*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249161 φορές)

0 μέλη και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λάθος σε ενημέρωσε ο πληροφοριοδότης σου! Και καλή σειρά έχω και μέσα θα είμαι, όταν τελειώσουν όλα αυτά! Μακάρι να είσαι κι εσύ, δεν με πειράζει καθόλου! Μην περιμένεις όμως να μου πάρεις την θέση ή την θέση κάποιου άλλου συναδέλφου (γιατί απ'ό,τι θυμάμαι είχες γράψει οριακά πάνω από την βάση)!
  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  μια χαρά θυμάσαι ε΄τότε κοιταξε γιατί μπορεί εσύ να κανεις αιτηση αναίρεσης του διορισμού μου αλλά επειδή αυτά, όπως λες, νομικά δεν στέκουν εγω θα διοριστώ,αν και με βάση , κι εσύ και οι άλλες βαθμάρες θα κοιτάς :o ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Gia96 μην απαντάς ο άνθρωπος έχει χάσει κάθε μέτρο κακιας ! Τόσο που θα σκάσει από το κακό του όταν δει το ΦΕΚ διορισμού μας !

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  μια χαρά θυμάσαι ε΄τότε κοιταξε γιατί μπορεί εσύ να κανεις αιτηση αναίρεσης του διορισμού μου αλλά επειδή αυτά, όπως λες, νομικά δεν στέκουν εγω θα διοριστώ,αν και με βάση , κι εσύ και οι άλλες βαθμάρες θα κοιτάς :o ;D ;D ;D ;D ;D
Δυστυχώς για εσένα θα είμαι μέσα στους διοριστέους, γιατί στον ΑΣΕΠ του 2008-09 είχα γράψει τον καλύτερό μου βαθμό!
Δεν μου έλυσες όμως την απορία: όσα υποστήριζες για τον διορισμό σου με το 36μηνο ως αναπληρώτρια (που κάλυπτες επί τόσους μήνες πάγιες και διαρκείς ανάγκες του κράτους) πήγαν περίπατο ή δεν έχουν κι αυτά νομικό έρεισμα;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Gia96 μην απαντάς ο άνθρωπος έχει χάσει κάθε μέτρο κακιας ! Τόσο που θα σκάσει από το κακό του όταν δει το ΦΕΚ διορισμού μας !
συνάδελφε με αδικείς εγω το καλό σας θέλω..ρωτησα την δικηγόρο του Χατζηφωτη και αυτό που είπε σας λέω...αν είμαι 500 της λέω ο 499 άμα χάσει τον διορισμό του μπορεί να στραφεί εναντίον του επομένου; ναι μου λέει με αίτηση ακύρωσης....γιατί δεν τον καλέις στο τηλέφωνο να τον ρωτησεις αυτό που σου λέωΤηλέφωνο: 210-3643865, 210-3390917,...θες και το MAIL; το έχω δηλαδή άμα θες κι αυτό σου το δίνω :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δυστυχώς για εσένα θα είμαι μέσα στους διοριστέους, γιατί στον ΑΣΕΠ του 2008-09 είχα γράψει τον καλύτερό μου βαθμό!
Δεν μου έλυσες όμως την απορία: όσα υποστήριζες για τον διορισμό σου με το 36μηνο ως αναπληρώτρια (που κάλυπτες επί τόσους μήνες πάγιες και διαρκείς ανάγκες του κράτους) πήγαν περίπατο ή δεν έχουν κι αυτά νομικό έρεισμα;
δεν μας παρακολουθείς..μα γιατί;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
συνάδελφε με αδικείς εγω το καλό σας θέλω..ρωτησα την δικηγόρο του Χατζηφωτη και αυτό που είπε σας λέω...αν είμαι 500 της λέω ο 499 άμα χάσει τον διορισμό του μπορεί να στραφεί εναντίον του επομένου; ναι μου λέει με αίτηση ακύρωσης....γιατί δεν τον καλέις στο τηλέφωνο να τον ρωτησεις αυτό που σου λέωΤηλέφωνο: 210-3643865, 210-3390917,...θες και το MAIL; το έχω δηλαδή άμα θες κι αυτό σου το δίνω :-* :-* :-*
Δεν απαντάς σε τίποτε: ξέρεις πόσοι χιλιάδες συνάδελφοι είναι επιτυχόντες και στον ΑΣΕΠ του 2008 και στον ΑΣΕΠ του 2006 και στον ΑΣΕΠ του 2004 αυτοί οι ίδιοι; Οπότε τι; Θα στραφούν κατά του εαυτού τους και θα ζητήσουν ακύρωση του διορισμού τους οι ίδιοι (αν φυσικά έστεκε ποτέ κάτι τέτοιο);
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1 . Τρόμαξαν να διοριστούν οι υπόλοιποι διοριστέοι του ΑΣΕΠ 2008 οι οποίοι έπρεπε να διοριστούν από το 2009 και διορίστηκαν το 2016 αν δεν κάνω λάθος
2. Να δούμε τι ακριβώς λέει η απόφαση γιατί αυτό που έβγαλε ο δικηγόρος είναι μπούρδες !
3. Πολλοί που ήταν στο 30μηνο και στον πίνακα με τα μόρια  ήταν και επιτυχόντες του ΑΣΕΠ και φυσικά το 24 +ΑΣΕΠ όλοι ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. Οπότε γιατί αυτοί είναι παράνομοι εφόσον ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ ; Δεν είναι παράλογο όλο αυτό ;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρώτον εγώ είμαι μέσα στα νούμερα άρα δεν με νοιάζει . Δεύτερον ότι λες δεν ισχύει γιατί δεν ξέρεις τι θα πει το δικαστήριο σε 3-5 χρονια που θα πάρει η διαδικασία . Τρίτον , τι λες δηλαδή στους ανθρώπους που είναι έξω από τα νούμερα να μην διορισθούν γιατί κάποιος μπορεί να τους κυνηγήσει  κάποτε ! Είναι δουλειά των δικηγόρων και του υπουργείου τι θα κάνει και όχι δίκη σου ! Διορισου εσύ και άσε τους άλλους στην ησυχία τους !

