*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1782365 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1988 στις: Αύγουστος 30, 2013, 07:57:50 μμ »
Eχω παρει μεταταξη στην περιοχη που μενω και ενω ειχα κανει και αιτηση αποσπασης οπως ειναι φυσικο δεν με ενδιαφερει πια και θελω εννοειται να υπηρετησω τη νεα μου θεση.Αν τελικα μου δωσουν και αποσπαση εγω τι πρεπει να κανω.....αιτηση ανακλησης λογω μεταταξης;Και μεχρι να γινει η ανακληση, που θα βρισκομαι...στο ΠΥΣΠΕ της μεταταξης ή στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ αποσπασης που σιγουρα θα ειναι σε ομορο νομό και οχι στο οικειο ΠΥΣΠΕ;Νομιζω πως το πιο σωστο θα ηταν να καλεσουν με νεα εγκυκλιο μονο τους μεταταχθεντες που επιθυμουν αποσπαση απο ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ να κανουν αιτηση,διοτι δεν νομιζω ολοι να θελουν πλεον αποσπαση,ετσι δεν ειναι;Δεν αντεχω αλλο αυτη την ανασφαλεια!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1989 στις: Αύγουστος 30, 2013, 07:59:04 μμ »
Επανέρχομαι σε παλαιότερο ερώτημά μου. Μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται η  ένσταση αν  κάποιος δεν πάρει την απόσπαση εντος ΠΥΣΔΕ  στην α΄φάση; Πρέπει να παρουσιαστεί κανείς  στην Β.θμια ή μπορεί να υποβάλλει την αίτηση απο το σχολείο της οργανικής του;


Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο απευθείας στο ΠΥΣΔΕ σου να ρωτήσεις, γιατί κάθε Δευτεροβάθμια κάνει τα δικά της. Νομίζω ότι είναι το πιο ασφαλές.  ;)
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2527
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1990 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:03:34 μμ »
City, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι πως η Β/θμια μου είναι αρκετά ναυτικά μίλια μακριά απο το σχολείο της οργανικής μου και η προθεσμία των ενστάσεων λήγει την Τετάρτη στις 12 το μεσημέρι.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1991 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:04:45 μμ »
City, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι πως η Β/θμια μου είναι αρκετά ναυτικά μίλια μακριά απο το σχολείο της οργανικής μου και η προθεσμία των ενστάσεων λήγει την Τετάρτη στις 12 το μεσημέρι.
Με φαξ απο το σχολειο σου δεν γινεται;
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1992 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:06:37 μμ »
City, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι πως η Β/θμια μου είναι αρκετά ναυτικά μίλια μακριά απο το σχολείο της οργανικής μου και η προθεσμία των ενστάσεων λήγει την Τετάρτη στις 12 το μεσημέρι.
Πάρε τηλ στη ΔΔΕ και μετά λογικά μπορείς να στείλεις την ένσταση από οποιοδήποτε φαξ.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1993 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:08:43 μμ »
Κάνε πάντως ένσταση, γιατί θα προκύψουν και νέα κενά μετά τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1994 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:09:21 μμ »
ΌΧΙ από οποιοδήποτε φαξ. Πρέπει να ειναι απο δημόσια υπηρεσία σε δημόσια υπηρεσία. Τότε μόνο γίνεται δεκτό ως έγκυρο. Άρα απο το σχολείο ναι, μπορείς να το στείλεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1995 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:14:06 μμ »
Eχω παρει μεταταξη στην περιοχη που μενω και ενω ειχα κανει και αιτηση αποσπασης οπως ειναι φυσικο δεν με ενδιαφερει πια και θελω εννοειται να υπηρετησω τη νεα μου θεση.Αν τελικα μου δωσουν και αποσπαση εγω τι πρεπει να κανω.....αιτηση ανακλησης λογω μεταταξης;Και μεχρι να γινει η ανακληση, που θα βρισκομαι...στο ΠΥΣΠΕ της μεταταξης ή στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ αποσπασης που σιγουρα θα ειναι σε ομορο νομό και οχι στο οικειο ΠΥΣΠΕ;Νομιζω πως το πιο σωστο θα ηταν να καλεσουν με νεα εγκυκλιο μονο τους μεταταχθεντες που επιθυμουν αποσπαση απο ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ να κανουν αιτηση,διοτι δεν νομιζω ολοι να θελουν πλεον αποσπαση,ετσι δεν ειναι;Δεν αντεχω αλλο αυτη την ανασφαλεια!!!!!

