*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4347637 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9142 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:34:44 μμ »
ερώτηση:
πήρα μετάταξη στο πυσπε της δεύτερης επιλογής μου.
στο νομό της πρώτης επιλογής μου, οι θέσεις στο ιεκ στην ειδικότητά μου έμειναν ακάλυπτες.
δεν είχα δηλώσει ιεκ.
υπάρχει κάποιος τρόπος να διεκδικίσω αυτή τη θέση;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:34 »

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9143 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:36:14 μμ »
Λευκάδα βρέθηκε τουλάχιστον ένας ΠΕ 19-20. Επιβεβαιωμένα.

Αποσυνδεδεμένος babba4410

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9144 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:39:06 μμ »
Τελικά τη Δευτέρα, όσοι πήραμε μετάταξη, πού θα πάμε; Με δεδομένο πως δεν έχουν πέσει υπογραφές, παρά μόνο ένα δελτίο τύπου;

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9145 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:49:59 μμ »
Τελικά τη Δευτέρα, όσοι πήραμε μετάταξη, πού θα πάμε; Με δεδομένο πως δεν έχουν πέσει υπογραφές, παρά μόνο ένα δελτίο τύπου;

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το ΠΥΣΔΕ όπου υπηρετούσα πριν τη μετάταξη μου είπαν ότι περιμένουν να βγει το ΦΕΚ γιατί μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τίποτα επίσημο πέρα από το Δελτίο Τύπου. Αν σε περίπτωση δεν βγεί μέχρι τη Δευτέρα θα αναγκαστούμε να παρουσιαστούμε στο σχολείο που υπηρετούσαμε με οργανική ή αν ήμασταν στη διάθεση το ΠΥΣΔΕ πρεπει να αποφασίσει  που θα υπογράψουμε μέχρι να βγει το ΦΕΚ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:34 »

Αποσυνδεδεμένος neri1940

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9146 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:59:33 μμ »
Καλησπέρα!

Διαβάστε τα σχόλια που υπάρχουν στο παρακάτω άρθρο.

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%81%CF%87%CE%B1

Έκανα λοιπόν τον έλεγχο που αναφέρει ο συνάδερφος και πράγματι βρήκα 1 ΠΕ19 από τον Ν. Λευκάδας, 1 ΠΕ20 από τον Ν. Λέσβου και 1 ΠΕ20 από τον Ν. Ζακύνθου που πήραν μετάταξη, χωρίς οι Δ/νσεις Δ/θμιας Εκπ/σης που ανήκουν να έχουν δώσει πλεονάσματα!!!

Σίγουρα ανοίγει ο δρόμος για ενστάσεις για να μας εξηγήσει το υπουργείο ποια διαδικασία ακολουθήθηκε στις συγκεκριμένες περιπτώσεις. Πιστέυω πως οι περιπτώσεις είναι >3, αρκεί κάποιος να ψάξει όλες τις ειδικότητες και όλους τους νομούς.
 

