*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσκληση για συμμετοχή σε έρευνα για μεταπτυχιακή διπλωματική εργασία  (Αναγνώστηκε 628 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Αγαπητοί συνάδελφοι,

είμαι μεταπτυχιακή φοιτήτρια του Ε.Α.Π., στο πρόγραμμα "Μεταπτυχιακή Ειδίκευση Καθηγητών Αγγλικής" και αυτήν την περίοδο εργάζομαι πάνω στη διπλωματική μου εργασία, με θέμα το θεσμό του μέντορα των καθηγητών, η εισαγωγή του οποίου στη δημόσια πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση έχει εξαγγελθεί στα πλαίσια του "Νέου Σχολείου".

Πιο συγκεκριμένα, ο σκοπός της έρευνάς μου είναι να εξετάσω τι απόψεις, ιδέες και στάσεις σχετικά με το ζήτημα αυτό έχουν οι καθηγητές Αγγλικής οι οποιοι, στο μέλλον, ίσως συμμετάσχουν σε κάποιο μεντορικό πρόγραμμα ως νεοδιόριστοι. Για το λόγο αυτό, έχω σχεδιάσει ένα ερωτηματολόγιο, κυρίως με ανοιχτού τύπου ερωτήσεις, που απευθύνεται σε καθηγητές που υπηρετούν είτε ως νεοδιόριστοι, είτε ως αναπληρωτές (πλήρους ή μειωμένου ωραρίου) ή ακόμη και ως ωρομίσθιοι, σε δημόσια δημοτικά, γυμνάσια ή λύκεια. Η συμπλήρωσή του, ασφαλώς, θα είναι ανώνυμη και διαρκεί γύρω στα 15 με 20 λεπτά συνολικά.

Σε περίπτωση που κάποιος από εσάς επιθυμεί να λάβει περισσότερες πληροφορίες ή/και να συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο, παρακαλώ να μου στείλει προσωπικό μήνυμα (pm) εδώ. Θα ήμουν πραγματικά υποχρεωμένη αν βοηθούσατε στην έρευνά μου!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Στεφανία

Σημείωση: Ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές αν το σημείο αυτό του forum δεν είναι το κατάλληλο για τέτοιου είδους posts, αλλά το επέλεξα επειδή εδώ "συναντιούνται" τα μέλη που αποτελούν το μεγαλύτερο τμήμα του target group της έρευνάς μου, δηλαδή οι αναπληρωτές και οι ωρομίσθιοι ΠΕ06. Αν "εμποδίζει", παρακαλώ μεταφέρετε το post σε καταλληλότερο σημείο! Ευχαριστώ! :)
 
 
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 645

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.