*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015  (Αναγνώστηκε 274058 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:23:06 μμ »
Εγώ δεν΄έχω δει κανένα να πεινάει και να έχει την πολυτέλεια να γράφει τα παράπονα του ολημερίς και ολονυχτίς στο forum...
Οσοι σκέφτονται να τους ξαναψηφισουν,να πεθανουν στη πεινα,δεν με απασχολει.Δε μπορουν να παιρνουν κι άλλο κοσμο αθωο,στο λαιμο τους.Εγω ουτε πειναω,ουτε χρωσταω,ειμαι από τους τυχερους




Αθώος και Δ.Υ. ή έστω wannabe Δ.Υ.  ;D ;D ;D ;D ;D

ΥΓ1. Καλόοοοοοο !!!! Παίζει αποζημίωση λόγω πλάνης και ότι παρασύρθηκα ?  Ρε παιδιά μου έχετε φτιάξει απίστευτα το κέφι σήμερα... τέτοιο δάκρυ από γέλιο δεν ξέρω από πότε...
YΓ2. Το μόνο που μένει να δω σε αυτή τη ζω'η είναι ότι κάποιος υποχρεώθηκε να γίνει Δ.Υ. και δεν ήθελε. Μετά έμπλεξε στα γρανάζια του Δημοσίου και έκατσε μέχρι την σύνταξη γιατί ήθελε αλλά δεν μπορούσε να φύγει...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 03:27:34 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:33:02 μμ »
Συγνώμη ρε gus, το αστείο της υπόθεσης στο συνδυασμό "αθώος + δημόσιος υπάλληλος" που το βλέπεις; Δηλαδή για εσένα ισχύει η εξίσωση: δημόσιος υπάλληλος = κάθαρμα, διεφθαρμένος, ρουφιάνος; Προφανώς όποιος δεν έχει συναλλαγές με τους μηχανισμούς εξουσίας, έχει διοριστεί χωρίς να προστρέξει στα βουλευτικά γραφεία, κάνει τη δουλειά του σωστά, δε μπορεί να μπαίνει στο ίδιο τσουβάλι με το κλασικό βύσμα ή κομματόσκυλο που θα πούλαγε και τη μάνα του για να εξασφαλίσει μια θέση στο δημόσιο. Καλή είναι η γκρίνια, αλλά ας αφήσουμε λίγο το τσουβάλι στην άκρη...Τα τσουβαλιάσματα είναι ίδιον ολοκληρωτικών καθεστώτων.
Ίσως βέβαια να μην κατάλαβα καλά αυτό που εννοείς, οπότε κάθε διευκρίνηση είναι δεκτή.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:35:18 μμ »
Δεν είμαι ΡΟΥΣΦΕΤΙ,φιλε μου.Ειμαι Φεκιτης.Και ναι,προς ενημερωση σου,υπαρχει αθωος κοσμος εκει εξω.Ο αδερφος μου,που εμεινε ανεργος και εφυγε στο εξωτερικο για δουλεια και τοσοι αλλοι.
 Ναι,παιζει αποζημιωση και αναδρομικη τοποθετηση πολύ συντομα.Μονο που τοτε θα γελαω εγω.Μεχρι δακρυων,οπως το λες.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:39:58 μμ »
Συγνώμη ρε gus, το αστείο της υπόθεσης στο συνδυασμό "αθώος + δημόσιος υπάλληλος" που το βλέπεις; Δηλαδή για εσένα ισχύει η εξίσωση: δημόσιος υπάλληλος = κάθαρμα, διεφθαρμένος, ρουφιάνος; Προφανώς όποιος δεν έχει συναλλαγές με τους μηχανισμούς εξουσίας, έχει διοριστεί χωρίς να προστρέξει στα βουλευτικά γραφεία, κάνει τη δουλειά του σωστά, δε μπορεί να μπαίνει στο ίδιο τσουβάλι με το κλασικό βύσμα ή κομματόσκυλο που θα πούλαγε και τη μάνα του για να εξασφαλίσει μια θέση στο δημόσιο. Καλή είναι η γκρίνια, αλλά ας αφήσουμε λίγο το τσουβάλι στην άκρη...Τα τσουβαλιάσματα είναι ίδιον ολοκληρωτικών καθεστώτων.
Ίσως βέβαια να μην κατάλαβα καλά αυτό που εννοείς, οπότε κάθε διευκρίνηση είναι δεκτή.

Φίλε μου όχι αλλά διαφωνώ με το σύστημα και το υπηρετώ ή σκέφτομαι να το υπηρετήσω και μάλιστα συμπονώ αυτούς που δεν έχουν να φάνε?
Οπως επίσης και Δ.Υ. και στην κλάψα... δηλαδή έχει κατι άλλο καλύτερο να κάνει δηλαδή για να καταλάβω και ασχολείται με το δημόσιο?