Λοιπόν επειδή το έψαξα πολύ το θέμα και για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο, δεν υπήρχε κανένας περιορισμός στο αν μπορούσαν ή δε μπορούσαν να κάνουν αίτηση όσοι προέρχονται από περιοχές χωρίς πλεόνασμα, εφόσον στην ίδια περιοχή τους δεν υπήρχε κενό και δε βρέθηκαν τελικά εκεί να παίρνουν θέση. Είχαν κάθε δικαίωμα για οποιοδήποτε άλλο ΠΥΣΠΕ αν εκεί υπήρχε κενή θέση. Τα παραπάνω μου διαβεβαίωσε ο διευθυντής δε. Για την απόλυτη ακρίβεια, μου είπε ότι όλοι ανεξαιρέτως είχαν το δικαίωμα, ακόμα και αυτοί με οργανική σε περιοχές δίχως πλεονάσματα από τη στιγμή που το Υπουργείο δεν απέκλεισε κανέναν από τη διαδικασία με σαφείς οδηγίες. Το κακό είναι ότι το διαπιστώσαμε εκ των υστέρων, ότι υπήρχε ασάφεια και δεν κάναμε αιτήσεις από φόβο. Από κει και πέρα, ο καθένας πήρε τα ρίσκα του. Το Υπουργείο έτρεξε μια απαράδεκτη και αδιαφανή διαδικασία κι εμείς έχω την εντύπωση ότι με το χαλασμένο τηλέφωνο και τις ερμηνείες και παραερμηνείες που έκανε ο καθένας μας αλληλοεπηρεαστήκαμε. Το χειρότερο στην όλη ιστορία είναι ότιι έχουν βρεθεί "από πάνω" άτομα με λιγότερα μόρια, ενώ έχουν μείνει έξω άτομα με περισσότερα, δεν ξέρουμε όμως ακόμα με ποια κριτήρια έγιναν πραγματικά αυτές οι μετατάξεις. Υπήρχε πχ κρυφή προτεραιότητα στην εντοπιότητα; Μετρούσε παραπάνω η πρώτη προτίμηση; Απαιτούνται, λοιπόν, καθαρές απαντήσεις ακριβώς επί του διαδικαστικού.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9147 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:01:37 μμ »
Τελικά τη Δευτέρα, όσοι πήραμε μετάταξη, πού θα πάμε; Με δεδομένο πως δεν έχουν πέσει υπογραφές, παρά μόνο ένα δελτίο τύπου;

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το ΠΥΣΔΕ όπου υπηρετούσα πριν τη μετάταξη μου είπαν ότι περιμένουν να βγει το ΦΕΚ γιατί μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τίποτα επίσημο πέρα από το Δελτίο Τύπου. Αν σε περίπτωση δεν βγεί μέχρι τη Δευτέρα θα αναγκαστούμε να παρουσιαστούμε στο σχολείο που υπηρετούσαμε με οργανική ή αν ήμασταν στη διάθεση το ΠΥΣΔΕ πρεπει να αποφασίσει  που θα υπογράψουμε μέχρι να βγει το ΦΕΚ...
Yπαρχει περιπτωση να βγει το ΦΕΚ σημερα;Xαζη ερωτηση;Μη βαρατε συναδελφοι....φταιει το αγχος τοσων ημερων!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9148 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:06:55 μμ »
Τελικά τη Δευτέρα, όσοι πήραμε μετάταξη, πού θα πάμε; Με δεδομένο πως δεν έχουν πέσει υπογραφές, παρά μόνο ένα δελτίο τύπου;

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το ΠΥΣΔΕ όπου υπηρετούσα πριν τη μετάταξη μου είπαν ότι περιμένουν να βγει το ΦΕΚ γιατί μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τίποτα επίσημο πέρα από το Δελτίο Τύπου. Αν σε περίπτωση δεν βγεί μέχρι τη Δευτέρα θα αναγκαστούμε να παρουσιαστούμε στο σχολείο που υπηρετούσαμε με οργανική ή αν ήμασταν στη διάθεση το ΠΥΣΔΕ πρεπει να αποφασίσει  που θα υπογράψουμε μέχρι να βγει το ΦΕΚ...

εμενα μου ειπε η πρωτοβαθμια που ΘΑ παω οτι θα βγει ανακοινωση στη σελιδα τους μεσα στο Σαββατοκυριακο. Κ αν βγει Κυριακη ειτε στη μια περιπτωση ειτε στην αλλη, αντε εσυ να προλαβεις να πας 500 χιλιομετρα μακρυα!!!

Εκτελεστικο αποσπασμα θελουν!!

Αποσυνδεδεμένος magg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9149 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:08:26 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν μπορούσαμε να κάνουμε αίτηση σε φορέα που είχε κενές θέσεις αλλά δεν είχε για την ειδικότητά μας?

