*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 729048 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2282 στις: Ιούνιος 26, 2019, 01:44:44 μμ »

3) Ναι, δεν γίνεται η οργανική σου να είναι στο Καστελόριζο κι εσύ να έχεις αράξει Θεσσαλονική τώρα 20 χρόνια με αποσπάσεις.
 


Δηλαδή είναι παράλογο που οποιοσδήποτε εργαζόμενος θέλει να γυρίσει σπίτι του και στην οικογένειά του και ζητά αποσπάσεις γιατί δεν καταφέρνει να πάρει μετάθεση;;; Έτσι και κάποιος άλλος πάει στην οργανική του, είτε γιατί είναι από εκεί και το επιλέγει, είτε γιατί το επιλέγει για την μοριοδότηση.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:03:40 »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2283 στις: Ιούνιος 26, 2019, 01:51:37 μμ »
Σοβαρά τώρα; Υπάρχουν και κάποιοι που σιγονταρουν τις Δάφνες; Πού συμβαίνουν αυτά στα σχολεία και μάλιστα είναι και η καθιερωμένη κατάσταση;;;;!!!! Σώνει και καλά να μας αξιολογήσει η κάθε Δάφνη, η οποία κατά τα άλλα κάνει κρα να μπει σ'αυτό το απαξιωμενο σχολείο! Να μιλάς για τον εαυτό σου! Δεν επέτρεψα σε κανέναν να απαξιώσει το μάθημα μου, γιατί το κάνω σωστά ολοσωστα! Όπως και η συντριπτική πλειοψηφία των συναδέλφων! Μαζεψου κοινώς...

Ποιός το λέει βε συνάδελφε ότι το κάνεις ολόσωστα ?!?!

Εσύ?

Γιάννης κερνά -Γιάννης πίνει φάση?  ;D

Δεν θα σε αξιολογησω εγώ βρε συνάδελφε -ηρέμησε !!

Γονείς-διοικηση-μαθητές αξιολογούν- ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΣΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕΘΟΔΩΝ.

Μπας και τα στατιστικά ότι πάνε σχεδόν ΟΛΟΙ φροντιστηριο είναι κομματάκι πιο αξιόπιστο επιχειρημα από το οτί εσύ μονος σου λες ότι τα κάνεις καλά???

Εγώ αυτό που καταλβαίνω είναι ότι βολεύει το δημόσιο να ζει σε μία φούσκα και όλοι οι υπολοιποι να πληρώνουνε έναν δάσκαλο  που λέει ο ίδιος ότι τα κάνει καλά, αλλά αντικειμενικός δείκτης ΔΕΝ υπάρχει.

Φανταστικό σύστημα!! να το εξάγουμε στους χαλβάδες στη βόρεια Αμερική -δεν τα ξέρουνε καλά αυτοί!

Ρωτάνε και καναν άλλο αυτοί αν κάνεις καλό μάθημα  ;D  ;D Δεν πιστεύουν μόνο εσένα!!

Φοβερό ε???  :o

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2284 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:03:17 μμ »
Σύμφωνα με τους γονείς και τους μαθητές τα κάνω ολοσωστα. Επίσης, σε καμία περίπτωση δεν είμαι συνάδελφος σου! Μην έχεις τέτοιες αυταπάτες! Άλλοι με τον ιδρώτα μας και άλλοι με το σάλιο σας..
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2285 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:37:44 μμ »
@Δαφνη87
Δυστυχως εισαι ακρως επιθετικη και απαξιωτικη.
Αλλα οποιος ειναι εξω απο το χορο....
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:03:40 »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2286 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:43:51 μμ »
Δηλαδή είναι παράλογο που οποιοσδήποτε εργαζόμενος θέλει να γυρίσει σπίτι του και στην οικογένειά του και ζητά αποσπάσεις γιατί δεν καταφέρνει να πάρει μετάθεση;;; Έτσι και κάποιος άλλος πάει στην οργανική του, είτε γιατί είναι από εκεί και το επιλέγει, είτε γιατί το επιλέγει για την μοριοδότηση.

Ναι συνάδελφε, παράλογο είναι μόνο στο Ελλάντα γίνονται αυτά. Οι σχολικές μονάδες είναι ΑΥΤΟΝΟΜΕΣ και οι οργανικές ανκουν ΣΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΔΕΝ γίνεται εσύ επειδή θες να χωθείς στο δημόσιο , να λες ναι εγώ θα πάω στο Καστελόριζο και μετά να μην πατάς.

Η  οργανική στο χωριό  ανήκει στο σχολείο. Άμα θες Λονδίνα που θέλουν ΟΛΟΙ παραιτησε και χτυπάς θέση εκει , που όμως ο ανταγωνισμός είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.

 Κρίμα είναι τα έρμα στο χωριό να μην έχουν σχολικό κλίμα και κάθε χρόνο να έχουν ΑΛΛΟ δάσκαλο-δεν είναι? επειδή οι συνδικαλισταδες και οι βιυλευτάδες θέλουν κάνουν ρουσφέτια??