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
1 . Τρόμαξαν να διοριστούν οι υπόλοιποι διοριστέοι του ΑΣΕΠ 2008 οι οποίοι έπρεπε να διοριστούν από το 2009 και διορίστηκαν το 2016 αν δεν κάνω λάθος
2. Να δούμε τι ακριβώς λέει η απόφαση γιατί αυτό που έβγαλε ο δικηγόρος είναι μπούρδες !
3. Πολλοί που ήταν στο 30μηνο και στον πίνακα με τα μόρια  ήταν και επιτυχόντες του ΑΣΕΠ και φυσικά το 24 +ΑΣΕΠ όλοι ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. Οπότε γιατί αυτοί είναι παράνομοι εφόσον ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ ; Δεν είναι παράλογο όλο αυτό ;
1. Σκόπιμα το Υπουργείο καθυστερούσε να τους διορίσει! Δεν θέλει πολλή σκέψη!
2. Ακριβώς, δες πρώτα την απόφαση και ύστερα να μας την αναλύεις και να μας την εξηγείς και κυρίως να συμπεραίνεις!
3. Γιατί μπορεί να έγραψαν απλά ένα 55 (για να λέγονται επιτυχόντες) και με τους 24 μήνες προυπηρεσίας που είχαν να διορίστηκαν, ενώ εγώ που είχα γράψει 70 και δεν είχα τότε την απαιτούμενη προυπηρεσία των 24 μηνών να έμεινα εκτός! Αυτό δεν το σκέφτηκες;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν απαντάς σε τίποτε: ξέρεις πόσοι χιλιάδες συνάδελφοι είναι επιτυχόντες και στον ΑΣΕΠ του 2008 και στον ΑΣΕΠ του 2006 και στον ΑΣΕΠ του 2004 αυτοί οι ίδιοι; Οπότε τι; Θα στραφούν κατά του εαυτού τους και θα ζητήσουν ακύρωση του διορισμού τους οι ίδιοι (αν φυσικά έστεκε ποτέ κάτι τέτοιο);
δεν σου είπα αυτό το πράγμα κι απάντησα και δεν με παρακολουθείς....είσαι 500 τουβ ασεπ του 08 : ο 499 μένει απ' έξω ή εκδικάζεται η προσφυγή του και δικαιώνεται μετά από εσένα..πάει στο υπουργείο και το υπουργείο του λέει: ΟΙ 300 της ειδικότητάς σου (ενδεικτικός ο αριθμός) καλλύφθηκε με παλιώτερες προσφυγές και ρωτάει ο 499 ; ποιοι δικαιώθηκαν; σου λέει το υπουργείο ο 500, 501, 505 599 αν διαπιστωθεί πως έστω κι ένας κάτω από εσένα (δηλαδή με λιγότερα μόρια σε ασεπ )που είσαι ο 499 έχεις δικαίωμα να προσφύγεις σε βάρος του, διότι να σε πάρει κι εσένα και αυτούς και να σας κάνει 301 ως υπεράριθμους δεν γινεται...άρα θα πρέπει να κάνεις προσφυγή για αναίρεση διορισμού του ήτοι να απωληθεί

