους κάνει το συντομότερο δυνατόν. Γιατί το θέμα δεν είναι τι δηλώνεις αλλά τι κάνεις. Δεν ξαναγράφω εδώ μέσα όχι γιατί το επιθυμούν κάποιοι απλά γιατί ότι είχα να πω εδώ μέσα το είπα. Απλά μια παραίνεση όταν κάποιοι δηλώνετε με σιγουριά ημερομηνίες να είστε 100% σίγουροι ότι αυτές θα τηρηθούν!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2019, 02:10:42 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Επειδή πραγματικά θέλω να διοριστούν οι δικαιωθέντες το νωρίτερο όταν κάποτε δηλώθηκε ο Μαρτιος ως μήνας διορισμού εγώ είχα αμφιβολίες και μου την είπατε ότι είμαι αλεξιπτωτιστής εδώ μέσα που δεν επιθυμώ διορισμούς και άλλα αστεία... Το λοιπόν.

Είχε χρόνο να σας διορίσει από την επόμενη του Νομοσχεδίου έως σήμερα; Προφανώς!

Δειτε εδώ

https://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi/diorismoi-neodioristoi-ekpaideytikoi/607-egkyklios-diorismwn-devterovathmias

και http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEsrjP0JAlxBXdtvSoClrL8NXGWS3cU8Kv3U4LPcASlceJInJ48_97uMz9TggzOs5WCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Mmc8Qdb8ZfRJqZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtXLH8hcFIQx3eMhH9lWU4xzVhxSLDbngjJt6NR1jVVY8

Οπως

Εδώ

https://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/monimoi-m/metatheseis-mon-2/29187-07-07-17-monimos-diorismos-227-ekpaideftikon-apo-tous-pinakes-epityxonton-tou-diagonismoy-asep-2009

και εδώ

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/229489_177-monimoi-diorismoi-ekpaideytikon-apo-toys-pinakes-toy-diagonismoy-toy-asep

Μέσα σε ενάμιση μήνα το αργότερο (βλέπεις περίοδος καλοκαιριού υπολειτουργούν οι υπηρεσίες).

Προλαβαίνει τώρα να διορίσει εντός Μαρτίου με το σύστημα καλώ να δηλώσεις περιοχές και διορίζω?

Μάλλον όχι.

Αλήθεια τώρα απαντήστε μου κάτι που νομίζω έχει ξανα αναφερθεί... Γιατί μια δικαστική απόφαση δεν εκτελείται άμεσα αλλά πρέπει να μπει σε Νομοσχέδιο κιόλας ότι θα διορίσω κάποια στιγμή; Μήπως γιατί έτσι εξασφαλίζεται να κερσίσει χρόνο ο Υπουργός να μην κάνει διορισμούς Μάρτη αλλά όποτε θέλει αυτός? Και κάτι τελευταίο το οποίο αποτελεί απλό ερώτημα. Ενας Υπουργός που ξηλώνει ότιδηποτε έχει σχέση με γραπτό διαγωνισμό στο Νέο Νομοσχέδιο αν του δοθεί η ευκαιρία να μην υπογράψει γραπτούς διορισμούς (εστω και δικαστικά) θα το κάνει ή όχι;

Εχει όλο το χρόνο ως ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ υπεύθυνος για διορισμούς να τους κάνει το συντομότερο δυνατόν. Γιατί το θέμα δεν είναι τι δηλώνεις αλλά τι κάνεις. Δεν ξαναγράφω εδώ μέσα όχι γιατί το επιθυμούν κάποιοι απλά γιατί ότι είχα να πω εδώ μέσα το είπα. Απλά μια παραίνεση όταν κάποιοι δηλώνετε με σιγουριά ημερομηνίες να είστε 100% σίγουροι ότι αυτές θα τηρηθούν!


Μάλλον συγκρίσεις ανόμοια πράγματα..τι σχέση έχουν οι συμπληρωματικοί διορισμοί που έγιναν στο παρελθόν  με τους δικαστικούς διορισμούς που θα να γίνουν?
μαλλον καμιά σχέση δεν έχουν  συνάδελφε,ίσως τα μπερδεύεις.Επίσης  επειδή μίλησες για Μάρτιο μήνα,να σου θυμίσω ότι σήμερα είναι 7 Μαρτίου ο μήνας τωρα άρχισε.
Παντως σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου για τους διορισμούς μας και σου εύχομαι σύντομα και σε σένα ;)

fileprovider

  • Επισκέπτης

Μάλλον συγκρίσεις ανόμοια πράγματα..τι σχέση έχουν οι συμπληρωματικοί διορισμοί που έγιναν στο παρελθόν  με τους δικαστικούς διορισμούς που θα να γίνουν?
μαλλον καμιά σχέση δεν έχουν  συνάδελφε,ίσως τα μπερδεύεις.Επίσης  επειδή μίλησες για Μάρτιο μήνα,να σου θυμίσω ότι σήμερα είναι 7 Μαρτίου ο μήνας τωρα άρχισε.
Παντως σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου για τους διορισμούς μας και σου εύχομαι σύντομα και σε σένα ;)

Είμαι ήδη διορισμένος. Η διαδικασία καλώ σε διορισμό επιλέγω περιοχές βγαίνει απόφαση από υπουργό παίρνει ΦΕΚ και παρουσιαζομαι για ανάληψη υπηρεσίας είναι ίδια όπως και να διοριζεσαι. Η μόνη διαφορά ήταν στους αναδρομικους που οι δικαιωθεντες αναλόγως της σειράς τους διορίστηκαν στις περιοχές που είχαν διοριστεί τότε οι άλλοι διοριστεοι (εννοώ εκτός ΑΣΕΠ).