Αποσυνδεδεμένος Mits2007

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9150 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:10:09 μμ »

Παράθεση

Λοιπόν επειδή το έψαξα πολύ το θέμα και για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο, δεν υπήρχε κανένας περιορισμός στο αν μπορούσαν ή δε μπορούσαν να κάνουν αίτηση όσοι προέρχονται από περιοχές χωρίς πλεόνασμα, εφόσον στην ίδια περιοχή τους δεν υπήρχε κενό και δε βρέθηκαν τελικά εκεί να παίρνουν θέση. Είχαν κάθε δικαίωμα για οποιοδήποτε άλλο ΠΥΣΠΕ αν εκεί υπήρχε κενή θέση. Τα παραπάνω μου διαβεβαίωσε ο διευθυντής δε. Για την απόλυτη ακρίβεια, μου είπε ότι όλοι ανεξαιρέτως είχαν το δικαίωμα, ακόμα και αυτοί με οργανική σε περιοχές δίχως πλεονάσματα από τη στιγμή που το Υπουργείο δεν απέκλεισε κανέναν από τη διαδικασία με σαφείς οδηγίες. Το κακό είναι ότι το διαπιστώσαμε εκ των υστέρων, ότι υπήρχε ασάφεια και δεν κάναμε αιτήσεις από φόβο. Από κει και πέρα, ο καθένας πήρε τα ρίσκα του. Το Υπουργείο έτρεξε μια απαράδεκτη και αδιαφανή διαδικασία κι εμείς έχω την εντύπωση ότι με το χαλασμένο τηλέφωνο και τις ερμηνείες και παραερμηνείες που έκανε ο καθένας μας αλληλοεπηρεαστήκαμε. Το χειρότερο στην όλη ιστορία είναι ότιι έχουν βρεθεί "από πάνω" άτομα με λιγότερα μόρια, ενώ έχουν μείνει έξω άτομα με περισσότερα, δεν ξέρουμε όμως ακόμα με ποια κριτήρια έγιναν πραγματικά αυτές οι μετατάξεις. Υπήρχε πχ κρυφή προτεραιότητα στην εντοπιότητα; Μετρούσε παραπάνω η πρώτη προτίμηση; Απαιτούνται, λοιπόν, καθαρές απαντήσεις ακριβώς επί του διαδικαστικού.

Επειδή προτιμώ να μιλώ με στοιχεία, έχουμε το εξής:
Στο Ν. Ηλείας δεν δόθηκαν πλεονάσματα για καθηγητές ΠΕ19-20 (παράδοξο), ενώ στην Περιφέρεια Δυτ. Ελλάδας υπήρχαν αρκετά πλεονάσματα.
Πολλοί συνάδερφοι που ανήκουμε οργανικά στο Ν. Ηλείας κάναμε αίτηση για μετάταξη τόσο για το Ν. Ηλείας όσο και το Ν. Αχαϊας που ανήκει στην ίδια Περιφέρεια, ωστόσο οι αιτήσεις μας αγνοήθηκαν πλήρως!
Από τα 9 κενά του Ν. Ηλείας καλύφθηκαν τα 6, οι 2 από το Ν. Αιτωλ/νιας και οι 4 από την υπόλοιπη Ελλάδα.

Για τα παραπάνω τι έχεις να πεις;;

 

Αποσυνδεδεμένος neri1940

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9151 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:18:34 μμ »