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρώτον εγώ είμαι μέσα στα νούμερα άρα δεν με νοιάζει . Δεύτερον ότι λες δεν ισχύει γιατί δεν ξέρεις τι θα πει το δικαστήριο σε 3-5 χρονια που θα πάρει η διαδικασία . Τρίτον , τι λες δηλαδή στους ανθρώπους που είναι έξω από τα νούμερα να μην διορισθούν γιατί κάποιος μπορεί να τους κυνηγήσει  κάποτε ! Είναι δουλειά των δικηγόρων και του υπουργείου τι θα κάνει και όχι δίκη σου ! Διορισου εσύ και άσε τους άλλους στην ησυχία τους !
όχι τους λέω τι μπορεί να τους περιμένει και να μην επαναπάυονται διότι εγείρονται εκ των συνθηκών δικαιώματα... ξέρεις τι μου είπε δικηγόρος που έχει αναλάβει προσφυγέρς αναδρομικών διορισμών; ο Περπατάρης , λέω και το όνομα, κανονικά το κράτος, μια ευνομούμενη πολιτεία πρέπει να αρχίσει να καλέι το ίδιο τους διαδόχους επιτυχόντυες του ασεπ μετά την έκδοση της 527...αλλά δυστυχώς πάμε να πιέσουμε το κράτος να κάνει το αυτονόητο...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 06:19:58 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή όσοι ήταν στο 24+ΑΣΕΠ είχαν γράψει 55 ;  Μιλάς σοβαρά ;  εγώ είπα ότι είναι μπούρδες αυτό που κοινοποίησε ο Δικηγόρος !! Να δούμε τι ακριβώς θα γράφει η απόφαση !!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
δεν σου είπα αυτό το πράγμα κι απάντησα και δεν με παρακολουθείς....είσαι 500 τουβ ασεπ του 08 : ο 499 μένει απ' έξω ή εκδικάζεται η προσφυγή του και δικαιώνεται μετά από εσένα..πάει στο υπουργείο και το υπουργείο του λέει: ΟΙ 300 της ειδικότητάς σου (ενδεικτικός ο αριθμός) καλλύφθηκε με παλιώτερες προσφυγές και ρωτάει ο 499 ; ποιοι δικαιώθηκαν; σου λέει το υπουργείο ο 500, 501, 505 599 αν διαπιστωθεί πως έστω κι ένας κάτω από εσένα (δηλαδή με λιγότερα μόρια σε ασεπ )που είσαι ο 499 έχεις δικαίωμα να προσφύγεις σε βάρος του, διότι να σε πάρει κι εσένα και αυτούς και να σας κάνει 301 ως υπεράριθμους δεν γινεται...άρα θα πρέπει να κάνεις προσφυγή για αναίρεση διορισμού του ήτοι να απωληθεί
Οι δημόσιοι υπάλληλοι απολύονται για συγκεκριμένους λόγους: αν καταργηθεί η θέση στην οποία υπηρετούσαν, αν πιαστούν να κάνουν ιδιαίτερα (για τους εκπαιδευτικούς), αν κλέψουν, αν λερώσουν το ποινικό τους μητρώο γενικότερα κλπ.
Δεν καταλαβαίνεις πάντως με τίποτε: μπορεί κάποιος να ζητήσει ακύρωση του διορισμού του ίδιου του εαυτού; Κοίταξε πόσοι χιλιάδες συνάδελφοι είναι επιτυχόντες και στους 3 ΑΣΕΠ και μετά να υποστηρίζεις ό,τι αβάσιμο και σαθρό θέλεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1 . Τρόμαξαν να διοριστούν οι υπόλοιποι διοριστέοι του ΑΣΕΠ 2008 οι οποίοι έπρεπε να διοριστούν από το 2009 και διορίστηκαν το 2016 αν δεν κάνω λάθος
2. Να δούμε τι ακριβώς λέει η απόφαση γιατί αυτό που έβγαλε ο δικηγόρος είναι μπούρδες !
3. Πολλοί που ήταν στο 30μηνο και στον πίνακα με τα μόρια  ήταν και επιτυχόντες του ΑΣΕΠ και φυσικά το 24 +ΑΣΕΠ όλοι ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. Οπότε γιατί αυτοί είναι παράνομοι εφόσον ήταν επιτυχόντες του ΑΣΕΠ ; Δεν είναι παράλογο όλο αυτό ;
δες την 527 γιατί ήταν παράνομοι..δεν το λέω εγώ ..η 527 https://www.esos.gr/arthra/37061/i-apofasi-toy-ste-5272015-gia-tin-antisyntagmatikotita-ton-rythmiseon-toy-n-38482010

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 910
Σύνολο: 916

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.