Φυσικά το αντίθετο του αθώος δεν είναι μόνο αυτά που λες και δεν ισχύουν φυσικά και για όλους.
Απλά όποιος ασχολείται με το Δημόσιο ξέρει που έχει μπλέξει ή που πάει να μπλεκτεί. Οπότε μην δηλώνει και αθώος για το "εγκλημα"

ΥΓ. Επί την ευκαιρία σε κάποιο φόρουμ εφημερίδας όταν όλοι εμείς που έιχαμε να φάμε προσπαθούσαμε να αλλάξουμε τον κόσμο (ΤΟΤΕ) μπήκε ένας και είπε "Παιδιά δεν έχω να φάω. Υπάρχει καμία δουλειά? " Από τότε δεν ξαναμπήκε και κανένας μας δεν έμαθε τι έγινε παρά μόνο ένας έξυπνος βρέθηκε και έγραψε ως απάντηση "Φίλε σε καταλαβαίνω αλλά γράφεις σε λάθος topic". Καλό μεσημέρι.

@ΚΟΚΟΣΚΑ

Καλοφάγωτα! Και πάντα να βρίσκεις το δίκιο σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 03:42:40 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:40:43 μμ »
Ας έκαναν προσλήψεις στο δημόσιο και ο μισθός με τα σημερινά δεδομένα είναι λογικός…,
Για 5μηνα προγράμματα μετά από 80 ώρες κατάρτισης σε πτυχιούχους ΑΕΙ ΤΕΙ δίνουν λιγότερα!
Ας κάνουν διορισμούς εκπαιδευτικών και με 585! Πόσο ακόμα  θα καλύπτουν τα κενά με τους αναπληρωτές , οι νεώτεροι τώρα δεν μπορούν να βρουν πουθενά δουλειά.
Και που θα κοιμοσουν, θερμανση.?,φαγητο? μετακινηση?υγε'ια?,διασκεδαση_ για λιοσπορους ο λογος,αντισυλληψη κι αυτην στον θεο ! Εχει ο θεος που λεμε, εκει καπου κι εμεις οι εκπαιδευτικοι:-) :-)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2014, 03:43:18 μμ από plakakaneis »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:48:27 μμ »
Θες και αντισυλληψη εσυ.Να σε στειρωσουν,τι το θες το παιδι,ηλιοσπορους θα το ταιζεις;

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 10, 2014, 03:54:03 μμ »
 ;Dμονο στοργη ,για προδερμ δε φτανουν!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 10, 2014, 04:01:35 μμ »
;Dμονο στοργη ,για προδερμ δε φτανουν!

Οριστε που λενε πως δεν ειμαστε αθωοι.Αθωοι και ρομαντικοι

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 10, 2014, 09:48:30 μμ »
εγω προτεινω να πληρωνουμε εμεις 589 ευρω, αρκει να διοριστουμε!! Ε τι να λέμε τωρα αμα εισαι φεκιτης πλερωνεις και οσο οσο αρκει να διοριστεις!!!!
Oleum et operam perdidi!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 11, 2014, 01:37:03 μμ »
Aν εισαι Φεκιτης η άλλη εκκρεμοτητα, ΑΞΙΩΝΕΙΣ να διοριστεις,δεν πληρωνεις κι από πανω,οπως λες.
 Αλλοι θα πληρωσουν,στην κυριολεξια το ρημα.Ας προσεχαν.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #290 στις: Αύγουστος 12, 2014, 04:19:59 μμ »
https://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2014/August/12082014_1.csp

Αν δείτε τα αποτελέσματα είναι ένας διοριστέος από το ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών (αν δείτε έχει το ΦΕΚ 555/20-07-2009). Ρε παιδιά πώς έκανε αίτηση; Πάει ο καθένας με ΦΕΚ και αιτείται όπου υπάρχει προκήρυξη;

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #291 στις: Αύγουστος 12, 2014, 04:33:08 μμ »
Τι ειδικοτητα είναι;Οικονομικων;Εννοειται ότι μπορει

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #292 στις: Αύγουστος 12, 2014, 04:33:40 μμ »
Τόσο καιρό λέμε ότι όσοι έχουν ΦΕΚ από γραπτό διαγωνισμό (μόνο εμείς οι εκπαιδευτικοί έχουμε) μπορούν να διοριστούν χρησιμοποιώντας τα ΦΕΚ τους και σε άλλα υπουργεία. Ο συγκεκριμένος συνάδελφος που είναι ΠΕ13 Νομικός το έκανε, γιατί είχε κάθε δικαίωμα που του δίνει το Υπ. Διοικητικής μεταρρύθμισης, αφού τόσο καιρό δεν τον διορίζει το υπουργείο Παιδείας.

Και επειδή τον γνωρίζω προσωπικά, ευχαριστώ που το δημοσίευσες, για να του πω συγχαρητήρια.
Δεν το γνώριζα ότι είχε κάνει αίτηση και διορίζεται στο γενικό λογιστήριο του κράτους.

Χάρηκα με το διορισμό σου Λάμπρο. Καλή αρχή! :)
Από βδομάδα θα είναι η σειρά μου! Πάμε να το γιορτάσουμε μαζί!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #293 στις: Αύγουστος 12, 2014, 04:52:36 μμ »
Μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια;Σε οοολα τα υπουργεια προηγούνται οι εχοντες γραπτο διαγωνισμο.
 Δηλαδη,οι εκπαιδευτικοι,οι μονοι με γραπτο πλεον,προηγουνται.Μοναχα στο υπουργειο στο οποιο ανηκουν ΔΕΝ προηγούνται.Ουτε καν στις τοποθετήσεις...!Τι είναι τελικα αυτό το Παιδειας;Το Βατικανο; Κρατος εν κρατει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160683
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.