Παράθεση

Λοιπόν επειδή το έψαξα πολύ το θέμα και για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο, δεν υπήρχε κανένας περιορισμός στο αν μπορούσαν ή δε μπορούσαν να κάνουν αίτηση όσοι προέρχονται από περιοχές χωρίς πλεόνασμα, εφόσον στην ίδια περιοχή τους δεν υπήρχε κενό και δε βρέθηκαν τελικά εκεί να παίρνουν θέση. Είχαν κάθε δικαίωμα για οποιοδήποτε άλλο ΠΥΣΠΕ αν εκεί υπήρχε κενή θέση. Τα παραπάνω μου διαβεβαίωσε ο διευθυντής δε. Για την απόλυτη ακρίβεια, μου είπε ότι όλοι ανεξαιρέτως είχαν το δικαίωμα, ακόμα και αυτοί με οργανική σε περιοχές δίχως πλεονάσματα από τη στιγμή που το Υπουργείο δεν απέκλεισε κανέναν από τη διαδικασία με σαφείς οδηγίες. Το κακό είναι ότι το διαπιστώσαμε εκ των υστέρων, ότι υπήρχε ασάφεια και δεν κάναμε αιτήσεις από φόβο. Από κει και πέρα, ο καθένας πήρε τα ρίσκα του. Το Υπουργείο έτρεξε μια απαράδεκτη και αδιαφανή διαδικασία κι εμείς έχω την εντύπωση ότι με το χαλασμένο τηλέφωνο και τις ερμηνείες και παραερμηνείες που έκανε ο καθένας μας αλληλοεπηρεαστήκαμε. Το χειρότερο στην όλη ιστορία είναι ότιι έχουν βρεθεί "από πάνω" άτομα με λιγότερα μόρια, ενώ έχουν μείνει έξω άτομα με περισσότερα, δεν ξέρουμε όμως ακόμα με ποια κριτήρια έγιναν πραγματικά αυτές οι μετατάξεις. Υπήρχε πχ κρυφή προτεραιότητα στην εντοπιότητα; Μετρούσε παραπάνω η πρώτη προτίμηση; Απαιτούνται, λοιπόν, καθαρές απαντήσεις ακριβώς επί του διαδικαστικού.

Επειδή προτιμώ να μιλώ με στοιχεία, έχουμε το εξής:
Στο Ν. Ηλείας δεν δόθηκαν πλεονάσματα για καθηγητές ΠΕ19-20 (παράδοξο), ενώ στην Περιφέρεια Δυτ. Ελλάδας υπήρχαν αρκετά πλεονάσματα.
Πολλοί συνάδερφοι που ανήκουμε οργανικά στο Ν. Ηλείας κάναμε αίτηση για μετάταξη τόσο για το Ν. Ηλείας όσο και το Ν. Αχαϊας που ανήκει στην ίδια Περιφέρεια, ωστόσο οι αιτήσεις μας αγνοήθηκαν πλήρως!
Από τα 9 κενά του Ν. Ηλείας καλύφθηκαν τα 6, οι 2 από το Ν. Αιτωλ/νιας και οι 4 από την υπόλοιπη Ελλάδα.

Για τα παραπάνω τι έχεις να πεις;;

Εγώ μετέφερα αυτά ακριβώς που έμαθα σήμερα. Κάνε έγγραφη ερώτηση στη διεύθυνσή σου και την περιφέρειά σου γιατί δεν προώθησαν τις αιτήσεις σας. Προφανώς αν υπάρχει ανισότιμη μεταχείριση πρέπει να βγάλουν συμπληρωματικά αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9152 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:27:02 μμ »
Διάβασα με προσοχή πολλά μηνύματα. Μηνύματα χαράς και υποστήριξης της διαδιδκασίας (σε όσους βγήκε σε καλό η διαδικασία). Μηνύματα αγανάκτησης από όσους θεωρούν (δικαίως ή αδίκως) οτι είναι ριγμένοι από τη διαδικασία. Μηνύματα διαμαρτυρίας από συναδέλφους που δεν έκαναν αίτηση, είτε γιατί το υπουργείο τους φόβισε με την ασάφεια του, είτε γιατί επηρεάστηκαν από πράγματα που ειπώθηκαν πριν τις αποσπάσεις από συνδικαλιστές ή και απλούς συναδέλφους. Δεν μπορώ να πω οτι έχω μία άποψη, γιατί είναι αδύνατο να έχει κάποιος μία άποψη.

