*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1782373 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 17, 2013, 04:47:20 μμ »
Στη δευτεροβάθμια της πόλης που διαμένω όλα τα γραφεία τελούν υπό κατάληψη από τη Δευτέρα και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε με κανέναν. Τι θα κάνουμε αν συνεχιστεί η κατάληψη. Είναι κάποιος από εσάς σε παρόμοια θέση;
τα ίδια και εδώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:38 »

Αποσυνδεδεμένος uty

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 17, 2013, 05:20:44 μμ »
Οσοι κάναμε αιτηση για μετάθεση συμπληρώνουμε μια υπευθυνη δηλωση στην οποια δηλώνουμε οτι : "ειμαστε δημοτες του ....δημου, σύμφωνα με το χαρτι εντοπιότητας το οποίο καταθεσαμε στην αιτηση μας για μεταθεση. "

Μην εμπιστεύεστε ευκολα τέτοιες πατέντες.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2013, 05:22:31 μμ από mpourkoulas »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 17, 2013, 07:00:09 μμ »
ναι ακριβως ετσι ειναι!!!!!!!ετσι επαθα περυσι,οταν πηρα αποσπαση δεν με αφηναν να φυγω......επισης μου συναιβει και το εξης τραγικο την αναπληρωτρια που τοποθετησαν τελικα δεν ηθελε να ερθει σε αυτο το σχολειο και με αποδεσμευσαν μετα απο 18 ημερες

Εμένα, ενώ οι αποσπάσεις βγήκαν Αύγουστο, 3 αναπληρωτές αρνήθηκαν να έρθουν και ο αντικαταστάτης μου έφτασε 27 Νοέμβρη!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 17, 2013, 07:02:31 μμ »
Οσοι κάναμε αιτηση για μετάθεση συμπληρώνουμε μια υπευθυνη δηλωση στην οποια δηλώνουμε οτι : "ειμαστε δημοτες του ....δημου, σύμφωνα με το χαρτι εντοπιότητας το οποίο καταθεσαμε στην αιτηση μας για μεταθεση. "

Μην εμπιστεύεστε ευκολα τέτοιες πατέντες.....

Μονάχα ως έσχατη λύση, αν δεν μπορέσουμε να πάρουμε εγκαίρως τα δικαιολογητικά και αν δε δοθεί παράταση!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:38 »

Αποσυνδεδεμένος vasw99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 17, 2013, 07:16:38 μμ »
Η απεργία συνεχίζεται αύριο κ για το Δήμο Χαλανδρίου. Συνάδελφοι να διαμαρτυρηθούμε στο υπουργείο μας, για παράταση. Σήμερα, με εξυπηρέτησε άσχετος υπάλληλος της  ΔΔΕ Αν. Αττ. που σχεδόν του εξηγούσα σημεία της εγκυκλίου για να περάσει θέμα αναπηρίας μέλους της οικογένειας κ συνυπηρέτηση, στην αίτησή μου. Τελικά θα  υποβάλλω τη συνυπηρέτηση με ένσταση για να ελεγχθεί από το Υπουργείο καθώς " δεν είχε ξαναπάρει μέχρι εκείνη τη στιγμή ανάλογο έγγραφο του ΟΑΕΕ κ δε μπορούσε να την  καταχωρήσει"κ ούτε με τον αρμόδιο του Υπουργείου προλάβαινε να μιλήσει για διευκρινίσεις. Επίσης, μας ζήτησαν 2 ευρώ για την αποστολή των εγγράφων, ενώ η σχετική "ανοχή" για τα έγγραφα των Δήμων ισχύει άτυπα κ μέχρι τη Δευτέρα! 

Αποσυνδεδεμένος vivo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 17, 2013, 08:17:16 μμ »

Καλησπέρα σας

μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να απαντήσει (ίσως και κάποιος που έχει σχέση με το σύστημα καταχώρησης των αιτήσεων?) στο εξής:

μπορώ να κάνω αίτηση απόσπασης για το νομό όπου βρίσκομαι, μόνο για να δηλώσω επιθυμία να υπηρετήσω στο αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ??
(δηλ. παρόλο που ήδη ανήκω στο αντίστοιχο ΠΥΣΔΕ και δεν θέλω να δηλώσω άλλα ΠΥΣΔΕ).
Από τη ΔΙΔΕ μου απάντησαν στο τηλέφωνο πως όχι, αλλά εδώ στο φόρουμ αντιλήφθηκα ότι κάποιοι συνάδελφοι το κάνουν.
Έχει νόημα??
Επιτρέπεται??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον γνωρίζει να απαντήσει


Αποσυνδεδεμένος alexandria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 17, 2013, 08:19:56 μμ »
Εγώ αντιμετώπισα σήμερα το εξής :

Είμαι ΠΕ70 και πήρα μετάθεση σε ΕΕΕΕΚ. Αυτά ανήνουν στη β-θμια.
Θέλω να κάνω απόσπαση σε φορέα,αλλά πήγα στη β-θμια και δεν υπάρχει το ΠΕ70 στο σύστημά τους.
Με έστειλαν στην α-θμια,αλλά εκεί ενώ υπάρχει ΠΕ70 δεν υπάρχει να βάλουν ΕΕΕΕΚ στην οργανική.
Έτρεχα από τη μια διεύθυνση στην άλλη,γιατί ο ένας θεωρούσε ότι έπρεπε να πάω στον άλλο.
Τελικά άκρη δε βρέθηκε. Και το κλασικό που λένε πάντα:περάστε αύριο.
Περνάνε οι μέρες, ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει;