Μέχρι να βγει η μετάταξη (επίσημα) και να σας πουν να πάτε σε ΠΥΣΠΕ ισχύουν το εξής:
Ανήκεις στην Ββθμια.
Αν έχει βγει η απόσπαση οφείλεις να παρουσιαστείς εκεί που αποσπάστηκες.
Αν δεν έχει βγει η απόσπαση οφείλεις να παρουσιαστείς στο ΠΥΣΔΕ που ανήκεις (αν είσαι σε διάθεση) ή στην οργανική σου (αν έχεις) και καλού κακού κάνε και μια αίτηση ανάκλησης μπας και προλάβεις τις αποσπάσεις....

Σε κάθε περίπτωση η μετάταξη υπερισχύει (εφόσον όμως ανακοινωθεί επόσημα) και το θέμα είναι γιατί μέχρι τώρα δεν πήρες κανένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς με την Ββθμια σου τι να κάνεις; Αν πάντως δεν έχεις μεγάλο ταξίδι  και είναι κοντά η ββθμια σου ή η απόσπαση σου (αν έχει ανακοινωθεί) παρε ένα τηλέφωνο Δευτερα πρωί.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 08:19:12 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2527
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1996 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:15:37 μμ »
Gumus και Bitch σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας., και μάλλον αυτό θα κάνω γιατί δεν είμαστε και για πολλά απανωτά ταξίδια. ;D

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1997 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:17:34 μμ »
Eχω παρει μεταταξη στην περιοχη που μενω και ενω ειχα κανει και αιτηση αποσπασης οπως ειναι φυσικο δεν με ενδιαφερει πια και θελω εννοειται να υπηρετησω τη νεα μου θεση.Αν τελικα μου δωσουν και αποσπαση εγω τι πρεπει να κανω.....αιτηση ανακλησης λογω μεταταξης;Και μεχρι να γινει η ανακληση, που θα βρισκομαι...στο ΠΥΣΠΕ της μεταταξης ή στο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ αποσπασης που σιγουρα θα ειναι σε ομορο νομό και οχι στο οικειο ΠΥΣΠΕ;Νομιζω πως το πιο σωστο θα ηταν να καλεσουν με νεα εγκυκλιο μονο τους μεταταχθεντες που επιθυμουν αποσπαση απο ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ να κανουν αιτηση,διοτι δεν νομιζω ολοι να θελουν πλεον αποσπαση,ετσι δεν ειναι;Δεν αντεχω αλλο αυτη την ανασφαλεια!!!!!

Έχω βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση με σένα στο παρελθόν. Είχα κάνει αίτηση απόσπασης και αίτηση μετάταξης από την α'θμια στη β'θμια και πήρα και τις δύο. Προφανώς επέλεξα τη μετάταξη και δε δέχθηκα την απόσπαση. Για να 'μαι ειλικρινής, δε θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία, αυτό που σίγουρα θυμάμαι είναι ότι το έκανα πολύ εύκολα.

Υ.Γ. Βρε πως αλλάζουν οι καιροί, εγώ εδώ κι εσύ εκεί, που τραγούδαγε κάποτε και ο George Daralas.
Κάποτε κοιτούσαμε να φύγουμε από την α'θμια, εμείς των ειδικοτήτων, για ένα σωρό λόγους: ωράριο, λίγα μόρια, η μόνιμη αίσθηση ότι σε σύγκριση με τους δασκάλους ήμασταν λίγο... τσόντα. Και τώρα η αντίστροφη πορεία. Μου φαίνεται θα πρέπει ν' αρχίσουμε ν' ανησυχούμε μην πέσει ο ουρανός στα κεφάλια μας, όπως οι Γαλάτες. Να δούμε τι έχει να πει και ο Asterix, ως πιο ειδικός επί του θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 08:22:58 μμ από nikitas »
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2527
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1998 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:35:45 μμ »
Fofaki. σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

Αποσυνδεδεμένος Λαερτης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1999 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:36:22 μμ »
Ούτε ημερομηνία συνεδρίασης ΚΥΣΔΕ;;;

Είστε τόσο άχρηστοι;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2000 στις: Αύγουστος 30, 2013, 08:41:43 μμ »
@&&!!!! $$$$ # >:(
Αναδιάρθρωση και αποσάρθρωση της Παιδείας.

Μας φέρονται σαν να είμαστε πρόβατα....... γιατί άραγε;;;
Μπεεε.... :o


guestteacher

  • Επισκέπτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160040
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.