Αν δεις λοιπόν εγώ αναφέρομαι στο σύστημα καλουμαι επιλέγω διοριζομαι. Αν υπάρχει άλλο σύστημα όπως σε βάζω κάπου από μόνος μου (αλήθεια που;) ακόμα χειρότερη και αδικαιολογητη η τόση αργοπορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2019, 03:17:59 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Είμαι ήδη διορισμένος. Η διαδικασία καλώ σε διορισμό επιλέγω περιοχές βγαίνει απόφαση από υπουργό παίρνει ΦΕΚ και παρουσιαζομαι για ανάληψη υπηρεσίας είναι ίδια όπως και να διοριζεσαι. Η μόνη διαφορά ήταν στους αναδρομικους που οι δικαιωθεντες αναλόγως της σειράς τους διορίστηκαν στις περιοχές που είχαν διοριστεί τότε οι άλλοι διοριστεοι (εννοώ εκτός ΑΣΕΠ).

Αν δεις λοιπόν εγώ αναφέρομαι στο σύστημα καλουμαι επιλέγω διοριζομαι. Αν υπάρχει άλλο σύστημα όπως σε βάζω κάπου από μόνος μου (αλήθεια που;) ακόμα χειρότερη και αδικαιολογητη η τόση αργοπορία

η διαδικασια ειναι  καλουμαι επιλέγω διοριζομαι...και αυτο θελει το χρονο του...δε βλεπω εργοπορια

fileprovider

  • Επισκέπτης
Υπολογίστε περίπου το Μάρτη στα σχολειά. Μέχρι τότε θα 'χουν βγει κι οι μεταθέσεις των μονίμων. Τα 'χομε πει ένα σωρό φορές.

Σε αυτό αναφερομουν. Και εγώ είχα ρωτήσει είσαι 100% σίγουρος;

Και από ότι βλέπω τώρα ούτε μεταθέσεις θα έχουν καταφέρει ως τότε μάλλον!


ΥΓ. Εσύ Aneta υποστηρίζεις πως θα σας καλέσει Μάρτιο για να δηλώσετε και είσαι 100% σίγουρη;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2019, 03:42:21 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Αν δεν υπήρχε πολιτική βούληση για την υλοποίηση των δικαστικών διορισμών, δε θα είχε συμβεί τίποτε μέχρι σήμερα! Ούτε ο ίδιος ο αξιότιμος κύριος Υπουργός θα δήλωνε δημοσίως όσα είναι γνωστά, ούτε κυρίως θα είχαν πραγματοποιηθεί όσα έχουν γίνει μέχρι σήμερα κι όσα γίνονται καθημερινά, μέχρις ότου ολοκληρωθεί με επιτυχία αυτό το πολύπλοκο θέμα! (αυτά εξάλλου τα γνωρίζουν πολύ καλά μόνο όσοι σχετίζονται άμεσα με το παρόν).
Επιπλέον, σιγουριά για τα γραφόμενά τους καλό είναι να έχουν όλα τα μέλη του pde, γιατί ως γνωστό υπήρχαν κάποιοι που τόνιζαν και υπογράμμιζαν ακόμη και σε προσωπικά μηνύματα ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει κανένας διορισμός στη δημόσια εκπαίδευση, ειδικά όταν είχε ακουστεί πέρυσι μία πρόταση για αναπληρωτές με 5ετείς συμβάσεις! Διερρήγνυαν τα ιμάτιά τους μάλιστα από τη σιγουριά! Κι όμως ...
Καταλήγοντας, λοιπόν, είναι (τουλάχιστον) φρόνιμο να περιμένουν όλοι πρώτα να μάθουν τι θα έχει ή τι δε θα έχει συμβεί το επόμενο χρονικό διάστημα και μετά να τοποθετηθούν κατηγορώντας, επικρίνοντας ή οτιδήποτε άλλο!

Υ.Γ. Το ότι θα έβλεπα να υπερασπίζονται τον γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ κάποιοι που μέχρι πρότινος τον κατηγορούσαν (επειδή οι ίδιοι δεν είχαν συμμετάσχει ή επειδή ήταν αποτυχόντες) είναι αξιοπρόσεκτο!

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2019, 04:50:27 μμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Lawfinder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • tsakbam
    • Προφίλ
Φίλε ηρέμησε,σου έχει γίνει εμμονή!

fileprovider

  • Επισκέπτης
Φίλε ηρέμησε,σου έχει γίνει εμμονή!

Καλησπέρα. Αν αναφέρεστε σε μένα επιτρέψτε μου δύο λόγια. Αν σε ενα εκπαιδευτικό φόρουμ που το διαβάζουν εκατοντάδες άτομα γράφει ο καθένας με σιγουριά δημόσια για ημερομηνίες  (για τόσο σοβαρά θέματα  υπηρεσιακών μεταβολών) και μαλιστα επιμένει χωρίς να το στηρίζει τότε θεωρώ πως πιθανόν ηθελημένα ή άθελα του αδιαφορεί αν με αυτή του την πράξη ωθεί κόσμο στο να πάρει λάθος αποφάσεις . Πόσο μάλλον όταν σου επισημενεται ότι μην είσαι και τόσο σίγουρος. Το θέμα μου δεν είναι ο Λέων. Είναι να καταλαβουμε όλοι μας ότι ο δημόσιος λόγος για τόσο σοβαρά θέματα είναι πράξη υπευθυνότητας. Όλοι μπορεί να έχουμε μια προσωπική εκτίμηση για το οτιδήποτε. Το να την λέμε δημόσια και με πεποίθηση ότι αυτή είναι και πάει και τελείωσε τότε δεν προσφέρουμε καλές υπηρεσίες. Γνώμη μου πάντα έτσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2019, 06:10:08 μμ από linkprovider »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 926
Σύνολο: 932

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.