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2287 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:56:56 μμ »
Θα καταργηθουν ολες οι υπηρεσιακες μεταβολες για χαρη σου....δεν θα βελτιωθουν θα καταργηθουν.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2288 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:57:11 μμ »
Σύμφωνα με τους γονείς και τους μαθητές τα κάνω ολοσωστα. Επίσης, σε καμία περίπτωση δεν είμαι συνάδελφος σου! Μην έχεις τέτοιες αυταπάτες! Άλλοι με τον ιδρώτα μας και άλλοι με το σάλιο σας..
Δεν είμαστε μην μου ανησυχείς!Το παίρνω πίσω!!!  :o

Ναι, ναι εμείς που φύγαμε με υποτροφίες από τα Ελληνικά πανεπιστημια και πήγαμε στα εξωτερικά με υποτροφίες των ηλίθιων "ξένων", με το σάλιο μας πορευμαστε γενικά :D

Με το βύσμα, κάνα διεθυντη απο ενισυχτικές/ΣΔΕ κάνα 7μηνο μάστερ ειδικής του 5,000 χλιαρου στα Αλαμπουρνέζικα κλπ.

Που να ξέρουμε τι πάει να πει αξιολογηση :D

Και στα σχολεία και στα πανεπιστημια που δουλέψαμε, αας έλεγε και εμάς στο προφορικό η κυρία Μαρία και η κυρία Βαγγελιώ ότι τα κάνουμε καλά και ήταν ευχαστμένο το κράτος που πληρώνε :D

Το θέμα είναι  ο καλός τους λόγος ! ;D

Τώρα βέβαια ΓΙΑΤΙ η κυρι αΜαρια και η κυρία Βαγγελιώ στέλνουν τα παιδιά τους στα φροντστρια ??!Είναι ένα ερώτημα!!!

Θα τους περισσεύουν μάλλον από τα 800 ευρώ να δίνουν τα 500 στα φροντ.



Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2289 στις: Ιούνιος 26, 2019, 02:59:29 μμ »
Θα καταργηθουν ολες οι υπηρεσιακες μεταβολες για χαρη σου....δεν θα βελτιωθουν θα καταργηθουν.

Ελπίζω για τον Κούλη ΟΝΤΩΣ να αλλάξει το σύστημα και να γίνουν αυτόνομες οι σχολικές μονάδες όπως στη Βορεια Αμερική/Αυστραλία/Αγγλια κλπ. Και ο καθένας να κάθεται στα αυγά του και άμα δεν θέλει-να φεύγει. Απλό είναι.

Θέλει κότσια βέβαια για να τα κάνεις αυτά στην Ουγκάντα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2290 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:02:42 μμ »
Ναι συνάδελφε, παράλογο είναι μόνο στο Ελλάντα γίνονται αυτά. Οι σχολικές μονάδες είναι ΑΥΤΟΝΟΜΕΣ και οι οργανικές ανκουν ΣΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ.

ΔΕΝ γίνεται εσύ επειδή θες να χωθείς στο δημόσιο , να λες ναι εγώ θα πάω στο Καστελόριζο και μετά να μην πατάς.

Η  οργανική στο χωριό  ανήκει στο σχολείο. Άμα θες Λονδίνα που θέλουν ΟΛΟΙ παραιτησε και χτυπάς θέση εκει , που όμως ο ανταγωνισμός είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.

 Κρίμα είναι τα έρμα στο χωριό να μην έχουν σχολικό κλίμα και κάθε χρόνο να έχουν ΑΛΛΟ δάσκαλο-δεν είναι? επειδή οι συνδικαλισταδες και οι βιυλευτάδες θέλουν κάνουν ρουσφέτια??

Εσύ χώθηκες στο δημόσιο; Ξέρεις πόσο καιρό πήγα στο Καστελόριζο;; Εσύ πόσο καιρό πήγες; Ξέρεις για ποιο λόγο ζητάω να πάω στον τόπο μου;; Όχι μόνο εγώ αλλά και ο κάθε ένας από εμάς.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2291 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:05:06 μμ »
Ελπίζω για τον Κούλη ΟΝΤΩΣ να αλλάξει το σύστημα και να γίνουν αυτόνομες οι σχολικές μονάδες όπως στη Βορεια Αμερική/Αυστραλία/Αγγλια κλπ. Και ο καθένας να κάθεται στα αυγά του και άμα δεν θέλει-να φεύγει. Απλό είναι.

Θέλει κότσια βέβαια για να τα κάνεις αυτά στην Ουγκάντα.
Άντε γειά λοιπόν. Δε θα μας λείψεις κιόλας.
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2292 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:11:43 μμ »
Ελπίζω για τον Κούλη ΟΝΤΩΣ να αλλάξει το σύστημα και να γίνουν αυτόνομες οι σχολικές μονάδες όπως στη Βορεια Αμερική/Αυστραλία/Αγγλια κλπ. Και ο καθένας να κάθεται στα αυγά του και άμα δεν θέλει-να φεύγει. Απλό είναι.