Όλες οι διαμαρτυρίες "απαντώνται" από τον προσδιορισμό των μετατάξεων ως "υποχρεωτικές". Η λέξη υποχρεωτικές μαζί με την υπόλοιπη ασάφεια έδιναν το ελεύθυρο στον υπουργό να υπογράψει τις μετατάξεις με οποιαδήποτε κριτήρια θεωρούσε αυτός ορθά. Από οτι κατάλαβα εκατοντάδες μετατάξεις πραγματοποιήθηκαν ακόμα και ατομικά. Προσωρινά το υπουργείο δεν μετέταξε δυσμενώς κανέναν σε μια κίνηση πολιτικάντικης τακτικής κάνοντας την ΟΛΜΕ να εκτεθεί για "κινδυνολογία". Η ουσία είναι οτι από τη διαδικασία αποδεικνύεται οτι ο υπουργός είχε το δικαίωμα να στείλει οποιονδήποτε, οπουδήποτε. Δεν το έκανε επειδή ο ίδιος δεν το θέλησε για λόγους πολιτικής τακτικής. Άρα η κινδυνολογία είχε πραγματική βάση, αλλά δεν επιβεβαιώθηκε πιστεύω συνειδητά από το υπουργείο. Αν και είμαι από αυτούς που μεσομακροπρόθεσμα η διαδικασία με βοήθησε να βελτιώσω την υπηρεσιακή μου κατάσταση δεν ξεχνάω οτι η διαδικασία ήταν απαράδεκτη έως κατάπτυστη και επισημαίνω τα πιο σημαντικά αμαρτήματα:
1. Έπρεπε πρώτα να ολοκληρωθούν οι εθελοντικές μετατάξεις ή στη χειρότερη περίπτωση να υπάρξει ενημέρωση τι έγινε με αυτές. Εκτιμώ οτι τρέχει ακόμα η διαδικασία για κάποιες θέσεις (αν όχι όλες) και απλά το υπουργείο άδεισε τον σχετικό πίνακα για να μπορέσει πιο εύκολα να βολέψει κάποιους δικούς του με λίγα μόρια.
2. Δεν υπήρχε εγκύκλιος και σαφείς οδηγίες ποιοι έχουν λόγο να κάνουν αίτηση, ποιοι δεν έχουν λόγο (όχι να απαγορέψει) και από εκεί και μετά να αναλύσει τη μεθοδολογία με την οποία θα επιλεχθούν ποιοι θα πάρουν απόσπαση και ποιοι όχι.
3. Η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα έπρεπε να γίνει παρέχοντας περισσότερα στοιχεία, όπως τα μόρια και το ΠΥΣΔΕ προέλευσης του μετατασσόμενου.
Πήρα μετάταξη στην πρώτη επιλογή μου (όχι πρώτη και στην καρδιά μου βέβαια) και θέλω να είμαι σίγουρος γι' αυτό και όχι πχ μετά από 10 μέρες να ανακαλύψω οτι έπρεπε να πάρει άλλος και επειδή στο υπουργείο τα κάναν μαντάρα να βρεθώ μπροστά σε καμιά δυσάρεστη έκπληξη. Επειδή είμαι πολύ έντονα ψυχικά φορτισμένος από όλη αυτή την διαδικασία και όλο το καλοκαιρινό άγχος με διαθεσιμότητες κλπ, λέω για μερικές μέρες να αφήσω το φόρουμ να ησυχάσει από την πολυλογία μου.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9153 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:28:08 μμ »
Γιατί επίσης δεν ικανοποιήθηκαν αιτήσεις από περιοχές που δίνανε πλεονάσματα;  Π.Χ. Έστω ότι 10 και αιτούνταν 12. Γιατί δεν τις ικανοποίησαν όλες και άφησαν κενές θέσεις;

Αν ο Διευθυντής σου γνωρίσει επακριβώς την διαδικασία ας μας ενημερώσει. Γιατί  εγώ πραγματικά άκρη δεν βγάζω. Δεν μπορείς να εφαρμόζεις διαφορετικούς κανόνες ανά ΔΔΕ. :o

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9154 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:32:51 μμ »
Pamela, υποθέτω ότι μετατάσσεσαι στην California, στη θρυλική ομάδα του Babewatch, ουπς, sorry, του Baywatch ήθελα να πω. Δώσε χαιρετίσματα στον παλιόφιλο το Mitch Buchannon, κατά κόσμον David Hasseholff. Ελπίζω εσύ και η παλιοπαρέα να παρατηρείτε τους λουόμενους με μάτι άγρυπνο. Θα μαθαίνουμε τα κατορθώματά σας από την TV.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος Mits2007

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9155 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:38:00 μμ »
Ok neri1940.
Θα ακολουθήσω αυτό που λες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160457
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 582
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.