*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1782397 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1582 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:02:56 πμ »
Συνήθως εκφράζουν διαμαρτυρίες οι αιρετοί και η Δοε, η οποια πίεση μπορει να υπαρξει ειναι απο αυτους
Κανεις δεν τους υπολογίζει, ειναι γνωστο αυτο και η περισση αλαζονεια δεν επιτρεπει στο Υπουργειο και τα σε αυτο περιφερομενα κυτταριτιδιασμενα οπισθια να καθησουν σε ενα ΗΥ και να γραψουν μια ανακοινωση για ενημερωση των εκπαιδευτικων.  Οι διαφοροι αιρετοι εχουν μετεξελιχθει σε παπαρατσι μηπως και καταφερουν και "αρπαξουν" καμμια πληροφορια που την ονομαζουν  "ενημερωση".

χαχαχα! να 'σαι καλα, με εκανες και γελασα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1583 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:07:45 πμ »
Τι να πω... Οτι περιμένουμε από τον Μπράτη να ενημερώσει κι εμάς της δευτεροβάθμιας είναι τρομερό! Οι συνδικαλιστές μας εξαιρετικοί!

Αποσυνδεδεμένος kost75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1584 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:09:53 πμ »
Για το θέμα των αποσπάσεων όσων πήραν μετάταξη στην ΠΕ, πήρα τηλ. στο Υπουργείο σε ενα από τα τηλ. της εγκυκλίου αποσπάσεων και φυσικά μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωση. Έχει κανείς πρόσβαση σε κανένα αιρετό να ρωτήσει?

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1585 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:11:07 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Είμαι κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω όμως πως δεν θα ληφθεί η αίτηση απόσπασης που κάναμε μια και ήταν από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Άλλωστε πολλοί απ αυτούς που πήραν μετάταξη μπορεί να μην χρειάζονται την απόσπαση πια. Εμείς όμως; Μήπως μας ξανακαλέσουν να κάνουμε εκ νέου; Γιατί να μην έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση. Αφού οι ανάγκες παραμένουν οι ίδιες.
Υποθέτω πως ετσι είναι.Για καλό και για κακό θα πάρω και στο υπουργείο κάποιο τηλ...

κ εγω σκεφτηκα να παρω τηλ στο υπουργειο. Οποιος καταφερει κ παρει στειλτε ενα μηνυμα να δουμε τι θα κανουμε. Αν δεν δωσουν εκ νεου, ισως να κανουμε μια χειρογραφη να προλαβουμε να τη στειλουμε πριν γινει κυσπε. Δεν ξερω, νομιζω γινεται. Να ειμαστε σε επαφη να διασταυρωσουμε πληροφοριες!!!
Από την εγκύκλιο αποσπάσεων 12-07-2013:

Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ
για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωση τους, θα πρέπει να
υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το
λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και
τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης
από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.


Απλα θελω να θεσω εναν προβληματισμο... ΛΟΓΙΚΑ εφοσον δεν εχει γινει Κυσπε ακομα κ με μια αιτηση που θα σταλει αμεσα τη Δευτερα στο υπουργειο θα εξεταστει κ η δικια μας.
ΟΜΩΣ ετσι δεν θα παρουμε οργανικη (που γιαυτο υποτιθεται εγινε ολος ο ντορος) κ θα τη χρωσταμε κ απο πανω... Εσεις τι σκεφτεστε??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1586 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:18:01 πμ »
Για το θέμα των αποσπάσεων όσων πήραν μετάταξη στην ΠΕ, πήρα τηλ. στο Υπουργείο σε ενα από τα τηλ. της εγκυκλίου αποσπάσεων και φυσικά μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωση. Έχει κανείς πρόσβαση σε κανένα αιρετό να ρωτήσει?
Πήρα κι εγώ τηλέφωνο στο Υπουργείο και μου είπαν το ίδιο. Όμως λογικά θα πρέπει να ισχύει αυτό που γράφει η εγκύκλιος ότι δηλαδή μπορούμε να κάνουμε αίτηση άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1587 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:30:17 πμ »
Ξερει κανεις οσοι πηραν μεταταξη που θα παρουσιαστουν τη Δευτερα;Στο παλιο ΠΥΣΔΕ ή στο ΠΥΣΠΕ μεταταξης;
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1588 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:33:17 πμ »
Για το θέμα των αποσπάσεων όσων πήραν μετάταξη στην ΠΕ, πήρα τηλ. στο Υπουργείο σε ενα από τα τηλ. της εγκυκλίου αποσπάσεων και φυσικά μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωση. Έχει κανείς πρόσβαση σε κανένα αιρετό να ρωτήσει?
Πήρα κι εγώ τηλέφωνο στο Υπουργείο και μου είπαν το ίδιο. Όμως λογικά θα πρέπει να ισχύει αυτό που γράφει η εγκύκλιος ότι δηλαδή μπορούμε να κάνουμε αίτηση άμεσα.
Από την ΠΕ που μετατάχθηκα μου είπαν πως δεν ξέρουν κι αυτοί αλλά πιθανολογούν πως πρέπει πρώτα να βγουν κενα, να γίνει η δήλωση προτίμησης και μετά να γίνει αίτηση απόσπασης. Όσο για το που θα παρουσιαστούμε ούτε κι αυτό το γνωρίζουν ούτε στη Β/θμια ούτε στην Α/θμια. Δεν ξέρει κανείς τίποτα και για κανένα θέμα που απασχολεί τόσο κόσμο! Κανείς! Τίποτα! Στον αέρα όλα!