Θέλει κότσια βέβαια για να τα κάνεις αυτά στην Ουγκάντα.

Δεν ξέρω πως οραματίζεται το αυτόνομο σχολείο.... αλλά η αυτονομία δεν ισούται με την απολυταρχια που έχεις κατά νου. Άλλο βελτιώνω τους όρους των υπηρεσιακών μεταβολών και άλλο τις καταργω. Επίσης το θέμα μας είναι η αξιολόγηση και όχι τα απωθημένα ενός εκάστου εξ ημών.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2019, 03:22:45 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2293 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:15:33 μμ »
Εσύ χώθηκες στο δημόσιο; Ξέρεις πόσο καιρό πήγα στο Καστελόριζο;; Εσύ πόσο καιρό πήγες; Ξέρεις για ποιο λόγο ζητάω να πάω στον τόπο μου;; Όχι μόνο εγώ αλλά και ο κάθε ένας από εμάς.

Νο οφένσ , αλλά, στο Καστελόριζο είχε ανάγκη το κράτος και η θέση ανήκει εκεί, στην σχολική μονάδα.

Εάν ήθελες Αθήνα, έπρεπε να ανοίγει η θέση στην Αθήνα και ΑΝ υπήρχε κενό και ΑΝ είχες τα προσόντα να ανταγωνστείς τους υπόλοιπους, ας πήγαινες.

Αλλιώς ας πήγαινε κάποιος που ήθελε να μείνει στο Καστελόριζο. Αυτά που λέω ΔΕΝ είναι καμία μεγάλη φιλοσοφία. ΠΑΝΤΟΥ το ίδιο είναι.

Κανείς δεν θέλει τα Καστελόριζα, ή τα βουνα και τα χωριά, από Αμερική, Γερμανία, Αγγλικα. Ελβετία ΠΟΥΘΕΝΑ!! αλλά το κράτος βασικά πρεπεί να μερμνά για το συμφέρον του μαθητή όχι του καθηγητή.

Και ο μαθητής στο Καστελόριζο αξίζει ΚΑΙ αυτός να έχει ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ σχολείο με σταθερό προσωπικό, σορρι κιόλας.

Το πρόβλημα το βασικό είναι ότι εγώ έχω δουλέψει-και πολλοί άλλοι βεβαίως στο δημόσιο σε ΑΛΛΕΣ χώρες και έχω μέτρο σύγκρισης. Αυτό είναι το πρόβλημα.

Όποιος θέλει Αθήνα ας παραιτηθεί από το δημόσιο =απλό είνα και να πάει ένας δάσκαλος στο Καστλόριζο που ΘΕΛΕΙ να είναι εκεί. Θα βρεθεί-μην ανησυχείτε και θα είναι και αυτός ευχαρστμενος και τα παιδάκια που κάθε χρόνο έχουν ΑΛΛΟ δάσκαλο!!!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2294 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:17:27 μμ »
Ψυχραιμία! Μήπως κινείστε στα όρια του "άσχετου με το θέμα"; Έχουν σχέση οι αποσπάσεις;
Και μια παρατήρηση, που θα εξηγήσει κάποιες "κάρτες": το πόσο έντονα γράφει κάποιο μέλος είναι σχετικό και περνάει από πολλά φίλτρα για να κριθεί.
Όταν όμως χρησιμοποιείτε εκφράσεις κατάφορα προσβλητικές "κάνει μπαμ" και χάνετε το δίκιο σας και παίρνετε και καρτούλες.

Ευχαριστούμε. Καλή συνέχεια.

ΥΓ όπως πάντα αν τα γραφόμενά μου αφορούσαν τον τελευταίο ή κάποιο συγκεκριμένα μήνυμα θα ήμουν 100% ξεκάθαρος.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2295 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:22:23 μμ »
Ψυχραιμία! Μήπως κινείστε στα όρια του "άσχετου με το θέμα"; Έχουν σχέση οι αποσπάσεις;
Και μια παρατήρηση, που θα εξηγήσει κάποιες "κάρτες": το πόσο έντονα γράφει κάποιο μέλος είναι σχετικό και περνάει από πολλά φίλτρα για να κριθεί.
Όταν όμως χρησιμοποιείτε εκφράσεις κατάφορα προσβλητικές "κάνει μπαμ" και χάνετε το δίκιο σας και παίρνετε και καρτούλες.

Ευχαριστούμε. Καλή συνέχεια.

ΥΓ όπως πάντα αν τα γραφόμενά μου αφορούσαν τον τελευταίο ή κάποιο συγκεκριμένα μήνυμα θα ήμουν 100% ξεκάθαρος.

Να απαντήσω - εξηγηθώ για τον εαυτό μου..... Ναι το θέμα είναι η αξιολόγηση...ναι οι αποσπάσεις είναι εκτός του συγκεκριμένου θέματος.... απλά ήθελα να εκφράσω απορία μου, καθώς αναφέρθηκε στο συγκεκριμένο νήμα το θέμα αυτό....
Sorry από μεριάς μου... :)
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160761
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.