*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1782318 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2646 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:43:24 μμ »
Οι αποσπάσεις στην ακαδημία Αθηνών κ στον εοππεπ έγιναν;;;;;;γιατι εχω μια αγωνία😎😎😎😎😎!!!πρέπει να εχω πολύ χιούμορ γιατι έκανα αίτηση(χωρις βυσμα)!!!!κ όπως καταλαβαινετε μ εχει φάει η αγωνία!!!!!λετε να με πάρουν κ στα δυο;;;;;;;😜

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:50 »

Αποσυνδεδεμένος PE20_2006

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2647 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:47:38 μμ »
Αλλες αποσπάσεις για σήμερα η πολλά ζητάω? ???

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2648 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:51:00 μμ »
πως ξερουμε οτι τεταρτη θα συνεδριασει το πυσδε???

einai egkyrh h phgh mou...thn deftera 8a kleidwsei gia poious 8a synedriasei...
@Garcia4
Εχουμε κανένα νεο (ευχάριστο κατα προτίμηση) σχετικά μ αυτό;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2649 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:52:33 μμ »
Εννοώ ότι από εδώ και πέρα οι αναπληρωτές δεν θα γίνονται μόνιμοι.Οπότε όσοι είναι ήδη μόνιμοι μπορούν.Οι υπόλοιποι αφού δε μπορούν να μονιμοποιηθούν δε θα μπορούν να δουλέψουν έξω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:50 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2650 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:52:49 μμ »
ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν κάποιος πάρει πρώτα απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ, εξετάζεται η αίτησή του στο Υπουργείο από το ΚΥΣΔΕ για απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ? Τί λέτε συνάδελφοι?

Βεβαιότατα, ναι!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2651 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:56:00 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2652 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 01:56:39 μμ »
Εννοώ ότι από εδώ και πέρα οι αναπληρωτές δεν θα γίνονται μόνιμοι.Οπότε όσοι είναι ήδη μόνιμοι μπορούν.Οι υπόλοιποι αφού δε μπορούν να μονιμοποιηθούν δε θα μπορούν να δουλέψουν έξω.

Μην είσαι και τόσο βέβαιη ότι διορισμοί τέλος. Κάτσε να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2653 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:05:12 μμ »
Καλημέρα σε όλους....
Γνωρίζει κανείς σε τι ποσοστό κινήθηκαν οι φετινές αποσπάσεις (που έχουν ήδη ανακοινωθεί) σε σχέση με πέρισυ;
[/quΚote]

Καλημέρα και απο εμένα σε όλους
Κι εγω εχω την ίδια απορία , μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα με το τι γίνεται ! Μήπως ξέρει κάποιος;
Επίσης μία άλλη απορία , ήταν τόσο επείγουσες οι αποσπάσεις στις Μητροπόλεις κλπ, από το να βγουν οι αποσπάσεις για τα σχολεία ;;;;;Υποτίθεται οτι την επόμενη εβδομάδα ξεκινάμε μαθήματα;;





Στο εγχειρίδιο του καλού βολευτή και Υπουργού υπάρχει μια ιεραρχία. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...Ασε που ο βολευτής, ο Υπουργός κ.α. έρχονται και παρέρχονται...



Σωστό κι αυτό .....ο ΒΟΛΕΥΤΗΣ.......

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2654 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:08:11 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2655 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:22:57 μμ »
Καλημέρα σε όλους....
Γνωρίζει κανείς σε τι ποσοστό κινήθηκαν οι φετινές αποσπάσεις (που έχουν ήδη ανακοινωθεί) σε σχέση με πέρισυ;
[/quΚote]

Καλημέρα και απο εμένα σε όλους
Κι εγω εχω την ίδια απορία , μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα με το τι γίνεται ! Μήπως ξέρει κάποιος;
Επίσης μία άλλη απορία , ήταν τόσο επείγουσες οι αποσπάσεις στις Μητροπόλεις κλπ, από το να βγουν οι αποσπάσεις για τα σχολεία ;;;;;Υποτίθεται οτι την επόμενη εβδομάδα ξεκινάμε μαθήματα;;




βασικά την Πέμπτη παρουσιαζόμαστε...αλλά μάλλον δεν έχουν σκεφτεί οτι τελευταία στιγμή πάλι θα τρέχουμε με την ψυχή στο στόμα!!!!!


Φυσικά την Πέμπτη παρουσιαζόμαστε αλλά μάλλον έχουν υπόψη τους το διακτινισμό ...όσο για την υπομονή όλων μας και τα νεύρα μας που είναι τελείως σπασμένα , ουδείς λόγος....

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2656 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:26:58 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2657 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:28:55 μμ »
Παιδιά γεια σας. Να ρωτήσω κάτι; Ισχύει απόσπαση κατά προτεραιότητα σε  ζευγάρι εκπαιδευτικών-όπως στους στρατιωτικούς; Σήμερα έμαθα από αιρετό της περιοχής μου ότι τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο είναι μηδαμινά κάτω από δέκα-πρωτοβάθμια. Από την ώρα που το έμαθα άρχισα να μαζεύω γιατί δεν έχω ελπίδες αν δεν αλλάξουν τα πράγματα...Είμαι θυμωμένη... Οι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα αφορούν εκτός από ανθρώπους με προβλήματα υγείας -πολύ λογικό-το βρίσκω τους συζύγους σωμάτων ασφαλείας; Δεν τα έχω μαζί τους απλά είμαι θυμωμένη, απογοητευμένη.....................

Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Παρά πολύ ωραία!!!!!!!!! Τέλεια!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2658 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:29:44 μμ »
λες και ξερουν οι τοπικοι αιρετοι! Εγω ρωτησα κανα 2 εδω στην περιοχη μου οτι να ναι μου ελεγαν! Ταχα δε θα παρουν κανενα, η τροικα ειπε να γυρισουμε ολοι πισω, θα σταματησουν οι αποσπασεις, δε θα γινουν καθολου στα γραφεια..... μπλα μπλα!!!!!!!!  Τιποτα απο ολα αυτα δε θα γινει!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2659 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:31:38 μμ »

Παράθεση
Αποσπάσεις κατά προτεραιότητα είναι μόνο σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ, όχι δυστυχώς σύζυγοι εκπαιδευτικών. Οι εκπαιδευτικοί μπορεί μόνο να ανήκουν στην κατηγορία της συνεξέτασης
Από τον Μάρτιο του 2013 και οι σύζυγοι των σωφρονιστικών υπαλλήλων δικαιούνται κατά προτεραιότητα.
Μήπως δικαιούνται και οι σύζυγοι των σωφρονιζομένων;
Μην τρελλαθούμε με αυτές τις εξαιρέσεις - ειδικές περιπτώσεις!
όλο το δημόσιο μία ειδική περίπτωση είναι, εκτός από εμάς!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 02:38:13 μμ από greedo »
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160036
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.