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1589 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:36:48 πμ »
Ξερει κανεις οσοι πηραν μεταταξη που θα παρουσιαστουν τη Δευτερα;Στο παλιο ΠΥΣΔΕ ή στο ΠΥΣΠΕ μεταταξης;
Λογικά στο πυσπε μετάταξης...Βέβαια επειδή η λογική είναι δυσεύρετη,καλό είναι να το διασταυρώσουμε!

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1590 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:52:38 πμ »
"Διευκρινίζουμε ότι όσοι εκπαιδευτικοί της ανωτέρω β περίπτωσης υποβάλουν αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και έχουν υποβάλει και αίτηση μετάταξης από τη δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση πρέπει να λάβουν υπόψη τους τα ακόλουθα:
Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωσή τους, θα πρέπει να υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ."
 
Λεει για οσους εχουν ηδη υποβάλει αιτηση μεταταξης δηλαδη τις εθελοντικές. Δεν εχει διευκρινιστεί αν θα ισχύσει και στις υποχρεωτικες
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1591 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:01:44 μμ »
Πηρα κ εγω στο υπουργειο κ μου ειπαν να απευθυνθω στην αθμια (του υπουργειου) για να μαθω. ? . Μαλλον δεν ξερει κανεις τιποτα για τιποτα...!!

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1592 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:06:27 μμ »
Πηρα κ εγω στο υπουργειο κ μου ειπαν να απευθυνθω στην αθμια (του υπουργειου) για να μαθω. ? . Μαλλον δεν ξερει κανεις τιποτα για τιποτα...!!
Αυτό ξαναπές το!!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1593 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:13:26 μμ »
πότε θα γινει ΚΥΣΔΕ????? τωρα δεν εχουν με κατι αλλο νασχοληθουν

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1594 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:15:47 μμ »
πότε θα γινει ΚΥΣΔΕ????? τωρα δεν εχουν με κατι αλλο νασχοληθουν

Το ΚΥΣΠΕ, πότε θα γίνει;;;;;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1595 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:31:39 μμ »
Πηρα κ εγω στο υπουργειο κ μου ειπαν να απευθυνθω στην αθμια (του υπουργειου) για να μαθω. ? . Μαλλον δεν ξερει κανεις τιποτα για τιποτα...!!
Αυτό ξαναπές το!!
Πήρα στην Α/θμια τμημα αποσπάσεων Υπουργείου και μου είπαν πως εφόσον δεν έχει υπογραφεί η απόφαση μετατάξεων ανήκουμε τυπικά ακόμα στη Β/θμια οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε απόσπαση από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ τουλάχιστον τώρα. Μάλιστα θα πρέπει να παρουσιαστούμε στις Β/θμιες τη Δευτέρα.  Η Εγκύκλιος των αποσπάσεων αναφέρεται μόνο στις εθελοντικες που γι αυτες υπήρχε εγκύκλιος ενώ για τις υποχρεωτικές υπήρχε μόνο Δελτίο Τύπου.Μόνο τα ονόματα έχουν ανακοινωθεί δεν υπάρχει τίποτα άλλο επίσημο οπότε για οποιο ζήτημα απευθυνόμαστε στη Β/θμια! Τάδε έφη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160052
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 453
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 354

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.