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 17, 2013, 10:46:30 μμ »

Καλησπέρα σας

μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να απαντήσει (ίσως και κάποιος που έχει σχέση με το σύστημα καταχώρησης των αιτήσεων?) στο εξής:

μπορώ να κάνω αίτηση απόσπασης για το νομό όπου βρίσκομαι, μόνο για να δηλώσω επιθυμία να υπηρετήσω στο αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ??
(δηλ. παρόλο που ήδη ανήκω στο αντίστοιχο ΠΥΣΔΕ και δεν θέλω να δηλώσω άλλα ΠΥΣΔΕ).
Από τη ΔΙΔΕ μου απάντησαν στο τηλέφωνο πως όχι, αλλά εδώ στο φόρουμ αντιλήφθηκα ότι κάποιοι συνάδελφοι το κάνουν.
Έχει νόημα??
Επιτρέπεται??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον γνωρίζει να απαντήσει

Δεν κατάλαβα την ερώτηση. Αφού ήδη ανήκεις σε αυτό το ΠΥΣΔΕ γιατί να κάνεις αίτηση απόσπασης; Όχι, θα απαντούσα. Δεν έχει νόημα.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 17, 2013, 10:48:10 μμ »
Η απεργία συνεχίζεται αύριο κ για το Δήμο Χαλανδρίου. Συνάδελφοι να διαμαρτυρηθούμε στο υπουργείο μας, για παράταση. Σήμερα, με εξυπηρέτησε άσχετος υπάλληλος της  ΔΔΕ Αν. Αττ. που σχεδόν του εξηγούσα σημεία της εγκυκλίου για να περάσει θέμα αναπηρίας μέλους της οικογένειας κ συνυπηρέτηση, στην αίτησή μου. Τελικά θα  υποβάλλω τη συνυπηρέτηση με ένσταση για να ελεγχθεί από το Υπουργείο καθώς " δεν είχε ξαναπάρει μέχρι εκείνη τη στιγμή ανάλογο έγγραφο του ΟΑΕΕ κ δε μπορούσε να την  καταχωρήσει"κ ούτε με τον αρμόδιο του Υπουργείου προλάβαινε να μιλήσει για διευκρινίσεις. Επίσης, μας ζήτησαν 2 ευρώ για την αποστολή των εγγράφων, ενώ η σχετική "ανοχή" για τα έγγραφα των Δήμων ισχύει άτυπα κ μέχρι τη Δευτέρα!


Γιατί απαντάει κανείς στο υπουργείο για να διαμαρτυρηθούμε;
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος vasw99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 17, 2013, 11:08:37 μμ »
Κι όμως με επιμονή μου απάντησαν. Βέβαια μετά τις 2 μ.μ., όσο κι αν σας φαίνεται απίθανο. Μάλιστα με βοήθησαν σε αντίθεση με τον υπάλληλο της δδε Αν.Αττ. που ήταν σε απόγνωση.

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 17, 2013, 11:30:38 μμ »
Βλέποντας την εγκύκλιο για απόσπαση σε εκκλησιαστικά σχολεία, δεν έχει θέση για βιολόγους, ενώ έχει για φυσικούς και χημικούς. Πήραμε τηλέφωνο σε ένα από τα εκκλησιαστικά σχολεία και μας είπαν ότι οι ώρες χημείας είναι λιγότερες από τις ώρες της βιολογίας, εκεί που έχει γυμνάσιο και λύκειο. Μπορεί να γίνει κάτι, ώστε να κάνει κάποιος βιολόγος αίτηση για απόσπαση, αφού οι ώρες στην πραγματικότητα υπάρχουν;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 18, 2013, 12:03:01 πμ »
Βλέποντας την εγκύκλιο για απόσπαση σε εκκλησιαστικά σχολεία, δεν έχει θέση για βιολόγους, ενώ έχει για φυσικούς και χημικούς. Πήραμε τηλέφωνο σε ένα από τα εκκλησιαστικά σχολεία και μας είπαν ότι οι ώρες χημείας είναι λιγότερες από τις ώρες της βιολογίας, εκεί που έχει γυμνάσιο και λύκειο. Μπορεί να γίνει κάτι, ώστε να κάνει κάποιος βιολόγος αίτηση για απόσπαση, αφού οι ώρες στην πραγματικότητα υπάρχουν;
Πλάκα με κάνεις? ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2013, 12:08:19 πμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 18, 2013, 12:37:42 πμ »
Στη δευτεροβάθμια της πόλης που διαμένω όλα τα γραφεία τελούν υπό κατάληψη από τη Δευτέρα και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε με κανέναν. Τι θα κάνουμε αν συνεχιστεί η κατάληψη. Είναι κάποιος από εσάς σε παρόμοια θέση;

...πολυ απλα, θα  επιστρεψετε/ουμε  στην  οργανικη θεση. Ποιο το κακο ;

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 18, 2013, 12:41:24 πμ »
http://www.esos.gr/article/vouli/ypoyrgos-stamatame-aposp[aseis-3500-ekpaideytikon

Συγνώμη τί αίτηση για φορείς θα κάνουμε δηλαδή; Μας δουλεύουν ρε!
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160040
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.